Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 16:22   #21
Da to sam I ja prije mislila... ... "bas su koze ove sto se deru, gube snagu bezveze.. Ja necu pustiti glasa! Ma nema faking sanse".. ... Je da... ..
Kada me priserafilo stenjala sam I par puta (mozda I vise?) zajaukala (..ok, mozda je to zvucalo deranje, ali uglavnom ono kad tiskas pa ispustas zvukove kroz stisnute zube ).. Cak I stenjala da nemogu ja to..
Ma koje disanje.. Nisam se sjetila disanja.. Tj.nisam pomislila na disanje kada me prao trud za trudom!
Pokusala sam u predradjaoni, ali na stolu ne..
Trudovi su poceli u podne I to odmah na svake 3min, navecer oko 21 je krenulo svake 2min.. Rodila sam u 2 ujutro.. Bez dripa, osjetila sam rastezanje sto je babica radila, rez, sivanje,.. Tako da neznam sto je bolje s dripom ili bez.
I mogu samo reci, nakon ovoga iskustva, nikad ne reci nikad
I bas me briga sto me se culo! Bolilo me u vrazju mater I ako mi se tog trena deralo I od toga mi bilo lakse, derala sam se!
Kasnije sam 2h plakala od srece I divila se kako sam rodila prekrasnog sina
dakle, ako su zene u predradjaoni cule moje zapomaganje, mogle su poslije I cuti kako se rastapam kako je divan I predivan..

I drugi put cu se derat ili glasno stenjati, ako ce me tjerat na to..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:26   #22
Ja sam vikala pogotovo zadnji sat prije poroda.
Morala sam vikati. Mislim da bi umrla da nisam.

Bolilo je, ali sam našla snage za vikanje
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:28   #23
E da, kad sam se poslje poroda vratila u predrađaonu (na odjelu valjda nije bilo mjesta) cure iz sobe su me pitale dali sam se to ja derala
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:31   #24
I meni su bolovi bili poprilicno trpljivi dok mi nisu dali drip. A onda.... Jednostavno, samo neprestani bol, sve do poroda.

Ipak, ni tu nisam bila previse 'zvucna', dok babica nije postala nestrpljiva - naime, prstima je, silom, da stvar brze krene, sta li, pritiskala grlic da predje preko bebine glave. (ne znam jesu ikome ovdje ovo radili?)
E to je bio bol...
Cak me je i nekakva polunesvjestica od tog bola uhvatila.


Srecom sam za nekoliko minuta rodila. Bebicu od nepuna tri kg. A rekao bi neko...

Drugi je porod bio carskim rezom, tako da ne spada u kategoriju za ovaj topic.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 16:32   #25
Maja155

__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:00   #26
Quote:
Rajna kaže: Pogledaj post
naime, prstima je, silom, da stvar brze krene, sta li, pritiskala grlic da predje preko bebine glave. (ne znam jesu ikome ovdje ovo radili?)
Meni je razvlacila sami ulaz/izlaz prstima kao kukama.. I to je bolilo...
Isto se zurila jer se malisa pokakao unutra pa je morao brzo van..
I ipak su me na kraju rezali
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:27   #27
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
I ipak su me na kraju rezali
Mene takodjer.
__________________
Mora li se imat sig?
Rajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 17:45   #28
Dobila drip i nozni prsti su mi se grčili od boli. Derala sam se,samo ne znam jesam li bila glasnija od MM i babice! Nisu me rezali i nije dugo trajalo,sjecam se da sam se ispričavala svima redom u pauzi izmedju 2 truda.
Nemam pojma kako će biti ovaj put jer će mi muž biti na putu i treba stići iz Njemačke kad mu javim,tako da ću kljuknuti Normabelček i čekati doma,po cijenu da me sveki porodi a svekar asistira!
sami is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 19:54   #29
dok sam imala trudove kad sam se otvarala, onda sam bila kao riba..tj. glasno sam disala..
onda kad su me šćapili trudovi kad sam morala tiskati, postala sam glasnija..ali nisam vikala, barem ne onako kao kad bi zapomagala.
osim toga, nisam htjela dragoga bacati u bed (da čovjek ne pomisli da umirem ) pa sam se zaista skulirala i kad sam imala opake bolove zagrizla u jastuk.
eto..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 21:55   #30
Mene su u 8 stavili na drip,bila sam otvorena 2 cm,kad su počeli jaki trudovi,trudila sam se disati. Jedino mi je zadnji trudi,kad je trebao cili izaći bio dosta bolan,pa sam se zaderala dobrano. Kasnije mi je to bilo smiješno,urličem a i urliče beba čim je izašao
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 06:00   #31
zaista je to disanje tajna kako lakše prebroditi bolove, ali i ne grčiti se, ne stiskati se. znam da mi se desilo par puta da nisam bila spremna na trud te da se nisam koncentrirala na disanje i znam vraški je bolilo.. da sam na trenutke pomislila na epiduralnu

ah da, i meni je babica stalno vikala da u trudu ne stišćem niti oči, a kamoli da grčim neki drugi dio tijela. najprije sam mislila, koja nebuloza, pa to je nemoguće. no ipak sam slijedila njen savijet..uistinu otvorenih očiju i ne stiskajući neki drugi dio tijela, koncentrirana na disanje. otvorila se za tri sata. ne znam da li je baš to pomoglo..ali..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:10   #32
Ja sam vrištala iz petnih žila iako sam prije rekla da neću nikad. Užasno me bolilo,nisam se otvarala a beba 4,50 kg!!! Da nisam vikala valjda bih umrla od bolova; meni ovako bilo lakše.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:31   #33
Kad sam već rodila, ja i cimerica smo jednu noć slušali ženu koja je jadna vikala od 9 uvečer pa sve do ujutro negdje, kad je valjda rodila.

Mislim, popizdila sam jer je bilo evidentno da se žena ne dere iz zajebancije, a i ne kužim to fakin forsiranje "prirodnog" poroda u situaciji kad žena rađa po 12 sati! Meni je došlo da odem tam do rađaone i počnem na njih vikati hoće li više tu ženu poroditi na carski or what.

Govorim o više od 12 sati u boksu, a ne o 12 sati od kada doma osjetiš nešto. I žena je tako vikala da nam se ledila krv u žilama, posebno nama koje smo porod netom prošle pa mi ne mo'š prodavat spike kako se ona - eto - dere 12 i više sati jer se "ne zna skoncentrirati na disanje".

Bubek, moj prijedlog - ponesi MP3 player sa sobom. Ja jesam.
__________________
Kod nas je najvažnija žena ŽM-56, SMB boje koja služi za razmožavanje žive sile i vatrenih sredstava, a sastoji se samo od spolnog organa i šapke.
te@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 11:58   #34
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Meni je razvlacila sami ulaz/izlaz prstima kao kukama.. I to je bolilo...

I ipak su me na kraju rezali
I meni je to radila dok je doktor naskakao na trbuh, mislim bolilo je u pm, ali tu nisam mogla fizički ni glasa pustiti, jedva sam mogla disati od bolova i pritisaka dr na trbuh.. I mene je na kraju rezao i to me zabolilo još najviše, jer sam imala stvarno brzi porod-rodila za sat vremena, pa lijek valjda nije još ni stigao proraditi.
Abilan ak je tvoj porod bio brz, moj je onda bio ekspresan od 19.00-20.05 sati.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:23   #35
ja sam imala dosta lagan porod, na vlastitim trudovima, bez dripa, bez rezanja, i ustvari nisam vristala od bolova nego zato sto moras dok tiskas drzat zrak, tj. udahnut i tiskat, pa pri kraju tiskanja nemas vise snage i onda seonak kroz zube nekak deres, kolko se sjecam al nije tak strasno
dalia123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:37   #36
boljelo je za poludit, suprug kaze da su mi ledja i guza bili obliveni hladnim znojem, ali ja nisam ni zucnula. slusala sam babicu. a suprug mi je na uho govorio, da ne zaboravim disati.
i znam da sam mislila da cu iscupati onu metalnu sipku. imala sam snage ko Superwoman!
Tajwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 12:50   #37
Dito... Boljelo je za poludit, imala sam snage ko nikad u zivotu...
MM se cudio kako me nije bolilo dok je on stojao iza mene i doktorica mu rekla da mi stisne glavu dole, i da su njega ruke zabolile
Jos i danas ga pitam jesam li ja vristala, on kaze nisam, par puta sam rekla joooooooooojjjj nemogu vise, i to je to ...
ALi isto sam cula zenu koja je bila u sobi pokraj mene kako ej se derala, ajme bas mi ju bilo zao...
__________________
PRINC 08.08.08...jedan zivot malo je...
"Steh zu allem,was Du liebst..." by Carrey Bradshaw
ATE13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:24   #38
Disanje nema veze s manje bolnim porodom,tako osiguravaš bebi da ima kisika
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:54   #39
Quote:
Tajwy kaže: Pogledaj post
boljelo je za poludit, suprug kaze da su mi ledja i guza bili obliveni hladnim znojem, ali ja nisam ni zucnula. slusala sam babicu. a suprug mi je na uho govorio, da ne zaboravim disati.
i znam da sam mislila da cu iscupati onu metalnu sipku. imala sam snage ko Superwoman!
mita moja hrabra... malo tko ima takvu snagu i toleranciju na bol, takvu odlucnost i ljubav prema svojoj maloj cujici, zbilja je nesto predivno biti na rodjenju i vidjeti tu Freyoticu nasu...
a mita moja voljena valkira ****:
MeTaL.tEaR is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 18:10   #40
Ja sam vikala ,ali su mi rekli da to neće pomoći već da pravilno dišem i da ću si olakšat bol.
Meni su dali drip i kad su ga pojačali kad su trudovi bili sve jači ja sam više vikala ,međutim poslušala sam babicu i počela pravilno disat i bilo je bolje.s obzirom da sam prvorotkinja porod je prošao super samo zato šta sam slušala i gledala onu babicu kao Boga .Mislim da joj lice neću zaboravit do kraja života.........
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:48.