Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2014., 08:00   #1
Škoda Octavia 1.9 TDI, 2002, 1U, xenon problem

Znači, odnedavno sam kupio rabljenu Škodu iz 2002. Sa svojeg prijašnjeg auta skinuo sam bi-xenon H4 35w 6000K sa slim balastima 35w i postavio je na škodu. Ali - nakon što sam upalio svjetla, na instrument ploči događa se sljedeće:
1. odmah gore duga svjetla i pokazuje zelenu i plavu lampicu
2 . kad pomaknem ručicu za duga svjetla - upali se kratko a od lampica pokazuje plavu a zelena se ugasi.
Znači dogodilo se da je situacija "okrenuta" od klasične halogene.
Probao sam mijenjati žice na konektoru H4 - ali ništa.
Inače taj HID kit imam od 2009. Sugestija? (odmah vi čajna kritičari - otpatkajte)
lordefi is offline  
Old 27.08.2014., 08:54   #2
Evo, pametniji auto od gazde pa zna da je to nelegalno i neće raditi kak spada s tim. Zadovoljan s odgovorom? Nisam spomenuo zabranjene riječi....
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 27.08.2014., 09:07   #3
Quote:
Nalc kaže: Pogledaj post
Evo, pametniji auto od gazde pa zna da je to nelegalno i neće raditi kak spada s tim. Zadovoljan s odgovorom? Nisam spomenuo zabranjene riječi....
Vidim da ne znaš čitati. Nisam nigdje pitao je li legalno ili ne. Pitam za savjet a ako ga imaš reci - ako nemaš OTPATKAJ!
lordefi is offline  
Old 27.08.2014., 09:21   #4
Ne, znam čitati.... Samo si spomenul da su zabranjenje riječi china ksenon. Koje ja nisam spomenul. Nego, srijeda je, 9.20 ujutro.... Nema nigdje električar oki tebe da mu ostaviš auto da u miru vidi kaj se događa?
I da, sad mogu "odtapatalkat" jer prvi post je pisan s laptopa...

Eh da, aplikacija se zove TAP A TALK...
__________________
Pare pokreću svijet, ljude i nogomet..... Parama mo´š kupit sve al nemo´š kupit raju.....
Nalc is offline  
Old 27.08.2014., 12:24   #5
Svako savjetovanje na forumu bi trebalo biti zabranjeno, kao i sve rasprave o nelegalnim stvarima. Savjet je da skineš to sranje.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 27.08.2014., 13:22   #6
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Svako savjetovanje na forumu bi trebalo biti zabranjeno, kao i sve rasprave o nelegalnim stvarima. Savjet je da skineš to sranje.
To nije nelegalno - navedi zakon kojim se zabranjuje xenon.
Savjet ti je dubokouman
lordefi is offline  
Old 27.08.2014., 13:27   #7
Quote:
lordefi kaže: Pogledaj post
To nije nelegalno - navedi zakon kojim se zabranjuje xenon.
Savjet ti je dubokouman
sam xenon nije nelegalan,ali taj tvoj neatestirani šrot jeste
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 27.08.2014., 13:35   #8
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
sam xenon nije nelegalan,ali taj tvoj neatestirani šrot jeste
Moje pitanje je postavljeno na prvom postu.
Za ostale rasprave otvorite si novu temu.
lordefi is offline  
Old 27.08.2014., 14:02   #9
Tvoj xenon u H4 izvedbi je nelegalan. Postoji tema i dosta se o tome pisalo. Kinesko smeće, zato ti ne svijetli.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 27.08.2014., 14:10   #10
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Tvoj xenon u H4 izvedbi je nelegalan. Postoji tema i dosta se o tome pisalo. Kinesko smeće, zato ti ne svijetli.
Jest dabome kao i tvoj laptop i pc i tv.. sve kinesko smeće.. all made in china.. ali ti ne možeš to shvatiti.. zato moje pitanje je postavljeno - oprostit ću ti ako nisi dobro naučio čitati.. ili imaš krive naočale.. ili si jednostavno.. političar - pa ne vidiš pitanje na prvom postu.
lordefi is offline  
Old 27.08.2014., 14:29   #11
ajmo onda ovako,na kojem autu su prije bile? i kako su bile spojene?

probaj opet zamjenit kontakte na "kompjuteru" od xenona (ako ga ima)

ili jednostavno vozi električaru pa nek vidi
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Old 27.08.2014., 14:45   #12
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
ajmo onda ovako,na kojem autu su prije bile? i kako su bile spojene?

probaj opet zamjenit kontakte na "kompjuteru" od xenona (ako ga ima)

ili jednostavno vozi električaru pa nek vidi


Prije je taj isti set bio na Daewoo Nubiri II 2.0i 16v CDX - 2000g. (od studenog 2009 do srpnja ove godine) - i nikad problema s tim HID kitom. Isto sam ga sam složio na tom autu. (nije to nikakva nauka). Ali jedino ako Škoda nema "zamjenjene" pinove. Iako sam mijenjao žutu i bijelu na faru a smeđu ostavio. Dogodilo se samo to da nisam imao onda dugo svjetlo. Eto - zato sam i pitao za kakav savjet. Jer ta škoda koliko znam nema CAN BUS i drugi konektor može biti prazan..
lordefi is offline  
Old 27.08.2014., 16:30   #13
Žao mi je, ali ne odobravamo teme u kojima se na bilo koji način promiču ilegalne komponente ili rizično ponašanje u prometu.
car_iz_Osijeka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:20.