Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2014., 09:19   #41
Quote:
bilbo23 kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima na misljenjima i savjetima
Odlucila sam uzeti punta..nakon pregleda svih oglasa i kontakta s nekoliko vlasnika, izbor je pao na ovaj: http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pun...oglas-12259245

Dodatne informacije: veliki servis prije 2 g, mali svake g, iznimno ocuvan, moguca provjera km, promijenjen auspuh i akumulator prije 2 g, nove gume.
Meni laiku auto se cini u redu, dapace mislim da bih ga, ukoliko se nakon provjere sve pokaze istinitim uzela.
Sto vi mislite? Da li mi je promaknulo nesto sto nije u redu? Na sto da jos obratim pozornost?

Offtopic, da li osiguranje auta vrijedi do nove reg nakon sto prijede u moje vlasnistvo ili ja sklapam novo osiguranje odmah?
Obrati pažnju na lijevi blatobran... Udaran je jer ne stoji naprijed kako treba (malo izletilo kod spoja sa farom). No to neka te ne odbija u startu, vjerovatno je samo blaže udaran. Znači provjeri je li dobro ofarban i zaštićen taj blatobran... Cijena je OK, dobro je opremljen, imaš i klimu. Piše da ima radio sa CD-om, znači radio nije original... Dobro provjeri i NE SAMA već sa nekim ko se razumije u aute.... Uglavnom, mogao bi biti dobar, malo je prešao...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 09:33   #42
Quote:
bilbo23 kaže: Pogledaj post
Znači, iako servis nije raden kod ovlastenog servisera i prodavatelj ne zna sto je tocno i kada izmijenjeno do sada, mislis da je dobra investicija? Ja sam sad malo skepticna, no kao sto sam rekla ne razumijem se u aute a jos manje u servise..ne znam da li postoji razlika izmedu servisiranja u ovlastenom ili karikiram, kod susjeda mehanicara..?
Koliko okvirno iznosi registracija za punta? na stranici HAKA mi izbacuje cijenu od nesto malo vise od 1000 kn, da li je to konačna cijena ili postoje još neka davanja?
Također, molim jos za misljenje ovog punta:

http://www.njuskalo.hr/auti/fiat-pun...oglas-12299690
Ovaj izgleda OK, a naravno sve traži provjeru. Boja ti je nezahvalna, jer se svaka praška vidi na njemu (bitno za vas žene, znam da vam je bitno da auto izgleda uvijek čist). Prednost je da je malo prešao.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 11:51   #43
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Dobro provjeri i NE SAMA već sa nekim ko se razumije u aute.... Uglavnom, mogao bi biti dobar, malo je prešao...

Planirala sam ga odvesti u najblizi fiatov servis, receno mi je da pregled traje sat vremena a cijena cca 250kn. Da li to uključuje cjelokupan pregled ili moram/trebam posebno traziti neke preglede?
Da li mogu gdje provjeriti je li auto bio karamboliran? U PU kolko sam cula ne daju te podatke
bilbo23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 12:02   #44
Taj pregled u servisu ti moze napravit svaki bolji mehanicar. Oni mogu vidit kakvi su amortizeri, jel ima hrdje, ali ne mogu vidit dal auto trosi ulje ili vodu, za kolko ce eventualno lamela bit za zamjenu. Inace moja cura ima punta koji je bio lupljen naprijed, nismo skuzili kad ga je kupovala jer se bila zaljubila u njega, ali sad ga ima vec 5 godina i auto je dobar. Imala je problema nekih (servo) koji nisu povezani s karambolom. Meni se ovaj srebrni cini ok. Inace je punto dosta izdrzljiv i nije skup za popravak. Prednji amortizeri par 1000kn, zadnji 500kn. Auspuh 300-500kn... Kuplung 1000kn... Kupujes rabljeni auto i bitno ti je da budes spremna na neka ulaganja. Znaci nemoj dati zadnju lipu za njega.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 15:43   #45
Quote:
bilbo23 kaže: Pogledaj post
Planirala sam ga odvesti u najblizi fiatov servis, receno mi je da pregled traje sat vremena a cijena cca 250kn. Da li to uključuje cjelokupan pregled ili moram/trebam posebno traziti neke preglede?
Da li mogu gdje provjeriti je li auto bio karamboliran? U PU kolko sam cula ne daju te podatke
Ok, idi na provjeru, i tamo će ti sve reći u kakvom je stanju auto...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 16:26   #46
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Taj pregled u servisu ti moze napravit svaki bolji mehanicar. Oni mogu vidit kakvi su amortizeri, jel ima hrdje, ali ne mogu vidit dal auto trosi ulje ili vodu, za kolko ce eventualno lamela bit za zamjenu. Inace moja cura ima punta koji je bio lupljen naprijed, nismo skuzili kad ga je kupovala jer se bila zaljubila u njega, ali sad ga ima vec 5 godina i auto je dobar. Imala je problema nekih (servo) koji nisu povezani s karambolom. Meni se ovaj srebrni cini ok. Inace je punto dosta izdrzljiv i nije skup za popravak. Prednji amortizeri par 1000kn, zadnji 500kn. Auspuh 300-500kn... Kuplung 1000kn... Kupujes rabljeni auto i bitno ti je da budes spremna na neka ulaganja. Znaci nemoj dati zadnju lipu za njega.
Samo da dodam još neke cijene za punto, prednji amortizeri par Meyle njemački sa 1 god garancije 670 kn 2 komada. Set kablova za svjećice 112 kn. Zadnja metlica kit brisač mali Champion 92 kn. Kuplung 320 Frap, ili 700 kn valeo. Nije 1000 kn. Auspuh 300 kn sa garancijom obični i sa ugradnjom recimo u Auto Isapu. 500-550 je od inoxa.

Dijelovi iz Ferofrika. Ispada da reklamiram, ali cijene su odlične u odnosu na bilo koji web, ne web shob, u 4 oka i slično.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:06   #47
Bome, ovo je sve jeftinije nego kaj ja placam.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 23:54   #48
Quote:
Safronije kaže: Pogledaj post
Savjet ti je za onu stvar.
Možeš li elaborirati?

Kao vlasnik 8v i 16v fijata mogu se samo složiti sa Franzijem. Jedina "mana" 16v motora je što ih je manje na tržištu pa je samim time i manji izbor.
__________________
Potpis!
Insp. Harry Callahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 00:01   #49
Quote:
Insp. Harry Callahan kaže: Pogledaj post
Možeš li elaborirati?

Kao vlasnik 8v i 16v fijata mogu se samo složiti sa Franzijem. Jedina "mana" 16v motora je što ih je manje na tržištu pa je samim time i manji izbor.
Imam dojam da ih je jednako na tržištu kao i sporting modela toliko su rijetki, a neke " mane " su da ak zupcasti remen ode, ode i motor. I da je u skupljem razredu za osiguranje. Mada po meni to i nisu neke mane, jer auto ide bolje, uz sličnu potrošnju.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:24   #50
Upravo u tome je stvar.1 2 60 ks je dovoljno za grad.Nena havarije motora u slučaju pucanja zupčastog.16 v snagu isporučuje u gornjem području okretaja pa u gradu od njega nema neke koristi, veći je potrošač, skuplja registracija, skuplji dijelovi i td.Ako ima novaca za servisiranje takvog automobila o.k , ali nisam donio takav dojam.
Safronije is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:28   #51
Quote:
Safronije kaže: Pogledaj post
Upravo u tome je stvar.1 2 60 ks je dovoljno za grad.Nena havarije motora u slučaju pucanja zupčastog.16 v snagu isporučuje u gornjem području okretaja pa u gradu od njega nema neke koristi, veći je potrošač, skuplja registracija, skuplji dijelovi i td.Ako ima novaca za servisiranje takvog automobila o.k , ali nisam donio takav dojam.
Ima itekako koristi od njega u gradu, dapače, ide jako dobro i u niskim okretajima. Zupčasti mijenjaš svakih 5 godina i trošak je mizeran (1000kn sa ugradnjom), troši isto ili jako slično kao 8v (upravo jer ga ne trebaš tjerati), dijelovi su iste cijene, a ima manje nekih mušica od 8v motora i ne odlazi mu brtva glave. Također ako je sa 6 brzina (sporting), mjenjač je osjetno bolji. Osiguranje je skuplje... 100kn?
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:39   #52
Quote:
Safronije kaže: Pogledaj post
Upravo u tome je stvar.1 2 60 ks je dovoljno za grad.Nena havarije motora u slučaju pucanja zupčastog.16 v snagu isporučuje u gornjem području okretaja pa u gradu od njega nema neke koristi, veći je potrošač, skuplja registracija, skuplji dijelovi i td.Ako ima novaca za servisiranje takvog automobila o.k , ali nisam donio takav dojam.
16V je puno bolji izbor, samo kaj su ljudi u to vrijeme više birali početni motor. Ako misliš auto servisirati onda nemaš problema sa pucanjem remenja. 16V troši isto kao u 8V 5.5-6 litara kombinirane, a ide puno, puno bolje od 8V. Šogorica ga 6 godina vozila u Bravu, 8xx KG i 80 KS sasvim dovoljno. Cca. 1 kg - 1 ks.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 23:18   #53
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
16V je puno bolji izbor, samo kaj su ljudi u to vrijeme više birali početni motor. Ako misliš auto servisirati onda nemaš problema sa pucanjem remenja. 16V troši isto kao u 8V 5.5-6 litara kombinirane, a ide puno, puno bolje od 8V. Šogorica ga 6 godina vozila u Bravu, 8xx KG i 80 KS sasvim dovoljno. Cca. 1 kg - 1 ks.
Vjerojatno je razlika bila poveća. Siguran sam da ide 16v iz podruma dobro, radi kilaže. Nije to kao današnji 16v , tipa fluence, koji su do 3500 beskorisni. 10 kg 1 ks si htio reći. Mada 985 je suha težina brave 1.2. Ali svejedno ide solidno. Marea 1.6 16v već od 2000 ok vuće, na 3000 je kao na novijim na 4000. 1140 kg. Talijani su znali uvijek živahne motore složiti.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 23:23   #54
Quote:
Mairon kaže: Pogledaj post
Vjerojatno je razlika bila poveća. Siguran sam da ide 16v iz podruma dobro, radi kilaže. Nije to kao današnji 16v , tipa fluence, koji su do 3500 beskorisni. 10 kg 1 ks si htio reći. Mada 985 je suha težina brave 1.2. Ali svejedno ide solidno. Marea 1.6 16v već od 2000 ok vuće, na 3000 je kao na novijim na 4000. 1140 kg. Talijani su znali uvijek živahne motore složiti.
Da.

Bravo je imao 870 kg ako se ne varam.

No osobno da kupujem rađe bi birao 16V, jer u puntu iznad 4 rpm sasvim solidno ide.
__________________
Za ono što žene čine za svoj izgled, svaki trgovac rabljenim automobilima bi dospio u zatvor.
Josip4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 23:27   #55
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Da.

Bravo je imao 870 kg ako se ne varam.

No osobno da kupujem rađe bi birao 16V, jer u puntu iznad 4 rpm sasvim solidno ide.
Teško, Punto ima preko 900kg prazan (925 meni u prometnoj).

Ide on dobro već od 2000 okretaja, doduše sa 6 brzina. Na startu ostavi i dosta jače aute.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:02   #56
Quote:
Josip4 kaže: Pogledaj post
Da.

Bravo je imao 870 kg ako se ne varam.

No osobno da kupujem rađe bi birao 16V, jer u puntu iznad 4 rpm sasvim solidno ide.
Imao je 1010 (Bravo) kg i 1040 kg Brava...
__________________
666+999=zlo i naopako

Zadnje uređivanje Lesli Eldridž : 28.08.2014. at 17:12.
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:39   #57
Moj punto ima ispod 900. Mislim da je 895.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:48   #58
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Moj punto ima ispod 900. Mislim da je 895.
875 kg, mk2
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:56   #59
E tako je i moj.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 23:50   #60
Ma bolje joj preporučite HGT.
Safronije is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:17.