Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2012., 11:44   #121
svaka kriza je i prilika za one koji imaju likvidna sredstva
latcarf is offline  
Old 02.03.2012., 15:01   #122
Quote:
Mantis Religiosa kaže: Pogledaj post
nekretnina
U obliku podruma napunjenog konzervama

Quote:
Kolaps nam slijedi svasvim sigurno (ne mislim na Hr nego na cijeli svijet) i to ne zbog nestanka nafte nego zbog pogubnog modela života.
Eto. Lijepo svi u amiše i nema kolapsa. Idem zasaditi još koju gredicu.
Begemotica is offline  
Old 02.03.2012., 23:08   #123
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Slabo ti poznajes zene... U slucaju da moj prijedlog prodje i na racun mi legne nekih 500 mil. kn, zena ce stojicki trpiti sve radnje ostvarene sa zenama sa sumnjivim moralom. Novac je, uostalom, najjaci afrodizijak.
Ne, ti slabo poznajes zene. To kako ti zboris stoji u teoriji, ali posto nema nikakve sanse da dobijes 500 milijuna, u praksi sve sto ces dobiti je "ti bi karo kurve da imas para, a mene ko sljivi". Dzaba ti objasnjavat da bi se i ona provela sa 500 milja.

Sto se mene tice, ovo moze i na chat...
__________________
"U životu sam mnogo novca potrošio na alkohol, lijepe žene i brze automobile. Ostatak sam spiskao." George Best
maq is offline  
Old 05.03.2012., 17:54   #124
grcke obveznice su presle 1000 %.

To bi znacilo sljedece, ukoliko danas imate grcke obveznice u vrijednosti 100$ mozete ih prodati za 0.50 centi.

Greek 1 Year Bond = 1006%



a ovaj graf mozemo usporediti sa jednim drugim

__________________
Sometimes it just plain sucks to do the right thing. The right things usually are the hardest ones, but almost always worth the effort.
"da, volim jebati, pa sta?..nije zlocin, nije grijeh"
wizardofOZ is offline  
Old 05.03.2012., 20:04   #125
Naravno da će biti Kolaps i jedan veliki Reset prvenstveno u glavama zbog načina života...

Baš malo gledam ovih dana koliko meni stiže uplatnica na mjesečnoj razini, pa majko mila ja živim da bih nekome nešto plaćao i sve se svodi da svu svoju lovu prosljedim samo dalje.

Kad se sjetim mojih roditelja prije 25godina njima nije stizalo ništa na kućnu adresu za platiti osim računa za struju i televiziju, a krajem 80ih i račun za telefon.

A meni sada stiže na kućnu adresu:
Struja
Voda
Plin
Kanalizacija
Smeće
Mobiteli
Internet
Maxtv
Naknada za net banking
Rata za drugi auto
Osiguranje životno
Računi od kred. kartice

Srećom nemam kredita za nekretninu, ali kad sad malo bolje pogledam i dalje živim da bi plaćao jer eto kobajage ne može se drugačije takav je danas sistem življenja, ali dugoročno to nije zdravo.
homosapiens is offline  
Old 05.03.2012., 20:12   #126
gledao intervju fizicara kad se nasmijao kad kazu nema dovoljno energenata za svih?!

na zemlji se nije nista promjenilo od prvog nastanka covjeka. jedino se promjenilo to sto smo uveli model zivljena. s tim modelom zivota ne mozemo zivjeti. bar ne mi

mjenjati model, a nikako usvajati modele
MillionMan is offline  
Old 06.03.2012., 11:31   #127
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Naravno da će biti Kolaps i jedan veliki Reset prvenstveno u glavama zbog načina života...

Baš malo gledam ovih dana koliko meni stiže uplatnica na mjesečnoj razini, pa majko mila ja živim da bih nekome nešto plaćao i sve se svodi da svu svoju lovu prosljedim samo dalje.

Kad se sjetim mojih roditelja prije 25godina njima nije stizalo ništa na kućnu adresu za platiti osim računa za struju i televiziju, a krajem 80ih i račun za telefon.

A meni sada stiže na kućnu adresu:
Struja
Voda
Plin
Kanalizacija
Smeće
Mobiteli
Internet
Maxtv
Naknada za net banking
Rata za drugi auto
Osiguranje životno
Računi od kred. kartice

Srećom nemam kredita za nekretninu, ali kad sad malo bolje pogledam i dalje živim da bi plaćao jer eto kobajage ne može se drugačije takav je danas sistem življenja, ali dugoročno to nije zdravo.
Kakve veze ima dali platiš na licu mjesta ili ti račun kasnije stigne na kućnu adresu? Kupio si neki proizvod ili uslugu i to trebaš platiti, ne vidim gdje je problem?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Old 06.03.2012., 11:40   #128
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Naravno da će biti Kolaps i jedan veliki Reset prvenstveno u glavama zbog načina života...

Baš malo gledam ovih dana koliko meni stiže uplatnica na mjesečnoj razini, pa majko mila ja živim da bih nekome nešto plaćao i sve se svodi da svu svoju lovu prosljedim samo dalje.

Kad se sjetim mojih roditelja prije 25godina njima nije stizalo ništa na kućnu adresu za platiti osim računa za struju i televiziju, a krajem 80ih i račun za telefon.

A meni sada stiže na kućnu adresu:
Struja
Voda
Plin
Kanalizacija
Smeće
Mobiteli
Internet
Maxtv
Naknada za net banking
Rata za drugi auto
Osiguranje životno
Računi od kred. kartice

Srećom nemam kredita za nekretninu, ali kad sad malo bolje pogledam i dalje živim da bi plaćao jer eto kobajage ne može se drugačije takav je danas sistem življenja, ali dugoročno to nije zdravo.
A da usporediš kako su živjeli tvoji roditelji i kako ti živiš?

kvaliteta cesta, kvaliteta komunikacije, količina hrane, grijanje, kvaliteta okoliša?
Da treba mijenjati model - treba.
sick.am is offline  
Old 06.03.2012., 12:20   #129
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
A da usporediš kako su živjeli tvoji roditelji i kako ti živiš?

kvaliteta cesta, kvaliteta komunikacije, količina hrane, grijanje, kvaliteta okoliša?
Da treba mijenjati model - treba.
Oni imali centralno na drva, a ja na plin
Cesta je ista ispred kuće kao i tada
Umjesto mobitela u džepu imali su jedan telefon u hodniku (i bolje tako)
Hranu su jeli kvalitetniju u izobilju bilo uvijek dvije smočnice pune mesa i podrum zimnice s čim se danas ne mogu pohvaliti jer svaku sitnicu kupujem u dućanu, pa i onu kartonsku šniclu jer ne smijemo više držati domaće životinje tipa svinje ili kokoške.
Okoliš je bio prekrasan uz moju kuću je bio jedan park sad ga nema tu je sad mala stambena zgradica s lokalima i parkingom

Na more išli dva puta preko ljeta po 7dana ili 15 dana u komadu naravno u odmaralište od firme za neku siću, a ja radim u firmi gdje ne mogu niti dobiti skoro godišnji preko ljeta, a i teško odvojimo da odemo na ljetovanje 7dana.
homosapiens is offline  
Old 06.03.2012., 12:25   #130
Ako su držali domaće životinje kako su uspjeli ići 15 dana na more?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Old 06.03.2012., 12:27   #131
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima dali platiš na licu mjesta ili ti račun kasnije stigne na kućnu adresu? Kupio si neki proizvod ili uslugu i to trebaš platiti, ne vidim gdje je problem?
Nije riječ o tome da li nešto plačaš na licu mjesta ili ti nešto stiže kući već koliko tih izdataka na mjesečnoj razini ima što prije 25god. nije bilo.

Možemo ovdje sad odmah navesti na šta se plaća trošila tada, a na kakve stvari danas i to nas je dovelo do zaduživanja i neodrživosti ovakvog način prosječnog žitelja ove države, a i šire...

Živiš od usluga koje kupuješ svaki dan, a ne tako davno moglo se i bez njih, pa se onda ne čudim kako su moji uspjeli napravit još jednu vikend kuću i kupit Zastavu 850 za keš novac bez kredita.
homosapiens is offline  
Old 06.03.2012., 12:28   #132
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ako su držali domaće životinje kako su uspjeli ići 15 dana na more?
Pokojna baba koja je živjela s nama nahrani dvije svinje bez problema dok nas nije bilo i baci kukuruza kokoškama
homosapiens is offline  
Old 06.03.2012., 12:55   #133
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Pokojna baba koja je živjela s nama nahrani dvije svinje bez problema dok nas nije bilo i baci kukuruza kokoškama
Onda ne možeš uspoređivati kvalitetu života onda i danas, ja sada imam prijatelje penzionere koji ne hrane domaće životinje i ne idu na Jadran u sindikalno odmaralište nego putuju Turska, Grčka, Španjolska...

Slažem se da sada moramo raditi puno više ali nam je kvaliteta života zasigurno bolja.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Old 06.03.2012., 13:16   #134
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Onda ne možeš uspoređivati kvalitetu života onda i danas, ja sada imam prijatelje penzionere koji ne hrane domaće životinje i ne idu na Jadran u sindikalno odmaralište nego putuju Turska, Grčka, Španjolska...

Slažem se da sada moramo raditi puno više ali nam je kvaliteta života zasigurno bolja.
Kurac je kvaliteta života bolja. (Naravno govorim o prosjeku.)

"Napredak" u kvaliteti života se uglavnom sastoji od kojekakvih trica i kučina potrošačkog društva (i to kupljenih na dug = zamka). Jedini napredak je što sad postoje mnoge informatičke i komunikacijske stvari koje prije nisu postojale, ali i one su upitne jer imaju mnoge loše strane. Djeca mi toliko vremena gube na video igrice, downloadane filmove i serije, i općenito, buljenje u kompjutorske ekrane, da je upitna vrijednost čak i kompjuterizacije.

Za te pizdarije se ne isplati toliko raditi. Ali ako ne igramo u tom kolu, najebat ćemo. U zamci smo.
eRomaniChib is offline  
Old 06.03.2012., 13:25   #135
Quote:
eRomaniChib kaže: Pogledaj post
Kurac je kvaliteta života bolja. (Naravno govorim o prosjeku.)

"Napredak" u kvaliteti života se uglavnom sastoji od kojekakvih trica i kučina potrošačkog društva (i to kupljenih na dug = zamka). Jedini napredak je što sad postoje mnoge informatičke i komunikacijske stvari koje prije nisu postojale, ali i one su upitne jer imaju mnoge loše strane. Djeca mi toliko vremena gube na video igrice, downloadane filmove i serije, i općenito, buljenje u kompjutorske ekrane, da je upitna vrijednost čak i kompjuterizacije.

Za te pizdarije se ne isplati toliko raditi. Ali ako ne igramo u tom kolu, najebat ćemo. U zamci smo.
Moraš gledati širu sliku a ne samo pojedine segmente, zdravstvena zaštita je sigurno bolja, promet je brži i sigurniji...
Sve je jednostavnije zato ti i ostaje više vremena za buljit u ekran.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Old 06.03.2012., 14:05   #136
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Oni imali centralno na drva, a ja na plin
Cesta je ista ispred kuće kao i tada
Umjesto mobitela u džepu imali su jedan telefon u hodniku (i bolje tako)
Hranu su jeli kvalitetniju u izobilju bilo uvijek dvije smočnice pune mesa i podrum zimnice s čim se danas ne mogu pohvaliti jer svaku sitnicu kupujem u dućanu, pa i onu kartonsku šniclu jer ne smijemo više držati domaće životinje tipa svinje ili kokoške.
Okoliš je bio prekrasan uz moju kuću je bio jedan park sad ga nema tu je sad mala stambena zgradica s lokalima i parkingom

Na more išli dva puta preko ljeta po 7dana ili 15 dana u komadu naravno u odmaralište od firme za neku siću, a ja radim u firmi gdje ne mogu niti dobiti skoro godišnji preko ljeta, a i teško odvojimo da odemo na ljetovanje 7dana.
Pa ko ti brani da sve to imas i danas? prodaj tu precijenjenu nekretninu u prenatrpanom gradu i odi na selo. uzgajaj svinje i kokoši i imaj organski vrt. + danas sva sela imaju asfalt telefon internet, skoro sve kao u gradu.

ima jedno istraživanje koje govori da je najsretnija generacija rođena 50tih. i to je istina i vidi se i danas. nisu previše radili, dobili su stanove, ko je htio mogao je na negoj parceli napraviti vikendicu bez ikakve dozvole, danas sve to skupo prodaju. a sve to plaća današnja generacija koja ima 20-40 godina. ako su bili dovoljno brzi pametni i lukavi osigurali su i generaciju iza sebe.
sick.am is offline  
Old 30.05.2012., 21:50   #137
Nažalost, osim crnih vijesti nema se što za dodati...: Šef Svjetske banke objavio lošu vijest za Hrvatsku

Ovaj citat me se najviše dojmio, iako ništa novo ne govori, ali iz dubina podsvijesti izvlači težinu stanja i besperspektivnost nacionalne ekonomije:
Quote:
"Hrvatska ekonomija je pred implozijom. To znači da je javni sektor pred potpunim zastojem, a privatni se urušava poput domino kockica. Najbolji primjer za to je ono što se dogodilo Grčkoj", objašnjava Lovrinčević.
Nekakav "grčki sindrom" je sve izgledniji... zapravo, prije bi se reklo "grčke posljedice"... duboki pad standarda, nezaposlenost i opća depresija.
Najgore je u svemu beskonačno spor razvoj situacije. Početku promišljanja o ikakvom početku reformi javnog sektora nema niti traga, osim glupih ideja i napisa po medijima, koji reformom smatraju samo i jedino smanjenje mase plaća kroz otkaze, ne i kvalitativnu promjenu javnog sektora kroz razinu uslužnosti i smislena ulaganja/rashodovanja poreznih prihoda. Dakle, kao neki od sporijih karcinoma.
Već su godine protekle, a mi nismo niti nadomak dnu, što sve zajedno vodi prema još min. 10-15 preteških godina.
FED is offline  
Old 30.05.2012., 22:14   #138
a sa druge strane EU situacija također nimalo optimistična - Former Spanish PM: 'WE'RE IN A SITUATION OF TOTAL EMERGENCY'

Izgleda da EU čeka samo nas da povučemo te ogromne pare za fasade. Dobro da se nije nitko drugi sjetio. Svi propadaju.
Nishizawa is offline  
Old 30.05.2012., 23:43   #139
Zašto se apsolutno nigdje ne spominje stanje u USA?
Nekako mi se sve više čini da se oni boje da skroz ne potonu,pa serviraju vijesti gladnim europljanima.
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Old 30.05.2012., 23:54   #140
Vjeruj mi da bi se puno više spominjali da nema Eurozone. Ovako je to jednostavno neusporedivo lošije nego u SAD-u.
__________________
Ronald Reagan

“Recession is when your neighbor loses his job. Depression is when you lose yours. And recovery is when Jimmy Carter loses his.”
Sh@dow is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:46.