Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija

Rekreacija Trčanje, teretana, plivanje, bicikl, joga, planinarenje, oprema, ostali načini dangubljenja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2011., 19:05   #41
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Jeste. Dosta masnoce i secera.
Citaj: puno kalorija.
a dobro
.:Lavanda:. is offline  
Old 10.07.2011., 20:57   #42
Želim smršaviti puno kilograma, ali zdravo i trajno.

Dakle visina 170, težina 75. Htjela bih se riješiti 15-ak kilograma, ne više.

Sve znam, tjelovježba i prehrana. Nisam u lošoj kondi, dosta se krećem i idem na aerobik, ali zbog ubrzanog stila života se nisam uspjela skoncentrirati na prehranu, sad kad je došlo ljeto, malo se sve usporilo, pa sam od današnjeg dana (iako je nedjelja ) krenula na drugačiji režim prehrane.

Evo opisat ću vam svu današnju kombinaciju jela i vježbanja.

Trenutno ne idem na aerobik, jer moje trenerice nema 2 mjeseca, ali imam orbitrek. Trčati mi se po ovoj vrućini ne ide.

Dakle:

ustajanje oko 8:30

30 minuta orbitreka natašte

čaša mlake vode (to je prvo što sam konzumirala)

1. obrok 9:30 - 200g kiselog mlijeka sa 2 žlice ovoga + kava sa mrvom šećera (koristim voćni šećer) i mlijekom
2. obrok 11:30 - nektarina
3. obrok 14:00 - žlica posnog sira i malo vrhnja + jedan paradajz + 2 integralna prepečenca + mali keks s medom
4. obrok: 17:00 - nektarina + kava kao jutarnja
5. obrok: 19:30 - krem juha* od krumpira, mrkve i kelja + paradajz i kiseli krastavac + 3 prepečenca


*juhica je stvarno rijetka, ono, možda 3 krumpira na 2 litre vode, ili tako nešto.

E sad, htjela bih još navečer skočiti na orbitrek, kojih 30-ak minuta i nisam sigurna da li bi bilo bolje da ujutro duže vježbam ili da napravim dva puta od po pola sata.. ili samo navečer duže 45min - 1h?

Molim nekog da mi korigira malo prehrambeni režim, ako treba.. i tak.

Nemam nikakav rok u kojem želim skinuti kilograme, ako ću gubiti po pola kile tjedno, u redu, samo neka je trajno.

Zahvaljujem unaprijed.
__________________
i fink u freeky
bad choice is offline  
Old 10.07.2011., 21:16   #43
samo jedno pitanje


nema mesa ovdje - vegetarijanka?
shewo is offline  
Old 10.07.2011., 21:31   #44
Quote:
shewo kaže: Pogledaj post
samo jedno pitanje


nema mesa ovdje - vegetarijanka?
Jok! Iako nisam baš ljubitelj mesa, mislila sam ga uvrstiti 1-2 puta tjedno kao treći obrok u obliku pilećih ili purećih prsa, nemasno pripremljenih. Misliš da bi trebala konzumirati više mesa?
__________________
i fink u freeky
bad choice is offline  
Old 10.07.2011., 21:53   #45
Ovo gore navedeno je strasno. Trebala bi promijeniti 80% predlozenog.
Fale ti proteini, i fali ti "hrana". Ovo gore lici na neku brzinsku dijetu od koje ti samo moze biti muka nakon 5-6 dana i pozeljet ces se svega, postati slaba i odustati od novog nacina zivota.
Napravi novi izgled dana, gdje ces za svaki vazni objed (recimo njih tri) navesti po 3-4 razlicite opcije, jer treba jesti i raznovrsno, a ne samo niskokaloricno. Ovo sto si ti navela ne samo da je niskokaloricno, nego je veoma nezdravo kao jedini objedi po danu.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 10.07.2011., 22:01   #46
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ovo gore navedeno je strasno. Trebala bi promijeniti 80% predlozenog.
Fale ti proteini, i fali ti "hrana". Ovo gore lici na neku brzinsku dijetu od koje ti samo moze biti muka nakon 5-6 dana i pozeljet ces se svega, postati slaba i odustati od novog nacina zivota.
Napravi novi izgled dana, gdje ces za svaki vazni objed (recimo njih tri) navesti po 3-4 razlicite opcije, jer treba jesti i raznovrsno, a ne samo niskokaloricno. Ovo sto si ti navela ne samo da je niskokaloricno, nego je veoma nezdravo kao jedini objedi po danu.
Navedeni jelovnik je samo današnji dan, naravno da ću jesti raznovrsno, ne mislim jesti ovo svaki dan, zaboga. Ali dobro, kažeš nema dovoljno proteina, znači treba uvrstiti jaja i meso. U tri veća obroka, u redu. Molim samo savjet, po to sam došla ovdje, ne treba mi zgražavanje. Hvala. Da znam točno šta mi treba ne bih bila ovdje.

Nego, šta je sa vježbanjem, koja je opcija najbolja dvokratno po pola sata ili jednom do sat vremena?
__________________
i fink u freeky
bad choice is offline  
Old 10.07.2011., 22:32   #47
Quote:
bad choice kaže: Pogledaj post

1. obrok 9:30 - 200g kiselog mlijeka sa 2 žlice ovoga + kava sa mrvom šećera (koristim voćni šećer) i mlijekom
2. obrok 11:30 - nektarina
3. obrok 14:00 - žlica posnog sira i malo vrhnja + jedan paradajz + 2 integralna prepečenca + mali keks s medom
4. obrok: 17:00 - nektarina + kava kao jutarnja
5. obrok: 19:30 - krem juha* od krumpira, mrkve i kelja + paradajz i kiseli krastavac + 3 prepečenca


*juhica je stvarno rijetka, ono, možda 3 krumpira na 2 litre vode, ili tako nešto.
Pa u cijelom danu nemas nijednog postenog obroka.
Dorucak jos i mozda, ali niti rucak, niti vecera lice na "pravi" objed.

Ako bi mi mogla dati jos 3-4 primjerka glavnih objeda, i 4-5 primjeraka medjuobroka, rado cu ti reci sto u tvom nacinu prehrane fali. Na taj ces nacin i sama nesto nauciti i snalaziti se u buducnosti. Ako ti ja sama po sebi dam savjete, bit ce ti tesko ukapirati u cemu grijesis, pa ces tako i nastaviti grijesiti.

Nije mi cilj da se nad tvojom ishranom zgrazavam, vec da tebe samu poucim snalaziti se u novom nacinu prehrane.

Najbolje bi bilo trenirati 3-4 puta tjedno, jednokratno. A dva puta tjedno radi vjezbe. Jedan dan tjedno nek bude pauza, gdje ne radis nista, vec odmaras misice.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 10.07.2011., 22:57   #48
Quote:
ninja_nia kaže: Pogledaj post
Molim, ako bi netko od iskusnih mogao odgovoriti na par pitanja.

Imam 15-20 kg viška, krenula sam sa zdravijom prehranom i vježbanjem. Znam što treba jesti, ali nisam sigurna kad je što bolje i treba li što ubacit ili izbacit.

Ovo su namirnice koje konzumiram: žitarice, mlijeko 1.6% m.m., voće (jabuke, nektarine, breskve, naranče, banane), bademi, orasi, jaja, integralna riža, puretina, piletina, tuna, losos, integralni dvopek, blitva, zelena salata, paradajz, krastavci, kupus, paprika, jogurt 2.8% m.m., posni sir.

Pokušat ću se držat ovih namirnica što je više moguće, ionako mi je od junk fooda već zlo.

Biste li vi koje namirnice izbacili ili neke druge ubacili?

Žitarice s mlijekom su za doručak, voće za međuobroke, ručak riža/meso/riba sa salatom, a za večeru posni i 20-ak badema. Ubacila bih za međuobrok jogurt i 4 mala dvopeka? Ne znam preporuča li se to zbog dizanja inzulina? Dvopek nekvalitetan ili? Pasao bi mi taj međuobrok kad ogladnim da se zavaram malo.

Ukoliko ujutro budem lagano šetala ili vozila bicikl (budući da se ne preporuča intenzivno odmah ujutro ako se ne doručkuje) je li bolje prije toga pojest bananu (???) i jabuku pa nakon treninga doručak ili zajutrak ne treba nego samo kasnije doručak budući da je lagani cardio u pitanju?
Računa li mi tijelo zajutrak (bananu i jabuku) kao dovoljan obrok zbog kojeg neće doći do katabolizma ako umjesto laganog odradim pravi cardio?


Oko 19 h planiram intenzivniji cardio u trajanju od sat i pol do dva pa me zanima je li u redu nakon cardia oko 22 h pojest samo posni i bademe? (Katabolizam?)

Hvala!
Please, ima koja dobra dušica da odgovori?

Sljedeći tjedan idem na more i razmišljala sam da svako jutro natašte odem u brzi hod dva sata i onda doručkujem žitarice s mlijekom. Je li to ok ili bih trebala prije nešto pojesti? Večernji brzi hod nije moguć zbog obveza.
ninja_nia is offline  
Old 10.07.2011., 23:02   #49
Quote:
ninja_nia kaže: Pogledaj post
Please, ima koja dobra dušica da odgovori?

Sljedeći tjedan idem na more i razmišljala sam da svako jutro natašte odem u brzi hod dva sata i onda doručkujem žitarice s mlijekom. Je li to ok ili bih trebala prije nešto pojesti? Večernji brzi hod nije moguć zbog obveza.
Ma kakav katabolizam, o cemu pricas. Idi u brzo hodanje ili lagano dzogiranje 3-4 puta tjedno bilo kad (ujutro, uvecer, svejedno, samo nemoj bas na pun zeludac), nije bitno kad, bitno je to raditi ustrajno. A ne u laganu voznju bicikla (to ti je ko setnja uz more).
Pazi sto jedes, izbaci secer, sve od psenice i jedi sto vise ribe, voca, povrca i uzivaj u ljetu. Do jeseni ces moci trcati kao prava i biti vec zgodna, don't worry. Samo budi ustrajna.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 10.07.2011., 23:04   #50
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Pa u cijelom danu nemas nijednog postenog obroka.
Dorucak jos i mozda, ali niti rucak, niti vecera lice na "pravi" objed.

Ako bi mi mogla dati jos 3-4 primjerka glavnih objeda, i 4-5 primjeraka medjuobroka, rado cu ti reci sto u tvom nacinu prehrane fali. Na taj ces nacin i sama nesto nauciti i snalaziti se u buducnosti. Ako ti ja sama po sebi dam savjete, bit ce ti tesko ukapirati u cemu grijesis, pa ces tako i nastaviti grijesiti.
Problem je u tome što nikad nisam pokušavala napraviti sličan plan i ne znam baš točno šta smijem, a šta ne. Surfajući malo, shvatila sam da je bitno jesti više puta dnevno, recimo pet puta, od toga tri obroka veća i dva manja međuobroka, te da je cilj ne biti gladan. E sad, za međuobroke sam mislila da treba voće, a glavni obrok? Nemam pojma iskreno rečeno, nemam iskustva. Ako mi kažeš gdje griješim i ako daš primjer, shvatit ću mnogo prije nego ako mi postavljaš rebuse

Ili mi možeš preporučiti neki link gdje mogu vidjeti kakav konkretni plan, to bi mi isto bilo od pomoći. Oprosti što gnjavim

Quote:
Najbolje bi bilo trenirati 3-4 puta tjedno, jednokratno. A dva puta tjedno radi vjezbe. Jedan dan tjedno nek bude pauza, gdje ne radis nista, vec odmaras misice.
Ok, zabilježeno u tekicu.
__________________
i fink u freeky
bad choice is offline  
Old 10.07.2011., 23:08   #51
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post
Ma kakav katabolizam, o cemu pricas. Idi u brzo hodanje ili lagano dzogiranje 3-4 puta tjedno bilo kad (ujutro, uvecer, svejedno, samo nemoj bas na pun zeludac), nije bitno kad, bitno je to raditi ustrajno. A ne u laganu voznju bicikla (to ti je ko setnja uz more).
Pazi sto jedes, izbaci secer, sve od psenice i jedi sto vise ribe, voca, povrca i uzivaj u ljetu. Do jeseni ces moci trcati kao prava i biti vec zgodna, don't worry. Samo budi ustrajna.
Hvala na odgovoru!

Planiram svaki dan u brzi hod. Trenirat ću onda natašte. Rezultate javim.
ninja_nia is offline  
Old 10.07.2011., 23:16   #52
Quote:
bad choice kaže: Pogledaj post
Problem je u tome što nikad nisam pokušavala napraviti sličan plan i ne znam baš točno šta smijem, a šta ne.

Ili mi možeš preporučiti neki link gdje mogu vidjeti kakav konkretni plan, to bi mi isto bilo od pomoći. Oprosti što gnjavim
Pa nek ti dorucak bude obilan.
Proteini, vlakna i spori UH.

Npr. omlet sa komadicima paradajza i komadicima feta sira ili kozjeg sira (onog bijelog tvrdog). Uz to kriska integralnog (najintegralnijeg kruha) i recimo krastavci.

Ovo ti moze biti i rucak, ako ti je dorucak malomasni jogurt + integralne zitarice + banana/jabuka/nektarina

Kuhano jaje, paradajz, posni sir


Rucak moze biti recimo salata od graha:

(skuhaj grah u vodi, iscijedi, ohladi, sutradan pomijesaj sa maslinovim uljem, nasjeckanim persinom, krastavcima, paradajzom, paprikama, avocadom, komadima kuhane piletine ili tunjevine ili kozicama, dodaj pola cijedjenog limuna, sol i papar.)
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 10.07.2011., 23:58   #53
puno ti hvala
__________________
i fink u freeky
bad choice is offline  
Old 11.07.2011., 08:14   #54
Quote:
bad choice kaže: Pogledaj post
Jok! Iako nisam baš ljubitelj mesa, mislila sam ga uvrstiti 1-2 puta tjedno kao treći obrok u obliku pilećih ili purećih prsa, nemasno pripremljenih. Misliš da bi trebala konzumirati više mesa?

da...

ali vidim da je cinnamon girl ti već objasnila

uvijek sam bio pobornik toga da treba jesti sve - samo treba pametno omjere izabrati..
shewo is offline  
Old 11.07.2011., 08:15   #55
ninja nia...

treniranje na prazan želudac ne vjerujem da je dobra stvar...makar pojedi nekakvu čokoladicu ili koju vočku jer treba ti energije za vježbanje
shewo is offline  
Old 11.07.2011., 11:10   #56
Quote:
shewo kaže: Pogledaj post
ninja nia...

treniranje na prazan želudac ne vjerujem da je dobra stvar...makar pojedi nekakvu čokoladicu ili koju vočku jer treba ti energije za vježbanje
Čokoladicu ne bih jer ih inače ne jedem. Pojela bih bananu i jabuku/breskvu, može li to proć? Kakva je stvar s bananom ujutro/općenito za vrijeme mršavljenja s obzirom na glikemijski indeks?
__________________
„Believe nothing, no matter where you read it or who has said it, not even if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.“ Buddha
ninja_nia is offline  
Old 11.07.2011., 11:37   #57
Quote:
ninja_nia kaže: Pogledaj post
Čokoladicu ne bih jer ih inače ne jedem. Pojela bih bananu i jabuku/breskvu, može li to proć? Kakva je stvar s bananom ujutro/općenito za vrijeme mršavljenja s obzirom na glikemijski indeks?
Nista ti od jedne banane nece biti. Bolje pripazi na neke druge stvari.

Neki ljudi mogu trenirati ujutro na prazan zeludac. Nekima se to ne preporuca (kao npr meni, ja imam nestabilan secer i oscilacije su velike). Ako nesto malo jedes ujutro, pa napravis pauzu, pa onda treniras, to je najbolje.

Ako ces trcati neposredno nakon dorucka, onda pojedi bananu ili neko drugo voce. To ce ti dati snage. Ili jos bolje, izmuti mikserom jogurt, bananu i malu zlicu meda. Popij casu vode i poslije 15-20 min daj se na trcanje.
__________________
If there's one thing you can say about mankind, there's nothing kind about man.
Cinnamon Girl is offline  
Old 11.07.2011., 12:49   #58
da - bilo što da pojedeš bilo bi dobro

sve je to individualno što će to biti - recimo - meni banana zna koji put loše sjesti na želudac pa ju ne jedem kao prvu za obrok niti ju jedem prije treninga - uvijek poslije
shewo is offline  
Old 11.07.2011., 16:47   #59
Quote:
Cinnamon Girl kaže: Pogledaj post

Rucak moze biti recimo salata od graha:

(skuhaj grah u vodi, iscijedi, ohladi, sutradan pomijesaj sa maslinovim uljem, nasjeckanim persinom, krastavcima, paradajzom, paprikama, avocadom, komadima kuhane piletine ili tunjevine ili kozicama, dodaj pola cijedjenog limuna, sol i papar.)
A jel može sve to, samo recimo umjesto graha mahune.. mislim si, to je slično, zar ne? A sad ih ima u izobilju i svježe (imam vrt)

EDIT: sad sam pogledala neku nutritivnu tablicu i vidim da ipak nije. šmrc.
__________________
i fink u freeky
bad choice is offline  
Old 11.07.2011., 17:50   #60
Quote:
bad choice kaže: Pogledaj post
A jel može sve to, samo recimo umjesto graha mahune.. mislim si, to je slično, zar ne? A sad ih ima u izobilju i svježe (imam vrt)

EDIT: sad sam pogledala neku nutritivnu tablicu i vidim da ipak nije. šmrc.
omg! al evo, suzdržat ću se...

tebi s 15 kg viška, il kolko već to je što hoćeš skinuti, nije bitno jel grah, mahuna il lubenica.
važno je da ne jedeš smeće - prerađenu hranu, izbjegavaj prženo/pečeno, i važno je da doziraš porcije. pod prerađenom hranom mislim na paštete, salame, razne mesne konzerve, čokoladice, raznorazne grickalice, razne gotove umake, gotove juhe, i sva ta sranja koja su 'gotova'.
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:47.