Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2005., 01:33   #21
Quote:
Baphomet kaže:
Znaš, ja sam uglavnom fin i odmjeren. Ali nakon svih tvojih postova, ovdje i na drugim topicima, jedino što ti mogu reći jest :

A daj Gaudraže pojebi nešto i prestani srat'
Rado. Jel ima volonterica?

Po običaju me niko živ nije skužio. Eh. To je problem sa duhovnjacima - svi misle da znaju sve i tko će onda opće nešto napisat a da nije chat!
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:34   #22
Quote:
grizli kaže:
A stvarno me nasmijalo.. u meilu za obavijest na odgovoru na temu, posto se ne mogu prikazivati znakovi s kvačicama piše:

Majstor Gaudrathova mala škola titologije..
To su moje skrivene poruke. Zeznuo me forum...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:36   #23
Re: Re: Re: Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Gospon Pes kaže:
Ah, bio teist ili ateist, u oba slucaja si isti bedak.
No eto. Ateizam i teizam nemaju blage sa pojmom indoktrinacije ili opiranja istoj. Ljudi moji... poglejte rječnik prije nego što pišete.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:38   #24
Quote:
Gaudrath kaže:
Rado. Jel ima volonterica?
Zabrijala sam da pise "Jel ima voluharica?"
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 01:42   #25
Quote:
Mrtva_mrkva kaže:
Zabrijala sam da pise "Jel ima voluharica?"
Pa sad, neznam... puhovi su mi ljepši...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 09:47   #26
Re: Re: Re: Re: Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Gaudrath kaže:
No eto. Ateizam i teizam nemaju blage sa pojmom indoktrinacije ili opiranja istoj. Ljudi moji... poglejte rječnik prije nego što pišete.
A da ti mozak ukljucis, brzije je?
To je bio samo primjer, ali stavi po zelji sto ti pase, umjesto teizma uzmi bilo koju doktrinu i anti-istu - ostatak se ne mijenja.

Osim toga ne drzim puno do stitova i rekla bih da nisu potrebni.
Od sebe se obraniti ionako ne mozemo stitom, a drugi nam ne mogu nista.
Slazem ti se s dijelom "sve je u glavi".
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 10:37   #27
Quote:
To su moje skrivene poruke. Zeznuo me forum...
Crveni Gaudrathše putuje po Cesti-Bratstva i Jedninstva
grizli is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 10:58   #28
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Gospon Pes kaže:
A da ti mozak ukljucis, brzije je?
To je bio samo primjer, ali stavi po zelji sto ti pase, umjesto teizma uzmi bilo koju doktrinu i anti-istu - ostatak se ne mijenja.

Osim toga ne drzim puno do stitova i rekla bih da nisu potrebni.
Od sebe se obraniti ionako ne mozemo stitom, a drugi nam ne mogu nista.
Slazem ti se s dijelom "sve je u glavi".

Ti se po običaju slažeš sa mnom, a inzistiraš na dijelu koji nije sročen tebi po volji. Jel ti imaš ikakvog pojma kako bi se mi tukli da smo u braku?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 11:02   #29
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Gaudrath kaže:
Ti se po običaju slažeš sa mnom, a inzistiraš na dijelu koji nije sročen tebi po volji. Jel ti imaš ikakvog pojma kako bi se mi tukli da smo u braku?
Mislis?
Mi bismo bili savrsen par. Ja na zemlji, ti u oblacima...
Zajedno pokrivamo sve.

P.S. Ja sam ljubomorna i posesivna, ali to mi je ionako plus kod tebe, ne?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 11:48   #30
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Gospon Pes kaže:
Mislis?
Mi bismo bili savrsen par. Ja na zemlji, ti u oblacima...
Zajedno pokrivamo sve.

P.S. Ja sam ljubomorna i posesivna, ali to mi je ionako plus kod tebe, ne?
Da, već sam se zaljubio!
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 11:54   #31
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Gospon Pes kaže:
Mislis?
Mi bismo bili savrsen par. Ja na zemlji, ti u oblacima...
Zajedno pokrivamo sve.
P.S. Ja sam ljubomorna i posesivna, ali to mi je ionako plus kod tebe, ne?


Inače...
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 13:44   #32
Quote:
Gaudrath kaže:
Bitak osobe se konstantno mijenja.
U tom slučaju se radi o batku, a ne o bitku.
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 14:34   #33
Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Gaudrath kaže:

Pod slabošću mislim nedostatak čvrstog stava, prijemčivost prema indoktrinaciji, pretjeranu sugestivnost i ostale pojave koje se javljaju u ljudskoj psihi. Točnije, ako konstantno tražite Gurua, ne možete odlučno reći NE!, može vam se sugerirati da nosite pink štrample na glavi i kukuričete sa krova fakulteta
Prijemcivost prema poducavanju, bez obzira na sadrzaj poducavanja, metodu ucenja ili uciteljev cilj ucenja, uvijek je posljedica odbijanja ili nemogucnosti pruzimanja odgovornosti za sebe i za svoje postupke.
Ako osoba konsantno trazi nekog gurua ili pristane na poducavanje, velika je sansa da ce jos vise razviti i nauciti se pasivnosti, ovisnosti i jos vecoj podloznosti ili postati odlicna podloga za razne manipulacije.
Ako odbije, postoje barem neke sanse da ce se okrenuti sebi ili sama nesto nauciti ili uciniti.
Aenea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 14:35   #34
Quote:
Herpes kaže:
U tom slučaju se radi o batku, a ne o bitku.
I? Kolko dugo si ovo smišljao?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 14:36   #35
Re: Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Aenea kaže:
Ako osoba konsantno trazi nekog gurua ili pristane na poducavanje, velika je sansa da ce jos vise razviti i nauciti se pasivnosti, ovisnosti i jos vecoj podloznosti ili postati odlicna podloga za razne manipulacije.
Ako odbije, postoje barem neke sanse da ce se okrenuti sebi ili sama nesto nauciti ili uciniti.
No, fala bogu...
Ovo posebno vrijedi za duhovnost.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 19:04   #36
Mislim da se ego nikad ne može toliko ojačati da bude zaštićen od savijanja ili lomljenja. Zamišljala sam sve moguće idealne situacije, ali u svakoj nađem mogućnost da se pojavi makar jedna sitnica koja će ga poljuljati. Prevelika "čvrstina" u stavovima nas ne čini boljim, samo ograničenijim i sputanijim. Što manje dovodimo sebe u pitanje ili dopuštamo drugima da to čine to će pad i lom (jednom kada se dogodi, a samo je pitanje vremena) biti teži i grublji. Odanost spoljnim učiteljima je ista kao i odanost unutrašnjim. Nema tu neke velike razlike - slepo verovati nekom "majstoru" ili vlastitim izgrađenim mentalnim konstrukcijama - isto je.
Mislim da nam mačevi i štitovi trebaju samo dok ne "spoznamo sami sebe". Nakon toga nam mogu služiti tek kao igračke, pozorišni rekviziti, dok naše pravo "ja" sedi u zadnjem redu i veselo se smeška.
 
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 19:13   #37
Re: Re: Re: Re: Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Herpes kaže:

Dakle, rješenje je NE-NE-IZAM.

P.S. Herr Pes, tko Vam tako pametno ime dade?
zoolozi
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 19:24   #38
Quote:
Gaudrath kaže:
To je, opet, lako izjaviti. Reci zašto. Razlika između filozofiranja i proizvoljnih maštarija je u tome što filozofija uvijek potkrepljuje svoje stavove argumentima!
Hoces reci da je filozofija vise od naklapanja o praznoj slami?
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2005., 19:26   #39
Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
Gaudrath kaže:
Daklem, da počnem sa time što ću definirati pojam "štitologija".

Štitologija je jednostavna stvar. To je magijsko-kvantno-šarlatopsihološka nauka koja se bavi izučavanjem slabosti ljudske psihe i metodama zaštite iste od negativnih utjecaja.

Pod slabošću mislim nedostatak čvrstog stava, prijemčivost prema indoktrinaciji, pretjeranu sugestivnost i ostale pojave koje se javljaju u ljudskoj psihi. Točnije, ako konstantno tražite Gurua, ne možete odlučno reći NE!, može vam se sugerirati da nosite pink štrample na glavi i kukuričete sa krova fakulteta - Štitologija je nešto baš za vas.

Inicijalni trening

Sastoji se od pripremanja psihe za apsorbiranje principa Štitologije. Taj proces je ustvari najteži i zahtijeva najviše vremena i predanosti. Ustvari, bez sumnje će velika većina nadobudnih sljedbenika Štitologije sramno podbaciti baš u ovom, početnom stadiju.

Prvi korak je izražen u staroj rimskoj "Nosce te ipsum" - spoznaj samoga sebe. Za ovo je potrebno podosta vremena. Jedna od važnijih stvari koje treba držati na umu je da se neprestano mijenjamo, tako da je spoznavanje samoga sebe kontinuirani proces. Čak i ako ste se spoznali u prošlosti ne znači da se poznajete danas.

Nakon što smo spoznali tko i što smo, dolazi vrijeme odluke da li volimo ono što jesmo. To jest, da li nam se sviđa naša osoba. Ako je odgovor potvrdan, onda smo uspješno pripremili teren za izučavanje Štitologije. Ako je odgovor negativan, onda je potrebna promjena stila života. Kako, gdje i kada to učiniti nije na meni da kažem (ovdje nema Gurua, tražitelji iš!).

U Štitologiji postoje dva glavna principa:

Temelji

Moraju biti čvrsti. Ergo ono gore. Bez tih temelja nemamo šanse. Nikakav štit neće pomoći ako nemamo na čemu stajati. Kao i kod upotrebe pravih štitova, stav mora biti sličan - dovoljno elastičan da se udarci apsorbiraju bez lomova; dovoljno čvrst da se udarci odbiju bez padanja. Poznavajući same sebe postižemo temelje na kojima možemo s čvrstinom stajati, i biti dovoljno fleksibilni da nas nije lako slomiti, gdje dolazi...

No Fear Princip

Drhtava ruka ne može niti držati štit kako treba a kamoli odbiti udarac ili napad. Ako smo kolebljivi, to prvenstveno znači da se još ne znamo. To jest, ne znamo što jesmo, niti što želimo. Naš štit je malo gori, malo doli i svatko nam može pročačkati po rebrima svojim proverbijalnim mačem.

No kad znamo tko smo i što želimo, naš strah od drugih, od odbijanja udaraca (i nanošenja istih, al to je Mačologija) nestaje i sad se s lakoćom možemo pravilno orijentirati u odnosu na druge ljude to ispravno odrediti prema kome štit treba biti okrenut, a prema kome ne.



I to je sve. Štitologija je jednostavna stvar. Bez obzira kakvu tehniku i štit koristili, sve je ustvari u "glavi" i "nogama". Uz ispravnu primjenu Štitologije, čovjek postaje imun na nasrtaje drugih ljudi, sila, magije, ne-magije, indoktrinaciju. Tad vas mogu samo ubit, al ne i slomit.

Bez chata. Ovo je ozbiljno.
Ta "stitologija vodi tvoju dusicu direktno u pakao..
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 19:00   #40
Re: Re: Majstor Gaudrathova mala škola Štitologije

Quote:
bozanstvena333 kaže:
Ta "stitologija vodi tvoju dusicu direktno u pakao..
Što fali paklu? Barem ne moraš plaćat račun za grijanje...
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.