Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2009., 08:35   #101
Quote:
mavu kaže: Pogledaj post
pa da nije možda ispala???? a moja dr mi je rekla da nemogu napipati končić
Iskreno meni je jedna doktorica rekla da mozes a jedna da ne mozes
Znam samo da su mi savjetovali da ako prilikom odnosa koncici 'smetaju' dragom da ih se moze doc skratit tako da postoji mogucnost (moje misljenje) da ih ne moras napipat ali stvarno ne znam. Najbolje je ic na pregled i rijesis dilemu.
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2009., 13:18   #102
Ajoj, čitam ove vaše sitne muke s Mirenom, i čini i se da su tablete fakat jednostavne kao kontracepcija... Nekak bi radije ostala na Yasminu nego prešla na Mirenu... NO godine neumitno lete, i veli dr da nisam niš mlađa, dapače (bez obzira na to kaj ja mislila o svom procesu starenja )

AAAAhhhhh, kak je koma bi odgovorno žensko.....
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2009., 14:43   #103
Razmisljam si o Mireni..godinama
Al mi je "problem", kak cu zant da nisam trudna, a nema krvarenja. Kak vi to "rijesavate"?
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 09:17   #104
Quote:
manc kaže: Pogledaj post
Razmisljam si o Mireni..godinama
Al mi je "problem", kak cu zant da nisam trudna, a nema krvarenja. Kak vi to "rijesavate"?


Ja sam skroz zadovoljna sa mirenom, a to da nema krvarenja brzo se naviknes i jednostavno prihvatis da je to to. Nema krvarenja - nema trudnoce.
Ja nisam imala nikakvih ni tockastih krvarenja u fazi privikavanja. Do sada sam pila tablete, pa su mi savjetovali zbog godina 35g i tlaka da ih ne pijem vise, i da razmislim o mireni. Pa sam i ja kao i ti mozgala i prevrtala po glavi i napokon se odvazila, pa sta bude bude. I stvarno je odlicna.
Zato ne razmisljaj nego stavljaj.
mavu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2009., 14:34   #105
Idem u srijedu kog ginekologa. Bum ga pitala. Imam 36, pijem tablete 6 godina bez pauze..Mislim...super su meni tablete, nemem nikakvih problema, al imam godine .
Bumo vidli.
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 15:32   #106
Ja još imam fore s pilulama do iza Nove godine, kad punim 40 (tak mi je rekel dr), a onda valjda i ja prelazim na Mirenu...
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2009., 10:20   #107
Talking postavljeno!

Drage moje! Ja sam svoju postavila prije tjedan dana. Kako nisam rodila, postavljanje je bilo prilično bolno. Dobila sam i pikicu odmah nakon protiv bolova jer sam bila kompletno zgrčena. Ginić mi je rekao da ne zna drugo rješenje za mene. Pila sam već nekoliko različitih tableta s raznim dozama hormona, ali sam stalno imala probojna krvarenja (što će reči da sam u ciklusu od 28 dana krvarila 15). Tak da nisam imala puno izbora već da probamo i ovo. Krvarila sam samo još 1 dan i za sada je sve ok. Nadam se da bude tako i ostalo. Nisam valjda patila bezveze!
hrckica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 12:33   #108
Mirena- kontracepcijska spirala

Drage,
molim Vas vaša iskustva s klasičnom i hormonskom spiralom, prednosti mane....
hvala Vam puno
__________________
Ne boj se sutrašnjeg dana, Bog je već tamo
ameliee is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 15.10.2009., 05:49   #109
zasto nitko ne napise kakav je sex s tim?dosta sam plitka a partner ima malo viska pa su odnosi cesto grubi a i oboje volimo da je do kraja unutra jer volimo malo grublje i divlje.zbog cilesta bude i pretjerano jer znam cesto bit suha pa si razmisljam o mireni ili necem dugotrajnijem.ali opet se bojim "predmeta" u sebi i kako bi se to odrazilo na odnose s obzirom da oboje volimo grubije s puno akrobacija??frendica je zbog posla morala na neku kontraceptivnu inekciju koja "drzi" par godina i menstruacije su rijetke a cesto i nestanu pa misli da to nije ni dobro ni zdravo biti bez m. pa me i to zabrinjava.kakva su vasa misljenja i iskustva??
ryana is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2009., 14:44   #110
Quote:
ryana kaže: Pogledaj post
zasto nitko ne napise kakav je sex s tim?dosta sam plitka a partner ima malo viska pa su odnosi cesto grubi a i oboje volimo da je do kraja unutra jer volimo malo grublje i divlje.zbog cilesta bude i pretjerano jer znam cesto bit suha pa si razmisljam o mireni ili necem dugotrajnijem.ali opet se bojim "predmeta" u sebi i kako bi se to odrazilo na odnose s obzirom da oboje volimo grubije s puno akrobacija??

o đizs a kak ti znaš da si plitka ili si mjerila i neke druge
za usporedbu a da poze imaju utjecaja na mirenu ne vjerujem.
i pitaj najbolje ginića kao se mirena ponaša pri grubljem sexu.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 13:18   #111
Ginekolog mi je savjetovao mirenu zbog obilne menge i niskog željeza (1,9), zna li netko da li je onda na teret HZZO- a ili se i tada plaća. Hvala što iznosite vaša iskustva jer sam u početku bila odlučna da je neću staviti ali sada mi se već čini da bi mi to moglo podignuti kvalitetu života.
SuperDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2009., 18:44   #112
Quote:
SuperDi kaže: Pogledaj post
Ginekolog mi je savjetovao mirenu zbog obilne menge i niskog željeza (1,9), zna li netko da li je onda na teret HZZO- a ili se i tada plaća. Hvala što iznosite vaša iskustva jer sam u početku bila odlučna da je neću staviti ali sada mi se već čini da bi mi to moglo podignuti kvalitetu života.
ne znam kako to onda točno ide ali ako ginekolog savjetuje onda to ide
na račun HZZO-a. i ja sam htjela preko HZZO-a zbog jako obilnih menstruacija
mirenu ali nisam ju dobila jer mi je željezo ok.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 08:28   #113
Hvala na odgovoru. Nadam se da ću ja biti u toj grupi koja ne plaća. Pogledat ću još na stranicama HZZo-a.
Pozz... mig
SuperDi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:50   #114
Preko HZZO-a se može dobiti ako si starija mislim od 30 i imaš nisko željezo i obilne menge. Onda plaćaš samo participaciju od nekih 200-300 kuna.
hrckica2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2009., 19:56   #115
Koje su mogućnosti ostati trudna uz Mirenu? Inače imam slabu mengu, pa pretpostavljam da bi spadala u onu skupinu žena kojima bi u potpunosti nestala. I onda ak sam baksuz i ostanem trudna, neću znati...
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2009., 10:31   #116
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Koje su mogućnosti ostati trudna uz Mirenu? Inače imam slabu mengu, pa pretpostavljam da bi spadala u onu skupinu žena kojima bi u potpunosti nestala. I onda ak sam baksuz i ostanem trudna, neću znati...
ja mislim da nema slučajeva da je žena uz mirenu još ostala
trudna. toga je i mene strah jer sam čitala da se kod takve trudnoće
preporučuje ab. baš je mislim bilo na njihovoj stranici ako se osjeti
umor i ono mučnina prvi znaci trudnoće da se javi hitno ginekologu.
a radi utjecaja tih hormona na plod se prepručuje ab.,meni
je to najveći bed da ostanem uz mirenu trudna jer ne znam jel bih bila sposobna za
ab.
CosmaShiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2009., 18:39   #117
Quote:
double kaže: Pogledaj post
Ima li ovdje itko da mu je prošlo 5 godina od postavljanja mirene? Meni je dr. rekao da ona djeluje hormonski 3 godine, onda se (pojednostavljeno rečeno) pretvara u običnu spiralu, te da je 5.-tu godinu treba vaditi, odnosno mijenjati.
Meni ona još uvijek (4.-ta godina prolazi) djeluje kao na početku, menzesa nema nikako (jbte, možda sam i izgubila ciklus u međuvremenu, a da i ne znam , ipak su tu neke godine, jel'), pa ne znam, može li se držati i dulje od 5 godina ili obavezno mijenjanje?
Sad će punih 5 godina u sječnju 2010.g. ali moja ginekologica kaže da je ostavim još 2 godine jer iako sad nema hormona ona i dalje vrši funkciju sprječavanja začeća kao i svaka druga spirala
dalmata40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 14:59   #118
No ak je zgubila hormonalnu funkciju, jel sad tijekom te 2 godine moraš koristiti i neku dodatnu zaštitu?
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 09:27   #119
Quote:
mama Dalton kaže: Pogledaj post
No ak je zgubila hormonalnu funkciju, jel sad tijekom te 2 godine moraš koristiti i neku dodatnu zaštitu?
Još uvijek nemam pravo menstruaciju- mislim imam 2-3 dana jako malo krvarenja
ali ja sam i sa njom imala menzes kao zadnji dan krvarenje u tragovima tj. u tih 5 godina uvijek sam imala menzes. Kaže moja ginekol. da vjerojatno spirala ima još hormona kad se menzes nije ustabilio.
dalmata40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 13:37   #120
Mirena i povišeni krvni pritisak?

Je li moguće da zbog Mirene imam stalno povišeni krvni tlak? Dok je nisam stavila imala sam normalan tlak, a nakon toga je svaki dan visok i moram stalno piti tablete za sniženje tlaka. Ima li to veze s Mirenom?
korana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:28.