Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2014., 17:55   #1801
Imate za preporučit pouzdanog majstora za automatik:

Aisin AF40-6 (AWTF-80 SC).
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 19:15   #1802
Hm ... to je vrlo pouzdan automatik, ugrađuje se u 20-30 modela raznih proizvođača i rijetko kad radi probleme (OSIM lamele za blokadu HD konvertera no to na jačim dieselima). Ulje i sita redovito i to je to.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 20:00   #1803
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Hm ... to je vrlo pouzdan automatik, ugrađuje se u 20-30 modela raznih proizvođača i rijetko kad radi probleme (OSIM lamele za blokadu HD konvertera no to na jačim dieselima). Ulje i sita redovito i to je to.
Znam da ga ugrađuju u svakog vraga, ali u zadnje vrijeme počeo je malo zajebavat oko promjene u viši stupanj(obično kad se ugrije, što je prilično brzo). Kao da oklijeva prebacit brzinu, krene pa tup-tup i onda prebaci. Ako se mrvicu jače stisne gas radi bez problema. Ulje je pregledano, nije niti prljavo ni izgoreno.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2014., 21:16   #1804
Vezano na zadnja dva upisa, vidim da je taj aisin fakat u cijelo more modela ugrađen..
Zanima me ima li negdje dijagrama na kojima se vidi kada je HD konverter direktno spojen (kada su i otpori najmanji), za modele često rabljene kao ovaj. Mazda se u svojim zadnjim AT hvalila kako im je zona premoštenja znaatno povećana u odnosu na aktualne HD...
FED is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 11:26   #1805
Novi ZF-ov mjenjač s 8 brzina

http://www.autoportal.hr/novosti/zf-...stupnjeva.html
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 12:29   #1806
Kakav je ovo promo materijal? Kao da to ZF radi specijalno za BMW. Ali vrh mi je onaj dio ne treba 9 ili 10, a sam ZF, i ide ili će ići u Mini, te serije 1 i 2, ima ZF 9HP za auta sa poprečnim motorom. Ovo je inače tipično ZF da ušminka mjenjač prije sljedeće generacija sa više stupnjeva, uostalom ZF HP8 druge generacije se počeo proizvoditi prije par mjeseci nakon što je stala proizvodnja ZF 6HP druge generacije. Virujem da će nasljednik ovoga ZF 8HP doći za 4 godine.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 14:00   #1807
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Znam da ga ugrađuju u svakog vraga, ali u zadnje vrijeme počeo je malo zajebavat oko promjene u viši stupanj(obično kad se ugrije, što je prilično brzo). Kao da oklijeva prebacit brzinu, krene pa tup-tup i onda prebaci. Ako se mrvicu jače stisne gas radi bez problema. Ulje je pregledano, nije niti prljavo ni izgoreno.
Promjeni ti ipak ulje i filtre - odokativne procjene stanja ulja mogu gadno prevarit.

Quote:
FED kaže: Pogledaj post
Vezano na zadnja dva upisa, vidim da je taj aisin fakat u cijelo more modela ugrađen..
Zanima me ima li negdje dijagrama na kojima se vidi kada je HD konverter direktno spojen (kada su i otpori najmanji), za modele često rabljene kao ovaj. Mazda se u svojim zadnjim AT hvalila kako im je zona premoštenja znaatno povećana u odnosu na aktualne HD...
Sorry nemam, ne pratim Aisin toliko ali to je poznat mjenjač, googlaj moralo bi izaći, to je podatak kojim se hvale pa pretpostavljam da ga i objavljuju.

Quote:
Bara kaže: Pogledaj post
Kakav je ovo promo materijal? Kao da to ZF radi specijalno za BMW. Ali vrh mi je onaj dio ne treba 9 ili 10, a sam ZF, i ide ili će ići u Mini, te serije 1 i 2, ima ZF 9HP za auta sa poprečnim motorom. Ovo je inače tipično ZF da ušminka mjenjač prije sljedeće generacija sa više stupnjeva, uostalom ZF HP8 druge generacije se počeo proizvoditi prije par mjeseci nakon što je stala proizvodnja ZF 6HP druge generacije. Virujem da će nasljednik ovoga ZF 8HP doći za 4 godine.
Možda BMW ima ekskluzivu za prvih 6 mjeseci/godinu dana ili tako nešto. Nebi bio prvi.
Što se 9 i 10 tiče - a što će reći? "Evo vam sad ovo naše zastarjelo sranje, imamo mi i bolje al to nije za vas"? To je famozni cost-benefit, kao ovo je najbolje za tu lovu pa budite sretni.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 15:53   #1808
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Hmh, u tom tekstu su netočni podaci jer sada računam.

Quote:
omjer najvećeg i najmanjeg prijenosnog omjera povećan je sa 7 (prvi stupanj 4,71, osmi 0,67) na 7,8
To su podaci starog ZF 8HP za 1. i 8. stupanj što daje raspon od 7.05.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 09:13   #1809
Quote:
optimizacija sa sustavom Start/Stop omogućava gašenje motora čim se auto zaustavi, a ne nakon 1,5 sekundi, kao kod dosadašnjeg
Jel to mene netko zajebava?!?! 1,5 sekundi?????
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 23:05   #1810
Hmm, sad bi mi bilo zanimljivo vidjet ZF getribu u automobilu, jer recimo u autobusu se nisu nešto iskazali. Fora mi je jedino ono tuljenje prilikom promjene brzine (ZF-a imaju Iveco Irisbusi u Zagrebu), ali dok se sjebu jeko cukaju.
Voith je zakon za bus
Brbljavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 23:30   #1811
Pa normalno kada vaši busevi u ZG imaju ZF Ecomat i to 5HP bez TopoDyn programa. Pogledaj samo Rijeku sa ZF Ecolife 6HP i TpoDynom di je teren kud i kamo teži pa odlično radi i taj toliko osporavani kod buseva ZF.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:08   #1812
Pa u Rijeci su češki Citelisi, a u Zagrebu Talijanski (ili obrnuto, sad da ga jebeš), uglavnom riječki su puno puno bolje napravljeni, ovi u Zg nevaljaju krcu. I u zagrebu su ZF ecomat 6 HP također, samo što kad su došli, softverski su imali 5 brzina, sada su podešeni (tj, već odavno) da softverski imaju 6 brzina.
Rekoh, Voith je i brži i nekak manje sirov po meni. A što se tiče Citelisa, krame su svi do jednog, poznam vozače neke i svi ih izbjegavaju u širokom luku, kolko god mogu.
EDIT: Kad bolje razmislim čini mi se da je baš obrnuto, u Rijeci su talijanski, a u Zagrebu češke krame, ta tvornica se i zatvorila jer je propala.
Btw, u Rijeci su samo solo Citelisi, u Zagrebu i zglobni, jedan je bio na probi u Rijeci i popljuvali su ga svi haha.

Zadnje uređivanje Brbljavac : 26.08.2014. at 14:44.
Brbljavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:21   #1813
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Imate za preporučit pouzdanog majstora za automatik:

Aisin AF40-6 (AWTF-80 SC).
Imam, ali ti nije blizu.

Inace, generalka za cca 1.000 eura i miran si, doticni majstor ih je napravio preko 20.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 17:36   #1814
Quote:
Brbljavac kaže: Pogledaj post
Pa u Rijeci su češki Citelisi, a u Zagrebu Talijanski (ili obrnuto, sad da ga jebeš), uglavnom riječki su puno puno bolje napravljeni, ovi u Zg nevaljaju krcu. I u zagrebu su ZF ecomat 6 HP također, samo što kad su došli, softverski su imali 5 brzina, sada su podešeni (tj, već odavno) da softverski imaju 6 brzina.
Rekoh, Voith je i brži i nekak manje sirov po meni. A što se tiče Citelisa, krame su svi do jednog, poznam vozače neke i svi ih izbjegavaju u širokom luku, kolko god mogu.
Votih novi je čak i sporiji ali finije mijenja brzine. Ali znam da je cijela priča sa tim vašim busevima u ZG. To je spdačina što se radilo i da vaši su talijanski. ZF je shema što ima 1 H, valjda hidrodinamički stupanj, pa ti onda prelazi u 1., kod Voitha to nema nego ide iz 1. u 2. brzinu. Tako ti se čini kada je ZF 6 HP da ima 7 brzina, a kada je 5 HP da ima 6. Ali napominjem svakako je u ZG stariji ZF Ecomat bili 5 HP ili 6 HP, a u Rijeci je noviji moderniji Ecolife sa naprednim programom i on je 6 HP uvijek. Inače to ne znači da ti se taj program ne može ubaciti na stari Ecomat.

Trenutno se Iveco Bus program, nije više Irisbus, radi samo u Češkoj ili Francuskoj. I to nisu uopće nekvalitetni busevi, samo su drugačiji. Koliko znam riječani su jako zadovoljno svojim CNG Citelisima, a isto mi u Splitu dizel Crossway LE, a ti svi busevi su iz Češke.
Bara is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 16:03   #1815
Da, točno, ova getriba u Zagrebu ima kao prvu raspodjeljenu na 2 brzine, što je za grad ubi bože. Kretanje sa semafora nikakvo, stisneš kickdown opet jako jako slabo. Kad se klima upali pješke si brži. To je već priča za sebe, sigurno ostane bez 50% snage.
Ne znam kakvi su kao autobusi drugdje, kod nas su sranje, a izgledom su isti svugdje, i to mi se ne sviđa, dizajn iz devedesetih.
I sigurno su ti 6HP u Zagrebu
Može se nekom činit da je 7 HP, ali ja znam da je 6
Brbljavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 12:46   #1816
Kako bi ocijenili Citroenov ETG mjenjač? Nisam siguran je li to nešto potpuno novo, no bili smo na probnoj vožnji Cactusa i taj primjerak je bio opremljen tim mjenjačem.

Nisam uopće razmatrao kao opciju automatika, no svidjela mi se komocija (a posebno suprugi) iako mi je osjećaj bio dosta trom no to mogu pripisati i blagom nesnalaženju. No ima i ručice za manualnu izmjenu što sam tek nakon vožnje shvatio
Razlika u cijeni nije velika, oko 2-3 tisuće kuna u odnosu na ručni mjenjač (doduše za motor sa 10 ks više), a ima start-stop sustav, prodavač je rekao da se zna nakupiti dnevno i po pola sata da je auto bio ugašen (ima pokazatelj na displeju) pa pretpostavljam da se nabere i neka ušteda u potrošnji. Ne brine me tromije ponašanje u vožnji - nitko od nas nije neki šarf vozač, a pretpostavljam da se i sa ručicama za izmjenu može nadoknaditi koja sekunda u nekom malo zahtjevnijem preticanju.

Sve u svemu, moram priznati da me zainteresiralo. Brinu me, naravno, mogući problemi u budućnosti, obzirom da dosta toga ovisi o računalu, čini mi se.....

Kako vidim da je ovdje dosta ljudi tehnički potkovano, što bi vi rekli na ovaj izbor?
__________________
I'll wear a tie.....
jean luc is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 12:59   #1817
Quote:
jean luc kaže: Pogledaj post
Kako bi ocijenili Citroenov ETG mjenjač? Nisam siguran je li to nešto potpuno novo, no bili smo na probnoj vožnji Cactusa i taj primjerak je bio opremljen tim mjenjačem.

Nisam uopće razmatrao kao opciju automatika, no svidjela mi se komocija (a posebno suprugi) iako mi je osjećaj bio dosta trom no to mogu pripisati i blagom nesnalaženju. No ima i ručice za manualnu izmjenu što sam tek nakon vožnje shvatio
Razlika u cijeni nije velika, oko 2-3 tisuće kuna u odnosu na ručni mjenjač (doduše za motor sa 10 ks više), a ima start-stop sustav, prodavač je rekao da se zna nakupiti dnevno i po pola sata da je auto bio ugašen (ima pokazatelj na displeju) pa pretpostavljam da se nabere i neka ušteda u potrošnji. Ne brine me tromije ponašanje u vožnji - nitko od nas nije neki šarf vozač, a pretpostavljam da se i sa ručicama za izmjenu može nadoknaditi koja sekunda u nekom malo zahtjevnijem preticanju.

Sve u svemu, moram priznati da me zainteresiralo. Brinu me, naravno, mogući problemi u budućnosti, obzirom da dosta toga ovisi o računalu, čini mi se.....

Kako vidim da je ovdje dosta ljudi tehnički potkovano, što bi vi rekli na ovaj izbor?
Ja bih rekao da ćemo nešto više znati o dobrim/lošim stranama tog mjenjača nakon cca. 7 godina i/ili nakon 250t km sa istim...eto, ...tako je to uvijek kad izađe neka tehnička novotarija od nekog proizvođača...!!!
supervox is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 22:45   #1818
To je isti mjenjač kao i EGS, dakle robotizirani ručni. Po performansama daleko lošiji od DSG-a ili HD automata, što se tiče pouzdanosti mislim da nije bilo nekih većih problema.

Rađe ručni mjenjač.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 23:00   #1819
mazda3, 2010 god, 2.0i sa automatikom

Pozdrav,
nigdje na netu ne nalazim pa molim savjet

Kakav se pokazao automatski mjenjač u Mazdi 3 ( modelska 2009 ) u kombinaciji sa 2.0i 110 kw? ( kvaliteta vožnje i pouzdanost )

Nekoliko godina sam vozio Mazdu 323 sa ručnim mjenjačem i auto mi je ostao u dobrom sjećanju ali nemam iskustva sa automatikom

Hvala
student80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 23:36   #1820
Quote:
jean luc kaže: Pogledaj post
Kako bi ocijenili Citroenov ETG mjenjač? Nisam siguran je li to nešto potpuno novo, no bili smo na probnoj vožnji Cactusa i taj primjerak je bio opremljen tim mjenjačem.
Malo bolji nego prošle verzije, ali u usporedbi sa čovjekom bez jedne noge i ruke koji pokušava šaltati ručno i dalje gubi svaki put.
Ako se voziš bilo gdje osim po dugim, ravnim dionicama ceste onda ga preskoči. Bolje tih par tisuća uložiti u neki komad opreme.

Možeš to pokušavati opravdati da ionako ne voliš ručno šaltati, ali ćeš ga zamrziti veoma brzo makar ti jedini susret s automobilom do sada bio Yugić.

Zadnje uređivanje Zek0slav : 28.08.2014. at 23:47.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:14.