Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2017., 19:32   #741
http://webtribune.rs/sad-priznale-dz...olucije-video/
Ova dva teksta gore su sa raznih blogova, no kad se vec jedan dotakao smitsonijana lako je poduprijeti njegove tvrdnje, Smitsonijan je zlocinacka organizacija koja je unistavala kosture divova kako bi sacuvala teoriju slona od crva, tj evo bajkologiju, jer samo u bajkama crvi postaju slonovi.
Potpuno je jasno da su slonovi i crvi vec ukalupljeni dio ekoloskog sustava, crv nema potrebu da postane slon, a ni mogucnosti.
Uzivajte u clanku koji je procurio zahvaljujuci nekim ljudima koje soto becari ne mogu cenzurirati.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 19:48   #742
članak je iz 2014. ako sam dobro vidio
kako to da se o tome niš ne zna?

a evo našo i ja jedan članak iz 2014. nakon 3 sekunde guglanja
http://badsatiretoday.com/smithsonia...eletons-1900s/

This phony write-up comes from satire site World News Daily Report. The bogus column states that the Smithsonian Institution was compelled into releasing confidential documents which revealed that officials had destroyed thousands of 6-12 foot skeletal remains discovered throughout North America in order to preserve the scientifically accepted view of history. According to the fictional article, the institution released the papers after losing a legal case ruled by the U.S. Supreme Court. Included in the article are several false quotes attributed to a “James Churward” and “Hans Guttenberg” as well as some details of the imaginary court case.
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 19:56   #743
a evo još jednog članka o tvom članku
http://www.thatsfake.com/smithsonian...ant-skeletons/



usput na historyu se stalno vrti "dokumentarac" Serch for the Lost Giants o braći koja u americi traže kosture divova i na to su potrošli dosta godina i novaca a nikako nać te kosture pa me zanima kako se nikad nisu sitili spomenut taj navodni sudski proces. dokumentarna serija još traje pa su imali vrimena to spomenut
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 20:11   #744
Dinosaurusi su očito bili kad i čovjek. To ima smisla.

Divova ima i danas. A bilo ih je i davnih dana

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...ceb2bea12e.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com...c2b6eaa42c.jpg

https://i.ytimg.com/vi/RCxG5720_dE/maxresdefault.jpg
Kavaboz is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 20:54   #745
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
http://webtribune.rs/sad-priznale-dz...olucije-video/
Ova dva teksta gore su sa raznih blogova, no kad se vec jedan dotakao smitsonijana lako je poduprijeti njegove tvrdnje, Smitsonijan je zlocinacka organizacija koja je unistavala kosture divova kako bi sacuvala teoriju slona od crva, tj evo bajkologiju, jer samo u bajkama crvi postaju slonovi.
Potpuno je jasno da su slonovi i crvi vec ukalupljeni dio ekoloskog sustava, crv nema potrebu da postane slon, a ni mogucnosti.
Uzivajte u clanku koji je procurio zahvaljujuci nekim ljudima koje soto becari ne mogu cenzurirati.
Nismo relevantni, a u sljedećem postu citira Webtribune?!?


Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 20:57   #746
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
članak je iz 2014. ako sam dobro vidio
kako to da se o tome niš ne zna?

a evo našo i ja jedan članak iz 2014. nakon 3 sekunde guglanja
http://badsatiretoday.com/smithsonia...eletons-1900s/

This phony write-up comes from satire site World News Daily Report. The bogus column states that the Smithsonian Institution was compelled into releasing confidential documents which revealed that officials had destroyed thousands of 6-12 foot skeletal remains discovered throughout North America in order to preserve the scientifically accepted view of history. According to the fictional article, the institution released the papers after losing a legal case ruled by the U.S. Supreme Court. Included in the article are several false quotes attributed to a “James Churward” and “Hans Guttenberg” as well as some details of the imaginary court case.
Naučni članci im nisu relevantni, ali su zato satirični portali validan izvor incormacija.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 21:05   #747
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Naučni članci im nisu relevantni, ali su zato satirični portali validan izvor incormacija.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Jemaš prav. Zavaralo me ovo "znanost"i iza "na rubu"
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 21:15   #748
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Jemaš prav. Zavaralo me ovo "znanost"i iza "na rubu"
A da PDF preimenuju u "Na rubu religije"?

Jer, ova "God did it" argumentacija ubija svaku raspravu.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 21:36   #749
Ja ne znam kako možemo pobit ove alatničareve argumente
Čitajući ovu temu zadnjih dana otvorilo mi se treće oko
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 22:57   #750
Ha ha, kako duhovito.
Bas je lazna satiricka vijest, iz aviona se vidi, zbilja urnebesno smijesno.
Kakva kretenska teza, prije da je satira ovo vase.
Evo jos jdne "satire" sa iste stranice.
Tako je uvijek, evolucionisti nemaju dokaza ali zato imaju teorije za ama bas sve, cak i kreacionisticke dokaze.
http://webtribune.rs/nepoznata-rasa-...vnoj-grobnici/
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2017., 23:06   #751
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Nismo relevantni, a u sljedećem postu citira Webtribune?!?


Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
To je zato jer postoje stranice koje daju informacije koje nisu iz svijeta maste.
Kad budem citirao takve stranice bit ce tu Talk Origins medu glavnima.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 00:30   #752
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Ha ha, kako duhovito.
Bas je lazna satiricka vijest, iz aviona se vidi, zbilja urnebesno smijesno.
Kakva kretenska teza, prije da je satira ovo vase.
Evo jos jdne "satire" sa iste stranice.
Tako je uvijek, evolucionisti nemaju dokaza ali zato imaju teorije za ama bas sve, cak i kreacionisticke dokaze.
http://webtribune.rs/nepoznata-rasa-...vnoj-grobnici/
Kako ona dvojica koji su potrošila trećinu života i svu ušteđevinu tražeć divove ne znaju za tu presudu

Al ako ništa dobro me nasmijavaš

Nego imaš li kakav članak sa sprdneksa
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 06:48   #753
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post
Kako ona dvojica koji su potrošila trećinu života i svu ušteđevinu tražeć divove ne znaju za tu presudu

Al ako ništa dobro me nasmijavaš

Nego imaš li kakav članak sa sprdneksa
Imam jos jedan otisak diva.
Personally I find that suggestion highy improbable for various reasons that I will not go into here. Prof. Pieter Wagener from UPE, suggests that “there is a higher probability of little green men arriving from space and licking it out with their tongues, than being created by natural erosion”.http://beforeitsnews.com/paranormal/...a-2474680.html
Gledao sam dokumenarac na kojem su ljudi svjedocili o pronalascima divovskih kostiju, no nakon sto bi to obznanili institucijama dosli bi ljudi po njih i kosti bi netragom nestale.
Covjek koji je snimao dokumentarac o tome na siciliji dobio je divovski zub koji je prikazao pred kamerama, ugovorio je sastanak da mu osoba pokaze jos kostiju ali ju je netko upozorio i covjek je otkazao sastanak ( pametno ).
Zub je odnio kod stomatologa koji je rekao da nije nikad vidio tako velik ljudski zub.
Pronadeno je jos tragova, kao sto su neso nalik divovskim nadgrobnim spomenicima po siciliji, i natpis na drevnom jeziku za kralja koji govori da je bio div.
Otisak gore koji sam pokazao je po evo bajkologiji otisnut u stijenu staru 200 mil g.
Kao sto vidite, nemate argumenta na konkretne dokaze koje iznosim, niti protuargumente, jer dokazi ne mogu biti kontradiktorni jedni drugima, buduci da su moji neoborivi ocito je da je sve sto govore evolucionisti laz.
Evo ti bajkologija nema veze sa znanoscu.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 08:35   #754
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
To je zato jer postoje stranice koje daju informacije koje nisu iz svijeta maste.
Kad budem citirao takve stranice bit ce tu Talk Origins medu glavnima.
Ako iko odvaljuje "vijesti" iz svijeta mašte, to je Webtribune. Lupaju tolike idiotizme da je to strašno. A još strašnije je da mnogi nasjedaju.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Laplace is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 11:08   #755
Quote:
Laplace kaže: Pogledaj post
Ako iko odvaljuje "vijesti" iz svijeta mašte, to je Webtribune. Lupaju tolike idiotizme da je to strašno. A još strašnije je da mnogi nasjedaju.

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk
Recimo da je istina, nije toliko bitno jer sam i bez toga dokazao da je kreacionizam jedina istina.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 11:32   #756
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
nažalost padobranac sam na ovoj temi pa ne znam za ostala dostignuća jedino za potonuća našeg dragog L U N -a.

Jest da je teško no ipak se nadam da prihvaća drugačije poglede od njegovih. Ne odmah ali barem razmisli za razliku od nekih drugih.
A tebi (Vama)
svaka čast na detaljnim

i elokventnim pojašnjenjima koje bi i zid razumio. Takva alternativa i treba biti.
Svaka cast moderatoru koji te napokon banirao.
Zasluzio si odavna saugercicu.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.01.2017., 20:55   #757
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Recimo da je istina, nije toliko bitno jer sam i bez toga dokazao da je kreacionizam jedina istina.
Možda i nije istina, što i sam kažeš ali si sam sebi dokazao kako je kreacionizam istina. Ovo me podsjeća na lika koji je stajao na cesti, tip bi ga tresnuo letvom po tikvi a on bi se smijao jer je gledajući na jednu stranu sam sebi u isto vrijeme dokazivao kako ga nitko nije tresnuo.

Onaj tekst gore ću ti sutra razmontirati jer bi imao rečenicu po rečenicu razmontiravati koliko si nebuloza natrpao u tekst. Po zbroju nebuloza, premašio si u jednom tekstu dvadesetak stranica teme prije tvojih pisanja.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 21:54   #758
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
Onaj tekst gore ću ti sutra razmontirati jer bi imao rečenicu po rečenicu razmontiravati koliko si nebuloza natrpao u tekst. Po zbroju nebuloza, premašio si u jednom tekstu dvadesetak stranica teme prije tvojih pisanja.
Najlakše je nakeljit gomilu shita s najšašavijih stranica i bahatit se da je sve to istina Božja. I to onda progutaju slični.

Oni koji cijene istinu i racionalnu uporabu mozga, moraju uložit trud da pobiju gomilu gluposti, dat argumentirane dokaze, biti upoznati s tematikom, pročitati mnogu kvalitetnu knjigu ili članke..... Mnogo uložena truda za nula truda nabacivača kojekakvih tuđih besmislica, praznovjerica i bapskih priča.
Bertrand Russell:

"Problem sa svijetom je u tome što su budale i fanatici uvijek tako sigurni u sebe, a mudri ljudi tako puni sumnji."

Bertrand Russell quote: “The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wise people so full of doubts.”
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2017., 22:27   #759
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Najlakše je nakeljit gomilu shita

s najšašavijih stranica i bahatit se da je sve to istina Božja. I to onda progutaju slični.

Oni koji cijene istinu i racionalnu uporabu mozga, moraju uložit trud da pobiju gomilu gluposti, dat argumentirane dokaze, biti upoznati s tematikom, pročitati mnogu kvalitetnu knjigu ili članke..... Mnogo uložena truda za nula truda nabacivača kojekakvih tuđih besmislica, praznovjerica i bapskih priča.
Bertrand Russell:


"Problem sa svijetom je u tome što su budale i fanatici uvijek tako sigurni u sebe, a mudri ljudi tako puni sumnji."



Bertrand Russell quote: “The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wise people so full of doubts.”
Ironicno, a ti si tako siguran da je to gomila shita.
Ja barem dajem jasne FIZICKE DOKAZE, dok vi imate nicim poduprtu teoriju, evo bajkologiju, nisam vidio nijedan dokaz.
Dakako da ga se i ne usudite staviti jer ste vidjeli da poznam sve ili gotovo sve evo krivotvorine, od kojih je dobar broj u knjizi Podvale Teorije Evolucije.
Hvala na tolikim neizravnim uvredama, to samo pokazuje na kojem si duhovnom nivou.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2017., 10:29   #760
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Niste relevantni govoriti koji su podatci vjerodostojni,...
Jesmo. Bar neki ovdje. Potvrđeno priznatim certifikatima, provjerenim i provjerljivim. Za razliku od likova "ja znam i meni je to dovoljno".

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
ono sto govore evolucionisti je nevjerodostojno,
Ne postoje evolucionisti, to ti je već objašnjeno. Taj je pojam izmišljotina u rangu potpunog neznanja. Postoje biolozi, paleontolozi, kemičari, fizičari, ali evolucionisti je pogrdan naziv za znanstvenike čije teorije i proučavanja pokušavaju pobiti glavni pobornici nazoviteorije "kreacionizma".

I teorija koja tumači evoluciju a koja se razvila iz teorije Ch.Darwina JE vjerodostojna. Potkrijepljena dokazima, potvrđena istraživanjima i svakodnevno se dopunjava podacima temeljenim na genetskim istraživanjima.
Ono što "kreacionistima" preostaje nije ništa drugo nego plakanje i prizivanje kojekakvih falsifikatora iz kojih izvlače "senzacije". Upravo zato su i postali to što jesu. Mizerna opskurna nepriznata samodovoljna skupina nezadovoljnika koji grizu reže i napadaju svakoga, a samo zbog svoje nesigurnosti, zbog svog neznanja i svoje ograničenosti u razmišljanjima. Sveti otac, koji bi im trebao biti uzor i autoritet je poručio kako im teorija ne stoji i kako treba drugačije sagledavati stvari. Ne, oni i dalje idu po svome. Dakle, ni njega ne priznaju. Time postaju izopćena sektaška skupina i zapravo skup samozadovoljnih pojedinaca koji se vesele sami sebi. Postoji i domaći izraz za to.."drka..ije".


Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
pokazao sam vam neke konkretne dokaze i jedino sto ste mogli reci je da su lazirani,
Nisi. Pokazao si primjere za koje je potvrđeno i dokkazano čak i od strane samih kreacionista da su krivotvoreni i neprovjerljivi. Valjda si čitao tekst koji si dobio na uvid. AKo imaš problema s engleskim jezikom, koristi "google translator". Inače se prijevodi naplaćuju pa je to zgodna besplatna alatka za malo zaviriti u svijet izvan svoje sobe.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
za sto niste dali niti jedan argument, ako je argument da su primjerice svi ovi otisci lazni jer se ne uklapaju u evo bajkologiju je jadno.
Oni su lažni zbog toga jer je dokazano kako su lažirano prikazani, uzeti s mjesta bez primjene standardnog načina uzimanja uzoraka. Upravo taj način uzimanja uzoraka JAMČI da je riječ o stvarnom uzorku. No autor je svjesno lažirao, svjesno muljao i svjesno se lažno predstavljao. Lažac koji je razotkriven i koji samo nekima bez i malo logike još može podmetati "muda pod bubrege". Ali to govori više o onima kojima je to izvor s kojeg se napajaju.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Takve otiske je nemoguce krivotvoriti, cak i da se laziraju sve te pore pa da otisak izgleda prirodno opet bi na rengenu pokazao da nije utisnut, mislim da to zovu sloj kalcifikacije ili tako nesto.
Takvi otisci JESU krivotvoreni. I što je najsmješnije, čak i kad si pogledao rendgensku sliku prsta i onog smeća koje si podvalio pod "prst" malo dijete vidi razliku. Dokaz kako nemaš pojma što je rendgenska snimka, dokaz kako nemaš pojma kako izgleda prst i dokaz da SI SVJESNO išao podmetati lažne priče. Dakle, ili trolaš ili si totalna neznalica bez i malo logičnog razmišljanja.
A sad me samo zanima koji si od njih. Mada mislim da ima elemenata za oboje.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Svatko tko bi stao pored takvog otiska bi zanijemio a ne da bi blebetao o evo bajkologiji, a ako bi i rekao da je krivotvoren cak bi ga i ateisti pogledali kao da je lud.
Zanijemio bi od smijeha i od jada da je nekom tu glupost uopće netko mogao podmetnuti i da je taj popušio.
Jer je u današnje doba nemoguće izbjeći provjeru bilo kojeg otkrića.
Inače, dva pitanja, zašto je dotični zabranio spektroskopska i K/Ar istraživanja na uzorku? I drugo, jesi li ti osobno vidio taj uzorak da mu se toliko diviš ili se na neviđeno diviš?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Stovise, vi nemate autoriteta ni jer vam ni samima nije jasno kako zapravo datirate fosile, jer se radi o jednostavnoj evo masti, pogledaju neki fosil i pomocu maste utvrde zivio je tad i tad, samo je bitno da se pricica uklopi u evo bajkologiju.
Dokazuješ i kako si neškolovan. Jer za takve stvari postoje škole i studiji. Jednako kako se uči kako se operira čovjek, popravlja elektronika, izrađuju roboti ili kuhaju tripice. Stvari se uče, pokušavaju, izučavaju. To što si ti nesposoban proći neki prijemni ispit da bi uopće mogao čuti o tome, pa se hraniš matrixworld i kvazireligijskim-kreacionističkim "istinama". Na tvoju žalost, Darwin je bio u pravu. Samo sposobne jedinke preživljavaju, ostale će nestati.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
To nije znanost nego spaljevina.
Ako misliš na svoje zaključke, potpuno si u pravu.

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Slijedi izvadak iz knjige Zabranjena Arheologija, doduse ne slazem se sto se u knjizi tvrdi o starosti covjeka ali dokazi koji su tamo izneseni idu zapravo u prilog krscanstva.
"Radili su u rudnicima, odnosno vodoravno iskopanim tunelima, duboko ispod brda zvanog
Table Mountain, u Sierrama.
U potrazi za zlatom, slučajno su nailazili, u slojevima zlatonosnog pijeska i šljunka, na
savršeno očuvane avane i tučke za avan od kamena, izrađene ljudskom rukom, plitice....
Kakve veze ovo ima s temom? Ovo se zove TROLANJE I SPAMANJE.
Inače, ti slojevi su pleistocensko-holocenski i u njima se nađe koječega jer u to doba ljudi već obitavaju na tim prostorima...

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Neki današnji geolozi smatraju da su ti zlatonosni slojevi ispod vulkanskih slojeva
čak i stariji, nego što je Whitney pretpostavljao!
Koji? Po čemu? I na koji način su to utvrdili? Inače, jel ti znaš kako nastaju zlatonosni pjesci i konglomerati?
I da, kako se to uklapa u onu fantaziju o "velikom potopu" i Grand Canyonu, to je naime ista formacija stijena?

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
...Godine 1947. objavljeno je otkriće 32 podzemne pećine u blizini granice između Nevade i Kalifornije, a skeleti pronađeni u njima bili su dužine oko 2,7 metara. O istom otkriću govorio je desetak godina ranije neki čovek koji je, navodno, napravio dogovor sa muzejem Smitsonijan. Neki su tvrdili da su njegove dokaze ukrali i sakrili naučnici darvinisti kako bi zaštitili teoriju o evoluciji."
"Netko" je jednom tvrdio kako je Pearl Harbour napalo jato vještica na metlama koje su bacale ljubičaste laserske zrake. Ali su "neki naučnici" iz "neke tajne organizacije" sakrili čudotvorne metle koje su hrabri američki piloti srušili i drže ih u "tajnim skrovištima" gdje su ih preuredili u leteće tanjure kojima su plašili ljude. Ali su "neki" od "nekuda" "nešto" vidjeli pa je "netko" objavio članak na matrixworldu.
I tako si ti saznao "istinu" o letećim tanjirima.

Zadnje uređivanje monty-zg : 16.01.2017. at 10:58.
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:22.