Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2014., 20:15   #81
....imam mogučnost uključivanja "folow me...." opcije, ja sam je isključio čim sam kupio auto.... e sad čitajući malo po netu vidim da mnogi pišu da je dobro u zimi prije alnasovanja malo probudit aku paljenjem svjetala, pa me zanima dal je to stvarno dobro jer ako je onda bih ponovno uključio tu opciju na nekih 5 ili 10 sec.... što mislite?
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 07.01.2014., 22:19   #82
pa kaj ti nije follow me sistem onaj koji radi NAKON GAŠENJA auta?
ugasiš a on drži fenjere još 30 sekundi da ti osvijetli put doma.

takav se ne pali kad ujutro otključavaš auto.
I wonder is offline  
Old 07.01.2014., 22:31   #83
....ne, ne.... ima dvije opcije
1. kad ga otključaš upale se
2. kad ga zaključaš upale se

ova prva je predmet moga ptanja!
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 07.01.2014., 22:59   #84
Stručan naziv VW-a je:

Leaving Home - dođeš do auta, otključaš ga i svjetla počnu svjetliti
Comming Home - dođeš kući. gasiš motor i svjetla ostanu svjetlili toliko sek. koliko je podešeno nakon zaključavanja
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 07.01.2014., 23:15   #85
Quote:
Gord kaže:
Imam jedno pitanje...

Na Golfu 4 tdi 100 ks, '03.g. sa 185000 km, ponekad se desi sljedeće:

Na nižim okretajima, otprilike 1600 - 1900 o/min, auto snažno cukne/trzne. Možda jednom-dvaput mjesečno. Neki dan mi je snažno trznuo pri višim okretajima, par puta zaredom na autoputu pri otprilike 3500-3700 o/min.

Znam da nisam baš dao puno informacija, no to je jedino što imam. Trenutno me ne zabrinjava previše. No možda će se s vremenom pogoršati....

Možda bi netko imao približnu naznaku što bi to moglo biti?

Hvala
Quote:
WXW kaže:
Senzor protoka zraka. Ispitati dijagnozu, u slučaju da ništa ne pokazuje pogledati parametre navedenog senzora. Bez dijagnoze ništa ne ide.
Quote:
vampir001 kaže:
mmm . ako je 100 konja ,onda može bit samo pd motor . ako je pd motor i ima tako izražen problem onda lovu stavljam na kablove u glavi . dakle takav izraženi trzaj samo radi ožičenja koje ulazi pod dekl u glavu . poznat problem
Bio sam u servisu, od prve posumnjali na kablove. No onda su vidjeli da im izbacuje nekakvu drugu grešku, te su zamijenili magnetni ventil oznake 1K0906283A i crijevo oznake N02035327.
Valjda je to to, prošlo je 35 dana od promjene i za sada je sve ok...
Gord is offline  
Old 07.01.2014., 23:17   #86
Bitno da se ispita dijagnoza, onda se 99% slučajeva kvar može identificirati.
Mislim da znam koji je to ventil.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Old 07.01.2014., 23:41   #87
Ne znam u koju bi temu stavio pitanje, a vidim da se "razno" ide u ovu temu. Kakva su iskustva s garancijom kod proizvođača koji nude duže rokove, npr. Kia 7 godina? Da se ne desi da kupim 2-3g staru Kiu računajući da imam još 4-5 godina garancije, pa jedan dan čujem lupanje u zadnjem amortizeru, dođem na servis, a oni mi ispostave račun za 4 nova amortizera, nosače, uslugu itd. od nekih 15-20 tisuća kuna. Na spomen garancije kažu da su amortizeri potrošna roba i to ne spada u garanciju, kao ni pločice, diskovi itd.. Ili prodaju priču da je amortizer otišao od udarca jer im se nije još dogodilo da u garanciji iscuri amortizer i sl. Ok, pitanje se više odnosi na iskustva serviserima, ali rezultat je isti, da li se isplati računat na tu garanciju kod kupovine rabljenog (uzet kiu ispred vw).
Guud is offline  
Old 07.01.2014., 23:45   #88
Quote:
jony b. kaže: Pogledaj post
....imam mogučnost uključivanja "folow me...." opcije, ja sam je isključio čim sam kupio auto.... e sad čitajući malo po netu vidim da mnogi pišu da je dobro u zimi prije alnasovanja malo probudit aku paljenjem svjetala, pa me zanima dal je to stvarno dobro jer ako je onda bih ponovno uključio tu opciju na nekih 5 ili 10 sec.... što mislite?
Nemoj. Priču o "buđenju" akumulatora smo apsolvirali.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 08.01.2014., 09:23   #89
Quote:
Gord kaže: Pogledaj post
Bio sam u servisu, od prve posumnjali na kablove. No onda su vidjeli da im izbacuje nekakvu drugu grešku, te su zamijenili magnetni ventil oznake 1K0906283A i crijevo oznake N02035327.
Valjda je to to, prošlo je 35 dana od promjene i za sada je sve ok...
Selenoid koji kontrolira EGR.

Moguće da stvara takav problem kakav si opisao.
Neno2 is offline  
Old 08.01.2014., 13:48   #90
Gumeni tepisi su mi se raspali pa bi narucia nove. Jeli ima kakva web stranica odakle bi moga naručit. Nebi originalne, za Passata dođu oko 700kn
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 08.01.2014., 13:57   #91
Negdje sam pročitao da Molydon drži Michelin gumene tepihe za svaki model auta. Jel to netko kupio i koja je cijena?
Henry Miller is offline  
Old 08.01.2014., 14:30   #92
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Gumeni tepisi su mi se raspali pa bi narucia nove. Jeli ima kakva web stranica odakle bi moga naručit. Nebi originalne, za Passata dođu oko 700kn
Tapeti gumeni točno za tip vozila dođu oko 250 kn.
Neno2 is offline  
Old 08.01.2014., 15:12   #93
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post
Stručan naziv VW-a je:

Leaving Home - dođeš do auta, otključaš ga i svjetla počnu svjetliti
Comming Home - dođeš kući. gasiš motor i svjetla ostanu svjetlili toliko sek. koliko je podešeno nakon zaključavanja
....znam ja točno kako se to zove.... wonderu sam pisao po naški jel....

Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Nemoj. Priču o "buđenju" akumulatora smo apsolvirali.
....onda dobro, nekak mi nije ostalo u sječanju....
__________________
....nije sretan 'ko puno ima, sretan je onaj 'ko malo treba, ne da se sreća zlatom kupiti....
jony b. is offline  
Old 09.01.2014., 07:30   #94
Lijepi pozdrav, imam dva pitanja o ručnoj kočnici Focusa 2 karavan 1,8 tdci s diskovima straga
1. Kako je izvedena ručna kočnica?
2. Ručna mi inače ima hod 5-6 zuba. Zadnjih tjedan dana nekad je sve ok, a nekad ima duplo veći hod. Ima li netko ideju o čemu se tu radi i koliko je to ozbiljno/opasno?
amaric is offline  
Old 09.01.2014., 09:28   #95
Orginal getriba (omjeri):

3.285-1.807-1.266-0.966-0.787-3.000-4.266

Ako gore ide:

3.285-2.090-1.481-1.071-0.870-3.000-4.266 (+LSD)

Šta sam shebao sa ubrzanjem/max brzinom? Pošto ne kužim te omjere...

Znači isti auto u pitanju.
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 09.01.2014., 09:44   #96
Ubrzanje bolje, krajnja brzina vjerojatno ista ili malo manja (ali ces je postici u petoj a ne u cetvrtoj), potrosnja veca.

Koji auto i motor?
mrachni hajduk! is offline  
Old 09.01.2014., 10:13   #97
Honda Prelude sa 2.0 134ks...

Neda mi se sad tražiti drugu getribu jer mi hitan auto, imam ovu kraću sa šperom u super stanju...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 09.01.2014., 10:19   #98
Pitam radi krajnje brzine. Vecina auta ima najvecu brzinu u predzadnjoj brzini a zadnja brzina (peta ili sesta) je za stednju. Bas malo guglam i izgleda da je tako i kod tebe. Dakle, ne bi smio previse izgubiti na krajnjoj brzini, jedino ce ti potrosnja biti veca.
mrachni hajduk! is offline  
Old 09.01.2014., 10:51   #99
baš i nebih rekao...meni je u 4. brzini kod blokade bilo cca 180km/h...Peta sam potegnuo do 220 i još je išlo...
__________________
"Čovjek se zaljubi gledajući ženu, a žena se najčešće zaljubi slušajući čovjeka."
CottonEyeJoe is offline  
Old 09.01.2014., 11:14   #100
U tom slucaju, zdravoseljacki, ako ti je maksimum 180 u cetvrtoj:

180*0.966=x*0.870

x = 199.86

To bi mogla biti maksimalna brzina u petoj s novom getribom. Vjerojatno i malo manje, ovisi koliko snaga pada na visokim okretajima.

Neka se sonata slobodno ukljuci sa detaljnijim objasnjenjem
mrachni hajduk! is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.