Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2011., 00:02   #261
kolikog psa imaš?
ja se najmanje jednom tjedno vozim tramvajem, a pas je srednje veličine (lagotto), visina ko srednja pudla, 15kg
u godinu i pol izbacili nas 4-5 puta
i par puta je bilo prigovora, ugl pitaju o pasmini, kak je dobar, jel se smije vozit i tako...
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 00:20   #262
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
kolikog psa imaš?
Ako mene pitaš-imam zlat.retrivericu.

Teško (nikako) je ne mogu prošvercati sebi u krilu ili kakvoj torbici .

Zapravo,po meni zakon mora biti jednak za sve-bez obzira na veličinu,ne znam zašto bi mi vlssnici većih pasmina bili diskriminirani.

I meni je par puta došlo da se samo ukrcamo i bok!
Čak smo i stale na stanicu ali u zadnji čas se predomislila,jednostavo mi se ne da slušati rasprave/prigovore ili da nas netko izbacuje van .
Želim imati zakonsko pravo da mi se pas smije voziti u tramvaju u bilo koje vrijeme ako ispunjava propisane uvjete (po meni mora biti na lajni,uz noge vlasnika,ne ometati nikoga ).
Ako treba neka mi naplate i troduplu cijenu vozne karte za psa ali barem znam koja su mi prava i mogu se pozvati na njih te koristiti javni prijevoz bilo kada!
Merry Gentry is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 00:28   #263
ma ni moj nije u krilu, istina manji je od goldena, ali pokušaj kad nije gužva

i ja bih rado da je zakonski dozvoljeno u neko normalno vrijeme
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 01:50   #264
Ja i macke izbjegavam voditi vetu tramvajem, ako nisam u zurbi radije prosecem.. Bilo je ok komentara a bilo je i par ruznih..

Psa ne bi vodila u tramvaj cak i da po zakonu smijem jer se ne bi osjecala ugodno, uvijek bi nekom smetao..

Naravno, bilo bi super da se mogu voziti tako da oni vlasnici koji zele to i mogu napraviti..

Nedavno sam se vozila 10tak stanica sa psom vodicem.. Neki su komentirali da je sladak ali da ga se ne smije dirati na sto je korisnica rekla da moze jer sad ne radi pa su ga mazili, neki su odmah otisli na drugu stranu tramvaja, okretali ocima, jedna zena je i opsovala jer nije htjela proci pored psa da ju valjda ne zaprlja, dosta losih reakcija je bilo, kako bi tek onda prihvatili obicnog psa
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 10:04   #265
Quote:
mopsica kaže: Pogledaj post
kolikog psa imaš?
ja se najmanje jednom tjedno vozim tramvajem, a pas je srednje veličine (lagotto), visina ko srednja pudla, 15kg
u godinu i pol izbacili nas 4-5 puta
i par puta je bilo prigovora, ugl pitaju o pasmini, kak je dobar, jel se smije vozit i tako...
više od 2 godine se Rija i ja vozimo tramvajem. jednom su nas izbacili, odnosno vozač nije htio krenuti i došao je do mene i rekao da moram van. a bilo ljeto i poluprazan tramvaj. nekoliko puta su ljudi gunđali ali ja ne reagiram na to. ok, jednom me jedan tip iživcirao pa sam nabacila komentar pri izlazu da je Rija čišća od većine ljudi u tramvaju!
jednom je došla kontrola, obavezno cvikam kartu kad je Rija sa mnom (inače ne ), ja pokazala kartu, kontrolorka rekla da psi ne smiju u tramvaj, okrenula se i otišla u drugi dio tramvaja.
oko Maksimira bude psa u tramvaju. treba probati, npr. vikendom oko ručka kad je manje ljudi da vidiš kako pas reagira. Rija na primjer ne voli stare tramvaje u koje se treba popeti po stepenicama. u njima bi stalno cvilila i ne zna se namjestiti jer se jako tresu.
u novi bi ušla i kad prolazimo po stanici a tramvaj stoji s otvorenim vratima.
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 10:23   #266
Quote:
zuzi666 kaže: Pogledaj post
u novi bi ušla i kad prolazimo po stanici a tramvaj stoji s otvorenim vratima.
Mislim da bi Sita ušla u bilo koji, ali s ovim niskopodnim ponaša se isto kao i Ria. Kad god smo ona i ja pratile muža s psom vodičem do tramvajske stanice, uvijek je imala najbolju namjeru ući za njima, a kad bi tramvaj otišao, još je neko vrijeme tulila za njim.

Nisam se nkad ni pokušala s njom voziti tramvajem, jer u principu izbjegavam sukobe, a imamo auto pa zapravo i nemam nikakav problem. No, opet iz principa, mislim da bi se i onima koji nemaju auto niti novaca da platePetmobil trebalo omogućiti da sa svojim psom odu k veterinaru, prijateljima u posjet ili u šetnju na nasip.

Brnjica je bezvezarija, ali ako bi to bio jedini uvjet da se u svako doba mogu sa svojim psom voziti tramvajem, vlakom ili busom, to kratko vrijeme bismo pretrpjeli.

Inače, ZET-ov pravilnik koji kaže da psi vodiči moraju imati brnjicu nitko falabogu ne poštuje. Kretenarija nad kretenarijama. Uostalom, i uz sto brnjica, pas koji je agresivan i nedgojen može itekako nanijeti ozljede. Ako ništa drugo, kandžama i obaranjem na pod.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 14:28   #267
Quote:
zuzi666 kaže: Pogledaj post
Rija na primjer ne voli stare tramvaje u koje se treba popeti po stepenicama. u njima bi stalno cvilila i ne zna se namjestiti jer se jako tresu.
u novi bi ušla i kad prolazimo po stanici a tramvaj stoji s otvorenim vratima.
tak i Hugo ne voli stare tramvaje, čak mu je veći problem izaći nego ući
pa ga nosim
zadnje vrijeme imam tu foru da ga unesem u tramvaj i spustim negdje di je prikladno jer zna biti nezgodno kad puno ljudi ulazi-izlazi

nama je 2 puta bila kontrola, jednom nisu ništa rekli, drugi put ga je kondukter mazio
sve ovisi na kog naletiš...
mopsica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:31   #268
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Ja i macke izbjegavam voditi vetu tramvajem, ako nisam u zurbi radije prosecem.. Bilo je ok komentara a bilo je i par ruznih..

Psa ne bi vodila u tramvaj cak i da po zakonu smijem jer se ne bi osjecala ugodno, uvijek bi nekom smetao..

Naravno, bilo bi super da se mogu voziti tako da oni vlasnici koji zele to i mogu napraviti..

Nedavno sam se vozila 10tak stanica sa psom vodicem.. Neki su komentirali da je sladak ali da ga se ne smije dirati na sto je korisnica rekla da moze jer sad ne radi pa su ga mazili, neki su odmah otisli na drugu stranu tramvaja, okretali ocima, jedna zena je i opsovala jer nije htjela proci pored psa da ju valjda ne zaprlja, dosta losih reakcija je bilo, kako bi tek onda prihvatili obicnog psa
ovo mi je nevjerojatno da takve osobe postoje. pa radi se o slijepoj osobi, koja treba tog psa da bi mogla koliko toliko lakše funkcionirati u svijetu. ta bi valjda i da osoba sa invalidskim kolicima uđe srala jer ne može proći. kakvih sve ljudi ima na ovome svijetu.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 16:43   #269
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ovo mi je nevjerojatno da takve osobe postoje. pa radi se o slijepoj osobi, koja treba tog psa da bi mogla koliko toliko lakše funkcionirati u svijetu. ta bi valjda i da osoba sa invalidskim kolicima uđe srala jer ne može proći. kakvih sve ljudi ima na ovome svijetu.
Da nažalost,ne samo da postoje,nego su svakodnevica,posve si u pravu,i sad me zanima šta bi Elsinore i istomišljenici,tko štiti eto osobe sa invaliditetom od takvih? tko? nitko? i kome da ih se prijavi?
Bitno da sra*** protiv životinja,jer su one najveći problem,moš mislit busevi,tramvaji,vlakovi sve puno životinja koje ugrožavaju prava i život ostalih putnika....je
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:06   #270
A eto, ja sam stvarno velika mrziteljica životinja (što mogu posvjedočiti svi ljudi oko mene... a možda ne bi bilo loše da netko spasi i odnese od mene moju mačku dok je još jadna živa) i tako sam užasna da se usuđujem reći da ne želim da 4 sata sjedim u busu 10 cm od meni nepoznatog psa bez brnjice
Takvi kao ja su stvarno velika prijetnja društvu, ako bude još ljudi s ovakvim načinom razmišljanja kao što je moje čovjeka sigurno neće niti biti za 500 godina
Elsinore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 18:58   #271
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ovo mi je nevjerojatno da takve osobe postoje. pa radi se o slijepoj osobi, koja treba tog psa da bi mogla koliko toliko lakše funkcionirati u svijetu. ta bi valjda i da osoba sa invalidskim kolicima uđe srala jer ne može proći. kakvih sve ljudi ima na ovome svijetu.

Na zalost postoje.. Dugo sam se vozila u tom tramvaju i bila blizu pa sam trosila vrijeme buljeci u psa i ljude koji ulaze/izlaze.. Pas je stajao cijelim putem prakticki na istom mjestu, nije njuskao, setao ali valjda je problem to sto ima dlake

Prije par godina i vozac je prigovorio nesto, lagala bi kad bi rekla da se sjecam, s vratima nesto, kao da ulazi na kriva, ne znam jel ima propis koji kaze na koja vrata psi vodici moraju uci..
__________________
😁
Le0na is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:21   #272
autobusna karta za psa

jučer sam putovala iz požege do osijeka s psom (pekinezer). pas je uredno bio u transporteru i vozač mi je rekao da moram ubuduće za njega kupit pola karte. do sad sam normalno putovala s njim, nitko ništa nije rekao i kaže od sad se mora platit pola karte. zanima me ima li netko sličnih iskustava? i ne kužim, znači platim u jednom smijeru pola karte, u drugom pola i izađe me njegova više nego moja, jer ja kupujem studentsku jel postoji negdje neki pravilnik o tome ili oni to naplaćuju kako se sjete?
kimi987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:24   #273
Quote:
kimi987 kaže: Pogledaj post
jučer sam putovala iz požege do osijeka s psom (pekinezer). pas je uredno bio u transporteru i vozač mi je rekao da moram ubuduće za njega kupit pola karte. do sad sam normalno putovala s njim, nitko ništa nije rekao i kaže od sad se mora platit pola karte. zanima me ima li netko sličnih iskustava? i ne kužim, znači platim u jednom smijeru pola karte, u drugom pola i izađe me njegova više nego moja, jer ja kupujem studentsku jel postoji negdje neki pravilnik o tome ili oni to naplaćuju kako se sjete?
Hm
A jesi ga stavila na sjedalo do sebe il u krilo?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ana_renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 21:33   #274
iskreno, nikad se nisam previše raspitivala o tome ali sam doživjela masu puta da je ekipa imala problema radi toga..na šalteru bi im rekli jedno, a šoferi su radili po svom..neke čak nisu ni htjeli pustiti u bus i bili stvarno neugodni..tako da nemam pojma
njoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 22:40   #275
Quote:
kimi987 kaže: Pogledaj post
jučer sam putovala iz požege do osijeka s psom (pekinezer). pas je uredno bio u transporteru i vozač mi je rekao da moram ubuduće za njega kupit pola karte. do sad sam normalno putovala s njim, nitko ništa nije rekao i kaže od sad se mora platit pola karte. zanima me ima li netko sličnih iskustava? i ne kužim, znači platim u jednom smijeru pola karte, u drugom pola i izađe me njegova više nego moja, jer ja kupujem studentsku jel postoji negdje neki pravilnik o tome ili oni to naplaćuju kako se sjete?
najjednostavnije ti je mailat prijevozniku čijim si busom išla i pitati koji su uvijeti prijevoza kućnog ljubimcai navesti da često na šalteru di kupiš kartu dobiješ jednu info od vozača drugu. odgovor fino isprintaš i nosiš sa sobom pa ako vozač nešto sere a ti imaš pravo samo mu pokažeš odgovor od tvrtke. ili ako imaju neki svoj pravilnik još i bolje. nosiš pravilnik sa sobom.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:01   #276
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
najjednostavnije ti je mailat prijevozniku čijim si busom išla i pitati koji su uvijeti prijevoza kućnog ljubimcai navesti da često na šalteru di kupiš kartu dobiješ jednu info od vozača drugu. odgovor fino isprintaš i nosiš sa sobom pa ako vozač nešto sere a ti imaš pravo samo mu pokažeš odgovor od tvrtke. ili ako imaju neki svoj pravilnik još i bolje. nosiš pravilnik sa sobom.
to je fakat pametno,baš zato što oni često sami nemaju pojma,pa se prave pametni,a ti im drukče nemožeš dokazati da griješe,bar ne na vrijeme
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 04:11   #277
Quote:
Le0na kaže: Pogledaj post
Prije par godina i vozac je prigovorio nesto, lagala bi kad bi rekla da se sjecam, s vratima nesto, kao da ulazi na kriva, ne znam jel ima propis koji kaze na koja vrata psi vodici moraju uci..
Ne postoji propis, ali je za slijepu osobu, s psom ili bez psa, najbolje ući na prva vrata kako bi ih vozač uočio. Možda ne treba tu vozčevu primjedbu shvatiti kao prigovor, nego kao dobronamjernu opomenu.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 10:41   #278
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne postoji propis, ali je za slijepu osobu, s psom ili bez psa, najbolje ući na prva vrata kako bi ih vozač uočio. Možda ne treba tu vozčevu primjedbu shvatiti kao prigovor, nego kao dobronamjernu opomenu.
U pravu si,ali pitanje je i kako se on ponašao,kakvim tonom je to rekao.
Stvarno,trebalo bi jasno biti označeno šta i kako,pa ako ta osoba ne može to vidjeti,bar mogu drugi i to poštivati.
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:12   #279
Quote:
DorianGrey kaže: Pogledaj post
U pravu si,ali pitanje je i kako se on ponašao,kakvim tonom je to rekao.
Stvarno,trebalo bi jasno biti označeno šta i kako,pa ako ta osoba ne može to vidjeti,bar mogu drugi i to poštivati.
Ne znam kako je rekao, to nam može reći samo Leona koja je tome prisustvovala, ali znam da, isto kao što nevolitelji pasa na sve što je u vezi s psima negativno reagiraju, tako i oni koji se zalažu za prava psećih vlasnika često čuju negativan prizvuk i tamo gdje ga možda nema.
Didi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 13:30   #280
Quote:
Didi kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je rekao, to nam može reći samo Leona koja je tome prisustvovala, ali znam da, isto kao što nevolitelji pasa na sve što je u vezi s psima negativno reagiraju, tako i oni koji se zalažu za prava psećih vlasnika često čuju negativan prizvuk i tamo gdje ga možda nema.
I to je istina
__________________
Mudar si samo onoliko koliko si svjestan svog neznanja....
DorianGrey is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:09.