Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2021., 19:00   #1
GME, AMC i BB

Pozdrav svima,

Evo ušao sam u AMC i GME hype prilično kasno, AMC doduše na 14$, do sada je rezultat i više nego dobar. Čak i GME za kojeg sam mislio da je gotov sa "short squezzom" se dobro drži (oko 250$).

E sad pitanja, s obzirom da uskoro počinje BB hype, planirate li ući u taj hype ili ne? Trenutno je na 10-12$, naravno sljedeći tjedan bi to trebalo ići na 25$.

Naravno NAVODNO bi trebalo ići gore. Da li netko ima više info o BB (black berry), i GME i AMC što se tiče sljedećih par mjeseci? Nekakvi sastanci odbora, koliko je "shortano"? Da li ima smisla ići ALL IN na BB s obzirom na događaje?

Ne čini mi se kao loš buy BB, čak i dugoročno bez internet malverzacija. Pa onda bi taj short squezze bio dobrodošao.
MaliOdKupine is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2021., 19:16   #2
January all over again
Denver Broncos is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2021., 10:12   #3
Quote:
MaliOdKupine kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

Evo ušao sam u AMC i GME hype prilično kasno, AMC doduše na 14$, do sada je rezultat i više nego dobar. Čak i GME za kojeg sam mislio da je gotov sa "short squezzom" se dobro drži (oko 250$).

E sad pitanja, s obzirom da uskoro počinje BB hype, planirate li ući u taj hype ili ne? Trenutno je na 10-12$, naravno sljedeći tjedan bi to trebalo ići na 25$.

Naravno NAVODNO bi trebalo ići gore. Da li netko ima više info o BB (black berry), i GME i AMC što se tiče sljedećih par mjeseci? Nekakvi sastanci odbora, koliko je "shortano"? Da li ima smisla ići ALL IN na BB s obzirom na događaje?

Ne čini mi se kao loš buy BB, čak i dugoročno bez internet malverzacija. Pa onda bi taj short squezze bio dobrodošao.
Tko ti moze reci... AMC mi je izgledao normalnije kad se ispuhao nakon prvog ludila i dosao na 5-6$, tad sam cak i razmisljao, ali 33 koliko je bilo jucer na otvaranju

Zasto ne bi stavio na Man City veceras ? Koeficijent oko 2.00, dupliras pare i jos gledas razmontiravanje u 90 minuta
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2021., 10:37   #4
Kockanje kao i inače,ako ti se posreći možeš zaraditi,prije ili poslije neće.
Short AMC jučer na 30 dolara,samo pitanje vremena,ne ako nego kad. I pametno shortam jer je trenutno više budala nego papira,sve da cijena skoči i x10 nema opasnosti za margin call.
__________________
"Lockdown protiv korone je kao da muhu pokušavate ubiti maljem."
blabla41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2021., 19:34   #5
Uglavnom dobar tjedan preko 150 % dobiti za sad (govorim o AMC-u), a vjerujem da ce to ici jos gore. Tesko je procijenit americku ludost... Ja ipak vjerujem da bi mogao koliki toliki squeeze da dode
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2021., 21:22   #6
Quote:
Stocke kaže: Pogledaj post
Uglavnom dobar tjedan preko 150 % dobiti za sad (govorim o AMC-u), a vjerujem da ce to ici jos gore. Tesko je procijenit americku ludost... Ja ipak vjerujem da bi mogao koliki toliki squeeze da dode
Ja sam isto u dobrom plusu, odbio sam ući kad je bio ispod 10$ - jbg. 70% mi je išlo gori. Ali ako takne 50$ izlazim skroz.

Quote:
Zasto ne bi stavio na Man City veceras ? Koeficijent oko 2.00, dupliras pare i jos gledas razmontiravanje u 90 minuta
Jel prošao Man City? Nisam gleda. Kladia sam se sve do dana kad je Motepiller osvojio ligu, utrpa sam na njih, a oni protiv 2crvena kartona i 1:0 do 95` naprave penal i sjebu mi stanarinu.

Quote:
Kockanje kao i inače,ako ti se posreći možeš zaraditi,prije ili poslije neće.
Kockanje nikad ne izjednačavaj sa burzom. Been there. Uglavnom u najgorem slučaju možeš izaći sa nekim minusom - a ne sa 0.

AMC će na minimum 9$, GME na 100$, a BB teško da može ispod ove razine, eventualno do 8$, tako da i nije baš da je neki rizik. Plus dugoročno bi mogli biti dobri.
MaliOdKupine is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2021., 22:14   #7
Sta to znaci navodno ? Nadam se da znas sto je market cap i sta odreduje cijenu.

Svo ovo troje je kazino, nije za nekoga tko je u GME ušao na 10$ i na ovima koji su u AMC ušli na 4 $...
Chasing the bull je opasna stvar i budi svjestan da mozes ostat bez polovice ili svega jako brzo...
Jax Teller is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 10:03   #8
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
U cijelom tom naletu (koji jos i traje), bilo je puno realnijih stvari od GME-a. Npr. AMC je sasvim pristojno "end of corona" ulaganje... Bit ce puno odgodjenih blockbustera, ljudi zele u kina i u izlaske.

Prije eksplozije su bili na definitivno podcijenjenih 2.x $, a i pred 2 tjedna, na 5$ su bili relativno atraktivni...
Evo, da sam barem tu stavio pare umjesto na Man City
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 14:17   #9
Hvala GMEu na proslotjednom jumpu. Prodao 70%, a za ostalo me boli briga. No ako opet skoci na 400$+ bit cu sretan covjek
toni_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2021., 20:24   #10
Quote:
MaliOdKupine kaže: Pogledaj post
Ja sam isto u dobrom plusu, odbio sam ući kad je bio ispod 10$ - jbg. 70% mi je išlo gori. Ali ako takne 50$ izlazim skroz.
A ne ne, ja sam usao u prvom mjesecu kad je bio oko 14 i gledao kako je isla do 5.5 dolara. U meduvremenu sam kupovao i dosao do poprilicnog broja dionica s prosjekom ispod 10 dolara. Danas gledam kako je isla vise od 15 % na europskoj burzi, tako isto ocekujem i na americkoj sutra kad se otvori. Mislim da bi moglo ipak to ici puno vise od 50 dolara. Ali svatko odlucuje za sebe, ja znam da je ovo kockanje, ali ako uleti uleti.
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 18:54   #11
AMC Ide i ne staje.
Gilda99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 18:57   #12
Cestitke dionicarima (tj. onima koji su i stvarno usli u zadnjih desetak dana) uz podsjetnik da se profiti realiziraju tek u trenutku prodaje
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 19:05   #13
Od 2. mjeseca tu but still holding. Ekipa šta mislite do koje cijene će ić? Ja bih bila zadovoljna s 300-tinjak i vjv će tad bit vrime za izać. One priče o bilo čemu više (100k i sl.) ne pušin.
Gilda99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 19:14   #14
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Cestitke dionicarima (tj. onima koji su i stvarno usli u zadnjih desetak dana) uz podsjetnik da se profiti realiziraju tek u trenutku prodaje
Jal je zajebana stvar

Quote:
Od 2. mjeseca tu but still holding. Ekipa šta mislite do koje cijene će ić? Ja bih bila zadovoljna s 300-tinjak i vjv će tad bit vrime za izać. One priče o bilo čemu više (100k i sl.) ne pušin.
Ja holdam do 100$, ali ostavit cu si ih 10ak za svaki slucaj
MaliOdKupine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 19:20   #15
Quote:
MaliOdKupine kaže: Pogledaj post


Ja holdam do 100$, ali ostavit cu si ih 10ak za svaki slucaj
Pametno i sretno!
Gilda99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 20:12   #16
Najozbiljnije, nikakvog jala samo paziti da se covjek ne zanese previse (npr. koristenje bilo kakvog leverage-a).
z_k is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 20:45   #17
Prvo

Quote:
MaliOdKupine kaže: Pogledaj post
Ja sam isto u dobrom plusu, odbio sam ući kad je bio ispod 10$ - jbg. 70% mi je išlo gori. Ali ako takne 50$ izlazim skroz.
Pa onda

Quote:
MaliOdKupine kaže: Pogledaj post
Jal je zajebana stvar

Ja holdam do 100$, ali ostavit cu si ih 10ak za svaki slucaj


Ako si stvarno na tako nisko usao svaka cast, ali vrlo oprezno sada s pohlepom, ja sam se vise puta opekao i na dionicama i cryptu kada sam u glavi imao fiks ideje, ma samo do ove cijene, pa onda u dan dva dode do te cijene i jos naraste 10-20%, onda se stvori ponovno neka fiktivna cifra u glavi koju cekam da izadem, i onda sve pljusne i zavrsim s nekim bezveze profitom.

Stop loss cuva od pohlepe.
Cratos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 21:02   #18
Talking

Quote:
MaliOdKupine kaže: Pogledaj post
Ja holdam do 100$, ali ostavit cu si ih 10ak za svaki slucaj
Nisi stigao prodat na 50 kako je brzo proletilo?
Stocke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 21:25   #19
Quote:
blabla41 kaže: Pogledaj post
Kockanje kao i inače,ako ti se posreći možeš zaraditi,prije ili poslije neće.
Short AMC jučer na 30 dolara,samo pitanje vremena,ne ako nego kad. I pametno shortam jer je trenutno više budala nego papira,sve da cijena skoči i x10 nema opasnosti za margin call.
Jedva čekam da vidim ishod ovog događaja.
Denver Broncos is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2021., 21:46   #20
Quote:
Denver Broncos kaže: Pogledaj post
Jedva čekam da vidim ishod ovog događaja.
Jedini mogući.

Based on a Monday lunchtime trading price of $33.30 and the share sales, the market cap is now $15.75 billion, which is roughly 3.03 times expected sales in 2023. That means that roughly two and a half years into the future, you'd still be paying more than 22 times as much for a business expected to be at 95% of its pre-pandemic sales rate. That doesn't make much sense, and the average street price target is only $5.11 at this point.

Sad sve to udvostruči.
__________________
"Lockdown protiv korone je kao da muhu pokušavate ubiti maljem."
blabla41 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.