Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.07.2017., 16:13   #741
@tram11

Vidjela sam, i sama imam pozitivna iskustva sa svime navedenim, jedino me tvoji problemi s vlasnicom muce.. a dobro, treba krenur u obilazak i upoznat sve te ljude, na vecini mjesta koja su mi na popisu sam bila pa bar nesto znam, eventualno mi jos Lido Heart dolazi u obzir, ali od tamo nemam nikakvih iskustva.

@ribic

To stvarno je velika razlika u cijeni za isti meni. Zapravo mi se cini da cu cijene na kraju i puno vece od toga sto sam ocekivala (kad mi se prijateljica udavala prije 2godina na Kraljevim Vrhu, imala je sve za 65€). Na kraju ispada da La Grma ocito ni nije toliko uzsno skuplja od ostalih. Mozda odem i tamo na neki okvirni dogovor ipak.

Kakva je situacija sa zestokim picem kod oboje?
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 18:37   #742
Quote:
njanja6 kaže: Pogledaj post
@tram11

Vidjela sam, i sama imam pozitivna iskustva sa svime navedenim, jedino me tvoji problemi s vlasnicom muce.. a dobro, treba krenur u obilazak i upoznat sve te ljude, na vecini mjesta koja su mi na popisu sam bila pa bar nesto znam, eventualno mi jos Lido Heart dolazi u obzir, ali od tamo nemam nikakvih iskustva.

@ribic

To stvarno je velika razlika u cijeni za isti meni. Zapravo mi se cini da cu cijene na kraju i puno vece od toga sto sam ocekivala (kad mi se prijateljica udavala prije 2godina na Kraljevim Vrhu, imala je sve za 65€). Na kraju ispada da La Grma ocito ni nije toliko uzsno skuplja od ostalih. Mozda odem i tamo na neki okvirni dogovor ipak.

Kakva je situacija sa zestokim picem kod oboje?
Mi ćemo donositi svoju žesticu. Mislim da je to na većini mjesta uobičajeno (valjda). Da se ne bi krivo shvatili, postoji i jeftiniji meni u Kraljevom Vrhu. Najjeftiniji je 61€+6€ janjetina/odojak +2€ slatki stol. Znači opet je to 6€ skuplje za po meni "običniju i jednostavniju" hranu - zagrebački i slično i vani samo pršut/sir/francuska.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 23:07   #743
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Mi ćemo donositi svoju žesticu. Mislim da je to na većini mjesta uobičajeno (valjda). Da se ne bi krivo shvatili, postoji i jeftiniji meni u Kraljevom Vrhu. Najjeftiniji je 61€+6€ janjetina/odojak +2€ slatki stol. Znači opet je to 6€ skuplje za po meni "običniju i jednostavniju" hranu - zagrebački i slično i vani samo pršut/sir/francuska.
Da, izgleda da je. Prijateljica je tada to imala ukljuceno u cijenu, ali ocito se i to promijenilo. Niti mene ne zanima ovaj najklasicniji meni, zato sam i komentirala da su cijene stvarno otisle u nebesa.
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 07:53   #744
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da je nama dvjema npr. to slično - u ukusima se ne raspravlja. Ja sam rekla neke konkretne stvari koje su meni smetale (nestanak struje i komarci). Eto, za Mali Dvorac kažu da vlasnica zna krenuti pjevati što se meni baš ne sviđa. Mi smo zato tu da razmijenimo iskustva.

Što se samog menija tiče situacija je ovakva (150 ljudi):
- predjelo vani (sir, pršut, slata od hobotnice, kozica, grčka salata)
- goveđa juha
- glavno jelo (pašticada, pureći štapići, teletina)
- slatki stol i torta
- janjetina i odojak
- gulaš

Kraljev Vrh --> 77 eur

Mali Dvorac --> 63 eur (sub)

S time da Mali Dvorac ima varijantu ili janjetine/odojka ili mesnog cooking showa na otvorenom (mi ćemo najvjerojatnije uzet opciju br. 2).

Ja ne kažem da su u Malom Dvorcu veće porcije ili finija hrana već da za isti meni (jer mi ćemo konkretno imati baš takav pa znam cijene) je razlika 14 eur u cijeni. Ne znam kako je drugima ali meni je to velika razlika. Samo sam to htjela reći.
kaj se tice cijena kraljev vrh mi je iskreno ful cudan sa slaganjem tih menia jer smo mi slican meni platili 61E, ne kuzim ni ja to iskreno
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 11:02   #745
Quote:
Tram11 kaže: Pogledaj post
kaj se tice cijena kraljev vrh mi je iskreno ful cudan sa slaganjem tih menia jer smo mi slican meni platili 61E, ne kuzim ni ja to iskreno
Vi ste imali ove godine svadbu pa ste pretpostavljam kaparili prije cca godinu dana. Očito je potražnja porasla i digli su cijene, ne znam stvarno. Ovo su cijene menije za one koji sada rezerviraju.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 16:57   #746
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Vi ste imali ove godine svadbu pa ste pretpostavljam kaparili prije cca godinu dana. Očito je potražnja porasla i digli su cijene, ne znam stvarno. Ovo su cijene menije za one koji sada rezerviraju.
da mi smo rezervirali 12.05.1016. a svadba je bila malo poslje one fore kaj su dizali pdv , a nama su s obzirom da smo kaparili prije, naplatili po starom cijeniku. Vjerojatno i to igra ulogu

@njanja6
kaj se vlasnice tice neznam kaj bi ti rekla. Poslje sam saznala da je i fotografa napala da kaj on mene ima sta pitat i pricat samnom
A najbolje od svega fotograf nam je dobar poznanik i normalno da sam pricala s njim
Al velim ti odi vidi mozda budete joj se svidjeli pa bude draga



Meni je grma bila opcija ali sam odustala zbog ovog kaj su i cure napisale, dost nabijena cijena, i oni rade sve nista nemres sam sastrane, tj.mozes ali oni svejedno naplate


kaj se cuge tice, zestica domaca i to biras kojih 5 hoces. Ako hoces mozes donjet i svoje ali sad neznam dal naplacuju ekstra,nisam pitala.
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 17:02   #747
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Vi ste imali ove godine svadbu pa ste pretpostavljam kaparili prije cca godinu dana. Očito je potražnja porasla i digli su cijene, ne znam stvarno. Ovo su cijene menije za one koji sada rezerviraju.
da mi smo rezervirali 12.07.1016. a svadba je bila malo poslje one fore kaj su dizali pdv , a nama su s obzirom da smo kaparili prije, naplatili po starom cijeniku. Vjerojatno i to igra ulogu

@njanja6
kaj se vlasnice tice neznam kaj bi ti rekla. Poslje sam saznala da je i fotografa napala da kaj on mene ima sta pitat i pricat samnom
A najbolje od svega fotograf nam je dobar poznanik i normalno da sam pricala s njim
Al velim ti odi vidi mozda budete joj se svidjeli pa bude draga



Meni je grma bila opcija ali sam odustala zbog ovog kaj su i cure napisale, dost nabijena cijena, i oni rade sve nista nemres sam sastrane, tj.mozes ali oni svejedno naplate


kaj se cuge tice, zestica domaca i to biras kojih 5 hoces. Ako hoces mozes donjet i svoje ali sad neznam dal naplacuju ekstra,nisam pitala.
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:00   #748
Mi smo imali svadbu u Kraljevom vrhu nedavno i nije bilo osobe koja nije bila oduševljena, što s ambijentom, što s hranom i organizacijom.
Menu je bio sličan ovom koji ste naveli, ali manje od 70€ (za subotu) i hrane je ostalo i puno previše.
Nama osobno je to bila najukusnija hrana koju smo na nekoj svadbi probali, a bili smo na stvarno mnogo svadbi. Oko svega drugog možemo (i jesmo) jako subjektivni, ali oko hrane je teško ne biti objektivan
Ali, istina je da smo mi kaparili svadbu više od godinu dana ranije i u međuvremenu je došao onaj zakon s PDV-om, pa su cijene sigurno porasle.
Ono što možete napraviti jest da ne uzmete janjetinu i odojak i smanjite si trošak za cca 6€ po osobi. Činjenica je da ima previše hrane i te janjetine i odojka ostane uvijek previše, a uglavnom se uzima jer se to tak radi i što će gosti reći ak tog ne bude. Definitivno možete biti sigurni da vam gosti nećete ostati gladni ako ne uzmete janjetinu i odojak.

S druge strane, prošle godine smo bili na vjenčanju u Malom Dvorcu (isto u ovom periodu) i hrana je isto bila ukusna i ambijent je jako lijep (pogled na brda je zbilja prekrasan). Meni osobno u Malom Dvorcu fali drveća i više zelenila (zato smo i odabrali Kraljev vrh) ali je isto jako ugodno i gostima je bilo lijepo.
Frendica je tamo imala vjenčanje od otprilike 120 ljudi i Mali Dvorac je za taj broj ljudi taman, za 150 i više je možda, po meni, premali, jer dosta mjesta zauzme bazen. Ali opet, to je moja procjena koja uopće ne mora biti točna. Najbolje je da to prokomentira netko tko je bio tamo na svadbi s većim brojem ljudi.

Ni na jednom ni na drugom mjestu nije bilo problema s komarcima, ali to ovisi i o ljetu i o vremenskim (ne)prilikama i o špricanju. Ako vas brine da ćete imati problema s tim (a tih problema realno možete imati na bilo kojem imanju koje nudi vjenčanje na otvorenom) možete na par stolova staviti sprej protiv komaraca i na taj način malo pomoći gostima

Sve u svemu, mislim da nećete pogriješiti koji god da prostor odaberete. Sretno s odabirom i organizacijom!
OvchicaMalena is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 22:20   #749
Cure, hvala vam puno na iscrpnim odgovorima. Sve ima svojih prednosti i mana, nažalost cijene su takve kakve jesu i ne možemo baš puno tu učiniti. Treba vidjet kaj će nam najbolje "sjest" kad odemo tamo
njanja6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 07:09   #750
Pozdrav curke!
Kad se vec priča o Kraljevom Vrhu imam jedno pitanje... dobila sam njihovu ponudu i sad me zanima sto Znaci ono kod menija sto na nekim piše piće domaće all inclusive, na drugima ne piše to i onda na kraju svih menija piše piće neograničeno i navedena su sva bezalkoholna i alkoholna? Malo me to buni, a vi koje ste imale svadbu Tamo sigurno znate. Hvala :-)
Tinkerbell00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 07:52   #751
Quote:
Tinkerbell00 kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke!
Kad se vec priča o Kraljevom Vrhu imam jedno pitanje... dobila sam njihovu ponudu i sad me zanima sto Znaci ono kod menija sto na nekim piše piće domaće all inclusive, na drugima ne piše to i onda na kraju svih menija piše piće neograničeno i navedena su sva bezalkoholna i alkoholna? Malo me to buni, a vi koje ste imale svadbu Tamo sigurno znate. Hvala :-)
Da totalno glupo su napisani menii i ja sam tak gledala pa tu pise ovak tu sad ovak, pa koje od toga

Ugl. cuga ti je sistem biras pivo i vino koje hoces da bude, npr. mi smo uzeli zuju al da je neko htio karlovacko dobio bi ga, na svaki stol ide fanta, jamnica, kola, i vino crno i bijelo, mozes birat oces nosit sam ili njihovo (ak nosis svoje onda je 2E jeftinije). A zesticu domacu biras 5 pica koje hoces, vjerojatno da se bas nekom dopadne nekaj drugo ce dobit, al mi nismo imali takvu situaciju
mislim da su jednostavno zaboravili napisat to na svaki meni, kolko ja znam u svaki meni ti je uracunato neograniceno domace zestice, piva,vino i sokovi
Tram11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 08:05   #752
Quote:
Tinkerbell00 kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke!
Kad se vec priča o Kraljevom Vrhu imam jedno pitanje... dobila sam njihovu ponudu i sad me zanima sto Znaci ono kod menija sto na nekim piše piće domaće all inclusive, na drugima ne piše to i onda na kraju svih menija piše piće neograničeno i navedena su sva bezalkoholna i alkoholna? Malo me to buni, a vi koje ste imale svadbu Tamo sigurno znate. Hvala :-)
Vrijedi za sve ponude. Domaće vino, domaće pivo, domaća žestoka pića (votka, rakija, voćni likeri i gin). Ja sam s njima tj. s Rozalijom bila u kontaktu 22.5. i imali su slobodno skoro apsolutno cijelu 2018. - iskreno mislim da je to zbog osjetnog povećanja cijena. 2018. je na dosta mjesta koje smo mi gledali već skoro puna. Mi smo na kraju rez 2019. jer smo željeli točno određen datum, a i financijski će nam to bolje odgovarati (kupnja i uređenje stana u 2018.) Tako da ako netko želi termin vjerujem da ih još dosta ima pa se ne morate brinuti.

Da još jednom napomenem da mislim da nisu još popunjeni isključivo zbog porasta cijena, a ne zato jer prostor ili hrana nisu ok

Mali Dvorac je ok do cca 150 ljudi (unutarnji prostor). Ovisno o tome da li se uzimaju stolovi od 10 ili 12 ljudi i da li imaš buffet (mi ga nemamo jer ne stane). U planu im je proširenje ali to su samo planovi i možda se ne ostvare tako da na to ne računam. Što se vani tiče to ljudi kruže tih sat i pol pa nas taj dio ne brine. Mi smo npr. gledali Wedding Resort i bio nam je divan i nismo ga kaparili isključivo zato jer je šator velik i mislim da bi se 150 ljudi unutra "izgubilo". Mali Dvorac je pak baš mali pa mi izgleda nekako intimnije ali sad ćemo morati rezati broj ljudi i nema iznenadnih dodavanja ljudi od strane roditelja, haha. Baš sutra idemo u Marincel (kumovi smo) pa ću napisati novije dojmove od tamo. Oni su (meni) neki mix svega navedenog Jedino što me mladenka odmah upozorila da je sve sama trava i da ću upadat u nju s tankim petama pa da se pripremim, hehe.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 17:23   #753
Pozdrav, ima li tko iskustva sa restoranom C6? Nudi ga catering Kvatić, a nigdje nisam naišla na komentare i iskustva.
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2017., 17:27   #754
Pozdrav, ima li tko iskustva sa restoranom C6? Nudi ga catering Kvatić, a nisam baš naišla na iskustva, pogotovo ne novijeg datuma.
PerlaPerlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2017., 14:00   #755
Talking

Evo dojmova s Marincela. Skoro nas je jučer vrijeme zeznulo jer se naoblačilo i počelo puhati ali na kraju je palo samo par kapljica kiše. Piće dobrodošlice je uz bazen i nakon toga je toplo predjelo bilo mrvicu niže. Catering Lido je bio odličan i hrane nije falilo. Imali su za toplo predjelo cooking show. Imanje je uzbrdo/nizbrdo ali postoje kamene ploče pa se može po njima u štiklama. Unutarnji prostor je dobar ali nije da me ostavio bez teksta. Bend je bio Živa legenda i vokalno su fenomenalni. Jedina zamjerka su mi wc-i (i za prijem i u sali) jer nije bilo ključa za zaključat se ali to je kao sad problem s bravarom bio. Inače, čistili su ih stalno i nadopunjavali papir tako da je ovo samo bilo iznimno. Nije mi samo imanje imalo uvau efekt ali stvarno nemam zamjerki niti na uslugu, hranu i bend. Sve je bilo jako dobro i na nivou.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 16:20   #756
Smile

Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Ne znam, nemoj se ljutiti ali meni je Luna baš loša. A od prirode prljavo jezerce, a okolo sve umjetno s bijelim. Nikako mi se ne sviđa. A to da je li je catering ili kuhinja meni ništa ne znači. Može mi biti kuhinja na 2m udaljenosti ali ako mi hrana ne valja (li je nje malo ili ne nadopunjavaju) džabe mi to (ne kažem da je u Luni loša nego općenito). Wedding Restortu je kuhinja u Laduču tako da je jako blizu. Nije istina da je Mali Dvorac skuplji jer je u Luni gotovo isti meni (s pašticadom) 65 eur bez torte i kolača + plus dodatno hladno predjelo vani dok je to u Malom Dvorcu 63 eur sa slatkim stolom, tortom i vani posluživanjem. U Wedding resortu je takav meni 63 eur (bez gulaša i janjetine). Na najjeftiniji i najobičniji meni niti ne idemo tako da ti govorim samo usporedbu s točno našim menijem.

Što se tiče Wedding Resorta šator je isti nekome tko kaže da je to šator. Stvarno je puno drugačiji kod njih tako da se tu ne bih složila. I imaju kucicu za mladence. Uz to, Luna je ograđena onom ogradom i imam osjećaj kao da sam u malom zoo. Nemoj me krivo shvatiti, ovo je moje mišljenje kao što je tvoje suprotno.

Kod Malog Dvorca je vlasnica tamo cijelo vrijeme (provjereno 2 svadbe) jer radi light show i brine oko svojih gostiju i cijelo im je vrijeme dostupna. Nisam čulo za ovo i nadam se da neće biti te opcije Zato postoji više mjesta i zato ćeš ti na jedno, a ja na drugo

Iskreno, na onim poluslikama na webu Luna se činila super i ja sam joj se baš jako veselila i mislila da bi to moglo biti to ali nažalost mi je bila veliko razočaranje.

Ovu sličnu raspravu imao sam sa svojom zaručnicom. Ja sam više za Corberon, a njoj je Luna top.
Sve je to individualno, i zavisi od želja i mogućnosti no moram priznati da je mene kupio g. Saša koji si je stvarno dao truda da nam sve objasni i prezentira hrpu ponuda. Nama je hrana poprilično bitna i on nam je zapravo rekao da što god želimo može. To je ono što želim. Ako plaćam svadbu i želim nešto ne želim da mi se govori kako ja to ne mogu ili postavlja uvjete.
Meni je cijeli ambijent super i Corberon će isto imati kućicu za mladence, rečeno nam je da bi krajem 8. mjeseca trebala biti u funkciji.

Što se tiče Lune, prostor je impresivan, stakleni stolovi super izgledaju, ljudi su jako simpatični i trude se no meni osobno je malo previše kiča. Mojoj zaručnici se sviđa jezerce i mostići no meni je to nekako previše sve skupa.
Također, čekali smo ponudu više od tjedan dana jer su navodno imali problema s mailom i nikako se nismo mogli razumjeti.

U Malom dvorcu nismo bili no svakako planiramo izvidjeti!
VSlav is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 17:16   #757
Quote:
VSlav kaže: Pogledaj post
Ovu sličnu raspravu imao sam sa svojom zaručnicom. Ja sam više za Corberon, a njoj je Luna top.
Sve je to individualno, i zavisi od želja i mogućnosti no moram priznati da je mene kupio g. Saša koji si je stvarno dao truda da nam sve objasni i prezentira hrpu ponuda. Nama je hrana poprilično bitna i on nam je zapravo rekao da što god želimo može. To je ono što želim. Ako plaćam svadbu i želim nešto ne želim da mi se govori kako ja to ne mogu ili postavlja uvjete.
Meni je cijeli ambijent super i Corberon će isto imati kućicu za mladence, rečeno nam je da bi krajem 8. mjeseca trebala biti u funkciji.

Što se tiče Lune, prostor je impresivan, stakleni stolovi super izgledaju, ljudi su jako simpatični i trude se no meni osobno je malo previše kiča. Mojoj zaručnici se sviđa jezerce i mostići no meni je to nekako previše sve skupa.
Također, čekali smo ponudu više od tjedan dana jer su navodno imali problema s mailom i nikako se nismo mogli razumjeti.

U Malom dvorcu nismo bili no svakako planiramo izvidjeti!
Ja sam isto poslala mail Luni prije par tjedana za ponudu, odgovorili su da ce mi se javit povratno, no nikad nisu. Kako se krecu cijene u Corberonu?
rock on... is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 07:30   #758
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Ja sam isto poslala mail Luni prije par tjedana za ponudu, odgovorili su da ce mi se javit povratno, no nikad nisu. Kako se krecu cijene u Corberonu?
Iznos najma Resorta Corberon i šatora naplaćuje se 10.000 kuna. Cijena menija (klasično posluživanje) je od 52 eur + 6 eura janjetina/odojak + gulaš 3 eur + desertni stol 2 eur + strana žestoka pića 4 eur. Ako donosite svoje vino umanjuju za 3 eur cijenu menija.

Naravno nijedan od ovih dodataka nije obavezan nego samo pišem cijene da znate.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:39   #759
Quote:
rock on... kaže: Pogledaj post
Ja sam isto poslala mail Luni prije par tjedana za ponudu, odgovorili su da ce mi se javit povratno, no nikad nisu. Kako se krecu cijene u Corberonu?
Ako te zanima Luna, nazovi ih. Očito je neki raspad sistema. Mi smo tjedan dana pokušavali saznati ponudu, stalno je bio neki problem s mailom.
VSlav is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 15:40   #760
Thumbs up

Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Iznos najma Resorta Corberon i šatora naplaćuje se 10.000 kuna. Cijena menija (klasično posluživanje) je od 52 eur + 6 eura janjetina/odojak + gulaš 3 eur + desertni stol 2 eur + strana žestoka pića 4 eur. Ako donosite svoje vino umanjuju za 3 eur cijenu menija.

Naravno nijedan od ovih dodataka nije obavezan nego samo pišem cijene da znate.
To je to što je ribic napisala. Start je od 52€, a sve ovisi što želite. Vino koje oni preporučuju su vina Jakovac, vrlo fina moram priznati
VSlav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:04.