Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2017., 12:21   #3801
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Daj ti lijepo sjedni i pogledaj kako se snimao Alien. Dokumentarac ti traje tri sata, svi su uključeni i znat ćeš sve. Mislim, ti govoriš da nisu istinite stvari koje su ljudi sami rekli da su istinite. Sam Ridley govori kako ga je O'Bannon upoznao s Gigerom, razumiješ? Nije on ništa amenovo već je cijeli koncept već bio nastao po Gigerovom dizajnu. Jedina odluka vezana uz film je ta da Ripley preživi umjesto kapetana. Koje sitnice, koji kurci, palci... Ljudi ti sami govore što je napravljeno, ali, ne, ti i dalje po svom. Namjerno trolanje ili što?
ma gledaj, na osnovu ridleyevog storyboarda je povećan budžet za duplo. da se to nije dogodilo mogao bi giger i dan danas jodlat dudlu na padinama alpskog gorja. ridleya se pitalo da li je gigerova apstraktna umjetnost pogodna za film, i sva sreća da je na mjestu režisera bio upravo ridley koji je to znao prepoznati.

i daj shvati da je režiser taj koji o svemu odlučuje, on je inzistirao na svim detaljima, ON nitko drugi. da je bio neki lezelebić umjesto njega to bi možda izgledalo kao dark star, ako ne i gore.

a zašto su svi u dokumentarcima? pa zato što je to bio žanrovski icebreaker.
normalno da su svi zaslužni, ali zna se tko je najzaslužniji

Quote:
Koje protagoniste? Jedino je Ripley ostala iz prvog filma. Napravio je nastavak od samih temelja, a koliko je dobro napravio posao govori ti činjenica da se danas lome koplja koji je film bolji; original ili nastavak
ripley-alien-android-posada, kičma svega, sve ridleyeva ostavština

Quote:
Itekako zapažene u datom žanru? Ozbiljno? Robin Hood je zapažen? Stara verzija s Costnerom ovu jede za doručak, čak i danas. Hannibal? Lome se koplja da li je to najgori nastavak nekog filma ili općenito loš film. G.I Jane? To neću ni komentirati. Jedina pozitivna stvar rečena o tom filmu je da Demi može raditi sklekove kao muškarac, početak i kraj pohvala. Mogu ovako nastaviti do jutra.
kako si ti dvoličan to nije istina. da je neki drugi režiser snimio ove što si nabrojio, pripisao bi ih kao solidne pokušaje. ovako ih etiketiraš kao nekakve promašaje a uopće nisu. sasvim gledlljivi uradci. nikako nekakvo dno.
čovjek jebiga neumrno radi, daj cijeni to, tko radi taj se nekad i zajebe.
šta bi trebali studiji zjapiti prazni, glumci bi trebali tumarati ulicama, potucati se i opijati po krčmama?

Quote:
Ekčuli, pitao ga je iako nije morao pošto je Fox vlasnik Aliena, ne Ridley, što nikako da shvatiš. Ridley mu je rekao da radi što god želi jer to će ionako biti njegov film. Nakon toga kako je snimljen Alien, pogledaj kako je snimljen Aliens. Dodatna tri sata. Sve rečeno.
ti nikako da shvatiš u čemu je problem aliensa. nije problem u vrhunskoj izvedbi već u samom konceptu reprodukcije monstruma. ako si gledao dokumentarac legacy ondak si mogao shvatiti da je ridley izbacio scenu s začahurenim članovima posade jer se to po njemu kosilo s njegovim mišljenjem da se radi o bio-oružju, znači već tad je on znao za ovo što sad radi. jebiga, cameron se baš toga uhvatio, jebenih ličinki.

Quote:
Reciklaža je sad stvar prestiža? Vau, ti stvarno mjenjaš priču svakim postom. Zar nisi rekao da je Ridley autor koji radi po svom i ne sluša nikoga. Sad mora reciklirati druge jer samo tako može nastaviti priču?
etogac opet ti daj shvati da ekspedicijski koncept nije cameronova ostavština i njegovo ekskluzivno pravo, nego upravo ridleyeva, tj. iz prvog filma.

Quote:
Michael Myers kao ikona horora ništa? Tc, tc, tc... I ti si prvi spomenuo efekte kao neko oružje. A vidi što jedan napravi s 10 milijuna, a jedan s 250 tisuća. Drugim riječima... Carpenter prebio koliko je kreativan bio.
nemoj uspoređivati neusporedivo, i uostalom carpenter bi trebao ridleyu zahvaliti što je proširio lepezu negativaca tako da je ovaj ostao prepoznatljiv u tim svojim uskim gabaritima.

Quote:
Pa, ti ignoriraš Myersa kao jednog od najprepoznatljivijih negativaca filmske povijesti, ne ja.
ne, opet perfidno demagoški manipuliraš. ja to nisam rekao, ja samo želim reći da je ovo kud i kamo zahtjevije. em je zahtjevnije em je umjetnička izvedba i pristup neusporedivo superiorniji.

Quote:
Kakva priča? Spasiti od čega? On će sam odustati od novog Aliena jer to uvijek radi kad popije loše kritike. Kad se to dogodi, vratit ću se ovamo i citirati ti ovaj post kao podsjetnik na to što sam rekao.
nemaš brige, čekam te na volej
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 13:59   #3802
Usporedba:

"Annihilation", novi film Alexa Garlanda čini se da zadire u teritorij koji Ridley Scott pokušava istražiti u svojim novim alien filmovima.
Međutim, dok se Ridleyevi uratci doimaju kao mamuzanje odavno mrtvog konja ili kao kada 80-godišnjak pokuša uzeti Viagru, ovaj drugi trailer za Annihilation obećava puno više i od Prometeja i od Covenanta, a i od još nezapočetog nastavka Covenanta...

https://www.youtube.com/watch?v=XUuU3C6f_5g
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 19:22   #3803
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Usporedba:

"Annihilation", novi film Alexa Garlanda čini se da zadire u teritorij koji Ridley Scott pokušava istražiti u svojim novim alien filmovima.
Međutim, dok se Ridleyevi uratci doimaju kao mamuzanje odavno mrtvog konja ili kao kada 80-godišnjak pokuša uzeti Viagru, ovaj drugi trailer za Annihilation obećava puno više i od Prometeja i od Covenanta, a i od još nezapočetog nastavka Covenanta...

https://www.youtube.com/watch?v=XUuU3C6f_5g
Cini se zanimljivo. No u startu mi se ne svidja sto u zanrovima stoji fantasy jer bolje da je samo sf bez fantasy.
Trailer deluje preslabo u poredjenju s trailerima Prometheusa i Covenanta a kakav ce film biti videcemo.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:07   #3804
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Usporedba:

"Annihilation", novi film Alexa Garlanda čini se da zadire u teritorij koji Ridley Scott pokušava istražiti u svojim novim alien filmovima.
Međutim, dok se Ridleyevi uratci doimaju kao mamuzanje odavno mrtvog konja ili kao kada 80-godišnjak pokuša uzeti Viagru, ovaj drugi trailer za Annihilation obećava puno više i od Prometeja i od Covenanta, a i od još nezapočetog nastavka Covenanta...

https://www.youtube.com/watch?v=XUuU3C6f_5g
ha ha ha, majstore moj, pa inženjeri su najbolje osmišljenji i involvirani "vanzemaljci" u povijesti filma, koje crno šamaranje mrtvog magarca

sad smo svjedoci procesa u kojem xenomorph poprima sasvim novi smisao i gdje će publika shvatiti sama da mu je vrijeme za preobrazbu

Zadnje uređivanje Ajutokintumi : 18.12.2017. at 22:25.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:27   #3805
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ha ha ha, majstore moj, pa inženjeri su najbolje osmišljenji "vanzemaljci" u povijesti filma, koje crno šamaranje mrtvog magarca

sad smo svjedoci procesa u kojem xenomorph poprima sasvim novi smisao i gdje će publika shvatiti sama da mu je vrijeme za preobrazbu
My heart to Ridley, my soul to Ridley, my undying love to Ridley...

Ono boldano... Ma, kakvi, ne mogu ja to ni pročitati ozbiljno.
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 22:30   #3806
a šta kao nisu?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:44   #3807
Lik vas trola od prvog dana.
__________________
What can change the nature of a man?
Sycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2017., 23:46   #3808
Ajuto je genijalan, citati njegove upise je predobro, kao npr ovaj " taj univerzum. on je veći od njih, pojede ih za doručak."
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:24   #3809
ajde pitam ja vas, koji su to vanzemaljci smisleniji od inženjera, koji to?

možda zeleni, plavi, lignje. E.T.?

možda oni iz independence day?

nekakve kugle, sfere pičke stričke?
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:27   #3810
Ajuto upravu si ,rasturio si ih na temi , ubio u pojam. Nemaju sto reci.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:29   #3811
viiš kolko mi je trebalo, pajdo moj nije bilo nimalo lahko
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 00:32   #3812
Stvarno dugo, ali meni je ok citati, nisu te uspili pobjediti, mene cijeli ovaj sukob (tebe i zajednice) neodoljivo podsjeca na ovu pjesmu velikoga Mise. . I bogami jesu, zeljeli su da te sruse(također i Ridley-a), ali ne mogu sitne duse.

Da se zna, ja sam veliki fan Ridley-a i Aliena, pa nisam objektivan, zato sam izasao iz teme, ali nisi sam, ima nas jos koji mislimo da je Gladiator remek djelo, da je Prometheus vrhunsko ostvarenje, Covenant jako zanimljiv, interesira nas di ce prica ici i zelimo Aliena, ne od Blokampa(kako god) nego od covjeka koji nam je dao toliko predivnih filmskih momenata. Pa Ridley je genijalac i vizionar, pa covjek je napravio Blade Runner, Aliena, Gladiator, Martiana, majstor zanata. Kamerom je snimio jedan od najljepsih filmskih momenata svih vremena i bilo bi red od mene kao numero Dos fana(posto ne mogu nakon ovoliko truda uzeti kolegi Ajutu zasluzeno prvo mjesto) da zavrsim temu " All those moments will be lost in time like tears in rain.Time to die" Hvala maestro.

Zadnje uređivanje edwood : 19.12.2017. at 00:47.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:44   #3813
Quote:
edwood kaže: Pogledaj post
Stvarno dugo, ali meni je ok citati, nisu te uspili pobjediti, mene cijeli ovaj sukob (tebe i zajednice) neodoljivo podsjeca na ovu pjesmu velikoga Mise. . I bogami jesu, zeljeli su da te sruse(također i Ridley-a), ali ne mogu sitne duse.

Da se zna, ja sam veliki fan Ridley-a i Aliena, pa nisam objektivan, zato sam izasao iz teme, ali nisi sam, ima nas jos koji mislimo da je Gladiator remek djelo, da je Prometheus vrhunsko ostvarenje, Covenant jako zanimljiv, interesira nas di ce prica ici i zelimo Aliena, ne od Blokampa(kako god) nego od covjeka koji nam je dao toliko predivnih filmskih momenata. Pa Ridley je genijalac i vizionar, pa covjek je napravio Blade Runner, Aliena, Gladiator, Martiana, majstor zanata. Kamerom je snimio jedan od najljepsih filmskih momenata svih vremena i bilo bi red od mene kao numero Dos fana(posto ne mogu nakon ovoliko truda uzeti kolegi Ajutu zasluzeno prvo mjesto) da zavrsim temu " All those moments will be lost in time like tears in rain.Time to die" Hvala maestro.
lega moj, hvala ti na ovom dirljivom postu, napunio si mi baterije na 500 %

spominješ gladijatora, pa to je film koji je redefinirao žanr povjesnog spektakla. to je ben hur našeg vremena.

a čak i njega omalovažavaju,

koja je to grčka

ovaj rimska,

tragedija
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 16:59   #3814
Drago mi je

Mislim da je Ridley vizualno i pricom autor ispred svoga vremena, njegovi filmovi koji su remek djela trebaju dugo vrijeme da dosegnu puni potencijal. Uzmi za primjer jedan Blade Runner kad je izasao mainstream kritika i ljudi ga nisu voljeli, nisu ga shvacali, a koliko je bitnih tema postavio i potegao, da jedan autor kao Denis Villeneuve ove godine napravi remek djelo broj 2, ista stvar, publika ne shvaca i ne prihvaca trenutno. To je problem i ove vizije Aliena. Ali to nije problem samo Ridley-a vec i mnogih drugih genija ispred svoga vremena u svim poljima i umjetnosti i znanosti.

Ali neki dan sam gledao i Blade Runner i Alien, koliko su to dobri filmovi da razvoj tehnologije ih nije ni malo umanjio, niti 1%, nevjerojatno, sve zbog izbora Ridley-a i vizualnog izgleda oba dva svijeta, koji je vise retro. Nevjerojatno, i da Aliens je odlican film, ali vizualno je Cameron nastavio stil koji je donjeo veliki Ridley i to je snaga tih filmova, zato je Ridley kralj Alien univerzuma i uvijek ce biti, mijenjati taj stil i dodavati nesto svoje u smislu vizualnoga bi bila greska, jedino kao Denni uz blagoslov velikana i isti stil, tako moze doci do uspjeha.

Moram dodati i sloziti se s Ajutom da nema vise mjesta povratku na starog Alien-a, koncept je prosiren i otvorene su nove teme i price, ja zelim da se prica nastavi , a ne da se vraca, nema potrebe za filmovima kao Alien i Aliens , oni su savrseni kakvi jesu, remake im sigurno ne treba u trenutku kada su Prometheus i Alien Covenant prosirili pricu i teme, mogu dobiti nastavak i neki zavrsetak, ne treba nam povratak u obliku remakova.

Zadnje uređivanje edwood : 19.12.2017. at 17:14.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:20   #3815
sve si odlično rekao, premda mi novi blade runner nije baš legao, nekako mi vuče na onu frazetinu "style over substance". po meni nije uspio bit dirljiv a nije uspio baš biti niti noir. a to sam najviše očekivao. i to mu zamjeram.

cameron ne može ridleyu niti prismrditi u onom umjetničkom smislu (kadrovi, kinematografija, dijalozi), dok su u akciji tu negdje, al pari, možda cameron čak i bolji, to mu priznajem.

ispred svog vremena
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 17:38   #3816
Kapa dolje, ovo ja zovem savršenim trolanjem.

Toliko žara i entuzijazma... svaka čast
__________________
Deckardov Kutak
Deckard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:05   #3817
Quote:
Deckard kaže: Pogledaj post
Kapa dolje, ovo ja zovem savršenim trolanjem.

Toliko žara i entuzijazma... svaka čast
https://www.youtube.com/watch?v=ykDsmAqExH8

ha ha

edwood i ja smo mel i kim a ti si ovaj papan na početku ha ha
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 18:12   #3818
Ne decki ozbiljno, pratim i citam temu i mislim da Ajuto u puno stvari je u pravu. Svakako se slazem s nekim stvarima koje ste rekli i vi(Deckard, inace na tvom kutku volim procitati upise). Moram se sloziti s Ajuto da nam u vidu novog univerzuma koji nam je predstavio Ridley nije pozeljno vracati se u osnove, za takvo sto nema potrebe. Mi sada idemo drugim cestama u smjeru razrjesenja, to je neka poanta. Prihvacam novog rezisera uz blagoslov Ridley-a, uz isti vizualni stil i nastavak ove grandiozne price koja nas vodi kroz svijetove(mislim da nismo izasli iz galaksije).

A moram reci kada pricam o Blade Runneru tada sam iznimno ozbiljan, to je film koji sam gledao bezbroj puta i gledat cu ga dok disem. Predivan na svim razinama, Ridley ima melankoliju u oku, i slazem se Ajuto da je Deni napravio malo hladniji film, valjda je morao nakon Arrival-a, previse melankolije, ali ucinio je pravdu tom univerzumu, dao mu nastavak vrijedan divljenja i ostavio drugima palicu da nastave graditi.

Reako bih da je veliki Ridley graditelj univerzuma koji ce nas uveseljavati i dosta godina nakon njega. A to je djelo velikih umjetnika. Njegov univerzum ce ziviti i disati , njegov stil i vizija, samo ce reziseri dodavati, kao velika slika na koju svaki doda nesto svoje, ali ono bitno i iskonsko je od maestra. Zato mu i veliko Hvala.

I molim forumase da ne pljuju filmove kao Gladiator itd, jer stvarno nije lijepo.
edwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:22   #3819
al pazi koje je to licemjerstvo, mi (JA) koji smo preklinjali ridleya da ne čini ustupke ovima koji su dramili za izostankom xenomorpha mu upravo sad najviše zamjeraju na "reciklaži", a mi svi drugi, mi šutljiva većina, i dalje blagonaklono gledamo na odvijanje radnje tj. evoluciju franšize.

znači oni rade duplo dvosmjerno kmečanje, kmečanje radi kmečanja, nesuvislo licemjerno

no passaran my fellas
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2017., 20:50   #3820
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
ajde pitam ja vas, koji su to vanzemaljci smisleniji od inženjera, koji to?

možda zeleni, plavi, lignje. E.T.?

možda oni iz independence day?

nekakve kugle, sfere pičke stričke?
najjeziviji su zapravo monoliti iz 2001. Tu su. promatraju. Znas da njih je netko ostavio ali neznas tko. Inzenjeri su vise ko nabildani albino zombiji a sama njihova humanoidna pojava je dosadna i nemastovita do srzi.
__________________
I am completely operational, and all my circuits are functioning perfectly. HAL 9000
zuikaku is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.