Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2004., 15:18   #21
kupila sam neki dan dvije kosulje...obje talijanski brojevi 42, dakle negdje 38. jedna mi je savrseno taman&po mjeri a druga je ogroomna. cudno s obzirom na to da su iz istog shopa...
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 13:45   #22
Evo, danas na HTnetovim stranicama:

Brojevi za taštinu

Amerikanci su sve viši i sve širi pa krojači moraju pribjeći triku zvanom 'brojevi za taštinu' - tako da potrošači misle da nose manju veličinu nego što doista nose.
No, industrija se nada da će ponovno uvesti standardne veličine jer je provedeno istraživanje, najveće od 1941. kad su se pripremale uniforme za vojnike koji kreću u rat, o tome koliko je prosječno američko tijelo.
Studija je nazvana 'SizeUSA', a sponzorirale su je tekstilna industrija, američka kopnena vojska i mornarica te nekoliko sveučilišta, objavili su u ponedjeljak mediji.
Poseban uređaj koji je mjerio 240 veličina na svakoj od deset tisuća osoba, pokazao je koliko su se stvari promijenile.

Tradicionalna veličina 8 na primjer, što je kod nas otprilike 38, u tekstilnoj industriji previđena je za prosječno krupnu ženu struka 27 inča, 68,5 cm.
No studija je pokazala da je struk prosječne suvremene žene od 32 do 37 inča (81 do 94 cm), ovisno o etničkoj skupini kojoj pripada. A sve te žene i dalje nose veličine od 8 do 10 (38-40).
Direktor projekta Jim Lovejoy pokazao je proizvođačima opseg grudi, struka i bokova žena koje nose tu veličinu i provjerio koliko su te mjere veće od proizvođačkih specifikacija.
Podaci iz studije bit će upotrebljeni i u određivanju veličine sjedišta u avionima i autima. Zadnjih je godina sve više Amerikanaca pretilo pa je zrakoplovna industrija počela naplaćivati i dvije karte takvim putnicima.
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2004., 14:03   #23
Negdje sam pokupila da to primjenjuje i kradljivica J.Lo

Inače, klela se i meni žena u jednom butiku da joj dolaze "ovaaaaakve" žene (didaskalija: širi ruke daleko od bokova i čudi se) i traže broj 38.

hm, hm...

Pa ih ti sad uvrijedi, neće ti više ni prismrdit dućanu.
__________________
Pinta. Nina. Santa Maria. (Into eternity)
maristella69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2004., 22:22   #24
Nesto mi tu ne stima; ja sam negdje 38, negdje 40, talijanski pak 44, sto je americki 6; da li je to moguce?
mali bombon is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2004., 06:21   #25
Nas broj cipela 39 je broj 9 US. S cipelama nikad nemam problema.
Kupovina odjece je totalno drukcija prica. Tu sam se vec dobro naucila da prije no sto kupim, obavezno isprobam. I to kad idem u kabinu nosim i broj 6, 8 a neki put cak i 10. U jednom ducanu u osmici plivam, u drugom osmica samo sto ne popuca po savovima ili je ne mogu navuci preko koljena.
Sto se traperica tice, tu sam broj 27, neki put 28.
Moje ipak omiljeno je kad prikazu velicine kao XS, S, M, L, XL te onda, za one malo zaokruzenije XXL, XXX2...kako god da vec ide. Ovo je obicno za majice, kosulje i jakne.
Tu padam u komu. U jednom ducanu sam M, u drugom XL jer onaj M nije mogao da se nategne nize od vrata, ili sta na kosulji koja je imala oznaku M ili L gumbici skoro nisu popucali i razbili ogledalo u kabini....

Kupovina odjece je stvarno zabavna, ali sta ne standardiziraju te velicine vec jednom? Ide mi na zivce ono provirivanje iz kabine i moljenje prodavacice za neku krpicu u broju vecem.
Daphne is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2004., 17:00   #26
dizem ovaj topic jer mi treba pomoc


moze li mi netko reci koliko je 115 lbs (mislim da je rijec o tezini) kg
croft is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:39.