Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2011., 15:36   #41
Kako si inače zadovoljan GTD-om? Kolika ti je potrošnja u kojim uvjetima? Što je presudilo da uzmeš njega, a ne GTI?
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2011., 23:04   #42
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Kako si inače zadovoljan GTD-om? Kolika ti je potrošnja u kojim uvjetima? Što je presudilo da uzmeš njega, a ne GTI?
zašto? Zato što sam od golfa 1 do golfa sada VI vozio dizelaša, od golfa 3 nove, golfa 5 sam izostavio iz razloga sive plastike u unutrašionjosti koja je meni odavala jeftinoću i za mene je bila nedorađena, ali bio sam na testu preko AK sa onim plavim golfom V 140 PS "Hard test na 200000 km, i jedna od mojih koluma o tom golfu je izašla u AK. Fan sam za golfa i gtd me je puno kostao, ali znao sam sto kupujem i nišanio sam ga od kad je izašao u 3 mjesecu, ako se ne varam 2009 godine. Uzeo sam ukupno 11 nadoplati po VW konfiguratoru. Kupio sam ga u 10 mjesecu 2010 i do sada sam prešao 14000 km kad podijelim sve račune od goriva sa brojem prijeđenih km (puno AC) i relativno brze vožnje, nisam još probao koliko ide, samo par puta 220 do sada, potrošnja je 6,9 l na 100km sa DSG-om, koji po tvorničkim podacima više troši od manualnog 6 stupanjskog mjenjača. Vozio sam u 99 % slučaja u "S" modu DSG mjenjača. Auto je kod ubrzavanja brutalan, impresionirala me tišina i prodoran zvuk kod ubrzavanja kao da imam remus, kad maknem nogu sa gas utihne momentalno, kod normalnog ubrzavanja gotovo je nečujan. Hvala VW-u, dobar su posao napravili, ali to su trenutni dojmovi. Godišnje prelazim oko 20 do 23 tkm vidjet ću poslije.

LP svima
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 11:52   #43
Između manualnog ili DSG ,uzeo bih definitivno DSG. Jednom sam to isprobao u passatu 2.0 tdi (sa paolugicama na volanu) i to mi je igračka samo takva. Naravno,"razočaranje" kad sam ponovno sjeo u svoj auto je bilo zamjetno
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 12:54   #44
nego da vas sad nešto drugo pitam... nisam neki luđak za VWom ali im skidam kapu do poda za taj DSG, i zanima me jedna stvar - što je najgore što se može dogoditi DSGu (u nekoj normalnoj eksploataciji, znači recimo novi Passat sa DSGom za obiteljske potrebe), dakle najgori kvar? (znam da je najgori kvar raspadanje svega, ali vjerujem da je to malo vjerojatno)
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 13:05   #45
Pa može se dogoditi sve što se može dogoditi ručnom mjenjaču + sranje sa hidrauličkim djelom + sranje sa elektronikom.

Elektronika je najsigurnija jer sama sebe nadgleda i ode u senf mod ako (čak i lažno) primjeti da nešto ne štima.
Hidraulika je već zaguljenija jer nešto nadgleda (tlakove, god cilindara) a nešto i ne (otpor pokretu recimo).

Mehanika - e to je pravi izvor problema. Od potrošenih sinkrona (sad znaš zašto je četverostruki na prvoj brzini) koje ljudska ruka "osjeti" a elektronike i ne baš, pa nastavi "silovat" mjenjanje brzina, preko onog najgoreg - da mjenjač uzubi jednu brzinu a prethodna se iz ovog ili onog razloga nije "izzubila" - to dovodi do trenutne meljave cjelog mjenjača.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:21   #46
da kucnem u drvo, sedmu godinu vozim dsg bez problema, oko 200 000 km presao i dalje ide ko beba, nadam se da ce tako i ostati. A nije da sam ga bas milovao i gladio, if you catch my drift.

samo jednom sam imao anegdotu, uspio mi se ugasiti auto pri mjenjanju iz drivea u ler i usro sam se, mislio u sebi neeeeeeee sta je sad bilo.
no, normalno ga upalio i vozi.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 14:30   #47
E,da..pitanje....recimo vozimo u D i odjednom se poželimo + /- šaltanja. Jel moramo stat pa ubacit u +/- mod il možemo pri vožnji u D samo stisnut gumb i pomaknut mjenjač u desno do plus/minus?
BRAB-STON is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 15:03   #48
ovako, na mom mozes u bilokojem trenutku saltati sa polugicama, ne moras nista prebacivati, iako mozes ga iz d "prebaciti" desno u + - mod i saltati sa mjenjacem gore, dolje, iako je brze s polugicama. To sve mozes normalno u voznji, ne moras stajati..

Mene jedino malkice smeta sto kad sam u "manualnom" modu, ako recimo 40ak sekundi ne mjenjam brzine, on se vrati u automatski mod i pocne sam mjenjati, onda opet moram dirati polugice ili mjenjac.

al rijetko to radim, uglavnom ga vozim na automatici da je desna ruka slobodna, ahm.
.shorty. is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 15:46   #49
Evo , lijepo iskustvo..koji auto,motor i kolko cesto servisiras taj DSG (ulje samo ili i nesto vise? )
ivo patijera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 16:59   #50
Quote:
sucker kaže: Pogledaj post
pravom vozaču je svejedno dali je ručni ili DSG mjenjač,ali ako ti tako kažeš onda se moram složit s tobom
DSG je automatski mjenjac; "mijenjanjem" brzina vozacu je dozvoljeno samo izraziti svoju zelju da promijeni brzinu, a racunalo je to koje odlucuje kada, kako, te u kojem trenutku.

Sve sto nema kuplung-pedalu je automatik. A od automatika se zaglupljuje, jer on ne zahtjeva nis osim pritiskanja gas pacucice i kocnice. Covjek pocne vegetirati za volanom, postane biljka.

DSG brze mijenja brzine, so fucking what? Who gives a flying fuck?
DSG je retardacija.

Kuplung je kuplung. I nis nemre zamijeniti mehanicki mjenjac.
__________________
Alas for the weakness of the great! Mighty king is Gil-Galad, and wise in all lore is master Elrond, and yet they will not aid me in my labors. Can it be that they do not desire other lands to become as blissful as their own, nay, even as Valinor?
Annatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 17:08   #51
kak DSG radi kad je u manualnom modu, dakle mjenjanje brzina rucicom ili polugicama, dali ga se moze razvlacit do crvenog ili bude sam presaltao kad okretaji budu visoki?

pitam jer u autu ( zafira automatic 150 ks cdti ) imam automatski mjenjac i kad je u manualnom sport modu, sam salta brzine kad prede 3500 rpm hebem ti takav manualni mod...
TheSokol is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 17:52   #52
Pitanje za vlasnike DSGa.
Da li i zašto prebacujete/ne prebacujete iz D u N kada stojite na semaforu? Da li je držanje kočnice dok je auto u D modu štetno, dugotrajno gledano?
Micek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:19   #53
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
DSG je automatski mjenjac; "mijenjanjem" brzina vozacu je dozvoljeno samo izraziti svoju zelju da promijeni brzinu, a racunalo je to koje odlucuje kada, kako, te u kojem trenutku.

Sve sto nema kuplung-pedalu je automatik. A od automatika se zaglupljuje, jer on ne zahtjeva nis osim pritiskanja gas pacucice i kocnice. Covjek pocne vegetirati za volanom, postane biljka.

DSG brze mijenja brzine, so fucking what? Who gives a flying fuck?
DSG je retardacija.

Kuplung je kuplung. I nis nemre zamijeniti mehanicki mjenjac.
Ovo skoro ne zavređuje odgovor - ali evo ti pa misli. Jel brži do 100? Je. Jel brži na stazi? Je. Jel troši manje? Troši.

Ajde navedi jedan razlog zašto ga nebi uzeo ako ti financije dozvole? Zato jer ti voliš drkat po pedali kuplunga i šalt-hebli. Možda nekolicina i zna što radi ... al većina nema pojma.

Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post
kak DSG radi kad je u manualnom modu, dakle mjenjanje brzina rucicom ili polugicama, dali ga se moze razvlacit do crvenog ili bude sam presaltao kad okretaji budu visoki?

pitam jer u autu ( zafira automatic 150 ks cdti ) imam automatski mjenjac i kad je u manualnom sport modu, sam salta brzine kad prede 3500 rpm hebem ti takav manualni mod...
Kad dođe do limitatora (LIMITATORA) onda šalta višu sam ... postoje modifikacije koje to sprečavaju (mislim da VWvortex ima software)

Quote:
Micek100 kaže: Pogledaj post
Pitanje za vlasnike DSGa.
Da li i zašto prebacujete/ne prebacujete iz D u N kada stojite na semaforu? Da li je držanje kočnice dok je auto u D modu štetno, dugotrajno gledano?
Ako je suditi po uputama i SSP-ima koje sam čitao - može stajat u D do sudnjeg dana. I to čak i moj suhi (onaj "mokri" ima pumpu i hladnjak ulja - e taj može u D stajat i iza sudnjeg dana).
Mitsu na svom SST-u savjetuje da ga se prebaci u N. Ja osobno ga prebacujem u N jer mi se ne da ko majmun stajat na kočnici (ovaj iza je obično zahvalan da ne mora buljit u štop lampe).

Najgore što se može dogoditi je da se kuplung pregrije - a tad ćeš dobit lijepu porukicu na ekranu i mjenjač će otići u neutral dok se ne ohladi. Meni se to nije dogodilo niti nakon sat i pol puzanja uzbrdo stani-kreni prije Logateca (za info dragom kolegi "manualcu" - na vrhu brda smrad spaljenih RUČNIH kuplunga je bio neizdrživ - a sa strane je stajalo bar 10 auta sa pregrijanim RUČNIM kuplungom) - dakle vjerujem da treba bit prilična konjina pa spalit kuplung. Ili možda ako u takvom režimu vućeš malo težu prikolicu.
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 18:43   #54
Quote:
Annatar kaže: Pogledaj post
DSG je retardacija.

Kuplung je kuplung. I nis nemre zamijeniti mehanicki mjenjac.
SilvrBckGorilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 19:44   #55
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
nego da vas sad nešto drugo pitam... nisam neki luđak za VWom ali im skidam kapu do poda za taj DSG, i zanima me jedna stvar - što je najgore što se može dogoditi DSGu (u nekoj normalnoj eksploataciji, znači recimo novi Passat sa DSGom za obiteljske potrebe), dakle najgori kvar? (znam da je najgori kvar raspadanje svega, ali vjerujem da je to malo vjerojatno)
Frend ima Golf V GTI DSG, 100 tkm. Otišlo je neš na DSG, neznam točno. Valjda ta hidraulika. Rekli su mu 2 soma eur popravak. Pa ti vidi, nekog će služiti 200 + tkm, nekom će se ovak neš desiti. Htio bi reći da taj njegov gti nije gažen baš, ko većina, nego se vozio normalno. Vidi se i po prosjeku čiste ZG voznje 12 litri. Nekad , kad nisu gužve oko 10 litri.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2011., 23:25   #56
Quote:
Micek100 kaže: Pogledaj post
Pitanje za vlasnike DSGa.
Da li i zašto prebacujete/ne prebacujete iz D u N kada stojite na semaforu? Da li je držanje kočnice dok je auto u D modu štetno, dugotrajno gledano?
Je šteti novčaniku, jer svijtle lampice od kočnice, što dovodi do skraćenja životnog vijeka, a i struja za njih se mora od nekuda uzeti, znači više troši
Ne smeta ništa, ako ti se drži kočnica, i ako voliš osobama iza sebe isušiti oči samo drži. A možeš i staviti u "ler" ako ti se stalno šatlta, što ne vjerujem, budući da pitaš o automatici.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 09:25   #57
Quote:
TheSokol kaže: Pogledaj post
kak DSG radi kad je u manualnom modu, dakle mjenjanje brzina rucicom ili polugicama, dali ga se moze razvlacit do crvenog ili bude sam presaltao kad okretaji budu visoki?

pitam jer u autu ( zafira automatic 150 ks cdti ) imam automatski mjenjac i kad je u manualnom sport modu, sam salta brzine kad prede 3500 rpm hebem ti takav manualni mod...
sa tim DSG možeš gotovo sve, možeš biti u "D" ili "S" ili u manual, kako got i uvijek možeš šaltati sa polugama sa volanu, kako stišćeš gas tako on ide u crveno, a u manualnom ako ne prebaciš sam na polugicama kod volana ili ručno (naprijed nazad) ide u crveno.
mr.ivek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:07   #58
a što je kad npr. on stoji u normalnom D položaju i on određuje kad se šalta i sad npr. ja moram preticat, što se onda događa? moram prebacivati ili samo "zakucat" gas do poda i on će shvatiti?
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:19   #59
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
a što je kad npr. on stoji u normalnom D položaju i on određuje kad se šalta i sad npr. ja moram preticat, što se onda događa? moram prebacivati ili samo "zakucat" gas do poda i on će shvatiti?
Stisneš gas naglo do "daske". To se zove kick down, odmah prebaci jednu (ili možda čak dvije u nižu), i ne šalta tako brzo u višu nego zadrži okretaje malo duže.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2011., 10:20   #60
Quote:
home edition kaže: Pogledaj post
a što je kad npr. on stoji u normalnom D položaju i on određuje kad se šalta i sad npr. ja moram preticat, što se onda događa? moram prebacivati ili samo "zakucat" gas do poda i on će shvatiti?

samo stisni gas do kraja i on sam prešalta i evo te već na pročelju kolone...
funkomatic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.