Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.08.2014., 17:17   #61
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
A koliko ti misliš da košta, ne pričaj gluposti ako ne znaš.

Ni turbine ne odlaze na 1.5dci motorima, ni dizne.
To pricaj nekome tko nije nikada vidio nijedan takav! Frend je promijenio dvije debelo ispod 200k km.
Dizne na 1.9 tdi traju dugo, tdi 2.0 je veći problem. Renault ima i 1.9 motore ako se ne varam. Bas su se lijepo pokazale lagune u verziji sa 120 hp...
Baš si našao Renault kao sinonim za kvalitetu. Ne mogu vjerovati....
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 17:23   #62
Ja nedajem zadnju lovu normalno da sam ostavio rezerve sastrane.... a placam gotovinom mozda netko i spusti cijenu malo kao i sto ima izbora golfova koliko te mila volja oce. Mozda se pojavi koji zadovoljavajuci primjerak :-)
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 20:43   #63
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
To pricaj nekome tko nije nikada vidio nijedan takav! Frend je promijenio dvije debelo ispod 200k km.
Dizne na 1.9 tdi traju dugo, tdi 2.0 je veći problem. Renault ima i 1.9 motore ako se ne varam. Bas su se lijepo pokazale lagune u verziji sa 120 hp...
Baš si našao Renault kao sinonim za kvalitetu. Ne mogu vjerovati....
Ajde ne valjaj gluposti.

Na 1.5dci motorima se zna da je problem pumpa, na verzijama ispod 100ks. Kad pumpa strada, najčešće stradaju i dizne. Ove verzije sa 101ks, 103ks i 106ks prelaze ogromne kilometraže, neki dan sam baš vidio primjerak sa 460.000km, radni Megane karavan, 1.5dci 106ks. Šteta što nisam uslikao.

Uostalom skrenuli smo s teme, bitno da je Golf V sa početka proizvodnje obično smeće od auta.

Zadnje uređivanje frANZi50 : 19.08.2014. at 20:49.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 22:49   #64
Osim podizača prozora ovisi koji motor u Golfu V.

Svaki auto može priječi 460000km, to na znači ako je jedan od 106KS prošao toliko da baš svi moraju.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 00:12   #65
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Ajde ne valjaj gluposti.
Jedini koji valja gluposti si ti. Auto se ne sastoji samo od motora, a VAG ima dosta izdržljive i povoljne dijelove zbog velikog izbora zamjenskih proizvođača. Osim toga, budi siguran da ima i VAG vozila sa toliko km.
__________________
Pero
pero_OS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 09:55   #66
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Osim podizača prozora ovisi koji motor u Golfu V.

Svaki auto može priječi 460000km, to na znači ako je jedan od 106KS prošao toliko da baš svi moraju.
Naravno da može, svaki može i milju okrenut samo je pitanje kad se zbroje svi troškovi kolko to na kraju ispada.

Večina ljudi koji imaju službeni auto ni neznaju šta se mjenja i kolko servis ispada.
On odveze auto na servis i podigne ga ili to netko napravi za njega. Račun prosljede mailom u upravu i što se njega tiče to je to, cijena večinu ne zanima.

Takvi baš i nisu neko mjerilo za određivanje kvalitete.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 22:00   #67
Baš i ne. Moja firma ima oko 1000 auta u floti. Leasingfirma je odgovorna za te aute. Dobio sam listu partnera za gume u kojem gradu se nalaze i mogu birati, logično izaberem najbližeg. Isti slučaj je za staklo, imaju svoje partnere. Popravci i servisi samo ovlašteni po mom izboru, opet logično izaberem najbliži. Sada dolazimo do najvažnijeg. Sve šta se na mom službenom autu napravi plača leasingfirma. Ja dobijem pismo šta je sve napravljeno i koliko je koštalo. Dužan sam kontrolirati datum kada je rađeno i šta (izmjena guma, servis ili bilo šta drugo). Sve nepravilnosti sam dužan javiti. Znači ako leasingfirma dobije račun za servis i ja vidim ds uopće tada nisam bio u servisu moram javiti. To se nikada neće dogoditi ali ja kontrola za mene i leasingfirmu. Kako će biti na novom poslu ne znam, samo znam da se auti kupuju gotovinom.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 23:16   #68
Dogodilo mi se prošli tjedan dvaput na golfu 5ici da mi počne blinkati lampica grijača (ona žuta spirala) i nešto je pisalo ..werkstadt tako nešto..jbg nisam bas dobar u njemačkom jeziku
I taman kada bih krenuo stati sa strane lampica se ugasila. Auto nije trzao niti pokazivao neke čudne simptome.
Sto bi to moglo biti?
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 00:59   #69
Obično to bude neki problem s dovodom goriva (brizgaljke, pumpa....). Najbolje bi bilo dijagnostiku priključiti ubrzo.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 12:55   #70
Pozdrav,

Netko mi je nocas mrknuo sva 4 cepa na felgama

točnije, ovo: http://www.njuskalo.hr/alu-felge/cep...oglas-11266792

Jel zna netko gdje mogu nabaviti jeftinije a ne za lihvarskih 150 kn (na njuskalu nema jeftinije)

I pliz bez komentara - "mazni ti nekom drugom"

Hvala
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:04   #71
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Netko mi je nocas mrknuo sva 4 cepa na felgama

točnije, ovo: http://www.njuskalo.hr/alu-felge/cep...oglas-11266792

Jel zna netko gdje mogu nabaviti jeftinije a ne za lihvarskih 150 kn (na njuskalu nema jeftinije)

I pliz bez komentara - "mazni ti nekom drugom"

Hvala
evo, dest dolara i besplatni shipping http://www.ebay.com/itm/Set-of-4-OEM...0392e8&vxp=mtr
__________________
Only God can judge me!
listopad is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 13:09   #72
U Zubaku je 80 kn/komad hahahaha
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:19   #73
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Netko mi je nocas mrknuo sva 4 cepa na felgama

točnije, ovo: http://www.njuskalo.hr/alu-felge/cep...oglas-11266792

Jel zna netko gdje mogu nabaviti jeftinije a ne za lihvarskih 150 kn (na njuskalu nema jeftinije)

I pliz bez komentara - "mazni ti nekom drugom"

Hvala
Quote:
listopad kaže: Pogledaj post
evo, dest dolara i besplatni shipping http://www.ebay.com/itm/Set-of-4-OEM...0392e8&vxp=mtr
....i ja sam s ebaya uzeo, čak na plastici imaju i seriski broj, dot i odljev loga.... samo pazi da im ne postaneš mušterija....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 22:33   #74
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Netko mi je nocas mrknuo sva 4 cepa na felgama

točnije, ovo: http://www.njuskalo.hr/alu-felge/cep...oglas-11266792

Jel zna netko gdje mogu nabaviti jeftinije a ne za lihvarskih 150 kn (na njuskalu nema jeftinije)

I pliz bez komentara - "mazni ti nekom drugom"

Hvala
Odi u nedjelju na Jakuševac po te svoje koje su ti cigani maznuli, platiti ćeš ih 40 kn. Usput mu slomi barem jedan prst...
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 22:57   #75
Quote:
CroRipke kaže: Pogledaj post
Dogodilo mi se prošli tjedan dvaput na golfu 5ici da mi počne blinkati lampica grijača (ona žuta spirala) i nešto je pisalo ..werkstadt tako nešto..jbg nisam bas dobar u njemačkom jeziku
I taman kada bih krenuo stati sa strane lampica se ugasila. Auto nije trzao niti pokazivao neke čudne simptome.
Sto bi to moglo biti?
To znači da ti je riknuo jedan grijač, obično lampica blinka oko 30 sec pa stane.

Znači servis i prije zime promijeni grijače.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 18:15   #76
kakvi su dojmovi i misljenja s golfom 5 1.9 tdi 90ks? imam ponudu 2007 god 150 000kn promjenjen je zamašnjak i set kvacila te urađen veliki servis.
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 18:32   #77
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post

Uostalom skrenuli smo s teme, bitno da je Golf V sa početka proizvodnje obično smeće od auta.
Zasto= Ja imam 2004 1.9 tdi 6 brzina, 250 tisuca ravno ima i gledajuc kakav je sad , mogao bi bar jos 100 tisuca bez neke skuplje investicije
_slatk_i is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 18:44   #78
Također, G5 iz 2004., 326 tisuća upravo odvrtio ideee i daljeee
CroRipke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 19:25   #79
Quote:
Boki7 kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti rabljeni Golf V 1.9 TDI (77kw), 2007/2008 godište, po mogućnosti variant. Kilometraža do 130 tisuća. Kako do sada nisam imao doticaja s VW, molio bih mišljenja "iskusnijeg" dijela foruma. Pro i contra? Koliko u prosjeku dođu servisi nakon stotke i koliko često? Isplati li se kupovanje rabljenog od VW ovlaštenog zastupnika, odnosno je li "sigurnije" u odnosu na oglasnik i sl.?
Ja ti ga imam vec 3 god. i mogu rec da sam jako zadovoljan njime;jeftino odrzavanje,servisi,potrosnja mala(premda digitalni pokazivac nekad zna zasrat),pouzdan,kvalitetan i jako izdrzljiv,moze potegnut prve 3 brzine,i kompaktan u gradu sto se tice manevriranja i parkiranja u uskim i zbijenim prostorima
Mane su mu jedino turbak koji se cesto zna zagusit prljavstinom i cadjom,tu i tamo usred voznje se ugasi,na to treba posebno pripazit,a i getribu treba bolje pazit,jer nije bas za neki racing od semafora do semafora(pogotovo kvacilo i remenicu),al to je mozda jer sam ga uzeo iz Belgije,a oni bas i nisu na nekom glasu...
Sve u svemu odlican auto za grad a i za dulje relacije od toga,stvarno je najbolji i najsvestraniji u toj compact limo klasi
HomerunHog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2014., 22:03   #80
Quote:
tomislav_07 kaže: Pogledaj post
kakvi su dojmovi i misljenja s golfom 5 1.9 tdi 90ks? imam ponudu 2007 god 150 000kn promjenjen je zamašnjak i set kvacila te urađen veliki servis.
Provjeri još turbinu i ak je Ok kupuj odmah
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:00.