Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2007., 18:50   #1
Vjenčanje pred matičarem

Pozdrav svima

Za mjesec dana se udajem, i to samo kod matičara. Na vjenčanju će biti kumovi i roditelji. problem je jer ne znam šta da obučem. Vjenčanicu ne bi htjela neo nekakvu haljinu ili slično Molim za savjet
Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 19:14   #2
a kakav fini svecani kompletic, koji ces moci iskoristiti i kasnije u nekim prilikama.
crnokosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2007., 20:42   #3
evo nas na vjencanjima

ne mora to biti samo kod maticara, ja sam se udala u svjetlozelenoj haljini, onak...boje mladog graska bez rukava i do malo iznad koljena. imala je i nekaj preko samo za crkvu, ali bilo je bas nice.

ako imas tako, za vjencanje decentan odabir odjece, lijepo je imati sesir ili neku stolu, krzno, dobre rukavice, da se postigne dasak glamuroznosti
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 12:47   #4
Odi u grad i ono što ti se najviše svidi to uzmi Pa bila to haljina duga kratka, kostimić.... izbor je velik
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 09:45   #5
helou

helou svima... imam i ja isti problem, presla sam zg uzduz i poprijeko i vjerujte mi nista nisam nasla za kupiti, vjencanje je kod maticara za valentinovo, naravno zelja mene i mog dragog, samo mi i kumovi, ali problem je u tome sto nikako ne mogu pronac za kupit crnu haljinicu na preklop u cijelom gradu strasno...
__________________
Think for yourself question authority
grudge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 14:44   #6
Prije par tjedana kupila sam u zari (nazalost najbliza u sloveniji...pa dalje) jednu divnu crnu haljinicu na preklop od tafta tako da moze biti za fensi prigode cijena nekih 50e...pa ako ti bude zgodno...smao da znas
bubamarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 15:17   #7
Ovako nešto sam si ja izabrala da ću šivat za vjersko vjenčanje (nisam katolik) koje će bit poslije ovog kod matičara.pa bi nešto slično bilo zgodno i za tebe....jedino neznam jel u 3 mj jako hladno....hvala curama koje su našle sve ove krasne slikice..

Lajla is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 18:40   #8
Thumbs up

e evo mene opet..riješila sam problem i to vrlo jednostavno. Vjenčanje je inače u jenom mjestu blizu ljubljane. jedan dan sam išla u zagreb i svratila u Orsay u King Crossu, malo pogledala šta ima i u oko mi je upala jedna prekrasna haljina bakarno crvene boje, sa naramenicama, uska ali prema rubu ide malo u širinu. Ima i šal uz to. Bila je jedna jedina i to baš moj broj, probala sam je i kupila. Kupila sam uz to crne cipele. Kako je vjenčanje drugi tjedan za preko toga sam još kupila jednu od onih kratkih topića gdje su samo rukavi. To sam našla u lj. i ukratko imam sve a da sam sve skupa potrošila 3 sata da to kupim. :top samo se još nadam da će vrijeme biti lijepo da se možemo lijepo vani slikati.

Hvala svima na pomoći i puno sreće svima koji budu imali ovakve "muke" ubuduće, što da odjenu.
 
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 19:22   #9
Quote:
Lajla kaže: Pogledaj post
Ovako nešto sam si ja izabrala da ću šivat za vjersko vjenčanje (nisam katolik) koje će bit poslije ovog kod matičara.pa bi nešto slično bilo zgodno i za tebe....jedino neznam jel u 3 mj jako hladno....hvala curama koje su našle sve ove krasne slikice..

http://img208.imageshack.us/img208/4706/189ee.jpg

jesi nasla silicu?

Zadnje uređivanje štemajzl : 31.08.2011. at 09:15.
tima is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 20:53   #10
Ma nisam još...jer će vjenčanje vjerovatno biti sad na proljeće (jer mi se nešto zakompliciralo, trebalo bit na jesen)...a vjersko, valjda na jesen u Sarajevu...pa imam još do tad vremena...
Lajla is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 00:24   #11
lajla jako ti je lijepa ovaj komplet. A sta si izabrala za maticara??
Magg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:21   #12
Kako izgleda obred vjenčanja u matičnom uredu?

unaprijed se ispričavam ako već ima ova tema (ja je nisam našla)

ne mogu nigdje naći kako izgleda vjenčanje u matičnom uredu, a prošlo je već 15 i više godina od kad sam bila na zadnjem ( sad se većina vjenčava u crkvi)

help, jel netko bio ili se vjenčao u zadnje vrijeme pa mi može opisati?

ne bih htjela ispasti tutlek
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:41   #13
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
unaprijed se ispričavam ako već ima ova tema (ja je nisam našla)

ne mogu nigdje naći kako izgleda vjenčanje u matičnom uredu, a prošlo je već 15 i više godina od kad sam bila na zadnjem ( sad se većina vjenčava u crkvi)

help, jel netko bio ili se vjenčao u zadnje vrijeme pa mi može opisati?

ne bih htjela ispasti tutlek
Pa ja sam dosta davno bila kod matičara na vjenčanju, ali nemaš šta, isto ko u Crkvi samo bez velečasnog i molitve Ono, vi dođete, sjednete ispred matičara, svi ostali oko vas i matičar priča svašta nešto.

Kad ti je vjenčanje? 19.09. idem na svadbu koja će biti kod matičara pa ću ti moći bolje reći
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 10:49   #14
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
Pa ja sam dosta davno bila kod matičara na vjenčanju, ali nemaš šta, isto ko u Crkvi samo bez velečasnog i molitve Ono, vi dođete, sjednete ispred matičara, svi ostali oko vas i matičar priča svašta nešto.

Kad ti je vjenčanje? 19.09. idem na svadbu koja će biti kod matičara pa ću ti moći bolje reći
hm, prekasno...moje vjenčanje je slijedeći vikend
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 11:06   #15
evo malo pomoći
__________________
"If you know exactly what are you going to do, what is the point of doing it?"
alsinija is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 11:15   #16
Quote:
alsinija kaže: Pogledaj post
hvala

prema onome što sam pročitala, jedino što se od mene očekuje je da budem tamo i kažem to famozno DA

jedino su ljudi spominjali razmjenu prstenja, a ja se nekako ne sjećam da toga ima u matičnom
Sagitta is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 12:34   #17
Quote:
Sagitta kaže: Pogledaj post
hvala

prema onome što sam pročitala, jedino što se od mene očekuje je da budem tamo i kažem to famozno DA

jedino su ljudi spominjali razmjenu prstenja, a ja se nekako ne sjećam da toga ima u matičnom
e to sad nisam 100% sigurna ali prsteni se nekako sigurno razmjenjuju, ali ne brini, sve će vam tamo reći
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 17:36   #18
znam ja jer sam bila kuma na vjenčanju u matičnom uredu prije godinu i pol

dakle fino uđete i sjednete, vi i kumovi (samo kum i kuma) u prvi red
onda matičarka ili matičar održi jedan lijepi govor o ljubavi i poštovanju
onda vas pita za privolu i čini mi se još par pitanja o svjesnosti trentuka bla bla bla
onda si razmjenite prstenje
i onda vas proglasi supružnicima
i onda si čestitate

dakle vrlo je slično kao u crkvi osim kaj nema molitve i pjevanja
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2009., 22:08   #19
Potpisujem sve šta je rekla Francesca....ja sam se ženila samo u matičnom prije 3 mjeseca.
S time da bih dodala da ti to sve kratko traje, 10-ak minuta.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 23:08   #20
Zanima me mora li se prstenje razmijeniti kod matičara? Mora li biti prstenja?
Mi ćemo imati vjenčanje za par dana kod matičara, a nismo o prstenju razmišljali uopće.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.