Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2010., 15:08   #581
Ajd pitanje za znalce - kad se nasilno petlja po bravi (nema rusenja vratiju i slicnih stvari), da li bi u bravi ostali tragovi nekakvog grebanja nakon takve provale? Ili se ne bi mogla vidjeti razlika izmedju ulaska kljucem. Eto pitao sam u drugom threadu pa nitko nije znao reci.
A stranger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 22:31   #582
Quote:
iskrena47 kaže: Pogledaj post
U fazi sam potrage za protuprovalnim vratima!!!!!!!!!!
Za sada sam izdvojila 3 firme koje su mi u užem izboru, obzirom da sam obišla njih blizu desetak, razmišljam između firmi Protekta,Ekspert plus i Kolnoa.
Sve su cijene tu negdje i koliko vidim za kvalitetnija vrata morat ću izdvojit cca. 1000€. Ukoliko budem uzimala bijela vrata uzet ću vjerojatno Gardesu
u Ekspertu plus jer mi nude gratis srebrni štok i kromirane kvake.
Vrata moram montirati u narednih par dana pa molim za savjet čim prije ako etko ima nešto pametno za reć!

Molim za realan i iskren odgovor bez reklamiranja VLASTITIH tvrtki kao u predhodnim člancima!!!!!!!
evo ja kazem NE za kolnou. vrata su ok.

monteri su neprofesionalni (bar oni koji su meni bili).

vrata su cisto solidna.

eto.
__________________
discovering the world
Studentica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 22:53   #583
Obišao sam desetak trgovačkih centara i nigdje nisam naišao na protuprovalna vrata skuplja od 1500 kn,pa me zanima kakva su to vrata, kada ovdje svi baratate s cijenama min.5-6000 kn za jeftinija vrata.
__________________
tkošto
salel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 12:35   #584
Quote:
salel kaže: Pogledaj post
Obišao sam desetak trgovačkih centara i nigdje nisam naišao na protuprovalna vrata skuplja od 1500 kn,pa me zanima kakva su to vrata, kada ovdje svi baratate s cijenama min.5-6000 kn za jeftinija vrata.
kineska. bez certifikata. dobra su za neku šupu ili nevažnu prostoriju. za stan nikako.
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:54   #585
Quote:
A stranger kaže: Pogledaj post
Ajd pitanje za znalce - kad se nasilno petlja po bravi (nema rusenja vratiju i slicnih stvari), da li bi u bravi ostali tragovi nekakvog grebanja nakon takve provale? Ili se ne bi mogla vidjeti razlika izmedju ulaska kljucem. Eto pitao sam u drugom threadu pa nitko nije znao reci.
to sve zavisi kolko je dotićni boravio u Lepoglavi na uvježbavanju

nema nikakvog pravila sve zavisi ko provaljuje i kad itd.
ima čak i profića koji otključvaju vrata i ti zbilja znaju super otvorit a opet može se zalomit da nemože niš ak nerazbije bravu...
__________________
ako je dobro i brzo nije jeftino ako je dobro i jeftino nije brzo ako je jeftino i brzo nije dobro
werdas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 23:44   #586
Evo ja sam prošli tjedan kupio protuprovalna ulazna vrata u Brico Store-u na akciji za 1099kn. Metalni okvir, inox prag,vrata presvučena limom, punjena pjenom, 7 cm debljine, 5point (područja zaključavanja, sigurnosna brava, sa dodatnom zaštitnom rozetom na cilindru, ključevi kodirani........montaža privatnog čovjeka koja me došla 700kn. U mom slučaju trebalo je skinuti stara vrata, ofrezati stari štok jer su nova vrata jedno 2cm šira i viša, izbetonirati okvir (bazu) na koju će montirati nova. Nakon 24h kada se sve stislo, montirao vrata na 8 mjesta, plus montažno ljepilo i pur pjena. Odličan rad, a vrata po meni odlična za tu cijenu. Precizno izrađena, predivnog izgleda (emitacija mahagonija), plus šipja i ugrađeno zvono ( baterija se ugrađuje u stražnji dio vratiju kada se otvore. Tihi rad odnosno otvaranje i zatvaranje brave.

Eto.......mislim da je to više nego isplativo jer sam dobio lijepa ,nova vrata za jako malu cijenu.
rivera55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 12:19   #587
Quote:
rivera55 kaže: Pogledaj post
Evo ja sam prošli tjedan kupio protuprovalna ulazna vrata u Brico Store-u na akciji za 1099kn. Metalni okvir, inox prag,vrata presvučena limom, punjena pjenom, 7 cm debljine, 5point (područja zaključavanja, sigurnosna brava, sa dodatnom zaštitnom rozetom na cilindru, ključevi kodirani........montaža privatnog čovjeka koja me došla 700kn. U mom slučaju trebalo je skinuti stara vrata, ofrezati stari štok jer su nova vrata jedno 2cm šira i viša, izbetonirati okvir (bazu) na koju će montirati nova. Nakon 24h kada se sve stislo, montirao vrata na 8 mjesta, plus montažno ljepilo i pur pjena. Odličan rad, a vrata po meni odlična za tu cijenu. Precizno izrađena, predivnog izgleda (emitacija mahagonija), plus šipja i ugrađeno zvono ( baterija se ugrađuje u stražnji dio vratiju kada se otvore. Tihi rad odnosno otvaranje i zatvaranje brave.

Eto.......mislim da je to više nego isplativo jer sam dobio lijepa ,nova vrata za jako malu cijenu.
siguran sam da sad izgledaju dobro...ali kako će izgledati za npr 2 godine i nakon 500 otvaranja/zatvaranja. Vrata su od jeftinog materijala a teška oko 100 kg i takva se obično izvitopere i počinju cviliti i zapinjati-provjereno. A da ne kažem da servisa i rezervnih dijelova nema za kineske proizvode nego kupi novo
osim toga, zar nije malo nelogično da vrata s "protuprovalnom " bravom sve za 1000kn? pa najjeftinija cilindar brava košta oko 200-300kn.
ne postoji jeftino i dobro,a na sigurnosti ne treba štediti. postoje na hrelji i kočione obloge za 50kn
steiner is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 12:26   #588
Steiner mislim stvarno , vrata su "metalna i imaju INOX prag". Ta vrata nit su metalna nit imaju inox prag, a vjerojatno ni pola navedenog. Sve točno u njihovom opisu je da su nova vrata. Zar treba o tome dalje.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 16:08   #589
bok svima..
trebam duplikat ključa od protuprovalnih vrata...znam da je kodiran i da je potrebna kartica-imam je doma..pitanje je da li je potreban neki pin za tu karticu? ili samo dođem kod čovjeka i dam karticu i ključ? pitam zato što taj oriđiđi ključ nisam ja izrađivala,tj. nikad nisam dala izrađivat ključ za protuprovalna vrata pa ne znam,a treba mi...
ak se nađe nego dobar da odgovori..zahvaljujem
malena_no1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2010., 14:46   #590
Posjedovanjem kartice dokazujete vlasnišvo ključa, odnosno kopija se radi samo donositelju kartice prema serijskom broju na kartici.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 17:39   #591
Quote:
Šubidubi kaže: Pogledaj post
Planiram kupiti protuprovalna vrata za stan. Obisao sam par trgovina po gradu (Pichler, Diere, Mul-T-lock) i nisam dosao do zakljucka koja od njih odabrati. Cini mi se da su svi vrlo slicni i sa izvedbom i sa cijenama (oko 7000 kn).
Da li je to izbor poput BMW-a ili Mercedesa ili imate neka iskustva i savjete koji bi pomogli u izboru?
ja sam nedavno uzeo protuprovalna vrata u ekspert firmi. Jako sam zadovoljan i dečki su ok. cijena je isto ok.
bobas is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 10:21   #592
Samo za info, kupila sam kineska protuprovalna vrata,kao ustedit cu, nakon dva mjeseca sve mi se blokiralo i takorekuc raspalo, zato molim vas NE KUPUJTE IH NIKADA!!!!!! Hvala ti boze na "Tinkari" i Dierre vratima! Vlasnik trgovine ujedno i montira vrata tako da je to sve napravljeno stvarno kako treba, koliko sam ga gnjavila mislim da bi netko drugi vec odavno poludio, i ne samo to nego me jednom godisnje nazovu ako je sve u redu sa vratima. Zato jedno VELIKO 5 i za vrata i za montazu i za asistenciju. Vjeurujte mi bolje je potrositi malo vise za takvu stvar pa ste na miru za uvijek! Inace Tinkara ima mali izlozbeni salon ispod Trsatske crkve na glavnoj cesti.
rikitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2010., 19:40   #593
Nekako mi ovo gadno smrdi na neku reklamu
__________________
ja
adrian1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 13:55   #594
...pa u biti i je reklama, ali od mene! Nego dali netko zna nekog dobrog stolara u Rijeci da mi sredi sobna vrata a da ga ne moram cekati tri mjeseca?
rikitin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:22   #595
trenutno su u MD profilu Gardesa protuprovalna vrata imaju za 3999 + ugradnja, da li je netko uzimao ta vrata kod njih i kakva su iskustva sa ugradnjom...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 14:40   #596
Mravac kupite ih, jedino još provjerite koju zvučnu izolaciju imaju i da li će vam kod ugradnje riješiti prag i ako neće koliko vas još ti radovi i eventualni zidar dođu tako da budete spremni. I jako mi je drago da ste poslušali naše savjete oko protuprovalnih vrata.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2010., 15:35   #597
u opisu kaže ovako:
- struktura debljine krila 1,2 mm
- debljina panela 5mm
- termoakustična izolacija kamenom vunom 34,5 dB
- cilindrična brava, 5 ključeva, 11 točaka zaključavanja itd

nisam baš oduševenjen što ću ugraditi protuprovalna, ali izbor drvenih koja "nešto vrijede" je poprilično uzak i cijene slične ovima, a ipak ću i mirnije spavati kad stan povremeno bude prazan...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 23:37   #598
Jedan sam od zadovoljnih vlasnika PP vrata kupljenih u Mitri. Jena su start2,a druga basic2,oboja sa duplim cilindrima. Jedna su stara tri a druga dvije godine i funkcioniraju bez greške. Moram ovdje javno pohvalit dečke koji su bili na ugradnji-različite ekipe ali i jedni i drugi precizni i pedantni.

Kad bi danas kupovao kupio bih ista, ALI bi svakako ispunio šupljinu između slijepog štoka i glavnog štoka nekakvom pjenom koja bi ublažila buku prilikom zatvaranja.
Ako netko zna kako to naknadno riješiti bilo bi hvale vrijedno da to napiše,jer to je izgleda problem kod svih pp vrata. Pozdrav
SCHNITZER is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 12:00   #599
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Kad bi danas kupovao kupio bih ista, ALI bi svakako ispunio šupljinu između slijepog štoka i glavnog štoka nekakvom pjenom koja bi ublažila buku prilikom zatvaranja.
Ako netko zna kako to naknadno riješiti bilo bi hvale vrijedno da to napiše,jer to je izgleda problem kod svih pp vrata. Pozdrav
ovo i mene zanima, jer bas nabavljam PP vrata ali me taj limeni/metalni zvuk prilikom zatvaranja bas smeta...
mravac82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2010., 15:47   #600
To je nažalost tako kod proizvođača koji isporučuju ta dva štoka razdvojeno i nema naknadne pomoći. Ali to i nije neka smetnja, otvoriš zatvoriš i gotovo.
mehrpreiss is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:06.