Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.11.2011., 12:24   #81
po toj logici moj je estrih već odradio svoje, jer je izliven po onim nesnosnim prošloljetnim vrućinama, ali kako god, riskirati pucanje keramike neću i postupno ću zagrijavati pod.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2011., 13:01   #82
Quote:
Igor1711 kaže: Pogledaj post
po toj logici moj je estrih već odradio svoje, jer je izliven po onim nesnosnim prošloljetnim vrućinama, ali kako god, riskirati pucanje keramike neću i postupno ću zagrijavati pod.
Napisao sam da sam grijao na 45 stupnjeva...

Samo polako...
ninoras is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2011., 09:53   #83
Podno grijanje i laminat

Molim za savjet oko ugradnje podnog grijanja.

Dnevna soba u prizemlju, površine 48m2, strop 3,15m, sjeverna orjentacija sa velikim prozorima prema vrtu.
Pod ima hidro izolaciju, najlon i 24 cm stiropora te je po vrhu estrih.
Osnovno grijanje je peć na drva.

Našao samo elekrično podno grijanje prihvatljive cijene i zanima me mogu li iznad podnog grijanja na jednom dijelu staviti pločice/mramor (manji dio) a na drugom bambus parket ili laminat?

Nova vikendica u Dalmatinskoj Zagori - povremeno korištenje kroz cijelu godinu.

Hvala unaprijed.
grgurmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 14:05   #84
Procitati o Elektricnom podnom grijanju

Electric radiant floor heating systems are becoming quite common. They are energy efficient, comfortable and aesthetically pleasing because you cannot see that they are there. Radiant floor heating systems work by placing an electric heating mat beneath the tile or floor surface, which works much like an electric blanket only it heats the floor from underneath.
Lack of Sheid
*

The Learning Channel reports that there is growing concern that radiant heat produces and releases electromagnetic field (EMF) radiation, and that this radiation can in turn lead to higher cancer rates. A Radiant Electric Emissions Test, or "REET" can measure your radiant floor heating system to determine the EMF levels. Purchasing radiant flooring that has passed this REET test is generally safer as it emits less EMFs.
High EMF Levels
*

When considering the purchase of an electric radiant heating system, look for products that are made with dual wire electromagnetic frequency radiation canceling technology. Many of the cheaper products are single-wire systems, and these systems emit high levels of EMF, thus potentially increasing an individual's risk of cancer, according to The Learning Channel.
Cancer Risk
*

While most household appliances produce EMF, the average American is generally exposed to 1 mg or less of electromagnetic fields each day. For those with radiant floor heating that does not have a "shield," an individual may face exposure to significantly higher amounts of Electromagnetic radiation. What is most surprising is that TLC reports that some scientists and individuals argue that using some radiant floor heaters is sometimes the equivalent of exposing you to the same amount of radiation as pressing your face directly against a microwave while it is operating.


Read more: The Health Concerns With Radiant Floor Heat | eHow.com http://www.ehow.com/list_6503380_hea...#ixzz1f0NonMqC
geto2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2011., 14:06   #85
Electric floor heating systems


Electric floor heating systems comprise an arrangement of heating cables or films incorporated in the thickness of the floor below a covering. Heat is produced by the flow of electric current through the incorporated heating elements. This current may generate low-frequency magnetic fields around the heating elements, the field strength varying according to the type of heating cable used.
State-of-the-art electric floor heating systems produce only negligible magnetic fields. These systems employ two-core heating cables in which the magnetic fields of the adjacent supply and return conductors cancel each other out. The generally greater distance between supply and return conductors in single-core cable floor heating systems, on the other hand, may result in stronger low-frequency magnetic fields during the heat-up phase.

Floor heating systems incorporating two-core heating cables pose no risks in terms of magnetic field exposure.
While it is not yet known whether magnetic fields generated by single-core cable floor heating systems constitute a health risk, there is evidence to suggest that even relatively weak low-frequency magnetic fields may increase the risk of childhood leukaemia.



The following precautions help to minimise exposure to the magnetic fields generated by single-core heating cable systems:




•Whenever possible, heat up spaces while they are unoccupied.

•Do not place mattresses and bed bases directly on the floor - use a bed frame. The additional distance from the floor reduces magnetic field exposure
geto2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2011., 17:28   #86
Quote:
geto2 kaže: Pogledaj post
Electric floor heating systems
Pročitao sam i izgubio vrijeme na gluparije za koje bi bilo najbolje da pobrišete.
grgurmali is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2011., 17:59   #87
Quote:
grgurmali kaže: Pogledaj post
Pročitao sam i izgubio vrijeme na gluparije za koje bi bilo najbolje da pobrišete.
Potpisujem!
podnog is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 22:08   #88
evo ima već 15-tak dana grijem se na električno podno grijanje. nakon uspješnog predgrijavanja prostorija (nije ništa popucalo, Bogu hvala) prešao am na rad po jeftinoj tarifi. grijanje radi od 22-07 i 13-16 (uvjetno rečeno radi - radi otprilike 5-7 sati u ovom periodu). ovo su podaci za dnevni dio sa kuhinjom gdje su instalirana 2 grijača, jedan od 2900W i onaj u kuhinji od 500W. postavljenja temperatura poda je 29°C i u periodu kad ne radi tj. kad je skupa tarifa, padne za nekih 4-5°C a temperatura zraka varira u svega 1°C gore-dole, i kreće se oko 21 stupanj.
ono što mi se jako sviđa je to što su prostorije tople, ne samo podovi, nego i zidovi, pa mislim da bi ciljana temperatura zraka mogla ići za stupanj niže a da ugoda ostane ista.
kabeli su elektrini, a regulaciju i prateće algoritme sam radio sam.
trenutno se zabavljam sa mjerenjima i poboljšanjima algoritma upravljanja pa ako netko ima kakav hint ili preporuku za literaturu vezanu za podno grijanje bio bih zahvalan.
Igor1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 08:20   #89
Molim nekoga da mi pomogne,naime kolega keramičar mi je postavio el.podno grijanje (mrežicu) a kad je došao električar i probao spojiti dolazi do velikog pada napona te nakon nekog vremena izbaci osigurač,Da li je netko imao sličan problem ili možda iz iskustva zna šte se dešava.Hvala unapred.
milorad888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2012., 14:12   #90
Quote:
milorad888 kaže: Pogledaj post
Molim nekoga da mi pomogne,naime kolega keramičar mi je postavio el.podno grijanje (mrežicu) a kad je došao električar i probao spojiti dolazi do velikog pada napona te nakon nekog vremena izbaci osigurač,Da li je netko imao sličan problem ili možda iz iskustva zna šte se dešava.Hvala unapred.
Daj malo više podataka pa će netko probati i pomoči

1. da li je grijača mreža prije puštanja pod napon ispitana omski

2. koliko kvadrata se pokrili sa tom mrežom ( računaj 150W/m2 )

3. koji je napojni kabel koji je došao do termostata

4. Koji je njegov osigurač 6,10,16 B,C

5. Kako ste zaključili da je došlo do pada napona ( koji je kabel što napaja
stan/kuću/garažu)
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 07:30   #91
podno grijanje

evo podataka redom
1.napojni kabel kuće je 5x6mm2
2.Napojni kabel grijanja je 3x1,5mm2
3.Osigurač je 16A
4.Pad napona se vidio jer je kod prvog paljenja bilo spojeno zajedno sa halogenom (12V)rasvjetom kupatila
5.Omski je sve ok
milorad888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 07:31   #92
Zaboravio sam napomenuti da se čulo zujanje u osiguraču
milorad888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2012., 15:29   #93
Quote:
milorad888 kaže: Pogledaj post
Zaboravio sam napomenuti da se čulo zujanje u osiguraču
E za početak provjeri spoj na osiguraču, 80% sam siguran da ti je klimav spoj/otpustio vijak
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2012., 06:26   #94
Električar mi je provjerio sve spojeve,zamjenio osigurač grijanje se ponaša isto,
Kad okrećem termostat pali se zelena lampica i kad se nakon pola kruga upali crvena izbaci osigurač.
milorad888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 01:03   #95
Pozdrav,

ima li koja preporuka koje ele. podno grijanje (Maker, Model s kolikim grijacima na spomenutu kvadraturu) staviti u kupaonicu (6.5m2) a koje u hodnik (4.4m2) stana.
Dali je znacajna usteda naspram nekog drugog grijanja??

Hvala
jesiyea is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 09:28   #96
Quote:
milorad888 kaže: Pogledaj post
Električar mi je provjerio sve spojeve,zamjenio osigurač grijanje se ponaša isto,
Kad okrećem termostat pali se zelena lampica i kad se nakon pola kruga upali crvena izbaci osigurač.
Nek izmjeri otpor tog strujnog kruga kad je termostat na max. i napiši koliki je.
Muljuzator is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 20:08   #97
Quote:
milorad888 kaže: Pogledaj post
Električar mi je provjerio sve spojeve,zamjenio osigurač grijanje se ponaša isto,
Kad okrećem termostat pali se zelena lampica i kad se nakon pola kruga upali crvena izbaci osigurač.

vidim gore si spomenuo da na istom tom str. krugu su i halogenke, da li su one upaljene kad pališ podno, ako imaš puno halogenki i onaj toroidni transformator oni znaju povući dosta struje prilikom paljenja
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2012., 19:58   #98
Moze onda jedno kratko pitanje:

Dali se moze stavljat elek. podno grijanje ispod namjestaja??? ili mora biti samo ispod slobodnih povrsina??

Hvala
jesiyea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 07:51   #99
Quote:
jesiyea kaže: Pogledaj post
Moze onda jedno kratko pitanje:

Dali se moze stavljat elek. podno grijanje ispod namjestaja??? ili mora biti samo ispod slobodnih povrsina??

Hvala
ma možeš di oćeš staviti grijače, samo ne vidim poantu stavljanja recimo u kuhinji ispod elemenata, em ti je veći trošak prilikom kupnje + veću površinu griješ

izraćunaj di ide namještaj (koja god prostorija bila) i postavi samo ispod slobodnih mjesta
__________________
■“Ja, otkako sam sam sebe ufatio u laži, više nikome ne vjerujem!”
kavasaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 13:27   #100
Quote:
kavasaki kaže: Pogledaj post
ma možeš di oćeš staviti grijače, samo ne vidim poantu stavljanja recimo u kuhinji ispod elemenata, em ti je veći trošak prilikom kupnje + veću površinu griješ

izraćunaj di ide namještaj (koja god prostorija bila) i postavi samo ispod slobodnih mjesta
haha, procitaj jos jednom sta si napisa pa ces vidit da nisi nista odgovorija
a netribas se pravit pametan pa govorit o kuhinjskim elementima jer o tome nije bila rijec, a ako nezelis pomoc onda nemoj nista ni govorit.
jesiyea is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.