Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2007., 17:39   #61
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
A onda super! Ak nisu toliko opasni, dajte nam ih svimaaaaa.
A može i koju lobotomiju, jer ona niti izbliza nije toliko opasna kao stavljanje glave na odbojnike vagona.
Elektrošokovi se daju kad tablete ne pale odnosno neki su tolko ludi da ni tablete ne pomažu.

I ne daju se svima , moje frendice koje nisu bile na ECT lošije žive od mene nije sve u očenaš nešto je i u osobi.

edit:meni su puno pomogle i alternativne terapije osim nekih koje nisu
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:44   #62
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
A onda super! Ak nisu toliko opasni, dajte nam ih svimaaaaa.
A može i koju lobotomiju, jer ona niti izbliza nije toliko opasna kao stavljanje glave na odbojnike vagona.
blue ti je lijepo napisala, a ti opako generaliziraš jer ne znaš o čemu se radi. :asshole:
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:44   #63
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Elektrošokovi se daju kad tablete ne pale odnosno neki su tolko ludi da ni tablete ne pomažu.
I ne daju se svima , moje frendice koje nisu bile na ECT lošije žive od mene nije sve u očenaš nešto je i u osobi.
Elektrošokovi se daju jer ne znaju za drugačije metode! Ako i znaju, ne prihvačaju ih!
Zašto?
Zato što su elitisti!
Što će njima neki seljak sa travama govoriti o liječenju, kad oni imaju
d i p l o m e!Sigurno oni bolje znaju.
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 17:51   #64
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
blue ti je lijepo napisala, a ti opako generaliziraš jer ne znaš o čemu se radi. :asshole:
Zdravo, djeco.
Ja sam endimion 17.
Ustvari sam endimion 8.5 a manjak nadoknadjujem:

a) pisanjem gomile postova
b) vrijedjanjem bilo koga tko ne misli kao ja
c) sjedenjem pred monitorom po cijeli dan
d) lijepljenjem gomile šarenih smajleka po postovima
e) sve od navedenog

Da nemam život, to se podrazumijeva!
Pilence is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 19:54   #65
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Elektrošokovi se daju jer ne znaju za drugačije metode! Ako i znaju, ne prihvačaju ih!
Zašto?
Zato što su elitisti!
Što će njima neki seljak sa travama govoriti o liječenju, kad oni imaju
d i p l o m e!Sigurno oni bolje znaju.
mogu li biljni pripravci pomoći težim oblicima duševnih oboljenja?
rekla bih da ne mogu.
inače, s većinom se tvog posta slažem, ali ipak, biljni su pripravci preslabi za teške bolesti, pa i za uklanjanje nekih bolova, nažalost.
a što se tiče toga da je razgovor prijeko potreban ljudima koji su psihički oboljeli, ni s tim se ne slažem. tablete pomažu. pogotovo kod teških bolesti kao što je shizofrenija. ima li razgovor sa shizofrenom osobom smisla ako ta ista ne pije lijekove? nema jer te shizofreničar bez lijekova ništa ne kuži.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:10   #66
Quote:
Pilence kaže: Pogledaj post
Elektrošokovi se daju jer ne znaju za drugačije metode! Ako i znaju, ne prihvačaju ih!
Zašto?
Zato što su elitisti!
Što će njima neki seljak sa travama govoriti o liječenju, kad oni imaju
d i p l o m e!Sigurno oni bolje znaju.


ocito nema potrebe da ja podrobnije objasnjavam svoje stavove...kad ih ti pises umjesto mene!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:14   #67
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
mogu li biljni pripravci pomoći težim oblicima duševnih oboljenja?
rekla bih da ne mogu.
inače, s većinom se tvog posta slažem, ali ipak, biljni su pripravci preslabi za teške bolesti, pa i za uklanjanje nekih bolova, nažalost.
a što se tiče toga da je razgovor prijeko potreban ljudima koji su psihički oboljeli, ni s tim se ne slažem. tablete pomažu. pogotovo kod teških bolesti kao što je shizofrenija. ima li razgovor sa shizofrenom osobom smisla ako ta ista ne pije lijekove? nema jer te shizofreničar bez lijekova ništa ne kuži.
Kakva je ovo predrasuda da te shizofrenicar bez lijekova nista ne kuzi???
Pa sto dovoljno educirani psihijatar ili psiholog nebi sam trebao shvatiti na kojem principu funkcionira mozak oboljelog....i sukladno s time nac nacin kako mu pristupiti i kako ga educirati da se nosi s svojom bolescu?????
da to je tezi nacin......ali dugorocno gledano bolji......ne samo sto se tice tog odredjenog pojedinca.....
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:26   #68
A sukladno s time sto sam napisala........od tuda dalje krece terapija......jedini problem je sto drustvo nije liberalno niti spremno suradjivati........i to stvara problem STO SE SHIZOFRENIJE TICE!!!!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:27   #69
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
sve je to ok......ali daj mi reci dali bi se "bolesni" trebali prilagodjavati "normalnima" ili obrnuto????
Tko je ovdje u poziciji da se moze prilagoditi????
Zanima me jako tvoje misljenje!!!
Ja ne želim biti normalna
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:32   #70
Quote:
outoftheblue kaže: Pogledaj post
Ja ne želim biti normalna
blue, sjećaš li se ti uvijek svega o čemu smo raspravljali na forumu? mislim, imaš li kumulativan pristup temama, ili se ponekad ne možeš sjetiti nekih stvari, kao da sanjaš?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:34   #71
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
blue, sjećaš li se ti uvijek svega o čemu smo raspravljali na forumu? mislim, imaš li kumulativan pristup temama, ili se ponekad ne možeš sjetiti nekih stvari, kao da sanjaš?
ne kužim kaj me pitaš
znam što je kumulativno

ne razmišljam o podacima s foruma dok gledam star trek
znam kad sanjam
a sad sam budna????
selekcija sjećanja je po mom izboru
a s obzirom na broj postova nekih se stvari ne sjećam
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:41   #72
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
stvarno je jadno kad vidiš primjere ljudi koji razmišljaju kao ti.
vama je znanost zlo. bojite se psihijatara, jer su oni zli i daju samo tablete, truju ljude.kirurzi su mesari. stomatolozi su sadisti. pedijatri previše "vole" djecu.
ginekolozi ne mogu bez pizde. kemičari su trovači, fizičari su luđaci, arhitekti su pederi, urbanisti ti žele ukrasti komad terena.

znači ti manično suicidalnoj osobi ne bi davala lijekove u sklopu terapije razgovorom, nego bi samo pričala s njom, a ona bi čim se okreneš skočila kroz prozor ili se probola kemijskom?
Oj decko jako grijesis.......jadno je koliko krivo procjenjujes ljude..........sva sreca da sam ja odrasla "uz medicinu"......da su mi vecina familije doktori.....da ucim razne stvari od ranog djetinjstva.....da mi je zvanje takvo kakvo je......(nebitno u cijeloj prici)....upravo su to razlozi zasto tvrdim stvari koje tvrdim.....jer znam kako stvari funkcioniraju INSIDE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A ti i dalje misli svoje........uopce ne mislim izlagati svoje misljenje o ovom primjeru koji si dao o manicno -depresivnoj osobi....vise je nego jasno kakva si osoba,pa u skladu s time meni je prihvatljivo da neznas sto pricas i da nikada neces shvatiti.......ali sreco moja STOP BEEING WANNA BE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:42   #73
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
Kakva je ovo predrasuda da te shizofrenicar bez lijekova nista ne kuzi???
Pa sto dovoljno educirani psihijatar ili psiholog nebi sam trebao shvatiti na kojem principu funkcionira mozak oboljelog....i sukladno s time nac nacin kako mu pristupiti i kako ga educirati da se nosi s svojom bolescu?????
da to je tezi nacin......ali dugorocno gledano bolji......ne samo sto se tice tog odredjenog pojedinca.....
nina, nemam predrasude, zaista. niti želim nekoga omalovažavati i vrijeđati. što vrijedi psihiću što zna neke stvari o mozgu kad je zapravo naš mozak jedna velika misterija koju, ako si psihić, i dalje ne poznaješ u potpunosti. koji je uzrok shizofrenije? ako znaš uzrok bolesti, onda je lakše liječiš, ali ako ne znaš uzrok, onda....
i ne, shizofrena te osoba ne razumije ako ne koristi lijekove. moj frend ima shizu. dok pije lijekove, ajd, koliko toliko je o.k. iako je i tada u svom filmu, a kada ne pije lijekove, eh...možeš mu pričati što želiš, on jednostavno ne povezuje u smislenu cjelinu ono što pričaš.
zar postoji iti jedan psihijatar koji će razgovorom pokušati izliječiti shizu? čisto sumnjam.
nina, nema toga što si napisala. bilo bi super kad bi stvari funkcionirale tako kako si ti napisala, ali to tako jednostavno ne ide, barem ne sa shizofrenijom.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:45   #74
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
A sukladno s time sto sam napisala........od tuda dalje krece terapija......jedini problem je sto drustvo nije liberalno niti spremno suradjivati........i to stvara problem STO SE SHIZOFRENIJE TICE!!!!!!!
nina, mislim da i ovdje griješiš. sada ti imaš veliku predrasudu.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:45   #75
@Nina Ustvari ti je opće nejasno al ok.......
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:48   #76
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
nina, mislim da i ovdje griješiš. sada ti imaš veliku predrasudu.
A ti stvarno mislis da ce vecina biti voljna pomoci u bilo kojem smislu.....ili su ljudi previse egocentricni i fokusirani na sebe da bi brinuli na tudje probleme dugotrajno????Nemoj polaziti od sebe....vec realno pogledaj u kakvom svijetu zivimo!!!!
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:52   #77
Quote:
Nina82 kaže: Pogledaj post
A ti stvarno mislis da ce vecina biti voljna pomoci u bilo kojem smislu.....ili su ljudi previse egocentricni i fokusirani na sebe da bi brinuli na tudje probleme dugotrajno????Nemoj polaziti od sebe....vec realno pogledaj u kakvom svijetu zivimo!!!!
Daaaaaaa svako gleda svoje dupe to većina zna.......
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 20:55   #78
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
nina, nemam predrasude, zaista. niti želim nekoga omalovažavati i vrijeđati. što vrijedi psihiću što zna neke stvari o mozgu kad je zapravo naš mozak jedna velika misterija koju, ako si psihić, i dalje ne poznaješ u potpunosti. koji je uzrok shizofrenije? ako znaš uzrok bolesti, onda je lakše liječiš, ali ako ne znaš uzrok, onda....
i ne, shizofrena te osoba ne razumije ako ne koristi lijekove. moj frend ima shizu. dok pije lijekove, ajd, koliko toliko je o.k. iako je i tada u svom filmu, a kada ne pije lijekove, eh...možeš mu pričati što želiš, on jednostavno ne povezuje u smislenu cjelinu ono što pričaš.
zar postoji iti jedan psihijatar koji će razgovorom pokušati izliječiti shizu? čisto sumnjam.
nina, nema toga što si napisala. bilo bi super kad bi stvari funkcionirale tako kako si ti napisala, ali to tako jednostavno ne ide, barem ne sa shizofrenijom.

Jasno je meni svrseno da stvari tako ne funkcioniraju.......ali duboko vjerujem da jednoga dana budu........sto se tice ovoga kaj si rekla o uzroku bolesti.......novi nacini terapije se vise ne temelje na istrazivanju podsvjesti do toga nivoa da psihijatru i pacijentu bude jasno od kuda je sve pocelo,vec se uzima u obzir stanje takvo kakvo je...i pokusava se poraditi na onome sto je sada........jer suocavanje s izvorom problema u vecini slucajeva (ne tvrdim da uvijek) ne pomaze.....a na kraju krajeva sve te poremecaje uzrokuju iste stvari....genetska predispozicija+fenotip koji okruzuje covijeka.......ko i u formiranju samog karaktera...a i puno drugih stvari.....tak da ono.....
__________________
People fear what they don't understand,
hate what they can't conquer
>>>>> Guess it's just the fury of man <<<<<
Nina82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 21:00   #79
Quote:
diki kaže: Pogledaj post
ako znaš uzrok bolesti, onda je lakše liječiš, ali ako ne znaš uzrok, onda....
to je logika koja je u nekom principu i ispravna , u stvarnom svijetu nije bas tako...jer ta logika recimo da pada u vodu kada se uvede element koji nije podlozan promijenama i nemoze se borit protiv njega a to je VRIJEME KOJE PROLAZI !!!

na principu te logike,ljecenje jednog pacijenta,bilo psihickog ili osobe koja ima samo fizickih poteckoca,trajalo bi godinama....jer godine bi prolazile dok bi se ljecnik(kakvog god znanja bio) upoznavao sa situacjiom koje je dovela do problema,bolesti ili stanja....analiza se postavi u vrlo brzom roku ( kod nas a i u svijetu je cest primjer da se postavi kriva analiza iz razloga sto se moze garantirati da JEDAN doktor na temelju svoje reputacije daje ispravnu analizu,dok bi vise misljenja i gledanje na problem sa razlicitih tocaka gledista uvelike poboljsao rezultat ANALIZE ) i krece se u akciju eliminiranja trenutnog oboljelog stanja,dok se usput u hodu kroz terapiju/ljecenje stvara potpuna slika o uzroku i na temelju informacija iz analize primjenjuje odmah....

jer duga analiza bez primjene brze akcije dovodi do toga,da prakticki covjeka izljecis tren prije nego "ode na drugi svijet "...tako da bitnije je pospremit nered nego cijelu vijecnost raspravljati o tome tko ga je i kada napravio....



offtop : i ajde ljudi malo probajte svatit pojam i razliku u djelatnosti ovih osoba :
PSIHIJATAR
PSIHOLOG
PSIHOTERAPEUT
__________________
Evolve your mind....you will see the light and peace !!!

WILL NEVER STOP FIGHTING FOR WHAT I FEEL ... * ... !!!
Lycann is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 21:01   #80
@Nina ak doživimo ikakav pomak bit će velika stvar
outoftheblue is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.