Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.02.2003., 00:05   #1
omalovazavanja Muhameda od strane samih muslimana

hadisi su jedno od najosnovnijih izvora islama , mnogi muslimani (mnoge struje islama pogotovo sunneti) vjeruju da hadisi su najosnovnijii najvazniji izvor islama bez kojih covjek nemoze biti musliman
najvaznije zbirke hadisa su BUKHARI I MUSLIM , za neki muslimani su svetinja koja se nesmije dirati :

prvo evo jedan link : zbirka Bukharija (koji ima preko 250.000 hadisa)

http://www.usc.edu/dept/MSA/fundamen...i/005.sbt.html
idite na broj 268 i pogledajte..evo kopija:


Volume 1, Book 5, Number 268:

Narrated Qatada:

Anas bin Malik said, "The Prophet used to visit all his wives in a round, during the day and night and they were eleven in number." I asked Anas, "Had the Prophet the strength for it?" Anas replied, "We used to say that the Prophet was given the strength of thirty (men)." And Sa'id said on the authority of Qatada that Anas had told him about nine wives only (not eleven).

ukratko kaze:
da je Boziji poslanik (muhamed) je imao naviku da posjeti svoje zene (kojih je bilo 11 ) noc i dan , uzastupno
pa se neko cudio i pitao tog ANASA (koji prenesi hadisa) :
covjek pita:
odkud Poslaniku tolika snaga , i moc sa zenama
Anas mu odgovori: culi smo (vjerovatno od Muhameda samog) da je Bog dao Muhamedu snage 30 muskarca

zar ima veca omalovazavanja od ovog
zar Muhamed a.s. nije imao bolja posla osimda spava sa zenama

ja sam napisala topik o tome na IB (taliban bosna) oni su obrisali

pozdrav
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 00:14   #2
pa kad si se petljala sa fanaticima, kako ti to nebi obrisali...he he..

vodje ti ga niko brisat nece...


A znas li koliko zena je imo "bozji prorok" Joseph Smith koji je osnovao Mormonsku crkvu? On je takodje reko (i budale popushile) da je dobivo bozje poruke preko Gabrijela..he he...56 zena. Kolko je tek Alah njemu dao snage....

Ja sam fakat vrazji sluga onda...i s jednom se mucim i jedva cekam one vase zenske dane da dodju u mjesecu...he he...

A kaj ces, tko nije s njima protiv njih je...


Joj krepat cu od smijeha od tih vasih proroka....

Jel sam onda ja lud.....ma mora da jesam....pa nemoze vise od pola svijeta biti ludo sto vjeruje u sve te proroke sa fukackim kapacitetom pentagona....
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 00:17   #3
cula sam za mormona i Smitha (zivim blizu Utah drzava )
ne ozbiljno zanima me to pa zar nema nijedan pametan musliman da kaze ovo nije istina
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 00:17   #4
Re: omalovazavanja Muhameda od strane samih muslimana

[QUOTE]Rima kaže:
[B]hadisi su jedno od najosnovnijih izvora islama , mnogi muslimani (mnoge struje islama pogotovo sunneti) vjeruju da hadisi su najosnovnijii najvazniji izvor islama bez kojih covjek nemoze biti musliman
najvaznije zbirke hadisa su BUKHARI I MUSLIM , za neki muslimani su svetinja koja se nesmije dirati :

prvo evo jedan link : zbirka Bukharija (koji ima preko 250.000 hadisa)

http://www.usc.edu/dept/MSA/fundamen...i/005.sbt.html
idite na broj 268 i pogledajte..evo kopija:


Volume 1, Book 5, Number 268:

Narrated Qatada:

Anas bin Malik said, "The Prophet used to visit all his wives in a round, during the day and night and they were eleven in number." I asked Anas, "Had the Prophet the strength for it?" Anas replied, "We used to say that the Prophet was given the strength of thirty (men)." And Sa'id said on the authority of Qatada that Anas had told him about nine wives only (not eleven).

ukratko kaze:
da je Boziji poslanik (muhamed) je imao naviku da posjeti svoje zene (kojih je bilo 11 ) noc i dan , uzastupno
pa se neko cudio i pitao tog ANASA (koji prenesi hadisa) :
covjek pita:
odkud Poslaniku tolika snaga , i moc sa zenama
Anas mu odgovori: culi smo (vjerovatno od Muhameda samog) da je Bog dao Muhamedu snage 30 muskarca

zar ima veca omalovazavanja od ovog
zar Muhamed a.s. nije imao bolja posla osimda spava sa zenama

ja sam napisala topik o tome na IB (taliban bosna) oni su obrisali

__________________________________________________ _

Onaj tko zna nesto o Mahamedu, to ga niti moze niti smije iznenaditi. On nije istinski prorok.
To sam uvjek tvrdio, Mohamed je lazni prorok, jer ga se moze prepoznati po njegovim plodovima.
__________________

Ich bin der Meister !!!
A.
Aganor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 00:32   #5
Rima, a onda si ziher cula i za Ellen White...takozvanu prorocicu koja je osnovala Seventh-Day Adventist Church....


A ja bio 11 godina clan te crkve i vjerovao u to, skoro kolko i ti prije da je Muhamed prorok...

I procito sve sto je Ellen pisala i proucio svu mogucu povijest i sve...

I onda ajd da ja malo tumacim adventistima na forumima kako nema logike da je Ellen White prorok, zbog ovog ili onog...

Ali znas sto....nema ti to moja Rima koristi...ako netko hoce vjerovat u djeda mraza i babu rogu...da ti postas britaniku i napamet znas imena svih 250000 hadisa...nitko ti nista od toga nece pokupiti....

E..to ti je zato jer religijski fanatizam pati od kronicne blokade mozga i razuma....

Prema tome, da mi njima izrecitiramo jos koji shablon..pa da ga oni ponavljaju, to moze...ali postavljati pod upitnik njihove "svete krave"...bogo sacuvaj..u ime Alaha...cvrc...
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 02:35   #6
Wink Joj

ako ovo procita Ante Bakovic odmah ce da prijedje u "cvijece".
svastikuti is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 03:19   #7
A zasto vi ne bi malo biografije o Muhamedu procitali ili Kuran, pa tek onda pricali ili glupe komentare davali?!!??!

Berac sljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 03:23   #8
Quote:
Berac sljiva kaže:
pa tek onda pricali ili glupe komentare davali?!!??!

a posto si berac sljivice i znas sve o tome zasto nam ne objasnis jeli ovaj hadis istinit i da li stvarno mislis da je Muhamed bio jak muskarac pa je noc i dan od zene do zene ..kako hadis sam kaze

mozes li ili imas li hrabrost postaviti takav topik na IB ???
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 03:50   #9
Ja znam da je Muhamed pravi Boziji poslanik (prorok je druga stvar i ne mijesajte to).

Naravno da osobi koju seks ne zanima i tu prirodnu potrebu smatra kao nesto nenormalno ili u najblazu ruku nesto cega se treba stiditi... hocu reci da takvoj osobi izgleda nenormalno sto je Muhamed volio seks i cesto ga imao sa svojim zenama.

Takvi se ismijavaju necemu sto ne mogu i ne znaju. Slave svoju glupost opet pricajuci o necemu o cemu nemaju pojma.

Ja isto mogu jebati dnevno najmanje 5 puta i volim seks.
Iako nisam pristalica hadisa mislim da je ovaj hadis OK.
Ne mislim da sam nenormalan jer seks je za mene nesto prirodno a od prirode ne bjezim.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 04:18   #10
Quote:
zagor kaže:
glupost opet pricajuci o necemu o cemu nemaju pojma.

Ja isto mogu xxxxx dnevno najmanje 5 puta i volim seks.
Iako nisam pristalica hadisa mislim da je ovaj hadis OK.
Ne mislim da sam nenormalan jer seks je za mene nesto prirodno a od prirode ne bjezim.
Zagore ovdje mi nepricamo o zagoru vec pricamo o slavnom covjeku
zasto bi nam Muhamed obajsnio hadisom koliko je snagu imao
bez veze
kakva svrha i kakvu korist imamo od takvog teksta osim Muhamedove navodno obsednutosti zenama i sexom

ima takvi mnogi hadisi pogledaj sad ovo:

http://www.usc.edu/dept/MSA/fundamen...i/006.sbt.html

Volume 1, Book 6, Number 294:

Narrated 'Aisha:
While in menses, I used to comb the hair of Allah's Apostle .

ovdje Ajsha (Muhamedova zena kaze: dok je bila u meznzesu ona je cesljala muhamedovu kosu

nije mi jasno zasto muslimani moraju zabeljezati ove glupost i zasto je to toliko vazno
i zasto pricaju o privatnom zivotu jednog slavnog covjeka

nemoj azboraviti da Zagor je Zagore a Muhamed jke muhamed

p.s. nemam namjeru pricati o tvom privatnom seksualnom zivotu ali 5/dan je nemguce
da nisi i ti neki prorok
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2007., 00:12   #11
Quote:
Rima kaže: Pogledaj post
p.s. nemam namjeru pricati o tvom privatnom seksualnom zivotu ali 5/dan je nemguce
da nisi i ti neki prorok
Ja te iskreno žalim.
Izgleda da ti je sexsualni život pravo mizeran.
COD2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 04:39   #12
Rima, itekako je moguce imati seks cak vise od 5 puta na dan, posebno ako imas vise zena. Ja to svjedocim.
Zene pogotovo mogu vise od svakog muskaraca, osim naravno nekih kao sto si ti. Doduse nisi ti kriva.

E sad sto su te dresirali da je seks grijeh pa si zato izgleda i onu rijec "jebati" stavila kao xxxxx... to je tvoj problem.

Eto vidis rimo, cak i slavni ljudi kao Muhamed vole da mnogo jebu i da svaki dan imaju drugacije meso, mlado i staro... isto kao i ja sto sam neslavan ali sto da se radi kad sam boziji poslanik sto radi u ilegali.
Eh da mi prodjes kroz krevet zavolila bi ti seks. Greska sto si za tog arapa posla... mnogo si propustila.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 04:42   #13
bez komentara
zagore uvijek postoji neka greanica u raspravi a ti si je presao ....nemoj samnom vise ni rijec pricati ovo nije lijepo od tebe
Rima is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 05:00   #14
A sta nije lijepo? Seks?
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 09:11   #15
Quote:
zagor kaže:
Zene pogotovo mogu vise od svakog muskaraca, osim naravno nekih kao sto si ti. Doduse nisi ti kriva.

E sad sto su te dresirali da je seks grijeh pa si zato izgleda i onu rijec "jebati" stavila kao xxxxx... to je tvoj problem.

Eh da mi prodjes kroz krevet zavolila bi ti seks. Greska sto si za tog arapa posla... mnogo si propustila.
Zagore, jarane,

Izvini , ali ovo nije lijepo od tebe. Ovo gore citirano je vrijedjanje Rimine licnosti, a nije nacin izrazavanja neslaganja s njenim misljenjem. I sam si govorio drugdje protiv ovakvih pristupa. Ja znam da si ti veliki covjek i da se znas izvinuti.

Ovo je moj drugi post na ovom forumu i zao mi je sto sam ovo morao napisati. Ispast cu u samom startu pasdaran (iranski policiot morala). Ali, stvarno, nisam mogao ovo presutjeti.

Rima je zena i ni jedna zena ne zavredjuje ovako grube i ponizavajuce rijeci sa seksualnim konotacijama.

Ostavi si me bez rijeci, jarane.

Selam, pozdrav i mir

Damir
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 09:33   #16
Sve sire koje sam ja govore o tome da je Poslanik imao 11 žena.
Ipak najveći broj žena koji je imao odjednom koliko ja znam je 6. S tim da nije imao odnose sa svim.
Kao što Rima znaš u vrijeme ranog Islama usljed ratova pojavio se izvjestan broj udovica. Mnogi muslimani tog vremena uzimali su žene kako bi one imele krov nad glavom i zaštitu.

Rima kaže:
Quote:
hadisi su jedno od najosnovnijih izvora islama , mnogi muslimani (mnoge struje islama pogotovo sunneti) vjeruju da hadisi su najosnovnijii najvazniji izvor islama bez kojih covjek nemoze biti musliman
Ipak hadisi nisu Kuran, oni nemaju epitet "u koji nema sumnji".
Niko ne može uprkos svemu garantovati da je ono istina iako učenjaci Buhariju smatraju sahihom. to je ipak napisao samo čovjek, a ljudski je grjiešiti.

Zagore, ono glede "guslanja" je tačno, ali ne moram ti ja to govorit.
Tu se ne može nista nekima stoje vako a nekim vako
Jazuk!!!
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 09:55   #17
Re: Re: omalovazavanja Muhameda od strane samih muslimana

Quote:
Rima kaže:
Volume 1, Book 5, Number 268:

Narrated Qatada:

Anas bin Malik said, "The Prophet used to visit all his wives in a round, during the day and night and they were eleven in number." I asked Anas, "Had the Prophet the strength for it?" Anas replied, "We used to say that the Prophet was given the strength of thirty (men)." And Sa'id said on the authority of Qatada that Anas had told him about nine wives only (not eleven).

Draga Rima,

Zahvaljujem ti se na PM-u na IB forumu u kojem me obavjestavas o gornjem hadisu (predaji iz zivota islamskog Poslanika Muhameda) i pitas me za misljenje. Bio sam ti spremio odgovor, ali iz nekih "misterioznih" ili pak tehnickih razloga, ne znam, nije mogao proci. Kao da su se sami djavli bili umijesali u internet veze, nikako mi server nije primao PM poslan tebi. No, nije to sad bitno. Ne treba rukja za istjeravanje djavla iz kompjutera.

Sta sam ti rekao u toj poruci?

Ti znas da se meni jako svidja tvoj racionalni pristup islamskim predajama. Ali, mislim da bi tu racionalnost trebala zadrzati do kraja istrazivanja nekog historijskog dokumenta.

Dakle, moras staviti datu predaju u vrijeme i kulturu u kojoj je nastala i pokusati se tamo prenijeti ako mozes. U predislamskom arapskom drustvu, jedan od najveci komplimenata covjeku, koji je mogao biti dat, jeste slavljenje njegova muskost/libido. I danas se time muskarci jako ponose kao i velicinom svoga spolovila. Nista se nije promijenilo u tom smislu do dan danas, ali ne zelim da te izlazem tim elaboracijama.

Dakle, shodno predislamskim vjerovanjima, izabranici Boziji su morali dobiti od Boga ne samo duhovni, nego i specijalni seksualni dar. Tako se ta predislamska tradicija prenijela i u islamsku. Buduci da Islam u svojoj sustini nikad nije imao problema sa ljudskom seksualnoscu i upraznjavanju seksa i sporadi priblizivanja supruznika, a ne samo sporadi produzenja vrste, ovakve predislamske predstave o sveopcoj "obdarenosti" poslanika lako su se mogle prenijeti u islam, pa tako i nisu za cudjenja.

Ja se slazem s tobom da ja iz pristojnosti nepotrebno diskutirati o seksualnom zivotu bilo koga, pa i proroka, ali ljudi su to oduvijek radili. Isus je izuzetak, ali i za Abrahama znamo da je pod stare dane dobio dva sina. Bog ga obdario seksualnom snagom po stare dane. Za Salomona i njegove stotine zena i konkubina da i ne pricam. Bio je sve to izraz drevnog odusevljenja prorocima. Ljudi su im pripisivali ono sto su sami zeljeli sebi od Boga. A ako bi Bog ikome dao, pa dao bi svom miljeniku poslaniku sigurno.

Dakle, Muhamedu su neki pripisali jaku seksualnu moc, cini mi se, zbog toga sto je u svakom slucaju bio smatran Bozijim odabranikom i to je u skladu sa svim judeo-krscanskim tradicijama sa izuzetkom Isusa. Ljudi su to tako ucinili iz pretjerivanja i svoje ljubavi i postovanja prema Muhamedu, kao sto su iz te iste ljubavi i postovanja (neko bi rekao i pretjerivanja) proglasili Isusa Bogom.

Eto ja to tako vidim.

Selam, pozdrav i mir

Damir
Damir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 11:51   #18
Quote:
Izvini , ali ovo nije lijepo od tebe. Ovo gore citirano je vrijedjanje Rimine licnosti
A koga to Rima nije vise vrijedjala? Sve ima granica, kao sto ona sama kaze, ali njeno ponasanje je preslo granice.
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 11:55   #19
qwert, svi se ucimo svaki dan...uvrede drugoga nebi smjele biti razlog da uzvracamo istom mjerom.
kaskader is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2003., 13:22   #20
Bash vas je fino vidjeti u novoj anti-islamskoj(??) ofanzivi.

Damire, Rima
Imate podrsku masa ovdje ,slobodom pisite o "omalovazavanju Muhammeda od samih muslimana" postovi nece biti brisani, a mnogi ce imati "pravu sliku" islama, i naravno muslimana.

Svaka cast,samo tako nastavite, ko zna mozda jednom i dodje neko pameti

Vash "fanatizam" nije nista bolji od onog na IB, samo je nalicje istog.
O cemu se radi, oni na IB dogmatski prihvataju "sve hadise"(to ni njihovi autorieti ne rade),onda vi normalno isto tako dogmatski "kasapite" iste te hadise.Da bilo ko od njih "na Ib" zeli da shvati da hadis nije dogma(da hadis nije ni sunnet) bili bi dobro, ali nista bolji niste ni vi sami-da bilo ko od vas shvati da hadisi isti tako nisu dogma -bilo bi dobro.

Ovako-i jedni i drugi hadisu pridodaju vrijednost koju on nema, samo da bi "potvrdili" ono sto vam je u dusama.Samo se pripazite "hadisi" su "trojanski konji" , i jedan " od kamenja spoticanja".

Uglavnom sramota i z ajedne i za druge.Ono sta zaista ne volim su ne karakterne osobe(i na jednoj i na drugoj strani) kojima kada okrenes ledja u stanju su da naprave tako bezvezne stvari.

Ti IB dogmaticari jesu u krivu (po pitanju hadisa) ali budite svjesni da vase izrugivanje svemu tome, kao recimo ovdje, samo pojacava njihov fanatizam(uslov fanatizma jeste iluzorna dogma).

Ne znam jesu li ovakvi prisupi temi donijeli ikakva dobra bilo kome, i onima koji su muslimani i onima koji "se deklarisu " kao "ne dogmatski muslmani".

ja bi razumio da se neko osvrnuo na povjest nastanka hadisa, lance prenosioca i sl, i onda odbacio ili prihvatio to , i normalno nastavio svojim putem(Kur'an je ipak jedini izvor islamskog ucenja).Ali ovdje to ocigledno nije slucaj.

Uglavnom svaka vam cast , napravite josh veci broj naprijatelja muslimana , tako sto upirete u prst samo na extreme...
Adura is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.