Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2005., 13:14   #21
Bok,
evo ja radim novo kroviste i odlucih se za Roser celicne krovne ploce (koje su na od istog materijala kao i Gerard samo 20% jeftinije) koje u biti izgledaju kao biber, cijena je 44 kn + PDV s tim da za kvadrat krova trebas 2,15 ploca.
Garancija je 50 godina

....i kaj je meni bilo najbitnije kvadrat pokrova tezi 6,2 kg !!! (Zbog tezine sam mislio ici na sindru,ali kad sam skuzio da sindra tezi 0d 12-17 kg/m plus par kila za OSB ploce reko ...nis od toga)

Ukoliko nekoga interesira:

Gra-trade
042/233-761

www.roser.com

-uglavnom nasao sam firmu koja ce mi to raditi i koja za izradu kompletnog krovista za ruke trazi 3200 eura ( 160 kvadrata,ventilirano korviste,jedna mansarda, ukljucena postavljanje limarije,brodski pod) i u specifikacije je navedeno da je potrebno 7 kubnih metara građe nekako mi se to cini previse i cijena kubika je 1600 kn po njihovoj specifikaciji.
Kaj vi mislite ?

-Limarije ima 125 metara i cijena limarije je po specifikaciji 90 kn/m , radi se o bojanoj limariji,a koliko sam zujko po foruku netko je napisao da kosta 75 kn,ne ? Di ?


Lp,

Kristijan
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2005., 14:45   #22
Quote:
-Limarije ima 125 metara i cijena limarije je po specifikaciji 90 kn/m , radi se o bojanoj limariji,a koliko sam zujko po foruku netko je napisao da kosta 75 kn,ne ? Di ?
Ja ti namontiram po 75 kn/m ključ u ruke , sa garancijom i preporukama , boja po izboru mada je moja preporuka ral 8019 (čokolada) ili bijela .To ti izgleda otprilike ovako u jednoj od nekoliko varijanti.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 09:16   #23
Hm....znaci da mi moj majstor zeli previse naplatiti .
Dobro, gle ovak' ,on mi radi cjeloukupnu konstrukciju,zidanje,limariju i ukoliko mi ne spusti cijenu vjerojatno se tebi obratim.
Kolika bi bila okvirna cijena materijala po metru da ga znam priupitati ? ( bez ugradnje )

Na tvojoj fotki je upravo to sto zelim pa da te pitam da li postoje zagasito crvene boje buduci da ce mi pokrov bit crven, mislim da cu i brodski pod farbat u slicnu boju pa da i lim bude u tonu
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 09:42   #24
Žljeb 22 kn/m
Kuka 16 kn/kom plast.
Opšav cijelog roga 50 kn/m
MONTAŽA oko 30kn/m
Prosjećna cijena 75kn/m sa uraćunatom dostavom ,montažom ,kompletnim potrošnim materijalom .
Gablec i cuga nisu obavezni , nadzor od strane investitora po želji. PDV nije uračunat a i ne mora biti
Boje koja te interesira IMA !!!!
Vezano uz temu, pogledao sam stranicu od tog proizvođaća i to je zbilja identićno gerard pločama ali moram napomenuti ukoliko neznaš da oni imaju materijal u rinfuzi tj. trakama za savijanje limarskih detalja tak da je sve identićno pokrovu (mislim na "gerard"). Limarija je po pitanju nekih elemenata malo specifićna za izvođenje.Zašto ti ideš na "obićni lim", je li u pitanju cijena ili nešto drugo?
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2005., 15:29   #25
hvala na infu kaj se cijena tice

a zakaj idem na Roser da ponovno ne pisem pastat cu sa newsa kaj sam napisao jer kao neki su rekli da je cijev bolji.


-grijanje: kaj se crijep ne grije ? Nekak mi je logicno da ce ljeti crijep
ostati duze vruc nego lim sto znaci da ce duze grijat kompletno
kroviste....a zimi ionak imam izolaciju tak da mi je svejedno,a da ce crijep
znatno pomoci pri grijanju prostora cisto sumnjam.
-Zvuk ? Ne moze se cuti glasnije od sindre ( zbog posipa)
-Ostecenja od grada ? Crijep ce puno prije puknut, a i nije rijetkost da
puca,a dok ti skuzis da ti je crijep puko ...
-Prodajna cijena ? Cijena montaze je identicna, a sama cijena je niza nego
da postavljam sindru....bar je meni tak ispalo.
-Meni pak crijep nije bio opcija.....pod jedan zbog nagiba koji nikako
crijep ne bi mogo hendlati (crijepu je potreban nagib od minimalno 30
stupnjeva ) , a druga stvar je tezina.

Usporedbe radi :

Bramac classic :
Tezina: 4,3 kg/kom , utrosak po m2 : 10 kom >>> 43 kg/m2

Tondach kontinental:

Tezina: 3,0 kg, utrosak po m2: 14 kom >>> 42 kg/m2


Sindra tezina po m2 : od 12-17 kg + dodatno OSB ploce 20 mm po m2 : cca par
kg >>> minimalno 15 kg/m2


Roser ili neki drugi celicni pokrov : 1ploca: 3kg, utrosak po m2 :2,15
ploca >>> 6,45 kg/m2

Znaci, na 200 m2 krovista
Crijep (42kg) >>> 8400 kg
Sindra (15) >>> 3000 kg
Roser ( 6,45) >>> 1290 kg
---------------------------------------

Da stavljam crijep na krov bi stavio 7110 kg vise !!! .......ili 6 Citroen
C4 coupe-a i onda nek mi netko veli da tih DODATNIH sest tutacha ne bi
opterecivalo krovnu konstrukciju, zidove, cijelu kucu.

-Napominjem da je dio potkrovlja iznad garaze koja je zidana od betonskih blokova,a i stari je brije da bas nije siguran da bi temelji izdrzali crijep.


zh1 wrote: zakaj ides na "obicni" lim ? Hm..kak to mislis obicni...nekak si brijem da je ovo bolje od obicnog pocincanog lima tipa Lindab ili si mislio na zlijeb ?
Kaj se pak tice krovnih ploca i Roser ima visenamjenske ploce samo hm hm hm to me opet izvodac skoro pa nagovorio da radim s limom ko i za zlijeb jerbo on ga kao izvuce u komadu po par metara dok se visenamjenska ploce moraju spajati pa to nije to.
konjina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2005., 00:12   #26
težina se rasporedjuje relativno ravnomjerno. nije opterećen recimo jedan čošak.
8-9 tona i nije neka težina za objekat. ako je tako veliki problem onda prije ikakvih drugih radova moraš se pozabaviti statikom.
__________________
no comment
fakin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 11:28   #27
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Ja ti namontiram po 75 kn/m ključ u ruke , sa garancijom i preporukama , boja po izboru mada je moja preporuka ral 8019 (čokolada) ili bijela .To ti izgleda otprilike ovako u jednoj od nekoliko varijanti.

Jel još uvijek radiš? Jel cijena još ovakva?
Alokas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2010., 13:26   #28
Neznatno je skuplje,80 kn dužni metar bez pdv-a.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2010., 20:40   #29
Quote:
zh1 kaže: Pogledaj post
Neznatno je skuplje,80 kn dužni metar bez pdv-a.
zh1, a koliko bi meni računao prekrivanje krova koji sada ima šindru koja bi ostala kao podloga za Gerard ( ili ako imaš preporuku za jeftiniji ). Novi pokrov bi bio imitacija šindre a potrebno je preletvati i pokriti.
pukypuky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2010., 13:07   #30
Za bilo kakav ozbiljniji razgovor je neophodan nacrt ili slika te osnovne mjere , a i mjesto radnje je bitan faktor.Nije isto jesi li u Međimurju,Splitu ili Zagrebu.
__________________
bez potpisa.
zh1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2010., 11:23   #31
Zamolio bi preporuku za neki limeni pokrov. Krov ce bit na dvije vode (u sredini je betonski nosac koji drzi grede), sa manjim padom. Idealno bi to bile velike limene ploce sa izolacijom koje bi sarafili direkno na grede, samo me zanima kako onda napravit ventilaciju. Izmedu greda, ili se moraju stavit letvice ispod ploca? Dali bi smetalo gredama sto vlazan zrak tud prolazi?

Uglavnom ako to stima, zanima me od koje firme i gdje kupit taj lim. Jasno odnos cijene i kvalitete je najbitniji.

Unaprijed hvala.
Najslađi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 19:42   #32
gdje kupiti jeftinu građu za krov danas budući da je to pisano prije par godina i kriza je pa su tvrtke propadale u međuvremenu.
Hvala.
4tony is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2013., 20:52   #33
Pa u pilanama. Cijene su ti različite.
Nazovi redom pilane pa se informiraj, a najbolje je otići direkt.
Pitaj i za prevoz.
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.