Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Kuhinja bez mesa

Kuhinja bez mesa Vegetarijanstvo, veganstvo, makrobiotika i ostala bezmesna prehrana

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2014., 18:42   #5381
Quote:
*tearsinheaven kaže: Pogledaj post
koje su cijene?
Torta je 38kn. Malo je skupa, jer je malena - 400g - ali dragom je fina, pa ajde.

Ima baš zanimljivih stvari na odjelu s hranom - raznorazni keksići, marmelada od brusnica (tzv. Lingon Sylt - mislim da je 17kn), smrznute cinnamon buns/kanel bullar (nisam odoljela - iako znam da ih je napraviti čas posla - ali činilo mi se zgodno imati ih za hitne slučajeve, 18kn/500 g), losos (29-60kn, ovisno o količini), švedski tanki kruh (tunnbröd, 9kn je pakiranje), nekakvi tartovi od rabarbare, lazanje... (te stvari ne kupujem, pa nisam niti gledala cijene) i raznorazni švedski slatkiši.

Ako si mislila na cijene namještaja - sve ima na njihovom siteu zajedno s cijenama - ali zapravo bi rekla da su cijene vrlo korektne, i nađe se ponešto za svaki džep. Imaju predivnih stvari koje djeluju vrlo kvalitetno, a k tome su i relativno skupe, kao i stvari koje su jeftinije i vjerojatno neće dugo potrajati, ali jako su slatke. I imaju bezbroj onih sitnica koje ni ne pomisliš da ti trebaju dok ih ne vidiš, većinom za par kuna.
Mi smo konkretno uzeli policu (meni je divna i mislim da je jako isplativa) i 2 košarice koje dimenzijama baš odgovaraju polici, stol i 4 stolice za blagovaonicu (najpovoljniji koji smo našli, da se riješimo starog koji je došao uz iznajmljeni stan) i 2 stolića, crni i bijeli, plus hrpu sitnica za kućanstvo i platili sve oko 1200kn, što mi se čini OK.

Zadnje uređivanje samotna šetačica : 24.08.2014. at 18:51.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 19:41   #5382
super sonic hvala na odgovoru!
Planiram u point u Vrbanima, čula sam da i tamo ima bruno's vegan concept pa možda nadjem da nije rasprodano.
afra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:33   #5383
Danas iz vrta dofurala hrpu xxl krastavaca, pa sam oko jedan ispekla hrpu pomfrija s ružmarinom u pećnici i jela sa salatom od tih prefinih čudesa, luka i mente (isto sve iz vrta)
Od ostataka krastavca radim čušpajz (nisam još nikad to probala, a baš me zanima), i pečem pogaču s ružmarinom.
Volim kad nemoram u dućan
YesYesNoProblem is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 21:26   #5384
D: kava s mlijekom, overnight oats s borovnicama, lanom i cvijetnim prahom
R: sendvič s mozarellom i rajčicom, mini krafna s šumskim voćem i muškatnim oraščićem
MO: nekakva lisnata pogačica s brokulom
MO2: komad torte od jučer
V: kuhala za posao sutra, pa odmah i probali - tjesteninu sa svježim povrćem (paprike, kupus, mrkva, luk) i umakom od kikirikija
sad još neo citran, jer me šora temperatura i sva sam nikakva...

moram početi bolje jesti.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 22:51   #5385
kava sa zobenim, šljiva
sendvič s omegol majonezom, zelenom salatom, tikvicom, rajčicom i lukom
povrtni štapići (kuhani grašak, kukuruz, mrkva, krumpir, zgnječeno i zamrznuto, pa pravih štapiće uvaljane u krušne mrvice, na ulju) s omegolom
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 03:02   #5386
Jedan burger od jučer (skužila sam cijele komade olupine luka unutra koje se nisu samljele).
Zapečeni grah s kruhom.
Soja namaz na kruh. Onaj drugi od Vegetariane se malo ukiselio od stajanja u frižu. Brrr.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 07:19   #5387
Quote:
afra kaže: Pogledaj post
super sonic hvala na odgovoru!
Planiram u point u Vrbanima, čula sam da i tamo ima bruno's vegan concept pa možda nadjem da nije rasprodano.
Jel to otvoreno ?
__________________
1.12.2013-PROTIV !
Milivojka2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 10:15   #5388
danas -

kave sa sojinim, veganska palačinka s domaćim pekmezom od bresaka, ruma, štapića vanilije i cimeta, varivo od poriluka, krumpira, mrkve i celera s raženim kruhom i za ručak i za večeru .
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 19:19   #5389
D: Fitness pahuljice sa sojinim mlijekom, kava
R: PanVita, 2 jabuke
MO: mini Zotter čokoladica s nugatom od badema i nugatom od lješnjaka
V: dolaze nam gosti, pa upravo slažem tart od lisnatog tijesta s karameliziranim lukom, kozjim sirom, krumpirom i timijanom, možda napravim i nešto slatko nabrzinu
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 20:03   #5390
Gljive. I neki pokušaj novog jela s patliđanom pečenim u rerni prelivenim the muljem (miksane sjemenke, voda i začini). Strah me i probati...
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 12:27   #5391
kave sa sojinim, komad savijače od bresaka i griza
ostatak variva od poriluka, krumpira i mrkve
integralne farfalle s domaćom šalšom.
super_sonic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 16:10   #5392
Taj famozni grah.
Pre-fakin-fino.
__________________
otpis
peronja is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 20:28   #5393
D: kava s mlijekom, low-carb pecivo s višnjama (nisam baš sigurna zašto vele da je low-carb, ali neka im)
R: burek
MO: nekakvi bomboni od limete i đumbira
V: tjestenina sa svježim sirom, češnjakom, vrhnjem i ljutom zelenom paprikom
biti će još neko voće.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 21:31   #5394
D: croissant i Nescafe od lješnjaka
R: vegetarijanski sendvič iz Pan-Pek-a, jedan proteinski kreker, Fitness pahuljice usputno kao grickalice
V: komad torte od kokosovog brašna s kupinama
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 22:16   #5395
Forum ne da edit, pa dodajem još pola Zotterice s pistacijama.
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 23:54   #5396
D: smoothie (banana, breskve, cimet, med, konoplja, lanene, voda, goji, lješnjak)
R: pura + umak od tikvica, blitve, mrkve i rajčice s kurkumom i suncokretovim sjemenkama
MO: neka čokoladica
V: breskva, čaj od lavande i kamilice
__________________
Instagram
<Lady in Black> is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 07:50   #5397
samotna šetačica hvala ti na odgovoru, sorry što kasnim
zaletit ću se tamo čim se smiri gužva, veselim se hrani (mada ne volim tu gotovu hranu, sigurno ću nešto isprobati reda radi ), a namještaju pogotovo. odlične stvari ste ulovili, stvarno je povoljno

D: amarant skuhan u zobenom mlijeku (blah preslatko ispadne, ubuduće stavljam vodu ili bademovo mlijeko) s malo bademovog ''brašna'' i chiom

R: varivo sa seitanom, bundeva-njoki i salata

MO: jabuka i marelice

V: hummus s Alnatura kreker-kruhom, salata
__________________
Had my head in the oven so you'd know where I'll be.

the most wonderfully weird moment in the series
*tearsinheaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 20:52   #5398
D: kava s mlijekom, kroasan s nugatom
R: sendvič sa sirom, jajima i nekakvim ljutim umakom jedva sam našla 5 minuta pauze na poslu, i zgrabila prvo što sam našla
MO: bomboni od đumbira (za grlo)
V: sirova heljdina kaša s cvijetnim prahom, lanom, kokosom i bananom

samo ja mogu nakon svega ovoga biti još uvijek gladna
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 21:28   #5399
D: Fitness pahuljice sa sojinim mlijekom, kava
R: bulgur+kuskus sa pečenom paprikom, slanutkom, kuminom, limunovim sokom i hrpom peršina
V: tart od karameliziranog luka, kozjeg sira i cherry rajčica (uočavam pattern )
MO: čokoladni keks, a slutim možda i još malo čokolade...
samotna šetačica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 21:34   #5400
Jedan avokado i supicu od leće.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.