Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2016., 11:07   #21
Razveselila me ova vijest.
Pogotovo iz razloga što bi se iz naslova dalo zaključiti da će u filmu biti samo jedan Predator. Stari, provjeren recept je po mom mišljenju ipak najbolji.

Nažalost, nakon prvog i drugog dijela, ovaj legendarni intergalaktički lovac nije tretitran na dostojan način od stane Fox studija.
AvP i AvP:R su ispod svake razine i napravili su više štete nego koristi te ih je najbolje zanemariti, dok je Rodriguez s filmom Predators pljunuo fanovima u lice predstavivši nekakve "Super Predatore", navodno superiorne u odnosu na "klasične", iako se u istom tom filmu dokazalo upravo suprotno.

Ni sama odijela nakon dvojke nisu ni približno na istoj razini kao kada ih je izrađivao jedan od najvećih majstora svog zanata Stan Winston, a i glumac koji ih je nosio u prva dva dijela, pokojni Kevin Peter Hall, bio je kao stvoren za ulogu Lovca. Kasniji glumci ili su bili preniski (Kevin je bio visok 218 cm) ili prenabijeni, ili i jedno i drugo. Jedino je Ian Whyte u AvP:R koliko-toliko vjerdostojno portretirao Predatora onako kako je izvorno i zamišljen - kao visok, okretan i nečujan lovac.

Inače, Shane Black, uz Dekkera glavni producent The Predatora-a, je Hawkins (pussy joke guy) iz orginalnog Predatora, prvi član Dutch-ovog tima ubijen od strane Predatora. Koliko mi je poznato, on je i preradio orginalni scenarij za Predatora koji je tada nosio naziv "Hunter" (a na setu Predatora dovršavao je scenarij za Smrtonosno oružje), tako da čovjek zna šta radi i vjerujem da će odraditi jako dobar posao.

Dok se čeka 2018. preporučujem pogledati vrlo solidan fan film Predator Dark Ages.
Silvio Dante is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2016., 17:37   #22
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Mislim da je time sve objasnjeno da Predator sigurno nije jedan jedini jer nije ceo taj brod sleteo na zemlju vec jedna kapsula sto znaci da ih ima jos i da su to lovci.
Pricom i mastom, kao sto spomenuh, mozes ici u kojem god smjeru zelis. Moze i pola HNS-a i ZG Holdinga biti u brodu, ali jedinici mnozina nije potrebna. Kao stotine uvoda SF-a, nepoznato bice, simbol nepoznatog dolazi na zemlju. Predatorova nadmoc i posebnost, cini ga dovoljno strasnim, da jedan jedini elitni vanzemaljac u sportu trofeja parkira brod i dolazi sijati teror.

Poput Carpenterovog stvora ili stotine slicnih bjegunaca, lovaca,cudovista koje dolaze turizmom ili prenoscistem. Krace ili duze, ali na uzas stalnih prebivatelja. U jedinici je navikao opusteno loviti "sitne ribe" te (za film) formacije nize lige koje su mu rutina. Onda dolazi grupa visoko treniranih koje prvo proucava, te pocinje selektivno probirati napadima, te sudeci po ozljedama, lagano podcjenjivati (element nepredvidljivosti bica koje proucava) sto pocinje placati i prije zadnjeg okrsaja.

Sjecam se druge polovice 90-tih, kad je biblioteka zvukova koje je Silvestri koristio za Synclavier (kojeg je i sluzbeno promovirao) pocela biti dostupnija u razmjeni za korisnike koji nisu bili A klasa filmskih kompozitora, te citajuci i listajuci presete/sfx-e, sjecam se da je Hornerov Commando score koristio 90% preseta koje je Silvestri koristio u Predatoru. Samo, godinu i kusur ranije, jer su zbog "bica" Predatora i kasnjenja zbog druge revizije njegovog izgleda, otegli vremenom i samu realizaciju. Tko bude slusao, nece mu puno trebati da primjeti koliko ima slicnih preseta, posebno sto je biblioteka bile prepuna preseta koji su izvan filma bili predominantni u Silvestrijevom Pop opusu, dok nije i sam usao prvu ligu filmskih kompozitora.


...
Cat6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 08:51   #23
Quote:
Silvio Dante kaže: Pogledaj post
Razveselila me ova vijest.
Pogotovo iz razloga što bi se iz naslova dalo zaključiti da će u filmu biti samo jedan Predator. Stari, provjeren recept je po mom mišljenju ipak najbolji.
''mada postoje neke naznake da će ovoga puta, ta planeta za lov ponovo biti Zemlja, ali da će u filmu biti više posvećeno pažnje plemenskom ratu među Predatorima.''

Prva dva predatora su žanrom action, horror, sci-fi.

The Predator (2018) je žanrom najavljen ko action, adventure, sci-fi.
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 20:18   #24
Quote:
zoomzoom888 kaže: Pogledaj post
Prva dva predatora su žanrom action, horror, sci-fi.

The Predator (2018) je žanrom najavljen ko action, adventure, sci-fi.
Ostro oko, dobro si to primetio. Hm, ne znam sta da mislim jer element horrora mora biti prisutan u Predator filmu.
Kako ce to izgledati ako nema horrora u Predator fiilmu ne mogu da zamislm ali 'ajde videcemo vec u prvim trailerima.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2016., 20:35   #25
Quote:
Cat6 kaže: Pogledaj post
Kako nepoznatog?

Anna od pocetka Svarciju objasnjava folklor njegovog postojanja u predaji svoje obitelji i vjerovanja u kojoj caruje nepoznati lovac na trofeje. Sam predator neverbalno pokazuje zadnji produzetak (da ne budem slikovitiji) tijela kojeg vadi i trofejno uzdize kao stalnu potvrdu premoci nad covjekom, te lakocom s kojom ga lovi i poigrava se.

Cak i kad ga Arnie dokusuri, njegov smijeh opet ima nadmoc na sudbinom covjeka, jer ga i u smrti mora napustiti da ga ne povede sa sobom u ekploziji, dok Svarci radi gibavelu zaklona.

Dvojku Silvestri pojacava scoreom u kojem su 3x izrazeni latino motivi i ritmovi kako bi se djungla prenjela na urbani teren, ali zadrzala divljina.

U drugom dijelu savrseni lovac, zavrsi kao lovina. Kad Glover/Harrigan misli da broji zadnje trenutke svog postojanja pred revijom Predatora, oni iznenadjuju nekim njima znanim kodeksom, u kojem nose svog lovca (ili bjegunca) nazad gdje pripada. I jos Harriganu bacaju trofej. Jasno, svijet maste je alikvotno proizvoljan kako ga zeli scenarij oslikati, ali Predator u prvom, itekako ima motivaciju i pozadinu. Proucavanje, lovljenje, trofej.
Tja... ne znam... meni je bilo dobro u prvom Predatoru kao prvo što pola filma ne znamo što je. Onda imamo folklornu priču što se dešava kada su godine tople. Onda imamo praznovjerje od strane Sonny Landhama. Imamo Arnoldovo nagađanje da se on ponaša kao lovac. I na kraju je pitanje "What the hell are you". I odgovor na pitanje je samo zrcalo, kontakta tu nema... i gotovo. Tko, što, zašto? Samo su nagađanja.
Onda su do "dvice" stripovi razvili i razradili detaljnu predatorsku mitologiju, kategorizaciju i motivaciju zašto i od Predatora učinili maltene Klingonce... i još jedan monstrum je, kao i Alien, zahvaljujući želji da se učini familijarnim zauvijek izgubio mistiku koja ga je i učinila popularnim.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:01   #26
@Toma B

Zasto je to lose ? Pa nece valjda zauvek ostati misteriozno bice ne bi bilo zanimljivo.

Ima zanimljivosti i u tome da se otkriva ko su i kako su nastala ili odakle su dosla da stvorenja (Predator i Alien) ima i u tome straha i svega ostalog.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 16:23   #27
Treba ostat misterija, zato su Alien 1,2,3 i Predator 1,2 nenadjebivi, takav ugođaj zbog kojeg smo bili zaljubljeni u te filmove se više neće postić jer je u današnjim nastavcima (Predators, Prometej) fokus na razotkrivanju misterija, objašnjavanju, pojašnjavanju, umjesto na misterioznoj nezaustavljivoj sili koja kosi sve pred sobom..zanimljivije je kad ti imaginacija radi
zoomzoom888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 18:12   #28
Varijacije na temu su uglavnom manje interesantne nego sama tema. Ako poenta nije sam Alien, ili Predator, teško da će predatorska vrsta, ovaj oblik maske ili onaj, matični planet, sama matica koja leže jaja, itd., zaintrigirati bilo koga.
Predator i Alien su filmovi o Predatoru i Alienu, dok u ovim ostalim i Predator i Alien su tek sporednosti.
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 19:07   #29
Da to je tacno ali ne moze se non-stop ici na istu foru suma i u njoj Predator koji tamani sve ili grad i u njemu Predator koji tamani sve mislim da imamo do sada 5 ili vise filmova takvih vecini ljudi bi to dosadilo i lose bi prolazili ti filmovi.

A to da je Predator sporedan u Predators pa onda je i u Predator 1 i 2 sporedan jer i tu vise pratimo ljude nego samog Predatora pa logicno nece valjda Predator biti u svakom kadru/sceni.

Da je sve islo kako treba pa da smo imali i Predator 3 cija bi se radnja desavala recimo u proslosti na primer u vreme pirata obzirom da je Predator 2 nagovestio da kao vrsta odavno postoje i onaj pistolj na kraju. Te recimo Predator 4 gde bi radnja bila smestena u buducnost na primer onda bi Predator 5 trebao prikazati planetu Predatora jer tako ide ne moze uvek jedno te isto u krug.

Ne znam ali ja volim da znam vise o stvorenju koje me facinira eto zato mi se svidja Prometheus i samo to sto sam vide zivog Space Jockey-ja ja sam bio presrecan.
Jer to ogromno bice u stolici nekog topa sta je ono u celoj toj prici ? Kako je izgledalo dok je bilo zivo ? Ja obozavam da dobijam odgovore na ta pitanja.
Volim ja tu dubinu ipak je bolje nego jedno te isto u krug Alien tamani ljude i to je to.

Od Predatorsa sam ocekivao da radnja bude smestena na planeti Predatora pa da ta planeta izgleda drugacije znaci nekako nestvarno i drugacije od nase.
Na primer da ima drvece sa liscem plave boje i da oblik samog drveta i lisca bude i drugacijem obliku recimo kockasto lisce.
Bilo bi to zanimljivo otkriti njihovu planetu s koje dolaze jer sigurno ne provode ceo zivot na brodu.

Jer nije Predator (ili Alen) slasher horror serijal kao Halloween, Friday 13 ili neki drugi pa da sve ide u krug i bude isto Myers i Jason ubijaju i to je to.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 20:00   #30
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
@Toma B

Zasto je to lose ? Pa nece valjda zauvek ostati misteriozno bice ne bi bilo zanimljivo.

Ima zanimljivosti i u tome da se otkriva ko su i kako su nastala ili odakle su dosla da stvorenja (Predator i Alien) ima i u tome straha i svega ostalog.
Može biti poznato u nekim aspektima... na primjer u prvom Predatoru se otkrije da se "to" pojavljuje samo kada je jako toplo, da se kreće po drveću... da, (vjerojatno), napada samo one koji imaju oružje... da se kamuflira... Znači znamo nešto.
Al jedna je stvar saznavati takve stvari, a druga je stvar detaljna biološka klasifikacija i detaljno objašnjenje društveno- socijalnog ustrojstva i povijesti predatorskog društva sa naglaskom na međuplemenske sukobe.
Kada je to toliko detaljno rastumačeno, onda su predatori samo malo jači neprijatelj sa malo drugačijim oružjem.

Govorim o objašnjavanju ovakvog tipa kao na Xenopediji, koje efikasno ubija svaku napetost: http://avp.wikia.com/wiki/Yautja_(Predator)
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 20:03   #31
Quote:
Šabović Adis kaže: Pogledaj post
Varijacije na temu su uglavnom manje interesantne nego sama tema. Ako poenta nije sam Alien, ili Predator, teško da će predatorska vrsta, ovaj oblik maske ili onaj, matični planet, sama matica koja leže jaja, itd., zaintrigirati bilo koga.
Predator i Alien su filmovi o Predatoru i Alienu, dok u ovim ostalim i Predator i Alien su tek sporednosti.
Rekao bih da je u Predatoru glavna tema suočavanje sa smrtnosti...
Predator kao takav i borba sa istim je glavna tema tek u dvici i ostalima.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 21:46   #32
Quote:
Jacob J. Harper kaže: Pogledaj post
Da to je tacno ali ne moze se non-stop ici na istu foru...
Ma naravno da ne može.
Zato i postoje razni "Predatori" i "Alieni", naime, The Thingovi, The Terminatori isl.
Dvojke prosto moraju prebaciti težište radnje na nešto drugo, jer kada to ni bi bio slučaj imali bismo rimejke ili ributove.

Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Rekao bih da je u Predatoru glavna tema suočavanje sa smrtnosti...
Predator kao takav i borba sa istim je glavna tema tek u dvici i ostalima.
Likovima ili gledaocima?
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2016., 23:54   #33
Quote:
Tomislav B kaže: Pogledaj post
Kada je to toliko detaljno rastumačeno, onda su predatori samo malo jači neprijatelj sa malo drugačijim oružjem.
Pa kad malo razmislim zapravo i jesu samo to.

Predator ispada strasniji nego sto jeste u prvom delu zato sto je Dutchova ekipa bila iznenadjena i nije znala s cime ima posla.
A Predator tu igru lovca igra dugo na tom terenu i uvezbao se i zna s km ima posla i jos ih vidi a oni njega ne jer ima nevidljivu zastitu i plus ljudi ne ocekuju bice s druge planete koje se krece po drvecu.
Predator ih je lako ubijao jer je imao taj efekat iznenadjenja kao da te ja udarim s ledja i nastavim da te udaram a jos sam pritom fizicki jaci pa sigurno bi te lakse savladao nego da sam krenuo u fer borbu i da si video da udarac dolazi.
Tako i Predator nevidljivost mu radi non-stop i stealth mode jednog po jednog kao u Splinter Cell.
Zamislimo da Predator nema tu zastitu nevidljivosti i da je Dutchu i ekipi receno s cim ce imati posla sta bi se desilo i kako bi onda izgledao okrsaj ? Mislim ok onda bi se i sam Predator ozbiljnije upustio u borbu bez zezanja i podcenjivanja protivnika ali verujem da bi na kraju ljudi pobedili i da bi bar dvojica-trojica ostali zivi a ne samo Dutch (Anu ne racunam nije deo ekipe).
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 10:18   #34
Ne kapiram čemu toliki hejt na AVP filmove,ok,nisu remek dela ali su dobri.Što se tiče nastavka ili remake Predatora,nemam neka velika očekivanja.
Ecio94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 22:11   #35
Prilikom intervjua sa AFP režiser Šejn Blek je izjavio da namerava da krene sa snimanjem novog nastavka filma „Predator“ ove godine na jesen (septembar, oktobar), što je dosta ranije nego što smo očekivali. Takođe je rekao da ovo ne treba da bude još jedan ribut popularnog naslova već kako je naveo „inventivni nastavak“ filma iz 1987. godine.

Takođe je rečeno da postoji velika šansa da će se i Arnold Švarceneger pojaviti u filmu kao major Alan iz prvog dela filma o vanzemljaskom lovcu. Blek misli da će ovo biti mnogo veći film o predatoru nego prethodna tri nastavka.

Što se mene tiče voz je krenuo. Bilo je potrebno malo ubeđivanja jer su za ove filmove do sada davali budžet od oko 50-60 miliona dolara i svi su imali zagarantovan obrt novca. Međutim, nikada nije bilo onog osećaja da nas očekuje veliki film. Ljudi su više imali osećaj „Ah, čuo sam da će izaći još jedan film o predatoru… možda ga i pogledam“.

Premijera filma je za sada zakazana za 2. mart 2018. godine, tako da će imati dosta vremena za snimanje, postprodukciju, ali i za marketing.

Izvor
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 23:11   #36
Dobar je on redatelj, moglo bi to biti dobro.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 01:24   #37
Nadam se sto sirovijoj radnji. Nesto nalik Mad Max Road Fury. Beskompromisna borba odredjenog broja ljudi vs Predator.
Bez lutanja s scenarijem koji sadrzi bzv peripetije. Bez uvodjenja odredjenih likova koji ce uvesti 2nd pricu paralelnu s Predatorom.
Hocu mano e mano clash!
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 08:06   #38
davno se pričalo da če se nastavak odigravat na planetu predatora
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 19:20   #39
Pa već ima takav film.
Boki000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 19:29   #40
Quote:
Boki000 kaže: Pogledaj post
Pa već ima takav film.
koji
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.