Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2014., 11:06   #1
Kvarovi na dizel motorima

http://autoklub.jutarnji.hr/benzinci...anje-/1036460/

Evo gledam malo ovo što piše na ovoj stranici i nemogu da vjerujem.
Ovdje piše da se taj skupi dio koji se zove zamašnjak mijenja več na 100 000 km,brzgalice da se mijenjaju na 120 000 km.
Turbina na 150 000 km a na 200 000 km potrebna je i polugeneralka.

Dali je to stvarno tako na većini dizelaša ili se ipak taj rok zamjenje može produžiti,kakva su vaša iskustva??

Moj auto ima 93 000 km,znači da mogu uskoro očekivati raspad zamašnjaka??
Za koju godinu i brzgalice će otići kvragu?
Meni je to sve nekako mala kilometraža za tako skupo popravke ili se varam?

Po oveme što tu piše zaista se više onda isplate benzinci nego dizeli...
Ja sam prešao iz benzinca na dizel ,ali ako me počemu uskoro hvatati ovako veliki popravci poprilično sam se uvalio u govna

Kakva su vaša iskustva sa zamijenama ovih dijelova,na koliko km ste mijenjali ove dijelove??
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 11:12   #2
210 000 km, Clio dCi. Ništa od navedenog nisam mjenjao. Jedino set kvačila i dva velika servisa. Baljezganja u tom članku.
Fishkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 12:39   #3
Puno je tu faktora u igri.

Činjenica jest da su dijelovi za turbodizela s CR ubrizgavanjem skupi u ondosu na atmosferskog benzinca, ali sve to ima svoje pluseve i minuse.

Nekima zamašnjaci traju koliko i auti, bolje rečeno ni neznaju da to postoji, drugi ih rasvale u 100 000km, s injektorima je više stvar sreće i kvalitete goriva koja se toči, kvačila su isključivo na dušu vozača, kao i turbina.

Ugl, činjenica jest da je za manje km i gradsku-prigradaku vožnju atmo benzinac definitivno bolje rješenje, ali ljudi se polakome na one debilne brojke o potrošnji 3-4 litre dizela pa onda kupe šta im ne treba pa kasnije lupaju glavom u zid.
Moonraker is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 12:40   #4
Ma pusti idiota Marušića.
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:41   #5
Što ljudi misle o tom samonazvanom doktoru vidi se u komentarima ispod članka.

Daleko od toga da ti navedeni djelovi ne odlaze ali to nije pravilo za sve aute i nikako ne odlaze na tako maloj kilometraži, naravno uvijek ima iznimki.

Dakle nekome zamašnjak traje i do 250tkm ako se ne radi o puno gradske vožnje.
Netko nema nikad problema sa diznama na CR motorima.

Turbina ako uvjek ima dobro ulje i ako se redovito mjenja na bar 10kkm ako se poštuju pravila nakon brze vožnje može trajati duže od samog motora.

Marušićevo znanje dokazuje i činjenica što uopće predlaže polugeneralku..
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:48   #6
70% ljudi kupi dizela koji ima "120,000 km", šta je onda čudno ako do "150,000" sve crkne? A ako kupiš novog...
cc18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:12   #7
Ja imam nekih 70% gradske voznje, 211tkm, što je zamašnjak??

Kvacilo sam mijenjo doduse, nista drugo.
Astral07 is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:17   #8
Na proslom auto mi je zamasnjak bio ko da je jučer izasao iz tvornice - 160 000 km

Na sadasnjem autu sam morao mijenjati zamasnjak na 120 000 km

Dakle, nema pravila. Sve ovisi tko, gdje, kako...
carevsin is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:37   #9
mali dizel motori koliko je meni poznato nemaju ni turbinu
niti zamasnjak i oni su zasigurno u veliloj prednosti.
Znaci ubiti sve zavisi o nacinu voznje i odrzavanju?
Ceravisin
Koji si prije auto imao i koji motor a koji sad autio imas
i koji motor?
Jel imas uglavnom gradsku voznju ili otvorena?
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:46   #10
Quote:
batela kaže: Pogledaj post
mali dizel motori koliko je meni poznato nemaju ni turbinu
niti zamasnjak i oni su zasigurno u veliloj prednosti.
Znaci ubiti sve zavisi o nacinu voznje i odrzavanju?
Ceravisin
Koji si prije auto imao i koji motor a koji sad autio imas
i koji motor?
Jel imas uglavnom gradsku voznju ili otvorena?
Više ne postoje dizelski motori bez turbine bar ne na europskom tržištu automobila.
Zadnji takvi motori bili si SDI motori od VAG-a ali zbog euro norme prestali su se proizvoditi.

Kod kupovine novog dizela može se i naletit na modele koji su praktički maintence free.

Toyota Auris i Yaris 1.4d4d 90 ks prvi model nije imao dvomaseni zamašnjak(mislim da ga i drugi nema), pogonjen je duplim lancem- nema velikog servisa a sistem ubrizgavanja mu je prilično dugotrajan, nema DPF filtera.
Mali potrošač a ide jako dobro uz to mu je cijena održavanja jako malo s obzirom da je japanac.

Ceed prve serije 1.6 crdi ista priča.
crazy_mustang is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 15:55   #11
ovaj moj ima sve živo i još onaj debilni dpf...
uvijek mi je bila želja uzeti nekog japanca,al eto oni drze
cijenu .Nekako mislim da su to najbolji auti.
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 20:21   #12
Misli, misli.

A DR Marušiću stvarno nije trebala ovakva bljezgarija. Ili je mogao reći javno ovo što je kolega cc18 rekao ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:01   #13
Mogao je u pricu ukljuciti cinjenicu da sve vise novih autiju dolaze sa turbo benzinskim motorima, je to pred-turbo , manji turbo koji krece od nizih okretaja , ali sumnjam da je zato nesto puno podlozniji kvarovima.

KAd gledas, fakat su sjebali s tim eko normama, jedan golf VII SDI s nesto optimitiranijim motorom, da bar 80-85 konja razvija, to bi bilo bombenfest.
Nema se kaj pokvarit, a ide i ide i ide, a potrosnja u rangu TDI-ja.

sudim po SDIju koji i imamo u familiji ,a sad je star 12 godina, neznam kakvu pumpu ima taj aauto ali nije otisla nit propisala, turbine nema , zamasnjak jednomaseni.

Getriba je katastrofa, al to nema veze s ovim dijelom.
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:09   #14
dosta ljudi je neinformirano o današnjim autima a prodavači mnogo toga ne govore nego stalno ponavljaju mala potrošnja pa ljudi imaju problema.
1,9 dci star 8 god 192000 km još uvijek orginalni korpa lamela zamašnjak, nema problema sa dpf-om, egr-om, orginalna turbina
nkdbk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 21:16   #15
Stvar je u tome da se kupuju dizeli jer manje troše i jer je dizel jeftiniji, onda večina vozi kratke relacije i gradsku vožnju i evo ti kvarova na dizelu. Treba još dodati lošu kvalitetu goriva i novi auti to teško podnose.
Tata je kupio benzinca i nije nikada požalio, bio je jeftiniji od dizela, u 45t km ima prosjek od 6,5l/100km, motor se ni ne čuje da radi, nema DPF i ostala sranja...
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 22:23   #16
Mislim da je bitna stvar da MOŽE otići, a ne da mora. Iako su ti prijevremeni kvarovi bili većinom i puno prije 100tkm.
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 06:21   #17
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Mogao je u pricu ukljuciti cinjenicu da sve vise novih autiju dolaze sa turbo benzinskim motorima, je to pred-turbo , manji turbo koji krece od nizih okretaja , ali sumnjam da je zato nesto puno podlozniji kvarovima.

KAd gledas, fakat su sjebali s tim eko normama, jedan golf VII SDI s nesto optimitiranijim motorom, da bar 80-85 konja razvija, to bi bilo bombenfest.
Nema se kaj pokvarit, a ide i ide i ide, a potrosnja u rangu TDI-ja.

sudim po SDIju koji i imamo u familiji ,a sad je star 12 godina, neznam kakvu pumpu ima taj aauto ali nije otisla nit propisala, turbine nema , zamasnjak jednomaseni.

Getriba je katastrofa, al to nema veze s ovim dijelom.
Identičnu kao tdi,no to nije mana... Da nema tog mjenjača kod sdi-a bio bi to vrlo preporučljiv polovnjak za sve one kojima brzina nije važna...
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 09:52   #18
Quote:
nkdbk1 kaže: Pogledaj post
dosta ljudi je neinformirano o današnjim autima a prodavači mnogo toga ne govore nego stalno ponavljaju mala potrošnja pa ljudi imaju problema.
1,9 dci star 8 god 192000 km još uvijek orginalni korpa lamela zamašnjak, nema problema sa dpf-om, egr-om, orginalna turbina
E ovo mi je drago čuti,baš me zanima što bi rekao sveznajući Marušić na ovaj primjer.
Ja imam isti 1.9 dci,130 ks,8 godina star,pa me zanima kako si uspio tako dugo sačuvati sve te dijelove??Kako se najčešće voziš,otvorena ,grad?
Koliko često mijenjaš filtere i koje ulje točiš u auto??

Negdje sam pročitao da filter goriva na dizelašima igra važnu ulogu i da ga je dobro mijenjati svakih 10 000 km kao i filter ulja,što o tome mislite??
batela is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:06   #19
Nemam živaca čitati članak, jel na kraju preporučio Valvoline ulje kao vrhunac dostignuća u kvaliteti ulja?
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2014., 10:10   #20
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Nemam živaca čitati članak, jel na kraju preporučio Valvoline ulje kao vrhunac dostignuća u kvaliteti ulja?
Kad budeš od volje pročitaj ga,nije dug,a nije spomenuo valvoline začudo...
batela is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:31.