Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2015., 18:19   #141
Quote:
D.C. kaže: Pogledaj post
Nije normlano, nesto ne stima.
Znaš li možda što je najbolje prvo napraviti? Zamijeniti termostat?
laki47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2015., 18:43   #142
Quote:
laki47 kaže: Pogledaj post
Znaš li možda što je najbolje prvo napraviti? Zamijeniti termostat?
Sigurno je u termostatu problem, osim ako je sonda stavljena uz sam grijac, onda je do toga, a to ne mozes popraviti osim da odvojis sondu od grijaca.
D.C. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 18:52   #143
Hvala na odgovoru!

Može prijedlog kvalitetnog termostata? Što se isplati uzeti za kupaonicu?
laki47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2015., 10:47   #144
Quote:
laki47 kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru!

Može prijedlog kvalitetnog termostata? Što se isplati uzeti za kupaonicu?
S obzirom da je električno podno grijanje jedino grijanje u tom stanu, preporuka je uvijek programski termostat. Jer se onda može podesiti da grije po jeftinijoj tarifi i "napuni" pod toplinom koja preko dana isijava. Koliko dugo će isijavati, ovisi o debljini glazure u kojoj se nalazi grijaći kabeli.
Mi smo radili i sa glazurom od 13cm gdje se pod "puni" cijelu noć, ali mu treba skoro cijelu dan da se "ohladi" tako da je minimalno korištenje skuplje tarife.

Može biti bilo koji programski termostat za električno podno grijanje. A podešavanje je stvar proračuna i onda praktične provjere.
Termozona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2015., 12:27   #145
Quote:
D.C. kaže: Pogledaj post
Elektricno podno grijanje i njegova potrosnja!
__________________________________________________ __

U novom stanu smo stavili el. podno grijanje, i sve u stanu je iskljucivo na struju. Posto sve zanima koliko stvarno kosta grijanje na struje na ovaj nacin, ukljucujuci i mene, dao sam si truda i pratio potrosnju.

Da bih dao kontekst svemu tome, evo prvo par bitnih podataka:

57,53m2 grijanog prostora na temperaturu od 25C.
A kategorija energetske ucinkovitosti stana ( OSIJEK )
Stan se nalazi u prizemlju, između dva stana , okrenut prema južnoj strani.
Nova PVC stolarija i nova protuprovalna vrata (odlicna izolacija)
Svi podovi u stanu su "plivajuci"(izolirani ispod sa nekoliko cm stiropora i izmedju zidova 1cm stiropora, u toj 12-15cm betonskoj ploci stoje grijaci elementi, odnosno 2,5 - 3,5cm ispod povrsine po kojoj se hoda.
Na podu je Vinil, a u kupatilu i kuhinji plocice.
150W/m2 kuhinja i kupatilo i 110W/m2 ostatak stana.


Sorry ali meni se to cini puno. Usporedjujem sa svojim stanom koji je nesto manji (38m2) i plin me dođe oko 400-450 Kn mjesecno !!

Zadnje uređivanje Majstor : 26.02.2015. at 16:10. Reason: Skraćivanje quotanja.
silvestar13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 11:05   #146
Ovako, u poslovnom prostoru je keramika na podu. Vađenje keramike ne dolazi u obzir. U obzir uglavnom dolazi "ljepljenje" podnog grijanja na mrežici na dio kod radnog stola gdje se najviše boravi (2-3m2) i preko toga pločice poviše grijaća. Dali je ovo izvedivo ili postoji li drugi način da zagrijem jedan dio poda? Zub od 1.5-2cm mi ne predstavlja problem jer mnogo veči je problem hladni pod. Prostor se grije klima uređajem.
Molio bih savjete, hvala!
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 12:21   #147
Postavi to kao plivajući pod. Od ispod postavi toplinsku izolaciju, a onda na to grijanje.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 14:23   #148
Nisam baš razumio. Možda jesam ali se visina diže dosta više onda?
https://www.google.hr/search?q=pliva...UIBigB#imgrc=_
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2015., 16:13   #149
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Nisam baš razumio. Možda jesam ali se visina diže dosta više onda?
https://www.google.hr/search?q=pliva...UIBigB#imgrc=_
Još jedno pitanje...gledao sam u feroterma Danfoss podno, 3m2 je oko 1500kn.
Ima netko iskustva s Magnum, koje je doduše deblje(4mm) ali i 30-ak% jeftinije? Može i preporuka za neki "treči" set.
PS. ne gledam jeftinije več bolje.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2015., 09:20   #150
Danfoss (DEVI) je tu valjda "kralj".
Ja imam neko izraelsko (prodaje se pod nazivom Clima tech). Bilo je nešto jeftinije, ali neznatno.
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 11:08   #151
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Još jedno pitanje...gledao sam u feroterma Danfoss podno, 3m2 je oko 1500kn.
Ima netko iskustva s Magnum, koje je doduše deblje(4mm) ali i 30-ak% jeftinije? Može i preporuka za neki "treči" set.
PS. ne gledam jeftinije več bolje.
Treći set bi mogla biti suha ugradnja. Mnogi proizvođači nude folije ili sisteme za suhu ugradnju koji se postavljaju ispod laminata ili tapisona.
U tom slučaju ne treba stavljati novi sloj pločica i nema "zuba".

Ne smijem oglašavati na forumu, ali guglajte aluminijska grijaća folija za laminat.

Zadnje uređivanje Termozona : 02.12.2015. at 11:19.
Termozona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2015., 11:29   #152
Vidio sam i da postoje folije međutim u poslu bude i mokrog poda pa laminat/drvo/tapison nisu poželjni. Mislim da ču iči na grijaće na mrežici pa pločice, dovoljno je 2-3m2.
Sad mi padne na pamet folija pa linoleum no ne djeluje mi dugoročno, mislim da su pločice najzahvalnije.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 17:25   #153
Završio sam jedan posao postavljanja keramike u Rijeci stan od 120 m2 poda a u estrih je postavljeno električno podno grijanje firma iz Rijeke je postavljala podno grijanje.

Grijanje je pušteno u pogon i u funkciji je bio prije Božića a ja sam išao 14 da vidim kako to funkcionira pa evo nekih zapažanja.
Cijeli stan je u keramiki porcelan pločice fasada od stiropora 12 cm 2 kat donji stanovi se još ne griju a gornja ploča iznad stana nema krova znači ravna ploča i izolacija.

Temperatura na termostatu je podešena na 20c pošto nitko ne boravi i nije namješteno osim kuhinje unutra je takav ugodan osjećaj, ja se grijem na klimu pa to nemogu uspoređivat.
Mjerena temperatura na podu ili keramiki je 20.7 c, iznad keramike na visini od 1.1m je 20c a na visini od 2.2m od poda je 20.5c termostat je podešen na 20c na visini od 1.4m oscilacija temperature je 0,7c nevjerovatno je kako je izbalansirana toplota vjerovatno zahvaljujući dobroj izolaciji i poda i gornje ploče.

Juče razgovarao sa majstorom koji je postavljao podno grijanje i kaže da je potrošnja kad postigne odgovarajuću temperaturu od 20c tj, održavanje te temperature potrošnja svega oko 30% ukupno instalirane snage a za ovaj ugođaj zaista i vrijedi.

Evo par slika.


BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 23:25   #154
Super stvar, odlično! Koliko je izašlo po m2 ako nije tajna, i da li je bolje i ekonomičnije podno električno ili podno centralno na plin? I koliko su široka ova vrata za balkon na prvoj slici i da li je to PVC ili aluminij? hvala
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 13:55   #155
Nisam pitao koliko je izašlo po m2 klizna vrata 2.8m i klizni prozori 2.8m i drugi 3.0m 3 velika otvora.
Koje je bolje neznam ali sam ugodno iznenađen sa ovim rješenjem ali u ovom slučaju nemaju druge mogućnosti osim električnog grijanja i ja trebam kod sebe raditi podno grijanje pa tražim rješenja da je ekonomično i isplativo.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 21:16   #156
ok, hvala, da li je je 2,8m ovaj klizni dio ili sveukupno klizni + fiksni, ovdje na 1. slici mi ovaj dio desno koji klizi izgleda cca 1,5m, taj klizni dio me zanima kolike je širine otprilike?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 08:46   #157
Ukupna stijena je 2.8 md i klizni je pola ovdje se bolje vidi na sliki ispod.
BatmanBg is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:32   #158
hvala na ovim slikama a mene bi zanimala koja je ovo keramika i sa kojom ste fugom išli jer i ja planiram danfoss grijanje i onda ovakvu keramiku. je li cijelom površinom stavljena mrežica ili pojedinačno
brukiluki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 13:40   #159
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Super stvar, odlično! Koliko je izašlo po m2 ako nije tajna, i da li je bolje i ekonomičnije podno električno ili podno centralno na plin? I koliko su široka ova vrata za balkon na prvoj slici i da li je to PVC ili aluminij? hvala
Već je nekoliko puta bilo objašnjeno, ispravno relaizirani i instalirano podno grijanje na plin ima troškove rada 2-2.5 puta manje od električnog, isto vrijedi i za električne bojlere za grijanje vode. Znaći iz plina 1kWh košta 0.4-0.45kn, iz struje 0.85-1.0kn, ovdje je uračunato korištenje dvotarifnog brojila.

A instalacijski troškovi električnog su nešto manji od plinskog.
Chvembo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 19:43   #160
Quote:
BatmanBg kaže: Pogledaj post
Ukupna stijena je 2.8 md i klizni je pola ovdje se bolje vidi na sliki ispod.

ok, hvala, tako sam i mislio.
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.