Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2008., 17:21   #1
Bolovi u predjelu ispod rebrenih lukova

BOL SE JAVLJA U JAKO KRATKIM INTERVALIMA,
U GORNJEM DIJELU SA DESNE STRANE ISPOD REBARA,
OSJEĆAM KONSTANTAN UMOR I RAZDRAŽLJIVOST,
TRNCE U RUKAMA . ..

POMAGAJTEEEEEEEEE . .. .
karl_maximum is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 03.06.2008., 17:31   #2
Quote:
karl_maximum kaže: Pogledaj post
BOL SE JAVLJA U JAKO KRATKIM INTERVALIMA,
U GORNJEM DIJELU SA DESNE STRANE ISPOD REBARA,
OSJEĆAM KONSTANTAN UMOR I RAZDRAŽLJIVOST,
TRNCE U RUKAMA . ..

POMAGAJTEEEEEEEEE . .. .
Jel ovo netko opisuje moje probleme zadnjih mjesec dan????
Trnci su mi i u rukama i u nogama samo kako kada, al nisam bas nesto razdrazljiva, jedino sam umorna od obaveza,heheh
Ajde ljudi dajte nam odgovor!!
Pozdrav
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 18:22   #3
Desno ispod rebara boli žuč.

Ultrazvuk i možda jetrene probe, da nije nešto iz njih proisteklo...ko meni...
__________________
I lost my mind, sold my soul, to those demons eyes, I have no faith and hope is gone, since long, long time.....
dichy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 18:31   #4
Quote:
dichy kaže: Pogledaj post
Desno ispod rebara boli žuč.

Ultrazvuk i možda jetrene probe, da nije nešto iz njih proisteklo...ko meni...
Hmm, mene vise boli prema nazad prema ledima nego prema naprijed a jetrene sam radila prije tjedan dana i sve je ok.
Svejedno, hvala na pomoci, pozdrav
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 21:15   #5
Presjeca me s desne strane, ispod rebra :(

Nisam siguran što mi je, no zna me presjeći s desne strane, na području kod zadnjeg desnog rebra, skroz desno (bočno). Presjeca me već 10ak dana, 20ak puta dnevno, nije nikakva pretjerana bol, no osjetim ga. Što bi mi moglo biti? Hvala!
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 22:15   #6
Žučni mjehur ili (manje vjerojatno ali moguće) desni bubreg. Imaš još nekih simptoma? Mučnina, vručica?
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 22:18   #7
Quote:
Bundevica kaže: Pogledaj post
Žučni mjehur ili (manje vjerojatno ali moguće) desni bubreg. Imaš još nekih simptoma? Mučnina, vručica?
Studiras medicinu?

Ja SAM TO uvijek htio kad sam bio dijete. Sada je sve drugacije.
..fluorescent..o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 07:25   #8
Inače, zadnjih godina idem na analizu krvi, svakoh 6mj jer mi je ALT povišen. Zadnji put je bio čak 120. Nikada me ništa nije bolilo, ostali krvni nalazi su ok, možda je probadanje povezano s time?
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 16:09   #9
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Inače, zadnjih godina idem na analizu krvi, svakoh 6mj jer mi je ALT povišen. Zadnji put je bio čak 120. Nikada me ništa nije bolilo, ostali krvni nalazi su ok, možda je probadanje povezano s time?
Moguće je da imaš i povećanu jetru zbog neke upale ili čak hepatitisa. Isto tako je moguć i kamenac na žuči.
Moj ti je savjet da odeš kod dr. opće da ti napipa jetru i da ponovo napraviš jetrene probe, pa ako je kasnije potrebno i na markere za hepatitis i pregled UZV abdomena i gastroenterologa.

Izbjegavaj masno, prženo, gazirano i alkohol.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 23:44   #10
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Inače, zadnjih godina idem na analizu krvi, svakoh 6mj jer mi je ALT povišen. Zadnji put je bio čak 120. Nikada me ništa nije bolilo, ostali krvni nalazi su ok, možda je probadanje povezano s time?
Koji ostali? Kolika ti je alkalna fosfataza?

Može biti jetra, žučovod, ozljeda mišića, lijekovi.
Bundevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2008., 22:16   #11
Ima mnogo bolesti ovih dan, cuo ja negdje da ima vise bolesti nego ljudi na svijetu. To zvuci ohrabrujuce.
..fluorescent..o) is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 22:23   #12
bas sam htjeo jetru napomenuti.
ajde stari zeke probaj malo opisati tu bol....dali je jaka, slaba, tupa, imas osječaj ko da te žulja ili pritišče....?
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 23:29   #13
Quote:
THE_BEATLES kaže: Pogledaj post
bas sam htjeo jetru napomenuti.
ajde stari zeke probaj malo opisati tu bol....dali je jaka, slaba, tupa, imas osječaj ko da te žulja ili pritišče....?

Bol je kratka ali probadajuća. Nije nešto prejako, ali se osjeti, naravno, kad dođe iznenada. Traje par sekundi i to je to. Ali barem 10 puta dnevno!!! Onaj ALT me mući...
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 17:58   #14
kamenac mozda...na žuču, bubregu....probaj ici na UZV..
jesi uzimao koje jake lijekove? steroide? dodatak prehrani?
__________________
HMMMMMM
THE_BEATLES is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 20:17   #15
ZUC
SSDM is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 17:45   #16
Bocna bol

Vec u dva tri navrata sam osjetila bol ispod desnog rebra malo vislje od struka ..bol je onako zareca i traje cca 10sec ..i do sada mi se uvijek javljala prilikom lezanja na boku..neovisno kojem ??
Jetrene probe , sam nedavno radila sve ok ...
Povremeno u trbuhu osjetim i peckanje..onako kao da me koza zapece
Sve si mislim da je ovo od kraljeznice s kojom imam dosta problema ...
dali ovo zahtjeva odlazak kod doktora ???
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 19:49   #17
Bolovi ispod rebara i nadutost

imam 20 godina i bavim se sportom od kad znam za sebe...Dobio sam bolove ispod rebara,lekari su mu rekli da je to neak hrskavica ispod rebara kao da mi krca nesto i ispod levog i ispod desnog,dali su mi neki lek rapidol i nista....od skoro osecam i neku nadutost u stomaku,rezultati su svi ok i krv sam vadio i bio sam na ultrazvuk,i i zanima me sta bi to moglo biti?
nik0212 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2012., 22:29   #18
Pomoć! Bol ispod desnih rebara

Zdravo! Imam problem, već 5 dana osjećam laganu bol ispod desnih rebara. Bio sam kod liječnika i tražio je krvnu sliku, ali izgleda da je sve u redu. Mene je strah da nemam nekakav problem s jetrom. Pa ako može neka pomoć bio bih zahvalan.
limes12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 13:23   #19
neobjašnjivi jaki bolovi - što bi moglo biti?

imam 30 godina, prekjučer ujutro sam se probudila sa bolovima ispod desnog rebra, sa prednje i stražne strane. mislila sam da je možda od spavanja ili sl. cijeli dan me to mučilo, ali bilo je nekako izdrživo. iduću noć nisam mogla ni udahnuti kako treba od bolova, o spavanju da ne govorim.

otišla sam na hitnu gdje su mi rekli da ne mogu napraviti ništa osim čekati jutro da mi pošalju krv na analizu. tako je i bilo. nalazi krvi su bili u granicama normale, bar ono što je njih zanimalo: leukociti, crp, ast, alt, ggt. poslali su me doma i rekli da je vjerojatno u pitanju reuma.

međutim, ovi bolovi nisu normalni ... noćas se uopće nisam mogla namjestiti za spavanje. boli me u području jetre i desnog bubrega. kako god udahnem ili se pomaknem, tako me i zaboli, a određenu bol i neugodu osjećam i kad se uopće ne mičem. bol je takva kao da me je danima dobro tukao i sad osjećam posljedice. ne znam što bi to moglo biti? i kako rješiti ovo? neizdrživo je.
opetnoviprofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 13:27   #20
Quote:
opetnoviprofil kaže: Pogledaj post
imam 30 godina, prekjučer ujutro sam se probudila sa bolovima ispod desnog rebra, sa prednje i stražne strane. mislila sam da je možda od spavanja ili sl. cijeli dan me to mučilo, ali bilo je nekako izdrživo. iduću noć nisam mogla ni udahnuti kako treba od bolova, o spavanju da ne govorim.

otišla sam na hitnu gdje su mi rekli da ne mogu napraviti ništa osim čekati jutro da mi pošalju krv na analizu. tako je i bilo. nalazi krvi su bili u granicama normale, bar ono što je njih zanimalo: leukociti, crp, ast, alt, ggt. poslali su me doma i rekli da je vjerojatno u pitanju reuma.

međutim, ovi bolovi nisu normalni ... noćas se uopće nisam mogla namjestiti za spavanje. boli me u području jetre i desnog bubrega. kako god udahnem ili se pomaknem, tako me i zaboli, a određenu bol i neugodu osjećam i kad se uopće ne mičem. bol je takva kao da me je danima dobro tukao i sad osjećam posljedice. ne znam što bi to moglo biti? i kako rješiti ovo? neizdrživo je.
Može se učiniti sed. urina,te ev. UZV abdomena na kliničku indikaciju.
A što se tiće th može se probati sa spazmolitikom.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:12.