Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.08.2014., 07:14   #81
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Ti mi stvarno nisi jasan. Oćeš da ti ja nabavim auto koji ima 300ks i košta ko da ima 300ks ali ide ko da ima 100ks? Oćeš ga ti platit po toj cijeni ili ćeš reči da je ili pokvaren ili ja serem?
Meni ti nisi jasan. Zašto kupiš auto koji ima 300 ks? Jer ima 300 ks ili jer dobro ide? Ako prvo, onda si još uvijek u vrtiću, ako drugo, onda gledaj kako ide i ne koliko konja ima, i ako ide dosta dobro, kupiš, ako ne, ne. Šta si platio više kod kie zbog 126 konja protiv golfa koji ima 105, i šta bi bilo drugčije, da sve ostane isto, cijena, oprema, sve, samo da piše kod kie da ima 100 konja?

Zašto bi se kupac neke kie od 126 konja sekirao ako ide golf s 105 konja isto? Čak i osiguranje isto košta, pa da i ne, razlike nije ni 100 kuna. A ako ti ide kia s 90 konja dosta dobro, još bolje.
A ako je netko tako glup da automatski kupuje neki auto zbog više konja, onda je glup, šta možeš.

Zadnje uređivanje cc18 : 21.08.2014. at 07:20.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:41   #82
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
a šta neču vidjeti ovdje ,evo ovome ne valja ništa,ni motor ni kočnice ni ovjes ,ni mjenjač....pa prodaj to i kupi golfa onda valjda bude sve na mjestu...samo treba izbrojati 138 000kn za osnovni dizel model,a evo ti i30 crdi 1,4 90 ks za 105 000kn i i30 crdi 1,6 110ks za 109 000kn i to nakon poskupljenja....pa ako imaš love daj 30 000kn više
Da manje kenjaš,a više čitaš što sam napisao,pročitao bi da ja ne posjedujem taj i30 nego drugi članovi moje familije.

I da,motor je ok kao radna mazga,nejde nikamo,mjenjač je jeziv,ovjes(ako išta znaš o ovjesu i vožnji onda češ znat na što mislim) je jeziv,bez obzira na multilink iza,jerbo ga koreanci neznaju podesiti. Kočnice i filing na kočnicama je katastrofa,rade on/off,nema tu progresivnog kočenja,finog doziranja koliko god se trudio.

Ja vozim 118d,koji je neki drugi svjet spram tog,a i sadašnjeg i30. Bogu hvala imam dobar auto koji je više vozački nego ijedan sadašnji i budući hyundai i kia automobil kompaktne klase,pa mogu usporediti.

Da se razumijemo ne očekujem ja od njih podešenje i performanse jednog BMW-a,ali brate mili škoda rapid se bolje vozi od njih.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:43   #83
Kome je to bitno i ima novaca za potrošiti iskrca hrpu novca i kupi BMW.
Kome to nije bitno, plati manje i sretno se godinama vozi u KIAi, ili čemu već.
Uvjeren sam da tko je kupio KIAu, zna zašto ju je kupio, a ne Škodu ili BMW.
Nije nužno da se ti s njima slažeš.
Zheljatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 11:30   #84
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Zasto se odmah ide na skupog Golfa da se dokaze poenta? Svakako je skuplji jer je bolji.

Moze dobiti i Toyotu, vjerovatno i Forda za manje novca od Golfa. I Citroena, mozda Pezoa, zatim i Seata koji je konstrukcijski Golf. Cini mi se da je netko spomenuo kako nije tacno da je Ceed skuplji jer treba uracunati neki popust pa je Ceed jeftiniji 10k kuna. Ok znaci razlika je 10k kuna.

Racunica:

1. Nije uracunat popust koji se mozda dobije na Toyotu.
2. Toyota ima alu felge
3. Toyota ima automatsku klimu a Ceed ne. (barem je netko tako napisao)
4. Ceed je nesto brzi narocito nastartu, istina, ali je registracija za Toyotu jeftinija i Tooyota pri tome u prosjeku manje trosi.
5. Klisej ili ne, Toyota ce zadrzati vecu vrijednost i lakse ce se prodati. PAZNJA! Ne govorim da se Ceed nece prodati ali u slucaju nuzde Toyota ce da ode brze i lakse se moze utrpati i kao staro za novo, Ceed mnogo teze. Govorim iz iskustva jer pazi ironije, kada sam radio u KIA salonu, primirmo staro za novo ako je Toyota (i bila je jedna stara Corolla) ili skoro bilo koja druga marka a kada dodje covjek sa Kijom onda ga odbijemo. To ti sve govori....

Sad je ta razlika od 10tkn prilikom razmisljanja mnogo manja zar ne?
1. Tesko ces dobiti ikakav popust u Toyoti kad imaju trenutnu akciju poput ove (vidi 2.)
2. akcija - ako se plati oprema Luna 8t kn, dobije se gratis i Style oprema u koju onda ulaze alu felge (Active i Luna nemaju alu). Autor teme je zaboravio navesti da auris u Style opremi uz alu ima i straznju parking kameru, a ceed to u editon opremi nema.
3. Ceed 1.6crdi 128ks editon ima dvozonsku automatsku klimu.
Btw. dilema je bila; ceed 128ks edition 1.6 crdi 127.990 kn vs auris 90ks Luna 1,4 D-4D 133.200 kn (ceed -10tk popust vs auris gratis paket Style)

Klisej ili ne, unutrasnjost u ceed-u je par klasi bolja nego u plasticnom auris-u koji ce procvrcati vrlo brzo. Btw. ako cemo vec usporedjivati ceeda i aurisa, ajmo usporedbu onda napraviti kako treba... ceed 1.6 crdi 128ks (10.9s) vs auris 2,0 D-4D 126ks (10.3s). Auris je od 0-100 brži samo 0,6 s!!! Ajme velike li razlike u vremenu; pola sekunde, ali cijena je zato prava sitnica - preko 23 tk vise za aurisa (Cijena mu je 151.900 kn)!
Btw. Gdje su toyotini konji kod auris-a 2,0 D-4D 126ks??? Odmaraju se u stali s korejskim! ;-)
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	ceed-vs-auris.gif‎
Views:	94
Size:	9.2 KB
ID:	13594  

Zadnje uređivanje Slipfighter : 21.08.2014. at 11:39.
Slipfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 11:37   #85
Quote:
Slipfighter kaže: Pogledaj post
1. Tesko ces dobiti ikakav popust u Toyoti kad imaju trenutnu akciju poput ove (vidi 2.)
2. akcija - ako se plati oprema Luna 8t kn, dobije se gratis i Style oprema u koju onda ulaze alu felge (Active i Luna nemaju alu). Autor teme je zaboravio navesti da auris u Style opremi uz alu ima i straznju parking kameru, a ceed to u editon opremi nema.
3. Ceed 1.6crdi 128ks editon ima dvozonsku automatsku klimu.
Btw. dilema je bila; ceed 128ks edition 1.6 crdi 127.990 kn vs auris 90ks Luna 1,4 D-4D 133.200 kn (ceed -10tk popust vs auris gratis paket Style)

Klisej ili ne, unutrasnjost u ceed-u je par klasi bolja nego u plasticnom auris-u koji ce procvrcati vrlo brzo. Btw. ako cemo vec usporedjivati ceeda i aurisa, ajmo usporedbu onda napraviti kako treba... ceed 1.6 crdi 128ks (10.9s) vs auris 2,0 D-4D 126ks (10.3s). Auris je od 0-100 brži samo 0,6 s!!! Ajme velike li razlike u vremenu; pola sekunde, ali cijena je zato prava sitnica - preko 23 tk u korist aurisa (Cijena mu je 151.900 kn)!
Btw. Gdje su toyotini konji kod auris-a 2,0 D-4D 126ks??? Odmaraju se u stali s korejskim! ;-)
Imaš možda i podatke za međuubrzanja?
__________________
Pravila za oblikovanje potpisa
m.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 11:48   #86
Quote:
m.k kaže: Pogledaj post
Imaš možda i podatke za međuubrzanja?
http://www.zeperfs.com/en/duel4412-2885.htm

http://www.zeperfs.com/en/match2885-4412.htm

Zadnje uređivanje Slipfighter : 21.08.2014. at 11:54.
Slipfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 14:22   #87
Papir svašta trpi,i radi toga je KIA/Hyundai istrpio puno toga na sudovima diljem Amerike,jer lažu. Lažu u potrošnji(navode manju nego što je) lažu u konjži auta(navode veću nego što je), lažu u performansama auta(navode bolje nego što jesu,kao primjer ubrzanja od 0-100km/h između toyote i kia-e). Ugl. lažu gdje stignu,pa eto lažu i sa uber garancijeom od 7 godina.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 14:31   #88
Ja mislim da je gore to što radi bmw, jer kio možeš uvijek isprobati i vidiš koliko troši i koliko ide:
http://www.bloomberg.com/news/2012-0...regulator.html
http://www.plant.ca/operations/bmw-f...-delays-55058/
http://www.3news.co.nz/China-BMW-dea...9/Default.aspx
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:10   #89
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Papir svašta trpi,i radi toga je KIA/Hyundai istrpio puno toga na sudovima diljem Amerike,jer lažu. Lažu u potrošnji(navode manju nego što je) lažu u konjži auta(navode veću nego što je), lažu u performansama auta(navode bolje nego što jesu,kao primjer ubrzanja od 0-100km/h između toyote i kia-e). Ugl. lažu gdje stignu,pa eto lažu i sa uber garancijeom od 7 godina.
A tko ne laze?!

<copy-paste>
Greg Archer, Transport and Environment clean vehicles manager, said: “German carmakers, including BMW, Audi, Daimler and Opel have the biggest gaps between car test results and real-world performance. These companies are also amongst those lobbying hardest to delay the introduction of the new testing system."
.
.
.
At the bottom of the table are Renault and Peugeot Citroen’s (PSA) whose figures show a 16 per cent difference between the ‘real-world’ emissions figures and those recorded in tests, while Toyota showed a difference of 15 per cent.
</copy-paste>

http://www.autoexpress.co.uk/car-new...nomy-gap-grows

Sto predlazes? Da se kupuju Toyote; jer oni najmanje lazu! ;-)
Slipfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:18   #90
Quote:
Zheljatz kaže: Pogledaj post
Kome je to bitno i ima novaca za potrošiti iskrca hrpu novca i kupi BMW.
Kome to nije bitno, plati manje i sretno se godinama vozi u KIAi, ili čemu već.
Uvjeren sam da tko je kupio KIAu, zna zašto ju je kupio, a ne Škodu ili BMW.
Nije nužno da se ti s njima slažeš.
Netočno.

Kia i Hyundai su nekad bili jeftini, ali sada više nisu. I to je osnovni problem...

Imaš 318d za kupiti za 33 000 Eura...skoro toliko košta i40 (kojeg sam vozio) i Optima. Istina, imaju više opreme...ali sve ostalo, motor, ovjes, mjenjač...ne spadaju u istu rečenicu sa BMW-om.
__________________
"Ja čitam"...kako se kaže na Crnski? Kaže se kao "Ja čitam"
...Vidi u riječnik Crnskog i Gorskog jezika
MLADJO is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:24   #91
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Meni ti nisi jasan. Zašto kupiš auto koji ima 300 ks? Jer ima 300 ks ili jer dobro ide? Ako prvo, onda si još uvijek u vrtiću, ako drugo, onda gledaj kako ide i ne koliko konja ima, i ako ide dosta dobro, kupiš, ako ne, ne. Šta si platio više kod kie zbog 126 konja protiv golfa koji ima 105, i šta bi bilo drugčije, da sve ostane isto, cijena, oprema, sve, samo da piše kod kie da ima 100 konja?

Zašto bi se kupac neke kie od 126 konja sekirao ako ide golf s 105 konja isto? Čak i osiguranje isto košta, pa da i ne, razlike nije ni 100 kuna. A ako ti ide kia s 90 konja dosta dobro, još bolje.
A ako je netko tako glup da automatski kupuje neki auto zbog više konja, onda je glup, šta možeš.
Pa zato što je to prevara pobogu. Jasno je da si ti jedan od onih kome bi i 90ks bilo dovoljno, ali ima ljudi kojima je snaga bitna i takvi su u tom slučajevu prevareni. Pritom ne mislim na aute od 300ks, ali recimo meni je 100ks u kompaktu premalo, a 150ks već vrlo fino i dovoljno za 99% potreba.

Dodatno ako pogledaš cjenike auta i osiguranja razvidno je da svakih +20ks u prosjeku cijena auta ide barem 10% gore, nije to samo zbog snage motora nego i kočnica, ovjesa itd. Osim toga sa snagom rastu i drugi troškovi.

I sad netko kome je bitna snaga auta tu istu snagu plati (i plaća godišnje kroz skuplje osiguranje, kasko itd.), a nema. Meni ovo izgleda kao čista prevara, plain and simple.
xtreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 15:53   #92
cc18, evo čovjek ti je već odgovorio. Meni je naravno bitno kako auto ide. Ali nemoj mi sad reči da Kia daje te navodne konje gratis. Digne ona cijenu solidno u odnosu na 115 ili 90ks. I onda recimo ideš kupit 128ks i skužiš da ide isto ko i onaj od 115, a oba idu slabije nego neki sa 90 ili 100ks. Isto ko i kad napišu potrošnju za rio od 3.5litre. I misliš da se ljudi ne pecaju na to? Meni kaže prijatelj da bi je kupio zato što troši tak malo. Ljudi svašta vjeruju i mislim da bi potrošače trebalo bolje zaštit zbog takvog laganja. Isto i ovo za konjažu. I normalno da bi trebao napravit test vožnju prije. To nije upitno. Ali onda moraš priznati da je u najmanju ruku glupo imati 2 motora, različite konjaže a istih performansi. Dobro, ne baš istih, ali sličnih.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 16:27   #93
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
kombiji uvijek imaju kratke brzine da bi mogli vuč teret u svakakvim uslovima,i da bi mogli startat i debelo prenakrcani,i po raznim usponima....stavi ti tonu tereta u njega pa onda razvlači i gledaj dal su brzine ok.....što se tiče mjenjača sa sajlama,pa i one idu na podešavanje....kad si ti bio zadnji put s njime na takvom podešavanju?...vjerojatno nikad....
Normalno, to znam, ali kao što rekoh, imao sam Transita sa još većom nosivošću, pa su puno bolje složili mjenjač.

Ovaj će kroz godinu evntualno dvije na cios, pa nema smisla trošiti novce na njega, samo najnužnije.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 16:30   #94
Ne, ne, ne. Ne razumijete. Ja hoću auto koji ima 10s do 100. Pogledam koliko košta, opremu, dužinu, ajde i izgled, i onda nešto kupim. Jebe se meni koliko konja ima, gdje je to važno? Pa šta mislite da konji u motoru stvarno jesu iz mesa i krvi da oni nešto koštaju? Ako ih ima 110 ili 130, koštaju isto, a mene ni ne zanima koliko, jer gledam cijeli auto. Jednostavno pitanje, šta bi bilo drugčije, da u papirima piše za sve kie 15 konja manje? Stvarno mislite da bi auto koštao manje? Zašto? To je bitno samo u vrtiću, moj auto ima 105 konja, a tvoj ima 125, ali ne, u stvari ima isto jer kia laže, ma nemojte bit ko 5 godina stara djeca.
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 17:53   #95
Quote:
DrVelečasni kaže: Pogledaj post
Da manje kenjaš,a više čitaš što sam napisao,pročitao bi da ja ne posjedujem taj i30 nego drugi članovi moje familije.

I da,motor je ok kao radna mazga,nejde nikamo,mjenjač je jeziv,ovjes(ako išta znaš o ovjesu i vožnji onda češ znat na što mislim) je jeziv,bez obzira na multilink iza,jerbo ga koreanci neznaju podesiti. Kočnice i filing na kočnicama je katastrofa,rade on/off,nema tu progresivnog kočenja,finog doziranja koliko god se trudio.

Ja vozim 118d,koji je neki drugi svjet spram tog,a i sadašnjeg i30. Bogu hvala imam dobar auto koji je više vozački nego ijedan sadašnji i budući hyundai i kia automobil kompaktne klase,pa mogu usporediti.

Da se razumijemo ne očekujem ja od njih podešenje i performanse jednog BMW-a,ali brate mili škoda rapid se bolje vozi od njih.
ah sad je sve jasno ,pa ti si bimer farer samo što se taj tvoj entry level bmw ni ne smatra bmweom...tek od 530d na dalje možemo pričati o bmw-u ,ovo ispod je za lječenje kompleksa,za one koji misle da imaju dobar auto a negdje su u rangu s golfom ....a preplatili su ga ,ko da je od zlata....samo ti guštaj u njemu ,sretno ti bilo,za cijenu jednoga ja kupim dva i30 1,6 crdi s 110ks
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 18:37   #96
Mislim da bi radi ostalih bilo fer da napises kako si poredio Auris prosle generacije sa 2.0 motorkm protiv Ceeda druge generacije. Na toj stranici nazalost nema podataka za novi Auris, izuzev za Hybride.

Za novi Auris se tvrdi da ima bolji ovjes, da je laksi do 40kg i maksimalni momenat razvija od 1600 obrtaja, sto je 200 ranije nego Ceed. Takodjer razvija maksimalnu snagu na 3600 obrtaja a Ceed tek na 4000. Ima samo podatak za ubrzanje do 100,a navodno je okruglo 10 sek.

A evo i sa jednog foruma iskustva onih koji su kupili aytomobile sa 1.4 dizel motorom iz Kie/Hyundai-a

http://www.kiaownersclub.co.uk/forum...587_page3.html

Zadnje uređivanje El Mariachi : 21.08.2014. at 18:53.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 19:21   #97
Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Mislim da bi radi ostalih bilo fer da napises kako si poredio Auris prosle generacije sa 2.0 motorkm protiv Ceeda druge generacije. Na toj stranici nazalost nema podataka za novi Auris, izuzev za Hybride.
Da je bilo ponuđeno izabrao bih!

Quote:
El Mariachi kaže: Pogledaj post
Za novi Auris se tvrdi da ima bolji ovjes, da je laksi do 40kg i maksimalni momenat razvija od 1600 obrtaja, sto je 200 ranije nego Ceed. Takodjer razvija maksimalnu snagu na 3600 obrtaja a Ceed tek na 4000. Ima samo podatak za ubrzanje do 100,a navodno je okruglo 10 sek.
Ovdje je ponudjen novi auris 126 D4D 2014 i pise da je 10.3s (isto kao i kod prosle generacije)
http://www.larevueautomobile.com/fic...D4D_9759_12266
Slipfighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 19:31   #98
Evo kako je to prema autoevolution.com,

Auris 1.4D vs Ceed 1.4 Crdi

http://www.autoevolution.com/carcomp...7379&id2=17298,

Auris manje zagadjuje, trosi manje i ide brze , jednu sekundu do 100 kmh i skoro 10 kmh maksimalne brzine vise o odnosu na Ceed sa jednakom snagom.

Auris 2.0D vs Ceed 1.6 Crdi

http://www.autoevolution.com/carcomp...7380&id2=17306

Opet slican rezultat, Auris manje zagadjuje, nesto sitno manje trosi (smao na autoputu), ima vecu maksimalnu brzinu (samo 3kmh) i bolje ubrzava od identicno snaznog Ceeda.

Nisam ljubitelj ovih poredjenja 0 do 100, ali nemamo druge podake za Toyotu, barem ja ne mogu da nadjem nista.
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 20:14   #99
Quote:
Slipfighter kaže: Pogledaj post
A tko ne laze?!

<copy-paste>
Greg Archer, Transport and Environment clean vehicles manager, said: “German carmakers, including BMW, Audi, Daimler and Opel have the biggest gaps between car test results and real-world performance. These companies are also amongst those lobbying hardest to delay the introduction of the new testing system."
.
.
.
At the bottom of the table are Renault and Peugeot Citroen’s (PSA) whose figures show a 16 per cent difference between the ‘real-world’ emissions figures and those recorded in tests, while Toyota showed a difference of 15 per cent.
</copy-paste>

http://www.autoexpress.co.uk/car-new...nomy-gap-grows

Sto predlazes? Da se kupuju Toyote; jer oni najmanje lazu! ;-)
BMW meni nije lagao na onom meni najbitnijem,performansama auta. Vozim čađaru tako da mi je potrošnja prije kupovine koju sam si postavio do 8 -8.5 litara bila čisto prihvatljiva,a realno je litru i pol manja. Performanse su u skladu s očekivanjima od 143 kljusadi,vožnja također u skladu s očekivanjima jednog BMW-a sa zadnjim pogonom. Znači sve što je meni bilo bitno je ispoštovano od strane BMW-a.

Jebe se meni kome su oni zabranili kupovat aute,koliko su lagali na potrošnji,jer samo kreten vjeruje i bmw-u i kia-i i mercedesu i renaultu da auto kompaktne ili srednje klase u normalnim uvjetima na cesti može toršiti 4 ili 5 litara goriva. Da može ako napraviš veću kolonu nego onu na Lučkom u špici sezone.

Ono što je meni veći problem kod KIA/Hyun drloga od same potrošnje(to me zaboli pogotovo kod dizelaša) su performanse koje oni nemaju,a trebali bi imat s obzirom na snagu motora koju tvrde da posjeduju.
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 20:16   #100
Quote:
cc18 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je gore to što radi bmw, jer kio možeš uvijek isprobati i vidiš koliko troši i koliko ide:
http://www.bloomberg.com/news/2012-0...regulator.html
http://www.plant.ca/operations/bmw-f...-delays-55058/
http://www.3news.co.nz/China-BMW-dea...9/Default.aspx
A BMW nemogu isprobati ?
DrVelečasni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.