Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2014., 08:57   #61
Quote:
bobi mali kaže: Pogledaj post
A šta ako sam u tunelu?
Ista stvar. U tunelu si laksi. Ali morao bi imat vagu koja može izmjerit 0,00000000000001 miligram . Jer bi bio otprilike toliko lakši
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 09:29   #62
Pozdrav Josipe, a ideja koju prezentiraš je simpatična, a vjerujem da bi se dopala i našem heretiku koji je imao sličnu ideju, a naći ćeš je u temi "Gravitacija" desetak mjesta ispod tvoje (počeo se vrtiti u krug sa svojim pisanjem i otišao u međuvremenu). Mada nisam sigurna na koja pitanja misliš da tvoja ideja odgovara? Što je gravitacija? Što je uzrokuje? Jel tu u igru ulazi neka vrsta etera? Ili je to sila koja ne djeluje kroz ništa? Mislim da nisam do sada vidjela objašnjenje, a vidim da se naslanjaš na teoriju da se svemir širi. Misliš li da je to ispravna teorija? Voljela bih da malo više nabacaš svoje misli pa da mogu dobiti neku širu sliku.
Pepa prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 18:47   #63
A kak objašnjavaš da gravitacija varira na površini Zemlje?
Kak to da mogu podić suncobran a ne mogu željezni uteg od 100kg iako suncobran ima veću površinu?
Kak objašnjavaš Cavendishev eksperiment?
Kak to da Mjesec ne odleti kad je pomrčina Sunca?
Kak objašnjavaš neutronske zvijezde i crne rupe?
Kak objašnjavaš gravitacijske leće, gravitacijske valove i ostala predviđanja OTRa?
itd itd
bobi mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:03   #64
Quote:
Pepa prase kaže: Pogledaj post
Pozdrav Josipe, a ideja koju prezentiraš je simpatična, a vjerujem da bi se dopala i našem heretiku koji je imao sličnu ideju, a naći ćeš je u temi "Gravitacija" desetak mjesta ispod tvoje (počeo se vrtiti u krug sa svojim pisanjem i otišao u međuvremenu). Mada nisam sigurna na koja pitanja misliš da tvoja ideja odgovara? Što je gravitacija? Što je uzrokuje? Jel tu u igru ulazi neka vrsta etera? Ili je to sila koja ne djeluje kroz ništa? Mislim da nisam do sada vidjela objašnjenje, a vidim da se naslanjaš na teoriju da se svemir širi. Misliš li da je to ispravna teorija? Voljela bih da malo više nabacaš svoje misli pa da mogu dobiti neku širu sliku.
da sa zadovoljstvom ću ti odgovoriti

Ali prvo da razjasnimo ono što oni pametnjakovići sa PZ-a nisu uspjeli shvatitit

Dakle antigravitacija ima potpuno isti učinak kao gravitacija -pa su pitanja sa tunelima, kišobranima itd. potpuno bespredmetna. Jer kao što kišobran radi tu malu i neznatnu (rekli smo oko 0,000000000001mg) razliku u smislu da radi zavjetrinu od gravitacije isto tako taj isti kišobran prema einsteinovoj gravitaciji ima vlastitu gravitaciju kojom djeluje na nas pa nas opet olakša za 0,00000000000001mg dakle učinak je isti, potpuno isti. Samo je sila koja ga je prouzročila potpuno suprotna i dolazi iz suprotnog smijera

Dakle ako je neka sila suprotnog predznaka i dolazi iz suprotnog smijera -ona ima potpuno isti učinak

e sad zašto je bitan smjer iz kojeg dolazi!? pa zato jer antigravitacija dolazi sa rubova svemira -a gravitacija iz unutrašnjosti nekog predmeta, zemlje i sl.

PA zar nije lakše povjerovati u antigravitaciju, kao neki rudiment velikog praska koji još uvjek djeluje sa rubova svemira -nego pronalaziti neke sile koje djeluju iz unutrašnjosti nekog predmeta

Antigravitacija ima puno više smisla. logičnija je.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:09   #65
Quote:
bobi mali kaže: Pogledaj post
A kak objašnjavaš da gravitacija varira na površini Zemlje?
Kak to da mogu podić suncobran a ne mogu željezni uteg od 100kg iako suncobran ima veću površinu?
Kak objašnjavaš Cavendishev eksperiment?
Kak to da Mjesec ne odleti kad je pomrčina Sunca?
Kak objašnjavaš neutronske zvijezde i crne rupe?
Kak objašnjavaš gravitacijske leće, gravitacijske valove i ostala predviđanja OTRa?
itd itd
sada sam ti objasnio. učinak gravitacije potpuno je isti učinku antigravitacije

i ako baš želiš jednadžbe lijepo uzmi jednadžbe od gravitacije i samo stavi minus i sa lijeve i sa desne strane jednakosti i to ti je to

Učinak je isti. samo antigravitacija dolazi iz suprotnog smijera i djeluje suprotnom silom.

pojednostavimo. i svedimo sve na jednodimenzionalan svijet

imaš točku A (zemlja), točku B (čovjek) i točku C (rub svemira)

kod gravitacije točka A vuče točku B prema sebi i točka B se zaljepi za točku A- točka C ostaje po strani

kod antigravitacije točka C gura točku B od sebe, točka B nailazi na prepreku u obliku točke A i ljepi se za točku A

jel vidiš!? učinak je isti. Samo je izvor sile potpuno drugačiji
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2014., 20:10   #66
Quote:
bobi mali kaže: Pogledaj post
Kak to da Mjesec ne odleti kad je pomrčina Sunca?
ti mi se ne činiš baš jako pametan

možda da se suzdržiš od komentiranja i postavljanja pitanja
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 14:56   #67
Kako objašnjavaš crne rupe i zašto Sunce nije crna rupa?
Nemoj mi samo reći da je to zbog zavjetrine koju stvara Zemlja jer i ostale crne rupe imaju objekte u svom okruženju.
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:45   #68
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
krivo si razumio odgovor. probaj pročitati još jednom
Onda mi pomozi da shvatim:

Sa manje planete se vidi veći dio neba, pa je veća odbojna sila gravitacije, a manja privlačna antigravitacija.

Sa veće planete vidi se manji dio neba (veća planeta blokira odbojne gravitacije, pa je manja odbojna gravitacija, a veća privlačna antigravitacija.

Kako se odvajamo od planete, izloženiji smo sve većoj i večoj odbojnoj gravitaciji, a onda je i privlačna antigravitacija manja.

To bi objasnilo problem smanjenja privlačne sile sa udaljavanjem, i zavisnošću privlačne sile od veličine planete.

Ali kako objasniti razlike privlačnih sila kod planeta iste veličine, koje blokiraju jednake dijelove odbojne gravitacione sile? Ili bolje, procese u zvijezdama.

Zar ne bi reziduum velikog praska slabio, a i manifestovao bi se kao odbojna, a ne privlačna sila?
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:51   #69
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
ti si taj koji zastupaš teoriju (tuđu) da je masa bitna. pa nam onda dokaži

ja tvrdim da nije i upravo sam to dokazao sa odgovorom u kojem objašnjavam kako se antigravitacija vektorski poništava
Objasni eksperimentalno potvrđenu formulu koju je dao el-ing:

F = Y *(M1*M2)/R2

Onda se može i provjeriti pomoću matematičkog klatna. Naime, gornja relacija implicira da će tijela u gravitacionom polju imati ubrzanje g, koje kod nas iznosi 9,80665 m/s^2. Iz formule za period matematičkog klatna
T=2*Pi*sqtr(l/g
može se izraziti g:
g=4*PI^2*l/T^2.
Izmjeriti precizno (što više puta) period kklatna, za svako mjerenje nađi g, nađi srednju vrijednost i to bi trebalo biti oko 9,80665 m/s^2.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2014., 15:56   #70
Quote:
josip-presvetli kaže: Pogledaj post
da naravno, no međutim zbog svojih malih dimenzija i zbog toga što je tanak on pruža jako malu zavjetrinu, puno veću zavjetrinu pružalo bi kamen u obliku kugle ali istog promjera kao kišobran
Vidiš, ovo je već genijalno. Znači, samo bih trebao da nađem dovoljno veliki kamen, i ja bih poletio.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2014., 16:26   #71
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Vidiš, ovo je već genijalno. Znači, samo bih trebao da nađem dovoljno veliki kamen, i ja bih poletio.
Zašto ne.

Ako može iz kamena (stijene) procuriti voda (iz Biblije), što ne bi mogao kamen i letjeti.

No za to treba DOISTA vladati prirodnim silama, a to je već malo teže. Pozdrav
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 18:32   #72
Quote:
civilizacija I kaže: Pogledaj post
Zašto ne.

Ako može iz kamena (stijene) procuriti voda (iz Biblije), što ne bi mogao kamen i letjeti.

No za to treba DOISTA vladati prirodnim silama, a to je već malo teže. Pozdrav
Da, iz rupe u kamenu može procuriti voda. Lično vidio. Inače, to se zove izvor, mjesto gdje počinju rijeke.
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2014., 19:38   #73
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Da, iz rupe u kamenu može procuriti voda. Lično vidio. Inače, to se zove izvor, mjesto gdje počinju rijeke.
To da.

Samo je problem kada voda poteče a NEMA izvora.

Neki bi rekli da je to nemoguće.

Pa baš i nije.

Ako se uzme u obzir da je cijela materija "sličnog" sadržaja, i da treba samo "izmijeniti" neke sitnice. No za to treba određena "tehnologija", dakako.
civilizacija I is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 07:56   #74
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Kako objašnjavaš crne rupe i zašto Sunce nije crna rupa?
Nemoj mi samo reći da je to zbog zavjetrine koju stvara Zemlja jer i ostale crne rupe imaju objekte u svom okruženju.
zato jer je sunce nakupina vodika -najlakšeg među elementima

koji se uslijed djelovanja vanjske antigravitacije (dakle potpuno isti učinak kao unutarnja gravitacija) pretvara u helij i oslobađa energiju

osim toga dokaza za crne rupe nemamo. crne rupe su produkti manjkavih jednadžbi koje u pravilu ne dokazuju ništa, već u opis prirode unose apsurde kako bi same sebe održale na životu. pa su tako iznjedrile crne rupe, strune, 26 dimenzija i kojekakve nedokazive bakrače

jednadžbe postaju svrha same sebi, a od prirode rade burlesku
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 08:00   #75
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Vidiš, ovo je već genijalno. Znači, samo bih trebao da nađem dovoljno veliki kamen, i ja bih poletio.
tako je. sličan kamen imamo u blizini. zovemo ga mjesec. i pogle čuda on diže cjelokupne oceane. i ljulja zemlju.
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 08:03   #76
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Onda mi pomozi da shvatim:

Sa manje planete se vidi veći dio neba, pa je veća odbojna sila gravitacije, a manja privlačna antigravitacija.
već tu se vidi da nisi razumio

ako prihvatiš moju teoriju -tada moraš shvatiti da u prirodi ne postoji gravitacija
, već samo antigravitacija

formulu nemam šta objašnjavat jer je učinak isti

samo cjelu jednadžbu pomnoži sa -1

i opet imaš istu jednadžbu sa istim rezultatima

rekao sam već, učinak je isti

ali ti si očito vrlo ograničenog uma pa nemožeš shvatiti značenje izjave učinak je isti
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 21.01.2014., 08:04   #77
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Objasni eksperimentalno potvrđenu formulu koju je dao el-ing:

F = Y *(M1*M2)/R2

Onda se može i provjeriti pomoću matematičkog klatna. Naime, gornja relacija implicira da će tijela u gravitacionom polju imati ubrzanje g, koje kod nas iznosi 9,80665 m/s^2. Iz formule za period matematičkog klatna
T=2*Pi*sqtr(l/g
može se izraziti g:
g=4*PI^2*l/T^2.
Izmjeriti precizno (što više puta) period kklatna, za svako mjerenje nađi g, nađi srednju vrijednost i to bi trebalo biti oko 9,80665 m/s^2.
vidi čuda, laplace majstore moja formula;

-F = -Y *(M1*M2)/R2

daje potpuno iste rezultate
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 23:48   #78
Dakle ovo je antigravitacijska leća izazvana -kako da kažemo- anticrnom antirupom?

Naš Antijanštajn još samo treba objasniti zašto raste antimasa čestice sa brzinama sve bliže brzini svjetlosti. Ili možda nemamo ni dokaza za relativističke efekte?

I kako se materija uopće skuplja u planete, zvijezde i galaktike, ako je antigravitacija sila koja dolazi iz svih smjerova -kako to da nemamo samo jednu ogromnu grudu materije u cijelom svemiru?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 08:02   #79
Quote:
haram kaže: Pogledaj post

Naš Antijanštajn još samo treba objasniti zašto raste antimasa čestice sa brzinama sve bliže brzini svjetlosti. Ili možda nemamo ni dokaza za relativističke efekte?
ovo što si napisao o brzini svjetlosti nema apsolutno nikakve veze sa gravitacijom/antigravitacijom jer nije produkt mjerenja već je porast antimase izbacila jednadđba -samo još jedan dokaz da einsteinova teorija ne valja

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
I kako se materija uopće skuplja u planete, zvijezde i galaktike, ako je antigravitacija sila koja dolazi iz svih smjerova -kako to da nemamo samo jednu ogromnu grudu materije u cijelom svemiru?
zbog higgsovog polja koje nije poprimilo najvišu energiju u svim djelovima svemira u isto vrijeme. a ako se dobro siječam to isto higgsovo polje održava na životu i einsteinovu teoriju, jer ni einsteinova teorija nije u stanju dati odgovor na to isto pitanje, bez da se u raspravu uključi i higgsovo polje

Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Dakle ovo je antigravitacijska leća izazvana -kako da kažemo- anticrnom antirupom?
kao što sam ti već rekao. učinak antigravitacije i gravitacije je isti. ako je nekome to problem shvatiti -možda ovo nisu teme za njega
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2014., 08:35   #80
http://www.theonion.com/articles/eva...-new-int,1778/
__________________
My Movies na IMDB
dr mladjo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:26.