Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2014., 11:41   #5101
Pa bila bi tragedija da je ista krepalo za 40000km
__________________
Ako se osjećate glupo, sjetite se da postoje odrasli ljudi koji vjeruju da su dva pigvina došetala s Južnog pola kako bi se ukrcali na brod te izbjegli poplavu.

Tekućine se NE sipaju!!!
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:51   #5102
Quote:
Moonraker kaže: Pogledaj post
Pa bila bi tragedija da je ista krepalo za 40000km
Pa sve kako se uzme. Kilometraža nije bog zna kakva jer sam, nekih 5 godina, imao još jedno vozilo...

Ipak, vozi se po Splitu a to znači kako su u pitanju gomile malih relacija i grda konfiguracija terena u odnosu na npr. Zagreb ili Osijek što predstavlja veći napor za vozilo nego velike dnevne rute. Gotovo 90% mojih dnevnih đireva je ispod 5 km! Osim toga, vrijeme čini svoje.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:53   #5103
a jesi ga satro.....
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 11:58   #5104
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
a jesi ga satro.....
Pa, i30 mi je 8. auto u životu (prije toga Stojadin; 3 Alfe- 33 1.5 QO, 33 1.7 QV, 145 1.6; tri Renaulta - R5 Campus, Twingo 1.2 16V, Twingo 1.2) Svi su radili u istim uvjetima i sa približno istom kilometražom (veći dio svoje vozačke karijere sam imao 2 vozila istovremeno).... Nikad manjih troškova servisa nego li sa i30. Zaboga, u prosjeku, 100 kn godišnje + potrošni materijali!

Višestruko više sam poplaćao servise perilica suđa i rublja nego li Hyundaia.

Zadnje uređivanje fgzcvijetic : 23.07.2014. at 12:40.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 12:45   #5105
za tu kilometražu se auto ne isplati.
ali ajde, nije mi namjera komentirati tvoje odluke.

činjenica je da se auto nema što potrošiti u 40 000 km pa isticanje povoljnog održavanja ide u rubriku: bezveze.
bezveze jer je gubitak vrijednosti daleko veći nego tih 700 kn koje si ostavil u servisu.
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 12:54   #5106
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
za tu kilometražu se auto ne isplati.
ali ajde, nije mi namjera komentirati tvoje odluke.

činjenica je da se auto nema što potrošiti u 40 000 km pa isticanje povoljnog održavanja ide u rubriku: bezveze.
bezveze jer je gubitak vrijednosti daleko veći nego tih 700 kn koje si ostavil u servisu.
Je, al meni niko nije mogao platit činjenicu da je to jedno od rijetkih vozila gdje na zadnju klupu možeš instalirati 3 dječje sjedalice (zapravo 2 +booster).
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 16:37   #5107
Dugo nisam bio na ovoj temi pa postoji mogucnost da je netko vec stavio ovaj link
Ako je tako, ispricavam se.
Ako nije onda evo dokaza da niste jedini bedaki Koji kupuju novi I30
http://www.vecernji.hr/automobili/hy...d-golfa-916386
Prigorecc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:11   #5108
Pozdrav.
Imam jedno pitanje za vlasnike hyundai i30.Moj prijatelj ima taj auto 4 godine, i prije par tjedana mu se uključio EPS (Electric Power Steering) i u tom trenutku mu se zakočio volan i nije mogao skrenuti. Nakon gašenja motora lampica se ugasila i mogao je normalno voziti. Otišao je kod ovlaštenog servisa i tamo ga spojili na komp i rekli mu da su ispravili grešku.
Međutim prije par dana se opet upalila ta lampica EPS i opet nije mogao skrenuti, oba puta je bilo kod malih brzina. Opet bio kod servisa i sada mu rekli da treba mjenjat cijeli volan i neznam šta sve ne, a pošto mu istekla garancija da če sve koštati preko 10000 kn što i nije mali novac.
Zanima me da li je neko imao problema sa tim EPS i kako je to riješio.
djgkck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:20   #5109
Quote:
djgkck kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Imam jedno pitanje za vlasnike hyundai i30.Moj prijatelj ima taj auto 4 godine, i prije par tjedana mu se uključio EPS (Electric Power Steering) i u tom trenutku mu se zakočio volan i nije mogao skrenuti. Nakon gašenja motora lampica se ugasila i mogao je normalno voziti. Otišao je kod ovlaštenog servisa i tamo ga spojili na komp i rekli mu da su ispravili grešku.
Međutim prije par dana se opet upalila ta lampica EPS i opet nije mogao skrenuti, oba puta je bilo kod malih brzina. Opet bio kod servisa i sada mu rekli da treba mjenjat cijeli volan i neznam šta sve ne, a pošto mu istekla garancija da če sve koštati preko 10000 kn što i nije mali novac.
Zanima me da li je neko imao problema sa tim EPS i kako je to riješio.
Kad eps ode, moze se skretati ali puno teze. Kao kad je auto ugasen na mjestu. Neka ponovno rekalibriraju nultu poziciju, pa ako mu se opet isto desi, mema druge nego zamjena.
__________________
Think of how stupid the average person is, and realize half of them are stupider than that.
George Carlin
gogo111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:25   #5110
Meni se to desilo na puntu. Senzor je ocitavao krive podatke. Recimo volan okrenut 20° a senzor kaze da je 500° i onda ga centrala iskljuci da sacuva motoric ili nesto. Nije se moglo nista kalibrirati. Samo zamjena senzora koji je u nekakvoj ko limenci. Mene je kostalo 3000kn. Tako da on to nek sto prije napravi da nebi razbio auto. I reci da proba pratit dal se to desava uvijek kod motanja u istu stranu. Inace meni je taj servo na mom puntu jedini pravi kvar ali me kostso i zivaca i novaca. Ako je na i30 tako, to je onda jako lose za vlasnike. I s vremenom postaje sve gore, tj.ucestalije to gasenje.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 16:33   #5111
Hvala vam na odgovorima, budem prenio prijatelju pa možda mu bude od pomoči.
djgkck is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2014., 23:28   #5112
Pozdrav,
dajte mi recite kakva su vam iskustva sa kvacilom na autu,odnosno kad vam je lamela pocela proklizavat i dal ste mijenjali kvacilo set i sa koliko km...naime bio sam kod ovlastenog servisera na nekoj provjeri i kad su mi vratili auto su mi napomenuli da mi je pretvrda papucica kvacila i da bi morao sto prije zamjeniti set...no osim te tvrdoce koja mislim da je uvijek bila,nista drugo nisam osjetio,ni proklizavanje lamele,niti probleme u mijenjanju brzina...auto ima 85000 km i ne znam sta da radim...ne bih htio potrosit skoro 2000 kn za mijenjanje kvacila ak nije potrebno...a opet zena vozi klince non-stop u vrtic,itd...tak da se nebi zajebaval ak zbilja treba mijenjat...
hvala
dinida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 15:46   #5113
160k km, kvačilo još nije dirano, 1.6 CRDi
Bugy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2014., 16:15   #5114
1.4 benzinac, 150 tisuća, kvačilo nije dirano. Sve kao i prvog dana...
hrc123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:10   #5115
Quote:
djgkck kaže: Pogledaj post
Pozdrav.
Imam jedno pitanje za vlasnike hyundai i30.Moj prijatelj ima taj auto 4 godine, i prije par tjedana mu se uključio EPS (Electric Power Steering) i u tom trenutku mu se zakočio volan i nije mogao skrenuti. Nakon gašenja motora lampica se ugasila i mogao je normalno voziti. Otišao je kod ovlaštenog servisa i tamo ga spojili na komp i rekli mu da su ispravili grešku.
Međutim prije par dana se opet upalila ta lampica EPS i opet nije mogao skrenuti, oba puta je bilo kod malih brzina. Opet bio kod servisa i sada mu rekli da treba mjenjat cijeli volan i neznam šta sve ne, a pošto mu istekla garancija da če sve koštati preko 10000 kn što i nije mali novac.
Zanima me da li je neko imao problema sa tim EPS i kako je to riješio.
Meni je se to desilo ja mislim 3 puta u moje 3,5godine vožnje (31000km)
i to svaki put kada motam volan u mjestu i kada ga smotam do kraja (nisam više siguran u koju sam starnu motao davno bi kada mi je se zadnji put to desilo) vozio sam ga u ovlašeni servis ali nisam odmah nego za mozda mjesec dana kada mi se približavao i redovni servis (možda sam trebao odmah) i po tom pitanju nisu mogli ništa da nađu.
čim bi ugasio i ponovno upalio auto sve bi bilo ok.
PRINKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:04   #5116
Hahaha, nisu mogli naci! To je glupost. Ta greska ostane u memoriji. Znaju oni sta je, ali im se valjda ne mijenja pod garancijilu. Inace, iz mog iskustva, to ce postajat sve cesce.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 07:50   #5117
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Hahaha, nisu mogli naci! To je glupost. Ta greska ostane u memoriji. Znaju oni sta je, ali im se valjda ne mijenja pod garancijilu. Inace, iz mog iskustva, to ce postajat sve cesce.
Gledaj, zadnji put mi se to desilo u 12 mjesecu da se dešava češće nije.
Imam još 1,5g garancije.
Sigurno je da neće oni davati iz svog džepa za neki dio koji je pod garancijom.
PRINKO is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 08:12   #5118
S vremenom ce se dogadjati cesce. Ne mislim sad odma nego kroz par godina. A to da nisu mogli naci, to ne vjerujem.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 11:30   #5119
Pozdrav,
kad zaključam auto, putno računalo ostane slabije svijetliti (jedva tinja). I u tom stanju ponekad se i auto oglasi na 10-ak sekundi (alarm). Vjerujem da je problem u elektronici... Je li netko imao slična iskustva?
nabujakk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2014., 22:10   #5120
Mozda aku?
hrc123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.