Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2014., 20:46   #1
Teško ubacivanje u prvu i rikverc

Dakle ljudi
Chevrolet aveo, događa se da dosta teško ubacuje u prvu, i u rikverc također. Čuje se klik mijenjanja brzine brutalno. Znači, doslovno kao da kvačilo nije stisnuto do kraja, ubacuje samo kad se malo žešće postupa s njim.
Iskustva, mišljenja? Sad, može biti do sinkrona, ulja ili kvačila, barem sudeći po googlu ... koliko otprilike dođe zamjena sinkrona ili lijevanje ulja? Jer ako je do kvačila, ne želim ni čuti za cijenu, šlagiralo bi me....
OsobaBroj24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:13   #2
Zašto bi te šlagiralo za kvačilo? Kolko auto ima km? Ja mislim da bi baš bilo kvačilo. Sinkron ne vjerujem jer za rikverc valjda ni nema sinkrona. Ko da ti kvačilo ne odvaja do kraja. Nebi smjelo biti tak strašno skupo. 1500kn možda.
Danny Z. is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:16   #3
Quote:
OsobaBroj24 kaže: Pogledaj post
Dakle ljudi
Chevrolet aveo, događa se da dosta teško ubacuje u prvu, i u rikverc također. Čuje se klik mijenjanja brzine brutalno. Znači, doslovno kao da kvačilo nije stisnuto do kraja, ubacuje samo kad se malo žešće postupa s njim.
Iskustva, mišljenja? Sad, može biti do sinkrona, ulja ili kvačila, barem sudeći po googlu ... koliko otprilike dođe zamjena sinkrona ili lijevanje ulja? Jer ako je do kvačila, ne želim ni čuti za cijenu, šlagiralo bi me....
najveća šteta je kaj nemaš svog mehaničara od povjerenja .
teško da je do sinhrona . rikverc ga nema . a za prvu kod golog kretanja i da ga nema svejedno . nezna se koji model i vrsta je aktivatora spojke . dakle mogu biti dvije vrste . sajlom i hidraulikom . da , ugrađivalo se na tvoj auto i jedno i drugo . ako je sajla , postoji mogućnost podešavanja . ( lako moguće da je tako ) . ako je hidraulika nema podešavanja , onda je prije štogod do potrošenosti kuplunga , zraka u kuplungu ........ bla bla bla . ovak napamet teško je reć . u slučaju i potrebe izmjene kuplunga vrijednost je kita . sam kuplung je cca 1000 kuna + ruke .
najpametnije što prije navratit mehaničaru , dok još imaš kaj popravit .
__________________
Magia Posthuma
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:26   #4
Quote:
OsobaBroj24 kaže: Pogledaj post
Dakle ljudi
Chevrolet aveo, događa se da dosta teško ubacuje u prvu, i u rikverc također. Čuje se klik mijenjanja brzine brutalno. Znači, doslovno kao da kvačilo nije stisnuto do kraja, ubacuje samo kad se malo žešće postupa s njim.
Iskustva, mišljenja? Sad, može biti do sinkrona, ulja ili kvačila, barem sudeći po googlu ... koliko otprilike dođe zamjena sinkrona ili lijevanje ulja? Jer ako je do kvačila, ne želim ni čuti za cijenu, šlagiralo bi me....
Ja bih za početak promijenila ulje u mjenjaču,150 kn troška i vidjet dal će i dalje to biti.
A onda ako i dalje,onda bi ostalo pogledala,sinhrone,kvačilo i ostalo.
Al prvo ulje promijeni,stavi neko kvalitetnije
bond007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:40   #5
prešao je 112 000 ... neznam, morat ću ić pogledat, vjerujem da ću prvo ulje a onda dalje postavljati dijagnozu ako ni to ne upali...Znači, po vašoj slobodnoj procjeni cca 1500 kn u slučaju spojke?
OsobaBroj24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:56   #6
Za sparka čujem da i nije nešto da, ali moj izuzev ovog problema, radi kao sat i nemam zamjerki. Sasvim je ugodan za vožnju...kad bi mi se riješio i ovaj problem, užitak u njemu bi bio potpun.... neznam, možda imam niske kriterije. Ali ok, to je druga tema
OsobaBroj24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 08:33   #7
Ajde zamjeni kuplung prije nego napraviš pilanu od getribe. Zašto pilanu? Radi PILJEVINE koja nastaje svaki put kad siluješ 1. ili R.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.