Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2014., 11:30   #41
Ovi stvarno jesu lopovi, ali objektivno sa cijenom 10 dnevne od 20 eura ne bi bilo računice. Osim da bi Nijemac umjesto 372 kn za Zagreb - Split i natrag s vinjetom platio 150 kn. Netko tu razliku treba nadoknadit, a ovdje ae zagovara da to budu hrvatski vozači, uvođenjem obavezne godišnje vinjete.
The Storyteller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 11:42   #42
Pa ionako plaćaš naknadu za ceste kod rege, a time dobiješ i vožnju autocestom
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 11:44   #43
Rekao sam još prije par godina da treba uvesti obavezno plaćanje autoceste pri registraciji i da za HR tablice bude besplatno korištenje-naknada 1000 kuna i sve otvoreno.
Strance derati maksimalno
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 11:59   #44
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
jel vama večini nešto promaklo?

pa hrvatska da uvede vinjete zaradila bi duplo manje nego što sad zarađuje....


s te strane čemu onda uvođenje vinjeta?....jest da bi to nama,vozačima, više odgovaralo....al nas se i ne pita
duplo? pa zaradili bi i do 10 puta manje...mozda malo i kazem
jbt ja u austriji godisnju vinjetu platim 600kn...a u hrv me toliko izađe put iz splita za vk i nazad...ZNAČI JEDNO JEBENO PUTOVANJE..
užas kakav lopovluk...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 12:05   #45
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Ne zaboravi da je cijeli hrvatski narod žudio za tim autocestama i molio za njih godinama i godinama i cvjetalo se od sreće kad su se gradile. I da se nije pitalo koliko košta. Nitko se nije bunio kad se gradilo, ne? Jel bi ti hapsio cijelo pučanstvo?
ljudi se veselili jer ce moc doc brzo di treba...i bit ce povezani...nisu se sigurno veselili 20cm uzoj zaustavnoj traci, zlatno bojenim tunelima i svakim drugim kamionom kamenja na nekom privatnom gruntu...
Quote:
Beco kaže: Pogledaj post
Rekao sam još prije par godina da treba uvesti obavezno plaćanje autoceste pri registraciji i da za HR tablice bude besplatno korištenje-naknada 1000 kuna i sve otvoreno.
ovo ni u ludilu...ja kao privatni korisnik stvarno rijetko koristim autoceste...i 90% idem starom ne jer sam dziber vec zato jer gustam u krajoliku....ali stvarno...i vozim lagano i uzivam...i stanem i malo razgledam i pojedem i popijem i sav sretan dodem na odrediste
i ne zelim placat 1000kn ono kaj ne potrosim...

jebote ovdje sve puno nekih komunista...zajebi ti to


problem autocesta (i ne samo njih) su oni podobni radnici koji cesu jaja za soma eura jer to tako eto mora biti
__________________
Trust me I know what I'm doing

Zadnje uređivanje Sledge_Hammer : 16.07.2014. at 12:56.
Sledge_Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 15:14   #46
Treba pogledat samo cijenu radova (600 km za 39 milijardi kuna ) i ostale godisnje troskove (perverzije) autocesta. Dobro je da cijena nije troduplo veca...
ado120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 17:56   #47
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
JE problem jer je to ono što te dvije firme vuče na dno (HAC i ARZ) - ljudi ko kenje, nemaju pojma što će s njima, a "nezamjenjivi" su jer je svaku uhljeb od nekog "bitnog". Daj izračunaj koliko blagajnika imaju a koji postaju višak.
Ne trebaš blagajnike ali trebaš kontrolore, pa onda službo za pritužbe, pa služba koja dava nove vinjete ako razbiješ staklo itd. itd., naravno to je sve posla za 15 ljudi i ne za 500, ali kažem da u Sloveniji zbog vinjeta nitko nije izgubio posao, nego ih je još nešto dodatno dobilo.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:12   #48
Quote:
dax kaže: Pogledaj post
Čista je financijska računica:

1.700.000 vozila u Hrvatskoj
13.500.000 vozila u tranzitu
Pod uvjetom da svi kupe vinjetu... Ti bi forsirao da svih 1.7m vozila u Hrvatskoj kupi godišnju vinjetu? Ili bi za taj iznos smanjio porez na ceste? Neće proći ni jedno ni drugo. Od ovih u tranzitu, ako im omogućiš 10 dana za 190 kuna, to je manje od onoga što sada plaćaju i na relaciji Bregana-Lipovac (najviše tranzita) i na relaciji Zagreb-Split (sezona). Ne vidim kako je to isplativo. U svakom slučaju, računica ti je krajnje pojednostavljena (tj. loša). Eventualno bi prošao slovenski model, naplata 7 dana 15-20€, s tim da 7. dan ne vrijedi više.

S druge strane, nisi uračunao smanjenje troškova ukoliko se uvedu vinjete (ili jesi)? Treba uračunati i to smanjenje troškova, i eventualni porast prometa po autocestama (tu treba razmisliti o vinjeti za sve ceste u Hrvatskoj, treba prvo vidjeti oće li proći njemački model pred EU), i porast troškova s obzirom na moguće povećanje prometa, i milijun drugih faktora.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:14   #49
A koji troškovi su manji?
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:17   #50
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
A koji troškovi su manji?
Blagajnika, struje za naplatne kućice i raznoraznih ostalih pizdarija?

Po meni je pošteniji model plati koliko koristiš, pod uvjetom da trošak provedbe takvog modela nije nerealno visok (što sad je). Dakle, nekakav sustav satelitskog praćenja i automatske naplate bi bio najbolji (u planu već, i to na europskoj razini).
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:23   #51
Kamioni nemaju vinjete, kućice i sve što je tamo ostaje, samo nešto manje. A dobiješ trošak prodaje vinjeta, to je odmah najmanje 5%, vjerovatno i više, i dobiješ još troškove kontrole, reklamacija, povrata za razbijena stakla itd.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:30   #52
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Kamioni nemaju vinjete, kućice i sve što je tamo ostaje, samo nešto manje. A dobiješ trošak prodaje vinjeta, to je odmah najmanje 5%, vjerovatno i više, i dobiješ još troškove kontrole, reklamacija, povrata za razbijena stakla itd.
Sve to nije ni blizu plaćanju gomile blagajnika. Nemoj mi uspoređivati sa Slovenijom, koliko mi imamo naplatnih kućica, a koliko su imali oni, dok će dodatni troškovi biti možda na istoj razini.

Samo što u HAC-u nisu problem samo uhljebi na terenu i nepotrebne kućice, ima ih u upravi gomile i gomile...
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 18:39   #53
ali ako je ovo demokratska drzava,hrvatska jeste,ali na papiru

trebao bi biti referendum zelimo li MI vinjete ili ne i po kojim cijenama

ako bi se izglasalo za da,..bez obzira na to bi li se isplatile ili ne trebale bo se uvest

ali mi taj film nećemo izgleda nikad vidit
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 19:15   #54
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
duplo? pa zaradili bi i do 10 puta manje...mozda malo i kazem
jbt ja u austriji godisnju vinjetu platim 600kn...a u hrv me toliko izađe put iz splita za vk i nazad...ZNAČI JEDNO JEBENO PUTOVANJE..
užas kakav lopovluk...
je, a u toj famoznoj Austriji svaki tranzit platiš još dodatno koliko i Zagreb - Zadar (osim ako baš ne ideš prema Beču). ko o čemu kurva o poštenju...
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 19:18   #55
Quote:
frANZi50 kaže: Pogledaj post
Sve to nije ni blizu plaćanju gomile blagajnika. Nemoj mi uspoređivati sa Slovenijom, koliko mi imamo naplatnih kućica, a koliko su imali oni, dok će dodatni troškovi biti možda na istoj razini.

Samo što u HAC-u nisu problem samo uhljebi na terenu i nepotrebne kućice, ima ih u upravi gomile i gomile...
Samo zbog vinjeta troškovi nisu puno manji, a ako ima sada previše troškova, zašto mislite da vinjete automatski znaće i optimizaciju? To bi mogli napraviti već danas. Ni danas ne trebaš blagajnike, imaš automate koji sigurno ne koštaju više nego godišnja plača, a sigurno rade puno godina.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 19:31   #56
Quote:
matko_gsi kaže: Pogledaj post
trebao bi biti referendum zelimo li MI vinjete ili ne i po kojim cijenama

ako bi se izglasalo za da,..bez obzira na to bi li se isplatile ili ne trebale bo se uvest

I onda referendum želimo li PDV pa ako se izglasa ukinut PDV.
The Storyteller is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 20:56   #57
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
je, a u toj famoznoj Austriji svaki tranzit platiš još dodatno koliko i Zagreb - Zadar (osim ako baš ne ideš prema Beču). ko o čemu kurva o poštenju...
Pa ne baš, niti je cjenovno toliko niti baš moraš kroz tunele da bi ušao u Njemačku.
__________________
Oj Bumbareeee!!! :Slin:
Primitivac a ne biciklist.
Headbanger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 21:07   #58
Quote:
The Storyteller kaže: Pogledaj post
I onda referendum želimo li PDV pa ako se izglasa ukinut PDV.
Zašto ne, ako sabor i vlada koje "izglasavamo" svake 4 godine nisu u stanju napravit posao za koji su "izabrani i plaćeni" - onda treba radit izravna demokracija, referendum je još uvjek bolji od giljotine kojom su se francuzi koristili u 18 st da pouče svoje vlastodršce demokratskom načinu mišljenja...
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 21:43   #59
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
je, a u toj famoznoj Austriji svaki tranzit platiš još dodatno koliko i Zagreb - Zadar (osim ako baš ne ideš prema Beču). ko o čemu kurva o poštenju...
hmm u zadnja 3 mjeseca sam po austrijskim autocestama presao oko 20.000km...
nigdje nista nisam platio..niti jednog jedinog centa...a na autobahnu sam non stop...
Mortiis is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2014., 21:55   #60
Quote:
Headbanger kaže: Pogledaj post
Pa ne baš, niti je cjenovno toliko niti baš moraš kroz tunele da bi ušao u Njemačku.
Quote:
Mortiis kaže: Pogledaj post
hmm u zadnja 3 mjeseca sam po austrijskim autocestama presao oko 20.000km...
nigdje nista nisam platio..niti jednog jedinog centa...a na autobahnu sam non stop...
ok, do Lovinca (u jeftinijoj varijanti tranzita do Njemačke). a obilaženje dionica s naplatom je gnjavaža slična savjetu da siđeš u Brinju pa se voziš do Gospića državnom kako bi malo uštedio. moguće je, nije ni problematično, ali nije to to.

@mortiis: imaš sreće da se voziš pravcima bez dionica s dodatnom naplatom, inače bi godišnja vinjeta stajala još 60€ više.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.