Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Što dolazi nakon smrti?
Raj/Pakao 26 21.85%
Reinkarnacija 60 50.42%
Ništa 33 27.73%
Glasovatelji: 119. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2008., 00:36   #61
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Dajmo joj malo vremena da vidimo što ima reći o životu, osjećajima, intuiciji, snovima i slično. Zahtijevati od nečeg što efektivno nije starije od 60 godina da da odgovore na pitanja na koja filozofija i religija nisu bile u stanju dati odgovore za 3000 (a možda i više) godina je u najmanju ruku neozbiljno.
i znanost proizlazi iz složenosti ljudskog duha
evo jedna pjesmica za laku noć
http://www.youtube.com/watch?v=zhcR1...eature=related
__________________
If You Can't Change Your Mind, Do You Still Have One?
“There are no facts, only interpretations”– Friedrich Nietzsche
mandragora is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 01:56   #62
slazem se potpuno sa tobom da niti filozofija, ni religija, ali dodat cu niti znanost nemaju odgovor, a zivot i osjecaji postoje od kad je covjeka!
pa kojoj to strani se ja trebam prikloniti? koga trebam cekati?
hajde probaj procitati tvoj post iz nekog neutralnog kuta...
izgleda dogmatski, poput onih koji jedva cekaju da drobe o
krstenjima i molitvama! sve manje vidim razliku izmedju znanosti i
religije, a pogotovo zbog materijalizma koji je prisutan u svakom
smislu te rijeci.
sto nam je to znanost dala? kamenje sa mjeseca, ha?
velis da je sjajno objasnila kako funkcionira sunce, ako je zaista
tako, zasto onda nema odgovora na pitanje zasto sunce toliko
dugo miruje? ne moras se truditi i pisati, jer kako god okrenes
neces mi moc dati odgovor.
sa cime nas je to znanost pocastila u ovih 300 godina, za razliku
od onih 3000 godina vladavine religije i filozofije?
pesticidima i insekticidima zbog kojih nestaju mnoge vrste,
nuklearnim explozijama, kemijskom industrijom i otpadima, ekoloskim katastrofama, bolestima, kravljim i ostalim ludilima, oholoscu, depresijom.........
treba li jos nabrajati, jer lista je vrlo duga!?
neozbiljno kazes, jesi siguran u to?

treba li covjeku takvo sranje da bi shvatio sto je zivot i kako je
nastao? uopce mi se ne cini da je to pravi put!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 06:51   #63
Luiz, slazem se sa tobom 100 %
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 06:56   #64
A ovo je jedna od najvecih ukorenjenih dogmi koju ponavljaju ljudi kao papagaji:

"Nema ko da nam isprica kako je tamo, jer se odatle niko ziv nije vratio."
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 09:48   #65
Dogmatsko u znanosti je jedino to da nema dogme. Postulat je PROVJERA a ne VJERA. Korijen tih dviju riječi je isti ali im je značenje dijametralno suprotno. Ja tvrdim da znanost radi a sve religijsko-filozofske fore ne rade. Možeš vibrirati koliko hoćeš ali na Mjesec nećeš stići, no sjedneš li na tone vodika i kisika i stara tehnologija te može ispaliti tamo. U skladu sa postulatom znanosti, mogući zagrobni život treba PROVJERITI a ne slijepo vjerovati indoktriniranim likovima koji su imali moždani kurcšlus. Tvrdnja da sve ono što čovjek može zamisliti (ilitiga vizualizirati) postoji i u stvarnom svijetu je dokazivo bedasta i vjerovanje u nju rezultira onim što se obično zove bijeg od stvarnosti (fantaziranje, izmišljeni prijatelji i na kraju teže psihičke bolesti).
Kako radi Sunce je prilično dobro poznato, pogotovo mehanizam proizvodnje energije. To je ono što je eksplodiralo na Bikiniju. Ne kužim opsjednutost nekakvim mirovanjem najbliže nam zvijezde jer to "mirovanje" je odstupanje od PROGNOZIRANE aktivnosti, a i sami znamo kako funkcioniraju prognoze, naročito kad ti je objekt udaljen osam svjetlosnih minuta.
I na kraju, znanost je neutralna prema ljudskoj dobrobiti. Političari su bacili bombu na Hirošimu, gramzljivci bacaju previše pesticida po poljima. Ne ubija pištolj nego čovjek.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 09:52   #66
ako ga ima mene ceka direktorko mjesto u raju. samo sto ja u to nevjerujem
supher mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 10:13   #67
mukotrpak u potpunosti se slažem sa svim tvojim postovima na ovoj temi
The Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 10:17   #68
Quote:
luiz kaže: Pogledaj post
slazem se potpuno sa tobom da niti filozofija, ni religija, ali dodat cu niti znanost nemaju odgovor, a zivot i osjecaji postoje od kad je covjeka!
pa kojoj to strani se ja trebam prikloniti? koga trebam cekati?
hajde probaj procitati tvoj post iz nekog neutralnog kuta...
izgleda dogmatski, poput onih koji jedva cekaju da drobe o
krstenjima i molitvama! sve manje vidim razliku izmedju znanosti i
religije, a pogotovo zbog materijalizma koji je prisutan u svakom
smislu te rijeci.
sto nam je to znanost dala? kamenje sa mjeseca, ha?
velis da je sjajno objasnila kako funkcionira sunce, ako je zaista
tako, zasto onda nema odgovora na pitanje zasto sunce toliko
dugo miruje? ne moras se truditi i pisati, jer kako god okrenes
neces mi moc dati odgovor.
sa cime nas je to znanost pocastila u ovih 300 godina, za razliku
od onih 3000 godina vladavine religije i filozofije?
pesticidima i insekticidima zbog kojih nestaju mnoge vrste,
nuklearnim explozijama, kemijskom industrijom i otpadima, ekoloskim katastrofama, bolestima, kravljim i ostalim ludilima, oholoscu, depresijom.........
treba li jos nabrajati, jer lista je vrlo duga!?
neozbiljno kazes, jesi siguran u to?

treba li covjeku takvo sranje da bi shvatio sto je zivot i kako je
nastao? uopce mi se ne cini da je to pravi put!
da, da, možda zaboravljaš da je zahvaljući znanosti životni vijek čovjeka produljen za 100%, da su otkriveni lijekovi za mnoge bolesti, da je glad skoro iskorijenjena, da ti sad sjediš na kompjuteru i razgovoraš sa ljudima udaljenima 1000-e kilometara itd.
Lako je gledat pesimistično. Mogu ja tako reći da su 1000-e godina religije donjele križarske ratove, mračni srednji vijek, inkviziciju, pa i grčke i rimske ratove, jengis khana i sl
The Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 10:27   #69
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Dogmatsko u znanosti je jedino to da nema dogme. Postulat je PROVJERA a ne VJERA. Korijen tih dviju riječi je isti ali im je značenje dijametralno suprotno. Ja tvrdim da znanost radi a sve religijsko-filozofske fore ne rade. Možeš vibrirati koliko hoćeš ali na Mjesec nećeš stići, no sjedneš li na tone vodika i kisika i stara tehnologija te može ispaliti tamo. U skladu sa postulatom znanosti, mogući zagrobni život treba PROVJERITI a ne slijepo vjerovati indoktriniranim likovima koji su imali moždani kurcšlus. Tvrdnja da sve ono što čovjek može zamisliti (ilitiga vizualizirati) postoji i u stvarnom svijetu je dokazivo bedasta i vjerovanje u nju rezultira onim što se obično zove bijeg od stvarnosti (fantaziranje, izmišljeni prijatelji i na kraju teže psihičke bolesti).
.
To da je "dogmatsko u znanosti je jedino to da nema dogme", jeste tvoj utisak, dok je moj utisak potpuno drugaciji. "Postulat je PROVJERA a ne VJERA" - u tome se slazem sa tobom, ali provera nije kada negde procitas da je 2+2 = 4, vec je provera kada sam iskusis da 2+2 mogu, ali ne moraju uvek biti cetiri. 2+2 mogu biti na primer 1.

Neka svako radi svoj posao. Nauka i religija neka rade sto misle da je potrebno, a neka mene, kao slobodno ljudsko bice sa slobodnim duhom ostave da radim sam svoj posao onako kako mislim da je ispravno.

Mesec je lako osvojiv. Do meseca ti je potrebno najdalje da stignes 5 minuta, a najbrze odmah, jer brzina duha je brza od brzine svetlosti.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 10:34   #70
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post
da, da, možda zaboravljaš da je zahvaljući znanosti životni vijek čovjeka produljen za 100%, da su otkriveni lijekovi za mnoge bolesti, da je glad skoro iskorijenjena, da ti sad sjediš na kompjuteru i razgovoraš sa ljudima udaljenima 1000-e kilometara itd.
Lako je gledat pesimistično.
Ljudi su vazda ziveli najvise do 100 godina, tako je to bilo u antici a tako je to i danas. Prosecni vek ljudske starosti je moze biti produzen (kako se uzme), ali covek sam po sebi nije postao dugovecniji. Ali i to da je prosecni ljudski vek produzen jeste diskutabilno - ako se uzme savremena Svedska - tu se prosecno duze zivi nego li recimo u siromasnim delovima Burundija. Ali isto tako, ako se uzme srednjovekovni zamak u Luksemburgu, i tamo se duze zivelo nego li recimo u siromasnim delovima tadasnjeg Burundija. Lekovi jesu otkriveni za mnoge bolesti, ali su se mnoge nove bolesti pojavile. Glad se nije iskorenila. Jeste, iskorenila se u Svedskoj, ali zato nije u Burundiju.
talerman is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 11:37   #71
Quote:
The Whisper kaže: Pogledaj post
da, da, možda zaboravljaš da je zahvaljući znanosti životni vijek čovjeka produljen za 100%, da su otkriveni lijekovi za mnoge bolesti, da je glad skoro iskorijenjena, da ti sad sjediš na kompjuteru i razgovoraš sa ljudima udaljenima 1000-e kilometara itd.
Lako je gledat pesimistično. Mogu ja tako reći da su 1000-e godina religije donjele križarske ratove, mračni srednji vijek, inkviziciju, pa i grčke i rimske ratove, jengis khana i sl
hm, mracno doba inkvizicije i laboratorija poput vjesticjih kuhinja, pa
jesam li ja religiju postavila iznad znanosti?
da, zivotni vijek covjeka je produzen, a sa time i prosjek godina ove
6-7 mrld mnogobrojne populacije povecan!
u sve sto se protuprirodno upetljala znanost ima svoje posljedice!
glad je iskorijenjena? nemoj nas zezati.
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2008., 17:05   #72
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
I na kraju, znanost je neutralna prema ljudskoj dobrobiti..
wtf?
vidim da ti nije jasno da je znanost konstantno u sluzbi love, moci i
politike, i da je hiroshima tek samo jedna koja je iz te ljubavi nastala!

velis opsjednuta zbog sunceve neaktivnosti, pa nisi li ti poceo pricu
o suncu, a ja se tek samo nadovezala?! samo sam htjela dokazati da ipak nije tocno da znanost zna sve o tom bozanstvu koje nam zivot znaci!
no kad smo vec kod prognoza, sigurno se njima trebamo vise povoditi nego nasim vlastitim iskustvom i intuicijom =) bas zanimljivo.
a sto se tice mjeseca, moze znanost trositi ne znam koliko nase love, ali dalje nece nikad stici!

i jos nesto, mislim da bi stvarno valjalo otvoriti i na forumu psiholosko savjetovanje, ali ne zbog poremecenih, vec zbog onih koji nesebicno dijele dijagnoze drugim forumasima, ili cak odredjenim grupama!
zar smo mi mjerilo onog sto jest?
da, da...trebaju se konacno svi pokoriti mjerilima i
zakonitostima projekcije nase vlastite unutrasnjosti!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 15:09   #73
Apropo prijasnih i sadasnjih vremena, propovjednik u starom zavjetu rece: sve ima svoje vrijeme....

Mozemo li diskusiju okrenuti naopacke - imamo li ikakve dokaze da zivot poslije smrti NE postoji?
gob is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 18:48   #74
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
ajde pokaži,dugo vas čitam,ovo zadnje mi izgleda logično
Evo Zena ispunjena ti je želja i ovdje je video čovjeka koji se vratio da bi svijet znao Istinu i odagnala se svaka nedoumica. Na Engleskom je pa se nadam da nije problem.

Ne ide mi copy paste sa stranice na stranicu, ne znam zašto, ipak evo načina. Idi na Google video i tamo otipkaj Bill Wiese Hell Testimony i eto ga.

Luiz, thanks.
JUŽNI is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:03   #75
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
reinkarnacija tek nema nikakvog smisla
kaj ćeš... ljudi se stalno množe... to bi značilo da se stalno nove duše rađaju... jer ako je prije bilo npr pedesetak ljudi i sad ih je dvjesto... njih pedeset se reinkarnira a ovi ostali?
isto tako je onda moguće da duh mog tate pređe u duh mog siina... tj ja rodim svog tatu što bi bilo glupo do bola
....
ili ako možemo skočit u duh životinje... meni tata umre i reinkarnira se u kokoš i ja ju sutra spečem za ručak... to znači da sam si pojela tatu?

da se vratim na temu... ovo s kliničkim smrtima isto nije jasno... ako neki objašnjavaju to ko halucinacije...
al sam jednom pročitala zanimljiv tekst o tome što je nakon smrti... bilo bi lijepo da nas vodi neko svijetlo i da se svi stopimo u neku zajedničku energiju a ne one tulave podjele na raj i pakao
isso miki...
Ovaj post je toliko blesav da sumnjam da si ozbiljno mislio/la. U slučaju da te stvarno zanima ova tematika evo ti malo pojašnjenja.

Tvoja "duša" luta. Ne zemaljskom kuglom nego raznoraznim dimenzijama i svjetovima. Jedan od najvećih "privilegija" je roditi se i živjeti ovdje, na Zemlji, naravno, relativno normalnim i ugodnim životom. Kada "umreš", tvoja duša izlazi iz ljušture zvane tijelo i nastavlja putovanje. Da, možeš se roditi kao životinja na Zemlji, ali šansa da se ponovo rodiš kao čovjek je otprilike ravna nuli. Recimo jedan od razloga zašto bi tvoja duša bila "upućena" u tijelo životinje je ta da si možda ubijao životinje, klao svinje i sl. Pa se vraćaš ovdje da osjetiš na "vlastitoj koži" kakav je to osjećaj. Jedna od teorija (meni vrlo izgledna) zbog čega ljudi imaju razne fobije je ta da si u prethodnom životu doživio traumu ili smrt na određeni način. Pogineš u padu aviona, pa jednom ako se ponovo nađeš ovdje imat ćeš strah od visina (aviona). Također jedna od zanimljivijih teorija je ona o "bezrazložnim" nesrećama. Zašto se netko rodi bolestan, ostane bez ruke, noge... Naizgled bez razloga. No, razlog bi mogao biti u tome što si ranije, u prethodnim životima, činio stvari koje ti sada dolaze na naplatu.

O ovoj tematici bi se dalo pisati romane, ovo su bile osnove.
__________________
Mirić i sinovi
somatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:12   #76
Quote:
Ja,Lucifer kaže: Pogledaj post
agnostik sam, pa neznan što za kazati. može i nemora postojati. nemamo dokaza ni za jedno ni za drugo
kako nema dokaza, pa svake godine za svisvete neko ti stavlja cvijece na grob, idi vidi, valjda su ti krizenteme dovoljno realne buahahaha
 
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:18   #77
Vjerojatno je većina vas čula za regresiju. Gotovo nitko se ne sjeća svojih prošlih života, ali postoje seanse na kojima se hipnozom postiže stanje u kojem gledaš svoj prošli život.

Ja apsolutno nemam ništa protiv nijedne vjere ili religije, svatko vjeruje u što želi. Ali evo pitam ljude koji svoje odgovore pronalaze u odgovorima Crkva (raznih). Kako objašnjavate pojave kao što su: smrti i bolesti djece (ili odraslih) koja zaista nisu ništa nikome skrivila na ovome svijetu? Kako objašnjavaju velike elementarne nepogode? Na kraju, kako objašnjavate svu bol koju doživljavaju ljudi koji to nisu zaslužili svojim djelima u životu? Ima puno stvari na koja je jedini odgovor da su čudni putovi božji. Mene taj odgovor ne zadovoljava.
__________________
Mirić i sinovi
somatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:33   #78
Quote:
somatom kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je većina vas čula za regresiju. Gotovo nitko se ne sjeća svojih prošlih života, ali postoje seanse na kojima se hipnozom postiže stanje u kojem gledaš svoj prošli život.

Ja apsolutno nemam ništa protiv nijedne vjere ili religije, svatko vjeruje u što želi. Ali evo pitam ljude koji svoje odgovore pronalaze u odgovorima Crkva (raznih). Kako objašnjavate pojave kao što su: smrti i bolesti djece (ili odraslih) koja zaista nisu ništa nikome skrivila na ovome svijetu? Kako objašnjavaju velike elementarne nepogode? Na kraju, kako objašnjavate svu bol koju doživljavaju ljudi koji to nisu zaslužili svojim djelima u životu? Ima puno stvari na koja je jedini odgovor da su čudni putovi božji. Mene taj odgovor ne zadovoljava.
kako ti/tvoja vjera tumači to sve?
zvonzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 19:46   #79
Quote:
zvonzi kaže: Pogledaj post
kako ti/tvoja vjera tumači to sve?
Mislim da to nema veze s vjerom u onom klasičnom smislu. To povezujem s prošlim životima. Nažalost, naša djela iz prošlih života kad-tad dolaze na naplatu. Zapravo bi se moglo reći da svako djelo ima posljedicu. Akcija-reakcija. Ti možeš raditi svakojaka zla u ovome životu i umrijeti bez neke "kazne". Ali, kad-tad će ta djela izazvati posljedicu, uopće ne nužno da će to biti ovdje, na Zemlji, u ovome životu.
__________________
Mirić i sinovi
somatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2008., 20:37   #80
Quote:
somatom kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je većina vas čula za regresiju. Gotovo nitko se ne sjeća svojih prošlih života, ali postoje seanse na kojima se hipnozom postiže stanje u kojem gledaš svoj prošli život.

Ja apsolutno nemam ništa protiv nijedne vjere ili religije, svatko vjeruje u što želi. Ali evo pitam ljude koji svoje odgovore pronalaze u odgovorima Crkva (raznih). Kako objašnjavate pojave kao što su: smrti i bolesti djece (ili odraslih) koja zaista nisu ništa nikome skrivila na ovome svijetu? Kako objašnjavaju velike elementarne nepogode? Na kraju, kako objašnjavate svu bol koju doživljavaju ljudi koji to nisu zaslužili svojim djelima u životu? Ima puno stvari na koja je jedini odgovor da su čudni putovi božji. Mene taj odgovor ne zadovoljava.
ma ko je taj ko nikad nikome nista nije skrivio...

ako nije u ovom zivotu, onda je u proslom buahahaha
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.