Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.08.2011., 22:11   #241
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
To krvarenje ti je vjerojatno uzrokovano time što je tijekom postavljanja Mirene možda napravljena manja ranica na cerviksu instrumentom.
U svakom slučaju proći će i ne smije biti nikakvog krvarenja tijekom odnosa.

Nije mi baš jasan ovaj dio sa oralnim seksom, zašto bi Mirena imala ikakvog utjecaja na to?
Znači ne bi trebalo u skorije vrijeme biti krvarenja. Pa to je odlična vijest.

Oralni seks ne bi bio moguć ukoliko dolazi do bilo kakvog krvarenja iz rodnice.

Koliko sam skužila do krvarenja dolazi radi ozljede na cerviksu i to potiče penetracija.


Znači ako mi se to krvarenje bude često ponavljalo tijekom seksa, mora se liječniku, jer to nije normalno?
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 22:15   #242
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
Znači ne bi trebalo u skorije vrijeme biti krvarenja. Pa to je odlična vijest.

Oralni seks ne bi bio moguć ukoliko dolazi do bilo kakvog krvarenja.

Koliko sam skužila do krvarenja dolazi radi ozljede na cerviksu i to potiče penetracija.


Znači ako mi se to krvarenje bude često ponavljalo tijekom seksa, mora se liječniku, jer to nije normalno?

Da, to krvarenje ne bi smjelo potrajati.
Ne smije biti krvarenja ni za vrijeme niti bez odnosa.
Ali moraš dati tijelu koji mjesec prilagodbe.

Ako nakon 2 mjeseca i dalje krvaruckaš obavezno odi kod ginekologa.
Poanta Mirene i je bezbrižan seks, a ne da te ograničava i sputava.
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2011., 22:25   #243
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Da, to krvarenje ne bi smjelo potrajati.
Ne smije biti krvarenja ni za vrijeme niti bez odnosa.
Ali moraš dati tijelu koji mjesec prilagodbe.

Ako nakon 2 mjeseca i dalje krvaruckaš obavezno odi kod ginekologa.
Poanta Mirene i je bezbrižan seks, a ne da te ograničava i sputava.

Hvala na odgovoru. Znači trebam dati šansu svome tijelu.
Kad sam pričala o oralnom seksu mislila sam na onaj koji se vrši nad ženom.
Sigurno je tu došlo do male zabune.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 19:53   #244
Razdoblje prilagodbe može trajati i do 6 mj. Ja sam skoro 5 mj. skoro svakodnevno krvarila (koja kapljica ili smećkasti iscjedak), lice mi se počelo mastiti, dobivala sam akne na bradi (u pubertetu nisam imala akni), kosa mi se mastila i više nego inače, i imam osjećaj napuhanosti abdomena.
Već sam ju mislila vaditi, ali mi je ginićka rekla da se strpim još 1 mj. Krvarenje i sve ostalo je nestalo, jedino imam osjećaj nadutosti, kao da mi je trbuh malo veći nego inače. Ima li netko takva iskustva?
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 20:13   #245
Meni je isto trbuh napuhaniji...ali sam to pripisala tome da više jedem, manje vježbam, nisam više u 20-tima i tako
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 20:29   #246
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Meni je isto trbuh napuhaniji...ali sam to pripisala tome da više jedem, manje vježbam, nisam više u 20-tima i tako
Pa i ja se nekako dvojim da li je to isto zato ili od Mirene.
Mada nisam primjetila da više jedem, čak više hodam nego prije, vježbala nikad nisam, rodila carskim prije 2.5 g. a trbuh mi je 3 tj.nakon poroda bio ravan.
Jedino kaj više nisam u 20-ima.
Al škembica je ti. Da li od Mirene ili zuba vremena...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 21:01   #247
Ma meni nikada zapravo trbuh nije nakon poroda postao više skroz ravan, ali kad sam u par navrata redovito vježbala ipak je izgledao pristojno.

A čokolada mi je ovisnost

Ma ja si nekako mislim - ako je razina hormona apsorbiranih u sistemsku cirkulaciju preniska da bi uzrokovala prekid ovulacije (za usporedbu uzmi kolike su razine hormona u mikrodozažnim OC pilulama najnovije generacije) zvuči mi nevjerojatno da je dovoljno visoka za sistemne nuspojave tipa debljanje

Meni sve to više zvuči da žene traže opravdanje što više ne izgledaju kao prije pa Mirena sasvim dobro dođe kao objašnjenje
Gerta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 11:55   #248
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Ma meni nikada zapravo trbuh nije nakon poroda postao više skroz ravan, ali kad sam u par navrata redovito vježbala ipak je izgledao pristojno.

A čokolada mi je ovisnost

Ma ja si nekako mislim - ako je razina hormona apsorbiranih u sistemsku cirkulaciju preniska da bi uzrokovala prekid ovulacije (za usporedbu uzmi kolike su razine hormona u mikrodozažnim OC pilulama najnovije generacije) zvuči mi nevjerojatno da je dovoljno visoka za sistemne nuspojave tipa debljanje

Meni sve to više zvuči da žene traže opravdanje što više ne izgledaju kao prije pa Mirena sasvim dobro dođe kao objašnjenje
Ma nisam ni mislila da mi Mirena uzrokuje debljanje, pa ni noviji OC ju ne uzrokuju, yaz čak potiče riješavanje vode iz organizma, pa si "lakši", a Mirena potiče zadržavanje vode.
Mada OC i Merna imaju totalno drugačiji modus: prvo je estrogen-progesteron i samo zato nema ovulacije, a Mirena ju solo progeteronska kontracepcija koja atrofira endometrij. Mislim, nije toliko stavr u dozaži, već kombinaciji hormona.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2011., 15:12   #249
Quote:
Gerta kaže: Pogledaj post
Meni je isto trbuh napuhaniji...ali sam to pripisala tome da više jedem, manje vježbam, nisam više u 20-tima i tako
Mirena i ja se družimo poslijednje dvije godine.
Smanjila su se krvarenja, popravila krvna slika, popravila mi se malo i psiha

Prvih nekoliko mjeseci sam primjetila da mi grudi rastu, trbuh natiče, voda se zadržava. No, to s vremenom sve ide na bolje. Osim trbuha , al me natjerao da se pokrenem, pa ga dovodim vježbom u red
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 23:45   #250
Ja nisam napuhnuta; sa trbuhom mi je sve u redu.
Međutim, imam iscjedak smeđo krvavi i zabrinuta sam za svoj seksualni život.
Ozbiljno razmišljam da pričekam nekih dva mjeseca i ako se stanje ne popravi, da je skinem.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 00:56   #251
I usput budi rečeno.
Znam za ženu koja je između ostalog dobila nogu od tipa kad je stavila Mirenu.

Naime, čovjeku se nisu svidjeli iscjedci, a nije mu se dalo čekati da to prođe.

Ima divnih muškaraca, zar ne.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 10:12   #252
Quote:
PERLA_ kaže: Pogledaj post
I usput budi rečeno.
Znam za ženu koja je između ostalog dobila nogu od tipa kad je stavila Mirenu.

Naime, čovjeku se nisu svidjeli iscjedci, a nije mu se dalo čekati da to prođe.

Ima divnih muškaraca, zar ne.
Vidiš, vidiš... još jedna dobra strana Mirene. Djeluje kao filter za kretene.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 10:46   #253
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
Vidiš, vidiš... još jedna dobra strana Mirene. Djeluje kao filter za kretene.



...da su krila uvjet za let letile bi kokoške i pingvini...
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 15:39   #254
Quote:
rusha kaže: Pogledaj post
Vidiš, vidiš... još jedna dobra strana Mirene. Djeluje kao filter za kretene.
počinjem razmišljati o mireni nakon ovog!!!
19NERA82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2011., 18:56   #255
Evo mene nakon nekog vremena i jako sam zadovoljna.
Sitne boli u trbuhu su nestale, iscjedci su nestali.
Već sam bila jako ljuta zbog tih iscjedaka.

Meni je Mirena prvenstveno trebala jer sam imala jako obilne i dosadne menstruacije, premda je sa mnom bilo ginekološki sve u redu.

Ako ovako dalje bude, onda je ovo između Mirene i mene početak jednog divnog prijateljstva.
PERLA_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 17:11   #256
ja sam stavila Mirenu 22.8.2011 i to četvrtidan ciklusa..jučer sam trebala dobiti prvu menstruaciju i nisam pa me sve kopka šta je....sve zakove PMS a imam ali me nekon 4 godine prvi put bole bradavice pred manstruaciju...
još me nešto kompka...supru je osjeti taj sistem par puta tijekom odnosa pa me zanima da li je to normalno? ili postoji mogućnost da seona pomakla?
ako se pomakne da li je ona malaaaaa vjerojatnost koja postoji od trudnoće veća?
imam curicu od 3ipo i blizance od godinu ipo i stavila sam je da se zaštitim od trudnoće,ali sam imala i bolne i obilne menstruacije....da li je kod neke od vas partner osjetio prilikom odnosa nešto? i ja nikako ne mogu naći te dvije niti koje bih trebala naći?????? nije mi doktro ni objasnio kako ih napipati ili to nije problem pa ne treba objašnjenje....
matilda30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 20:51   #257
Quote:
matilda30 kaže: Pogledaj post
da li je kod neke od vas partner osjetio prilikom odnosa nešto? i ja nikako ne mogu naći te dvije niti koje bih trebala naći?????? nije mi doktro ni objasnio kako ih napipati ili to nije problem pa ne treba objašnjenje....
mmeni je odmah ginekologica naglasila da ce mi ostaviti malo duze repice jer imam zavaljenu maternicu i da je moguce,pogotovo prvo vrijeme,da mm to osjeti.i osjetio je par puta ako nakon duzeg vremena i dalje bude osjecao(a smeta mu) mozes otici da ti skrati malo repice
tako nemoj se brinuti
__________________
10.06.2009.sada imam svog princa;)
mops0807 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 09:50   #258
thanks!
matilda30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 13:40   #259
matilda, M će ti sada biti neredovita tako da ne moraš isčekivati i brinuti se. Što se tiče končića, odi neka ti ih skrati ako smetaju.
rusha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2011., 15:25   #260
Quote:
matilda30 kaže: Pogledaj post
ja sam stavila Mirenu 22.8.2011 i to četvrtidan ciklusa..jučer sam trebala dobiti prvu menstruaciju i nisam pa me sve kopka šta je....sve zakove PMS a imam ali me nekon 4 godine prvi put bole bradavice pred manstruaciju...
još me nešto kompka...supru je osjeti taj sistem par puta tijekom odnosa pa me zanima da li je to normalno? ili postoji mogućnost da seona pomakla?
ako se pomakne da li je ona malaaaaa vjerojatnost koja postoji od trudnoće veća?
imam curicu od 3ipo i blizance od godinu ipo i stavila sam je da se zaštitim od trudnoće,ali sam imala i bolne i obilne menstruacije....da li je kod neke od vas partner osjetio prilikom odnosa nešto? i ja nikako ne mogu naći te dvije niti koje bih trebala naći?????? nije mi doktro ni objasnio kako ih napipati ili to nije problem pa ne treba objašnjenje....
ja sam u dva navrata rezala končiće jer jako sam "plitka" , suprug i dalje osjeti končiće al samo u misionarskoj pozi, ginićka rekla više ne smije rezati, tako da izbjegavamo taj položaj (koji ionako meni nije baš nadraži ).
također ja nisam prvu mengu imala, pa onda jesam neke brljavitise, ali sad se pokazalo da ja svakih 6 mj imam nešto kao recimo pravu mengu koja prolazi sa dnevnim ulošcima, ali imam strašne bolove u grudima. inače sam imala staršno bolne i obilne menstruacije tako da je ovo sad u usporedbi s prijašnjim mengama mačji kašalj...ja mirenu imam već 1,5 godinu, i zadovoljna sam..već znam da kad ovu izvadim odmah drugu stavljam unutra..opet!

evo nadam se da ti moje iskustvo pomaže makar malo , a ako te još šta zanima slobodno pitaj. lp.
brenk12 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.