Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2007., 19:22   #81
Quote:
Fijubriju kaže: Pogledaj post
Evo link na jedno istraživanje u kojem je pokazano da multivitamini uzrokuju
rak prostate:

http://www.time.com/time/health/arti...621240,00.html

Ne multivitamini nego uzimanje megadoza cinka (vise od 20mg dnevno).
Cink povecava koncentraciju testosterona u krvi, a povecani testosteron moze dovesti do promjena u prostati.
Rak prostate je jedna od ''bolesti starenja'', a vecinom se stari ljudi kljukaju multivitaminima, pa je studija malo sumnjiva

Da suzbijes upotrebu megavitamina, wikipedia preporuca:

Quote:
Research has shown that regular ("more than five times per week"[2]) masturbation can cut the risk of prostate cancer by up to 66%.
camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 10:12   #82
Quote:
mad max 04 kaže: Pogledaj post
Liquid sun dode oko 190 Kn...ima za kupiti u ljekarnama.....jako koristan proizvod
Ja sam ga neki dan kupilau Biofarmu za 179 kn. Čini mi se da je tamo jeftiniji.
Drago mi je da ti koristi, meni je izvrstan, rješila sam mnogo raznolikih problema, od detoksikacije, do vitaminsko-mineralne dopune.
obi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 14:40   #83
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Ne multivitamini nego uzimanje megadoza cinka (vise od 20mg dnevno).
Cink povecava koncentraciju testosterona u krvi, a povecani testosteron moze dovesti do promjena u prostati.
Rak prostate je jedna od ''bolesti starenja'', a vecinom se stari ljudi kljukaju multivitaminima, pa je studija malo sumnjiva
Pa kad sam dao link na to istraživanje nisam rekao da vjerujem u to nego me zanimalo vaše mišljenje.

Cink jako malo povisuje testosteron.
__________________
Oh, What A Rat Race...
Fijubriju is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:07   #84
Quote:
obi kaže: Pogledaj post
Ja sam ga neki dan kupilau Biofarmu za 179 kn. Čini mi se da je tamo jeftiniji.
Drago mi je da ti koristi, meni je izvrstan, rješila sam mnogo raznolikih problema, od detoksikacije, do vitaminsko-mineralne dopune.

Čemu sve služi taj Liquid Sun i na bazi čega je napravljen? I kako to misliš da ti je pospješio detoksikaciju organizma, mislim otkud znaš?
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 22:32   #85
ne znam ciji su najbolji, ali Natural Welth su mi odvratni
melis@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 09:58   #86
Quote:
Estee kaže: Pogledaj post
Čemu sve služi taj Liquid Sun i na bazi čega je napravljen? I kako to misliš da ti je pospješio detoksikaciju organizma, mislim otkud znaš?
To je dijetetski proizvod spravljen iz ekstrakta mlade pšenice. Njegovo djelovanje je multiplo, detoksikacija organizma, odnosno krvotoka, limfe, jetre i gušterače, plus nutritivna snaga jer je bogat izvor prirodnih vitamina (letak o proizvodu imaš u ljekarnama, ja sam ga kupila i pronašla u Biofarmu).
Ja osobno uklonlila sam tipičan proljetni umor i podigla sam eergetski nivo. To su stvari koje osjetiš, za to ne treba raditi neke pretrage, s time da osim toga imam i druge benefite prouzrokovane konzumacijom proizvoda, krvna slika mi se poboljšala, eliminirala sam anemiju.
Postoje istraživanja o tome da je mlada pšenica izrazito učinkovit detoksikator i poznata je pos vojim ljekovitim djelovanjima odavno,alikod nas se tek budi spoznaja o tome. Ima dosta analiza na engleskim i američkim web sitovima koji to potvrđuju, ukucaj samo wheat grass na google, pojavit će ti se dosta toga.
obi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 13:37   #87
Quote:
obi kaže: Pogledaj post
To je dijetetski proizvod spravljen iz ekstrakta mlade pšenice.
Hvala. Možeš mi samo još reći je li neka kontraindikacija za to ako imaš peludnu alergiju? Ne znam je li ima pšenica neke veze, da li u tom slučaju može iritirati?

Pitala sam već u dvije ljekarne za Liquid Sun i samo su me bijelo gledali. Gdje Biofarm ima prodavaonice (u Zg)? U kojim ljekarnama ima za kupiti Liquid Sun?
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 14:14   #88
Quote:
Estee kaže: Pogledaj post
Hvala. Možeš mi samo još reći je li neka kontraindikacija za to ako imaš peludnu alergiju? Ne znam je li ima pšenica neke veze, da li u tom slučaju može iritirati?

Pitala sam već u dvije ljekarne za Liquid Sun i samo su me bijelo gledali. Gdje Biofarm ima prodavaonice (u Zg)? U kojim ljekarnama ima za kupiti Liquid Sun?
Mislim a nema kontraindikacija na alergiju jer se peporuča i u alergijiskim oboljenjima, meni su u ljekarni rekli da je djelotvoran i kod dermmtitisa, urtikarija i alergija.
JA sam kupilau Ilici 158, al ima i u Ozaljskoj, na JArunu. POgledaj na njihovom web situ prodajna mejsta.
Ima ga i u ljekarni kod HNKa , na raskršću prema Klaićevoj,a i u Lavanda Mia u Petrinjskoj (vidjela sam ga u izlogu).
obi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 14:31   #89
Ako je djelotvoran još i kod dermatitisa - YES!!! To je onda nešto baš za mene, jer osim peludne alergije i to me muči s vremena na vrijeme. Hvala ti za popis ljekarni, definitivno ću kupiti.
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 15:08   #90
Quote:
bianca kaže: Pogledaj post
Omega 3 tablete ima od TwinLaba?
AKo da, kolika im je cijena molim te?
Mislim da je bilo oko 100 kuna 30 kapsula.
WishFish is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 15:38   #91
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Ne multivitamini nego uzimanje megadoza cinka (vise od 20mg dnevno).
Cink povecava koncentraciju testosterona u krvi, a povecani testosteron moze dovesti do promjena u prostati.
Rak prostate je jedna od ''bolesti starenja'', a vecinom se stari ljudi kljukaju multivitaminima, pa je studija malo sumnjiva
A study from the National Cancer Institutes shows that taking more than 100 mg of zinc supplements a day doubles a man's chances of developing advanced prostate cancer (1).

1. 1) Journal of the National Cancer Institute, July, 2003.

btw. Uticaj cinka na testosteron je zaista minoran.
Laganini is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2007., 16:15   #92
Twinlab - 'Dualtabs'

Vrh vrhova.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 00:23   #93
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Twinlab - 'Dualtabs'

Vrh vrhova.

Nije li to samo za sportaše?
Estee is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2007., 09:10   #94
Da Dualtabs preporučaju sportašima ili osobama izloženim jakom naporu. Analiza sastava tog proizvoda govori sama za sebe, vitamina C ima 833% RDA (znači preporučenog dnevnog unosa). I drugih vitamina ima u prevelikom postototku šta i nije baš idealno, pogotovo jer je sintetskog porijekla. Najbolji multivitaminski propravci su oni iz prirode, tu postoji sinergija cjelokpnog mineralno-vitaminskog satstava i zna se točno koja aminokiselina i vitamini djeluju u kojemdijelu probavnog trakta i pod utjecajem kojih enzima u potpunosti na dobrobit organizma. uz ovakve sintetske prenabildane pripravke tijelo dobiva jednokratne doze vitamina i minerala od kojih većinu ni ne veže a stanice, već ih samo "propusti" kroz probavni trakt.
U nekim zemljama, npr. u Francuskoj, su počeli izbacivati takve pripravke s polica i rade čišćenje u smislu dozvoljene prodaje samo strogo provjerenih, prirodnih pripravaka, od jedne ili više kultura.
obi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 19:15   #95
Quote:
obi kaže: Pogledaj post
To je dijetetski proizvod spravljen iz ekstrakta mlade pšenice. Njegovo djelovanje je multiplo, detoksikacija organizma, odnosno krvotoka, limfe, jetre i gušterače, plus nutritivna snaga jer je bogat izvor prirodnih vitamina (letak o proizvodu imaš u ljekarnama, ja sam ga kupila i pronašla u Biofarmu).
Ja osobno uklonlila sam tipičan proljetni umor i podigla sam eergetski nivo. To su stvari koje osjetiš, za to ne treba raditi neke pretrage, s time da osim toga imam i druge benefite prouzrokovane konzumacijom proizvoda, krvna slika mi se poboljšala, eliminirala sam anemiju.
Postoje istraživanja o tome da je mlada pšenica izrazito učinkovit detoksikator i poznata je pos vojim ljekovitim djelovanjima odavno,alikod nas se tek budi spoznaja o tome. Ima dosta analiza na engleskim i američkim web sitovima koji to potvrđuju, ukucaj samo wheat grass na google, pojavit će ti se dosta toga.
Proizvod koji je daleko kompleksiniji od spomenutog je onaj koji sadrži ulja pšenicnih klica,soje i riže. Proizvod TRE-EN-En http://www.gnld.com/store/Product.as...4&ATTR=allInfo
je poznat skoro pedeset godina na velikom broju tržišta u Svijetu na kojima je prisutan GNLD.
Želite li hrvatski tekst spomenute web stranice
http://ww1.gnld.com/store/Product.as...oduct_id=11135
Nitko ne može konkurirati ovom proizvodu jer je kompleksan koji djeluje na staničnom nivou.Uključuje omega -6 i omega -3 masne i fito-sterole.
Vrlo brzo osjeća se povećanje energije nestaje umor i opna svake od naših stanica dobiva optimalnu prehranu. Dokazano djeluje na pad LDL holesterola.
__________________
Lijepi pozdrav,
http://dubravko.bogojevic.com
Safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2007., 19:22   #96
Quote:
obi kaže: Pogledaj post
Da Dualtabs preporučaju sportašima ili osobama izloženim jakom naporu. Analiza sastava tog proizvoda govori sama za sebe, vitamina C ima 833% RDA (znači preporučenog dnevnog unosa). I drugih vitamina ima u prevelikom postototku šta i nije baš idealno, pogotovo jer je sintetskog porijekla. Najbolji multivitaminski propravci su oni iz prirode, tu postoji sinergija cjelokpnog mineralno-vitaminskog satstava i zna se točno koja aminokiselina i vitamini djeluju u kojemdijelu probavnog trakta i pod utjecajem kojih enzima u potpunosti na dobrobit organizma. uz ovakve sintetske prenabildane pripravke tijelo dobiva jednokratne doze vitamina i minerala od kojih većinu ni ne veže a stanice, već ih samo "propusti" kroz probavni trakt.
U nekim zemljama, npr. u Francuskoj, su počeli izbacivati takve pripravke s polica i rade čišćenje u smislu dozvoljene prodaje samo strogo provjerenih, prirodnih pripravaka, od jedne ili više kultura.
Da, upravo tako vodimo računa o našoj prehrani, vodimo računa o balansiranoj prehrani (nije balansirana prehrana u svakoj ruci držati po jedan hambi) i izbjegavajmo sintetske pripravke, proizvode koji sadrže mega doze vitamina i minerala jer su STVARNO NEPOTREBNI. Pročitajmo sa ambalaže sadržaj i porijeklo sirovina koje se koriste u njegovoj proizviodnji i kolika je količina pojedinog sastojka u usporedbi sa RDA.
__________________
Lijepi pozdrav,
http://dubravko.bogojevic.com
Safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2007., 09:12   #97
Potreban je oprez i uvijek treba obratiti pažnju na RDA. Savjetujem da se uzimaju preparati koji imaju ispod 100% RDA. Višak vitamina ima neželjene efekte (pogledajte na internetu). Ukoliko ipak unosite nešto svježeg voća ili povrća, dovoljno će biti jedna tableta sa 50% (manje ili više) RDA da dodjete do željene dnevne potrebe, a da ne prekoračite dozu. Lakše je uzeti dvije tablete dnevno ukoliko je potrebno, nego jednu sa kojom ćete unijeti enormne količine vitamina i minerala. 800% RDA - nadam se da ti nitko normalan ne uzima!
medex is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 17:11   #98
Previše ste zapeli za RDA. Kada bi to bilo mjerilo neko...

Dualtabsi imaju visoke doze svega,no pošto mome tijelu to treba ne znači da treba i vašem. Moja greškica.

No ja bi ih i na vašem mjestu kupio.
brainiac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2007., 23:17   #99
TwinLab svakako nešto najnaj što sam probala od vitamina...prema savjetu i brojnih drugih ljudi...
E pa sad kako kome paše, al recimo u oporavku od bolesti člana moje obitelji...fenomenalne rezultate upravo je dao Dualtabs (multivitamini) TwinLab.
tolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2007., 22:59   #100
Quote:
brainiac kaže: Pogledaj post
Previše ste zapeli za RDA. Kada bi to bilo mjerilo neko...

Dualtabsi imaju visoke doze svega,no pošto mome tijelu to treba ne znači da treba i vašem. Moja greškica.

No ja bi ih i na vašem mjestu kupio.
U pravu si, ako si osoba sa posebnim potrebama a to su sportaši,pušaći,trudnice,majke doilje,........ tada ti je neophodna veća količina pojedinih prehrambenih dodataka.
Predposatvljam da si sportaš i tada je to što kažeš sasvim u redu. Ipak ne držimo li se preporučenih dnevnih doza koju preporuča WHO čega ćemo se onda držati. I na kraju, pa zašto na proizvodima svih proizvođača dopunske prehrane mora pisati (na hrvatskom jeziku deklaracija)koliki je postotak RDA pojedinog elementa prisutan u njuhovom proizvodu........
Svaka daljnja diskusija o RDA je smješna
__________________
Lijepi pozdrav,
http://dubravko.bogojevic.com
Safir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.