Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.02.2007., 18:37   #201
mene zanima,ako vam je nalaz krvi i urina 100% zdrav,ima li brige za nekakvu bolest štitnjače?
Passenger_57 is offline  
Old 08.02.2007., 19:58   #202
@nina7 hvala za cijene ali nisu bile za mene neko za @acqua.

ft3 i ft4 nemaju veze sa kontracepcijom, jer je ne koristim a uvijek mi prepisuju ft3 i ft4 kao i maloj djeci i muskarcima. nisam bas u stanju napisati razliku provat cu; ft3 i ft4 su slobodni hormoni stitnjace,oni koje organizam upotrebljava za svoje funkcioniranje dok su t3 i t4 oni koje stitnjaca proizvodi ali ne moraju biti iskoristeni. znam da je nalaz ft3 i ft4 vjerodostojniji , odnosno da nalaz t3 i t4 je cesto uredan i kad je rad stitnjace poremecen, pa se ravnaju po TSH.
clarity is offline  
Old 08.02.2007., 20:01   #203
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
mene zanima,ako vam je nalaz krvi i urina 100% zdrav,ima li brige za nekakvu bolest štitnjače?
ako imas koji simptom naravno da mozes posumnjati na poremecaj stitnjace. za stitnjacu su potrebni specificni nalazi hormona kao i uzv stitnjace, tako da nalazi krvi i urina ne znace nista.mada se moze posumnjati na poremecaj stitnjace ako imas povisene vrijednosti masnoca npr.
clarity is offline  
Old 08.02.2007., 20:05   #204
Quote:
Ona007 kaže: Pogledaj post
Jel moze netko ukazat na listu hormona koji se ispituju?
Meni su prije par godina rekli da sam na granici i da mi je funkcija stitnjace OK al imala sam antitjela i rekli su da svako par mjeseci trebam radit nalaze..
sto ja nisam napravila..
Sad se najednom osjecam grozno, spava mi se stalno.. ono usred necega sto radim ja odjednom osjetim ogromnu pospanost i moram lec, nemam energije za nista, samo za par stvari dnevno..
Zanima me sto je uobicajena procedura u Hrvatskoj, sto se u biti testira da bi se ustanovila neregularna funkcija stitnjace?
vjerovatno imas hipotireozu. da trebala si pravit nalaze, ali ne brini se ne bi ionako mogla sprijeciti tok bolesti. sad ponovno napravi sve: ft3 ft4 tsh i antitijela pa ako ti se stanje pogorsalo dat ce ti tableticu. a napravi i uzv. sretno

ps ne znam o uobicajenoj proceduri u hrv , ali mislim da je ona manje vise jednaka. jedino sto u hrvatskoj endocrinolozi rade ultrazvuk kad ides na pregled sto mislim da u drugim zemljama nije tako.
clarity is offline  
Old 08.02.2007., 20:48   #205
Quote:
clarity kaže: Pogledaj post
ako imas koji simptom naravno da mozes posumnjati na poremecaj stitnjace. za stitnjacu su potrebni specificni nalazi hormona kao i uzv stitnjace, tako da nalazi krvi i urina ne znace nista.mada se moze posumnjati na poremecaj stitnjace ako imas povisene vrijednosti masnoca npr.
osjećam se nekako napeto baš,ne znam...sve je ostalo ok,ali također pod velikim sam stresom u zadnje vrijeme,i prije sam primjećivao kad bih bio pod stresom znalo bi mi idućih dan-dva još držati tako neka nervoza,ali bi prošlo.ne znam u biti,možda sam si umislio tu nervozu,možda mislim samo da se mogu osjećati bolje,a sad imam i neku virozu pa je možda i od toga.inače,nemam ostalih baš simptoma,ne umaram se nešto posebno,ali nemam baš ni kondicije,imam viška kila,nemam nekih oteklina ni čvorova ni ništa,ni opadanje kose ni što ja znam.

hm,a možda je to,budući da još imam 17g.,nešto s onim poznatim promjenama raspoloženja...

Zadnje uređivanje Passenger_57 : 08.02.2007. at 21:25.
Passenger_57 is offline  
Old 09.02.2007., 13:58   #206
Pa sad mora i ne treba bit Passenger. Cura koja je sa mnom bila u sobi ikoja je izvadila cijelu štitnjaču je baš počelo u 17-oj godini.
Astrice is offline  
Old 09.02.2007., 17:22   #207
Clarty sorry, zabunila sam se... misli su mi na drugom mjestu...
nina7 is offline  
Old 09.02.2007., 20:51   #208
Quote:
nina7 kaže: Pogledaj post
Clarty sorry, zabunila sam se... misli su mi na drugom mjestu...
ma ne brini se. to sam napisala da bi acqua eventualno mogla bolje uociti tvoj post.
clarity is offline  
Old 09.02.2007., 20:54   #209
Quote:
Passenger_57 kaže: Pogledaj post
osjećam se nekako napeto baš,ne znam...sve je ostalo ok,ali također pod velikim sam stresom u zadnje vrijeme,i prije sam primjećivao kad bih bio pod stresom znalo bi mi idućih dan-dva još držati tako neka nervoza,ali bi prošlo.ne znam u biti,možda sam si umislio tu nervozu,možda mislim samo da se mogu osjećati bolje,a sad imam i neku virozu pa je možda i od toga.inače,nemam ostalih baš simptoma,ne umaram se nešto posebno,ali nemam baš ni kondicije,imam viška kila,nemam nekih oteklina ni čvorova ni ništa,ni opadanje kose ni što ja znam.

hm,a možda je to,budući da još imam 17g.,nešto s onim poznatim promjenama raspoloženja...
Zdrav si dijete kao dren. Samo ti treba malo fizičkog rada ili umaranja. Imaš vrt? malo radi u njemu. Nemaš? Trči nekud okolo.... toliko da se dobro umoriš. Proći će te nervoza. O štitnjači ni ne razmišljaj a ni o drugim bolestima....
Ako si pod stresom, onda je nervoza i smetnje od toga. Pokušaj ga izbjeći. Ne znam o čemu se radi... ako je škola... odbaci stres i uči i zdravorazumski misli: ako ide ide, ako ne ide opet će nekako biti. Ako su neke ozbiljne stvari u obitelji, onda je to druga stvar, naravski.
Ako je ljubav? O joj bit će toga još u životu, nedaj da ti takve stvari izazivaju stresove.
__________________
Bare kaže:A sto je politika? Nacin da najinteligentniji, najobrazovaniji i najsposobniji ljudi drustva stvore blagostanje za siroke mase. Zato po meni trebamo imati povjerenja u sve nase politicare, postivati ih i vjerovati da rade za nase dobro. Bez obzira na stranku. ....
baka is offline  
Old 09.02.2007., 22:35   #210
ima svega sad stvarno...baš se potrefilo sve-škola,matura,uskoro faks,odlazak od kuće,ljubav,i zabrinutost zbog zdravlja...iz vaših usta u Božje uši-da mi nije ništa
Passenger_57 is offline  
Old 09.02.2007., 22:52   #211
Quote:
nina7 kaže: Pogledaj post
Clartity,
privatno hormoni dođu oko 60 kn/hormon (Petričićev trg) ili 240kn (Dežmanova) svi zajedno. Ja sam ih vadila na Vuku Vrhovac uz uputnicu i platila sam cca 46 kn pretrage i 3 kn poštarinu jer oni nalaze šalju poštom. U medikolu pregled + uzv 380kn. Znam da to rade i u poliklinici Sunce ali ne znam cijenu. To je Zagrebu, ne znam odkud si ti...

Hvala vam cure puno,morat ću otići bar da skinem tu brigu s glave.samo da pitam još jednu stvar kako se pregledava štitnjača,mislim na pregled opipom jer recimo vizuelno mi se ne čini da je povečana ali kad rukom pređem preko vrata čini mi se da je točno osjećam poviše one jamice na dnu vrata (ako joj je tu mjesto).E sad nisam sigurna jel to tako mora biti ili..Baš osjećam neki lagani prijelaz.
acqua is offline  
Old 09.02.2007., 23:04   #212
Quote:
acqua kaže: Pogledaj post
Hvala vam cure puno,morat ću otići bar da skinem tu brigu s glave.samo da pitam još jednu stvar kako se pregledava štitnjača,mislim na pregled opipom jer recimo vizuelno mi se ne čini da je povečana ali kad rukom pređem preko vrata čini mi se da je točno osjećam poviše one jamice na dnu vrata (ako joj je tu mjesto).E sad nisam sigurna jel to tako mora biti ili..Baš osjećam neki lagani prijelaz.
i tvoj doktor opce prakse moze ti provjeriti stitnjacu opipavanjem kao i dati ti uputnice za kontrolirati hormone tako da ne moras placati.
trebala bi zabaciti glavu unazad sto vise mozes, staviti prste ispod grkljana i progutati i onda vidjeti dali osjecas nesto zadebljano ili neki cvoric. ali mislim da je bolje da te pregleda doktor.
clarity is offline  
Old 09.02.2007., 23:29   #213
Jel netko od vas kojima je bašdijagnosticirana neka bolest štitnjače iamo povečane limfne čvorove? Jer tek mi je danas palo na pamet kako ja već duže vrijeme na desnoj strani vrata imam povečani lim. čvor veličine lješnaka... Ima li to dvoje kakve veze?
nina7 is offline  
Old 09.02.2007., 23:35   #214
Quote:
nina7 kaže: Pogledaj post
Jel netko od vas kojima je bašdijagnosticirana neka bolest štitnjače iamo povečane limfne čvorove? Jer tek mi je danas palo na pamet kako ja već duže vrijeme na desnoj strani vrata imam povečani lim. čvor veličine lješnaka... Ima li to dvoje kakve veze?
ljudi koji imaju upalu stitnajce, ovu ili onu, obicno se zale na bolove u vratu i na limfne cvorove. meni su oni uvijek malo povecani ali nisu uvijek iste velicine.vjerujem da kad te pregledava endonkrinolog pregleda i vrat, isto i kad radis ultrazvuk.
clarity is offline  
Old 10.02.2007., 14:25   #215
A dobro onda...jer pročitala sam negdje da su povečani kod zločudnih tumora štitnjače pa sam se prepala. Ja ću ispi...ti do četvrtka kad mi je pregled. Baš sam pravi hipohondar
nina7 is offline  
Old 10.02.2007., 16:21   #216
Quote:
nina7 kaže: Pogledaj post
A dobro onda...jer pročitala sam negdje da su povečani kod zločudnih tumora štitnjače pa sam se prepala. Ja ću ispi...ti do četvrtka kad mi je pregled. Baš sam pravi hipohondar

nina ja to nisam htijela napisati. i kod nekih leukemija su povecani potpuno te shvacam i ja sam u komi jer za 10 dana imam ugovoren ultrazvuk i tko zna sto ce mi naci
clarity is offline  
Old 10.02.2007., 16:46   #217
@acqua http://www.cybermed.hr/index.php/pbl...titne_zlijezde

samopregled stitne zlijezde
clarity is offline  
Old 10.02.2007., 20:10   #218
Hvala ti puno za ovu stranicu clarity!!!
Ne čini mi se da imam nešto ali..ma muka mi je više ići u doktorice jer ona sve moje smetnje tumači blagom anksioznošću iako ne mogu reći pošalje me na sve pretrage nije da me ne shvaća ozbiljno.Zato bi možda radije išla to privatno pogledat mislim hormone.Zadnji put sam ih kontrolirala tj. samo TSH lani u 4mjesec kad su mi počeli svi ovi problemi.Nemam više onih paničnih napada ali taj neki nemir u meni koji nitko ne primjeti ali je uvijek prisutan me izluđuje.Nemam nekih problema s gutanjem ali stalno mi se čini kao da mi je suho grlo i to baš ono u donjem dijelu vrata.Ma ja znam da tu ima i anksioznosti ali možda je netko od vas imao iste simptome na početku bolesti.
acqua is offline  
Old 10.02.2007., 20:30   #219
Quote:
acqua kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno za ovu stranicu clarity!!!
Ne čini mi se da imam nešto ali..ma muka mi je više ići u doktorice jer ona sve moje smetnje tumači blagom anksioznošću iako ne mogu reći pošalje me na sve pretrage nije da me ne shvaća ozbiljno.Zato bi možda radije išla to privatno pogledat mislim hormone.Zadnji put sam ih kontrolirala tj. samo TSH lani u 4mjesec kad su mi počeli svi ovi problemi.Nemam više onih paničnih napada ali taj neki nemir u meni koji nitko ne primjeti ali je uvijek prisutan me izluđuje.Nemam nekih problema s gutanjem ali stalno mi se čini kao da mi je suho grlo i to baš ono u donjem dijelu vrata.Ma ja znam da tu ima i anksioznosti ali možda je netko od vas imao iste simptome na početku bolesti.
moze biti da si i anksiozna. ali svejedno prije trebas iskljuciti druge stvari koje mogu dovesti do anksioznosti, stitnjaca, tlak, secer itd.kazes da si mjerila samo tsh, mislim da to nije dovoljno ako sumnjas na stitnjacu jer neke bolesti stitnjace ne mjenjaju njenu funkciji. zato ako si napravila ovaj samopregled napravi i onaj koji sam ti opisala gore da vidis dali nesto mozes osjetiti pod prstima ne mora sve biti vidljivo golim okom.a da budes potpuno sigurna napravi sve nalaze. ja bi na tvom mjestu ipak trazila uputnice za hormone i antitjela, pa ako su u redu isla bi privatno na uzv, a ako nisu u redu nastavila bih s uputnicama. sretno
clarity is offline  
Old 10.02.2007., 20:57   #220
da li je nekome od vas poznato što znači toksična nodozna struma?
booo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.