Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 14:58   #1
Brak katolkinje i pravoslavca

Imam jedno pitanje, da li je moguć brak između katolkinje i pravoslavca, bez da jedno od njih pređe na tu drugu vjeru. Vjenčanje bi bilo u pravoslavnoj crkvi.
Hvala
meba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:59   #2
Izaberite neku 3. vjeru
DEWEY,the is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 15:02   #3
Hehehe, nije za mene
Vjenčanje je brzo pomozi!
meba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 15:09   #4
Mislim da se katolkinja neće trebati prekrstiti ......
Ali ovako nevezano za temu .....Samo da spomenem...to katolik,pravoslavac,protestant,...to je stvoreno da stvara razdor među ljudima ....skroz anti -krščanski ....a krivi su raznorazni poglavari koji su to i razdjelili a riječ je o svećenicima,popovima....
Najviše se osjeća A)kod takvih slučaja (kao taj tvoj) i B) u slučaju rata....nikad ne prestaju sukobi
A pogotovo kad je i A i B ....
Dobar provod na vjenčanju svejedno ....
DEWEY,the is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 15:15   #5
Quote:
meba kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, da li je moguć brak između katolkinje i pravoslavca, bez da jedno od njih pređe na tu drugu vjeru. Vjenčanje bi bilo u pravoslavnoj crkvi.
Hvala
Da imam primjer, oženjeni u katoličkoj crkvi, krstili dijete u pravoslavnoj, skladan i savršen brak. Naravno oboje su intelektualci a ne neki prizemljeni likovi da na to gledaju kao nešto nevjerojatno i nemoguće.
__________________
što znam znam, što ne znam guglam
guglaj ovo:Svašta za vidit
kokan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 15:24   #6
Quote:
kokan kaže: Pogledaj post
Da imam primjer, oženjeni u katoličkoj crkvi, krstili dijete u pravoslavnoj, skladan i savršen brak. Naravno oboje su intelektualci a ne neki prizemljeni likovi da na to gledaju kao nešto nevjerojatno i nemoguće.
Ma super primjer
DEWEY,the is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 15:55   #7
Quote:
meba kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, da li je moguć brak između katolkinje i pravoslavca, bez da jedno od njih pređe na tu drugu vjeru. Vjenčanje bi bilo u pravoslavnoj crkvi.
Hvala
Ne da je moguće već je normalno.
Kršteni smo i jedni i drugi i toj je jedino bitno, a krštenje je za sve isto.
Znam za primjer gdje je jedna pravoslavka koja se udala za katolika ( ustvari više njih ) bez da su sada kao postale katolkinje, i još su išle u katoličku Crkvu i ispovijedale se i pričešćivale kao i katolici.
__________________
ja ba ... i?
Malevar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 17:24   #8
Super, to ce uvelike olaksat sve! Hvala
meba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 18:24   #9
E da, negdi sam cula da ako se pravoslavac vjenca sa katolikom u katolickoj crkvi da njemu ne priznaju brak u crkvi nego samo katoliku, tako da se de facto on opet moze crkveno ozenit. Ima li sta u tome?
meba is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 21:08   #10
Sto se tice katolicke crkve i vjencanja u njoj nema nikakvih problema. Jer ako je recimo djete krsteno u pravoslavnoj crkvi, bez problema moze primiti prvu pricest u katolickoj crkvi i krizmu.
__________________
Save the cheerleader! Save the world!
osjecanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 00:09   #11
Quote:
meba kaže: Pogledaj post
E da, negdi sam cula da ako se pravoslavac vjenca sa katolikom u katolickoj crkvi da njemu ne priznaju brak u crkvi nego samo katoliku, tako da se de facto on opet moze crkveno ozenit. Ima li sta u tome?
Sam čin govori za sebe...
Ljudi će otići u crkvu i tamo se vjenčati ako to osjećaju bez obzira na to dali je brak priznat....bitan je ćin i što oni osjećaju ....
Iskreno eto...ikao nisam pobornik crkve ...to ti je moj savjet...
DEWEY,the is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.