Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2017., 14:13   #4461
Quote:
blasfemicar kaže: Pogledaj post
možda lupetam, ali jel se moglo implementirati npr. AES enkripciju u certifikate, nešto kao što je na WPA wirelessu? Ne sjećam se da je taj AES ikad imao problem kompatibilnosti sa bilo kojim OS-om???? Meni je ovo presmiješno, da se ljude tjera u relativno kratkim vremenskim intervalima na kupnju modernijeg OS-a i pratećeg softvera, samo zbog ubacivanja nove enkripcije !!??
Ugrubo:
Nisu problem certifikati kao certifikati nego protokoli razmjene podataka. Da ne idem i dublje u tematiku. Do 01.01.2017 radilo je po protokolilma koji nisu provjeravali preko certifikata tko je na vezi (samo se poruka digitalno potpisivala) tls 1.1 i 1.2 imaju i provjeru certifikata pošiljatelja i primatelja (načim implemtacija zatjeva više certifikata) (cerifikati se provjeravaju kod trećeg učesnika u komunikaciji - FINA u ovom slučaju). Poruka i dalje nije enkriptirana samo se na krajnjim točkama (pošiljatelj/primatelj) prihvaća ili odbacuje na temelju odgovora FINA servera za cerifikate (trebali bi se mijenjati svakih nekoliko dana ili dan barem je tako zamišljeno, librariji za komunikaciju i provjeru to rade automatski ali koliko sam primjetio baš se i ne mijenjaju često ). E sad ti su prokoli razmjene podataka probijeni (ali izgleda da je implementacija da se rupe u protokolima iskoriste 'malo' teža pa sve za sad 'funkcionira bez nekog problemna') pa ubrzano rade na tls 1.3 ali kad će to zna samo 'Đekna' zar ne. Tako da sad nije problem krajnji pošiljatelj i primatelj nego ovaj koji provjerava certifikate (tj. FINA server ako nje probiju probili su se i u sve ostale komunikacije koje idu preko tih protokola)

Netko je pitao i za windows XP problem:
Windowsi XP nemaju podršku za ta dva protokola razmjene podataka. Postoje drugi librariji koji podržavaju i protokole tls 1.1 i tls 1.2 na windows XP ali se oni moraju implementirati u vaš knigovodstveni softver (mi smo to napravili za neke naše korisnike preko stadnardnog open SSL librarija, program zna je li na windows xp pa koristi drugačiji library) inače koristi se ono što isporuči Microsoft (manje egzibicija s održavanjem, a to radi Microsoft u slučaju sigurnosnih rupa u protokolima već i zbog internet explorer-a, Edge-a).... Tako da ako imate operativni noviji od XP library od windows-a je sam kod prvog spajanja došao do svih potrebnih certifikata za protokole 1.1 i 1.2 (jedino ste trebali ubaciti root cerifikate od fine u spremnik certifikata).
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 17:40   #4462
Quote:
blasfemicar kaže: Pogledaj post
Čisto informativno, kako si natjerao da novi fiskalni certifikati rade na windozama XP, s obzirom na verziju TLS-a koju XP nemaju?
Tako da potpisivam i šaljem na fiskalizaciju s PHP-om
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 17:45   #4463
Quote:
MaryMary kaže: Pogledaj post
Može pomoć nama novim obveznicima fiskalne blagajne (paušalisti) oko izbora. Zna li netko nešto o ovima http://fiskalna-blagajna.eu ?
Dvoumim se uzeti od njih ili Fiskal1.
Treba nam za uslužnu djelatnost sa 5-6 različitih usluga, samo fiskalizirati račun i ništa više. Nema skladišta i sl.
Javi mi se u inbox, dat cu ti vrlo povoljnu ponudu. Inače, ovi s navedenog linka su u mene kupili source code za fiskalnu blagajnu i sad ga prodaju pod svoje (na što imaju puno pravo).
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 23:14   #4464
Također nudim povoljnu opciju za fiskalizaciju (Windows Xp+), jednokratno, bez mjesečnih naknada/paušala.
skijam is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:25   #4465
Link

Gdje mogu naci obrazac za prijavu poslovnog prostora i oiba davatelja programa? Na stranici porezne ga ne nalazim. Uz to sto na poreznoj nisu znali o cemu pricam...
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 23:14   #4466
Ja imam ovaj, ali ne znam gdje ima bez podataka..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2017., 12:35   #4467
-
ChillyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 14:51   #4468
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ja imam ovaj, ali ne znam gdje ima bez podataka..
Ovdje, Link

To je inače prilog iz ove izmjene zakona.
.Delboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2017., 15:23   #4469
Thanks
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 14:17   #4470
Hvala na obrascu!
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 13:54   #4471
Moze netko reci kako instalirat Finin certifikat? Instalirao sam ga i pod personal i pod trusted i program i dalje ne prepoznaje.
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 14:21   #4472
Quote:
Futsal Dinamo kaže: Pogledaj post
Moze netko reci kako instalirat Finin certifikat? Instalirao sam ga i pod personal i pod trusted i program i dalje ne prepoznaje.
Koji certifikat?
Je li korisnički ili korijenski RDC?
Za korisnički (onaj koji je korisnik platio na fini 375 kn) ovisi je li program za fiskalizaciju traži certifikat u datoteci ili u certifikat storeu. Ako je prvo onda samo kopiraš datoteku cerifikata u folder gdje će ga program za fiskalizaciju tražiti, a ako je drugo onda dvaput kliknes mišem na file s certifikatom i instaliraš ga u korijenski trust store.

Također, moraš u trust store instalirati i korijenske fina certifikate
- FinaRootCA
- FinaRDC-TDUCA2015
- FinaRDCCA2015
Sva tri imaš na fininim stranicama
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:05   #4473
Korisnicki. Instalirao sam jer program tako zahtjeva. Jedino kaj nisam taj finaRDC-TDUCA 2015. Idem probat pa javim. Hvala!
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:08   #4474
Quote:
HighMoon kaže: Pogledaj post
Također, moraš u trust store instalirati i korijenske fina certifikate
- FinaRootCA
- FinaRDC-TDUCA2015
- FinaRDCCA2015
Sva tri imaš na fininim stranicama
Koliko je meni poznato novi certifikati "imaju u sebi" i korjenske certifikate

Sve ovisi o tome kako program pristupa certifikatima. Najjednostavnije je zvati proizvođača programa i pitati
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:19   #4475
Ma iako su kao sto kolega kaze sami po sebi instalirani, instalirao sam jos i taj treci i svejedno ne radi! O Tetradi se radi. Dakle, besplatan program
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 09:01   #4476
Javio sam se Tetradi preko maila i napisali su poveci mail sa svim mogucim problemima, tj. rjesenjima. Pa eto, napisat cu sto je meni pomoglo. Dodao sam podatke firme u program i pokrenuo sam dva fajla na lokalnom disku, ali ovaj put kao administrator. Dok sam sam isprobavao nisam kao administrator. Fajlovi su regfisk.bat i regcer.bat
Futsal Dinamo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 14:06   #4477
Moram reći da mi je čitati ovo kao da sam se vratila u 90-e danas kad je sve u cloudu
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 15:12   #4478
Lijep je taj cloud kada imaš stabilnu, brzu i jeftinu vezu.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 20:06   #4479
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Moram reći da mi je čitati ovo kao da sam se vratila u 90-e danas kad je sve u cloudu
Taj SOLO sto ga cesto spominjes, valjda mislis na njega, kako printa na bluetooth printer?
Znaci, koristim npr. Solo u browseru mobitela i zelim printati na bluetooth printer, je li moze to?
HighMoon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 10:07   #4480
Od 1.7. nema više prijave poslovnog prostora putem servera za fiskalizaciju.

Sve ide preko ePorezne. Još posla za knjigovođe.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.