Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2010., 14:02   #1
Nadvoj na zidu

Dakle dograđujem garažu do kuće i moram spojit nadvojem zid sazidan do kuće s čoškom kuće gdje će biti ulaz u garažu. Betonski nadvoj je dakle dug 3 metra i na njega još ide cigla da se zapuni odozgo gdje se krov spušta. Planiram uzet 4 šipke 8-10 mm po tri metra i spojit ih unutra žicom, s jedne strane stavit na novi zid, a s druge strane do pola razbit ciglu, dakle nekih 10-15 cm, nadvoj bi bio 20X20 cm, jesam sve dobro zamislio?

Zadnje uređivanje Majstor : 05.11.2017. at 20:56. Reason: Preimenovano radi nove teme
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 15:47   #2
...ne spajaj sa kućom,već radi kao odvojeni objekat te na mjestu spoja sa kućom izvedi diletaciju...
snakehunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2010., 23:31   #3
Quote:
snakehunter kaže: Pogledaj post
...ne spajaj sa kućom,već radi kao odvojeni objekat te na mjestu spoja sa kućom izvedi diletaciju...
Što je diletacija, postavljanje betonskih stupova uz kuću? Vidio sam više sličnih objekata spojenih s kućom pa sam sada zbunjen.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 08:45   #4
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Što je diletacija, postavljanje betonskih stupova uz kuću? Vidio sam više sličnih objekata spojenih s kućom pa sam sada zbunjen.
Pucat će ti na mjestu spoja zbog različitog slijeganja kuće i garaže.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2010., 17:03   #5
Na dimenziju 20x20 4 šipke fi 10 u donju zonu + 2 šipke fi 10 u gornu zonu , vilica svakih 20-25 cm.
Kod postoječeg objekta napraviti stub koji podupie nadvoj .
Između starog objekta i garaže staviti min. 1 cm stiropora .
user zoki_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 07:24   #6
ja sam u betonsku gredu(5m dugacku) 20cm sirine i 25cm visine stavljao 4 fi10 u donju zonu,2 fi10 u sredinu i 2 fi10 u gornju....i ustemao u zidu(na kuci) rupu u koju je usla armatura grede i kasnije beton


spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:13   #7
[QUOTE=spoki007;27828704]ja sam u betonsku gredu(5m dugacku) 20cm sirine i 25cm visine stavljao 4 fi10 u donju zonu,2 fi10 u sredinu i 2 fi10 u gornju....i ustemao u zidu(na kuci) rupu u koju je usla armatura grede i kasnije beton


Dakle nisi radio stup već si direktno u zid uštemao, koliko si štemao unutra, jel dosta 10 cm, ne podiže mi se stup uz zid jel plus toga imam jedan odvod iz kupaonice koji nemam gdje stavit ako tu podignem stup od betona. Zanima me koliko taj nadvoj mora imati najmanje dimenzije, tri metra dužina 20x20 ili može i manje? Hm, meni nadvoj dolazi na ćošku kuće, nisam pametan što napraviti, da puknem tu umjesto nadvoja drvenu gredu pa gore ispod krova do nadvoja zatvorim s daskom ili nečim drugim?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 13:59   #8
ustemao u zid cca 10-12cm.....
nisam radio stup uza zid jer nema potrebe!
spoki007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2010., 23:52   #9
Quote:
spoki007 kaže: Pogledaj post
ustemao u zid cca 10-12cm.....
nisam radio stup uza zid jer nema potrebe!
A zašto ovdje neki pišu da mora ići stup, ja sam također vidio na više mjesta da tako uštemaju u zid bez stupa?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2010., 23:38   #10
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
A zašto ovdje neki pišu da mora ići stup, ja sam također vidio na više mjesta da tako uštemaju u zid bez stupa?
Pravilnije je oslonit gredu na poseban stup, al ako nemaš mjesta možeš i uštemati, min 15 cm, ako je deblji zid možeš i 20.
ako je nadvoj 3 m, stavi vidinu 30 cm ak ti može stati, 20 je minijatura.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 21:29   #11
Thumbs up primjer

samo ti stavi dolje 4 šipke u sredinu po jedno sa svake strane i po jednu u gornju zonu...vilice gotove ili si pomotaj sam...ali jednako za razmak od max 35 cm i od šalunga za 2 cm bar.

a uštemaš u zid a ako imaš još u što ubušit još bolje.

razvališ 15-ak cm i samo krkaj rjeđi beton ali cementa ne smije falit 3:1 pijesam-cement pa dodaš još jednu lopatu cementa u mješalac. ima da se zeleni.

a da bi ti to palo moralo bi se odvojit od kuce i to dosta s pomakom lijevo desno...a ako tlo slegne ne sikiraj se da ce puknut.

osobno sam vidio primjer sa štemanjem od 10 cm i ubušivanjem 15 cm i sa složenom armaturom kako sam vec naveo na razmak od 4 m... širina 22 cm visina 27 cm

na to cigla 4 -6 reda... tako da se to moze napraviti a ti ako se hoces hvaliti da si dobro napravio dodas u sredinu jos po jednu...i i dizes kat sa pločom sam ti odvali koliko moreš i zabij tu armaturu... ne bu to nikam
__________________
...drva drva drva drva...
kiko1833 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 00:32   #12
Ma da, razmišljao sam da razbijam zid 10-15 cm sve do temelja i tu još stup odozgo na temelj izbetoniram, ali ne znam sad jel da se s time još zajebavam? Što bi time uopće dobio?
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 00:49   #13
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Ma da, razmišljao sam da razbijam zid 10-15 cm sve do temelja i tu još stup odozgo na temelj izbetoniram, ali ne znam sad jel da se s time još zajebavam? Što bi time uopće dobio?

netrebaš se s tim gnjaviti, nećeš puno postići, a samo ćeš razmrdati zid. nego rupu u koju stavljaš nadvoj PROŠIRI, ako je nadvoj širok 20, visok 30, nek ti rupa bude široka 40,visoka 30, da nadvoj leži na većoj površini opeke.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 00:51   #14
Quote:
kiko1833 kaže: Pogledaj post
samo ti stavi dolje 4 šipke u sredinu po jedno sa svake strane i po jednu u gornju zonu...vilice gotove ili si pomotaj sam...ali jednako za razmak od max 35 cm i od šalunga za 2 cm bar.

Krivo. netrebaju ti šipke po sredini visine grede, te šipke se stavljaju samo ako je greda viša od 40cm, te šipke ništa ne nose samo pridržavaju vilice kod betoniranja. nose donje šipke

a uštemaš u zid a ako imaš još u što ubušit još bolje.

razvališ 15-ak cm i samo krkaj rjeđi beton ali cementa ne smije falit 3:1 pijesam-cement pa dodaš još jednu lopatu cementa u mješalac. ima da se zeleni.

a da bi ti to palo moralo bi se odvojit od kuce i to dosta s pomakom lijevo desno...a ako tlo slegne ne sikiraj se da ce puknut.

osobno sam vidio primjer sa štemanjem od 10 cm i ubušivanjem 15 cm i sa složenom armaturom kako sam vec naveo na razmak od 4 m... širina 22 cm visina 27 cm

na to cigla 4 -6 reda... tako da se to moze napraviti a ti ako se hoces hvaliti da si dobro napravio dodas u sredinu jos po jednu...i i dizes kat sa pločom sam ti odvali koliko moreš i zabij tu armaturu... ne bu to nikam
jh
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 00:52   #15
Quote:
kiko1833 kaže: Pogledaj post
samo ti stavi dolje 4 šipke u sredinu po jedno sa svake strane i po jednu u gornju zonu...vilice gotove ili si pomotaj sam...ali jednako za razmak od max 35 cm i od šalunga za 2 cm bar.
Krivo. netrebaju ti šipke po sredini visine grede, te šipke se stavljaju samo ako je greda viša od 40cm, te šipke ništa ne nose samo pridržavaju vilice kod betoniranja. nose donje šipke

a uštemaš u zid a ako imaš još u što ubušit još bolje.

razvališ 15-ak cm i samo krkaj rjeđi beton ali cementa ne smije falit 3:1 pijesam-cement pa dodaš još jednu lopatu cementa u mješalac. ima da se zeleni.

a da bi ti to palo moralo bi se odvojit od kuce i to dosta s pomakom lijevo desno...a ako tlo slegne ne sikiraj se da ce puknut.

osobno sam vidio primjer sa štemanjem od 10 cm i ubušivanjem 15 cm i sa složenom armaturom kako sam vec naveo na razmak od 4 m... širina 22 cm visina 27 cm

na to cigla 4 -6 reda... tako da se to moze napraviti a ti ako se hoces hvaliti da si dobro napravio dodas u sredinu jos po jednu...i i dizes kat sa pločom sam ti odvali koliko moreš i zabij tu armaturu... ne bu to nikam[/QUOTE]
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 00:53   #16
Quote:
kiko1833 kaže: Pogledaj post
samo ti stavi dolje 4 šipke u sredinu po jedno sa svake strane i po jednu u gornju zonu...vilice gotove ili si pomotaj sam...ali jednako za razmak od max 35 cm i od šalunga za 2 cm bar.
Krivo. netrebaju ti šipke po sredini visine grede, te šipke se stavljaju samo ako je greda viša od 40cm, te šipke ništa ne nose samo pridržavaju vilice kod betoniranja. nose donje šipke


a uštemaš u zid a ako imaš još u što ubušit još bolje.[/QUOTE]

razvališ 15-ak cm i samo krkaj rjeđi beton ali cementa ne smije falit 3:1 pijesam-cement pa dodaš još jednu lopatu cementa u mješalac. ima da se zeleni.

a da bi ti to palo moralo bi se odvojit od kuce i to dosta s pomakom lijevo desno...a ako tlo slegne ne sikiraj se da ce puknut.

osobno sam vidio primjer sa štemanjem od 10 cm i ubušivanjem 15 cm i sa složenom armaturom kako sam vec naveo na razmak od 4 m... širina 22 cm visina 27 cm

na to cigla 4 -6 reda... tako da se to moze napraviti a ti ako se hoces hvaliti da si dobro napravio dodas u sredinu jos po jednu...i i dizes kat sa pločom sam ti odvali koliko moreš i zabij tu armaturu... ne bu to nikam[/QUOTE]
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 00:55   #17
Quote:
kiko1833 kaže: Pogledaj post
samo ti stavi dolje 4 šipke u sredinu po jedno sa svake strane i po jednu u gornju zonu...vilice gotove ili si pomotaj sam...ali jednako za razmak od max 35 cm i od šalunga za 2 cm bar.
Krivo. netrebaju ti šipke po sredini visine grede, te šipke se stavljaju samo ako je greda viša od 40cm, te šipke ništa ne nose samo pridržavaju vilice kod betoniranja. nose donje šipke


a uštemaš u zid a ako imaš još u što ubušit još bolje.[/QUOTE]

razvališ 15-ak cm i samo krkaj rjeđi beton ali cementa ne smije falit 3:1 pijesam-cement pa dodaš još jednu lopatu cementa u mješalac. ima da se
zeleni.[/QUOTE]

Opet krivo. beton nesmije biti tekući, što više vode to je manja čvrstoća. betom mora biti što je moguće gušći a da ga možeš ugraditi ( ne toko gust da neide oko šipki, al nesmije bit ni sama voda)
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 21:49   #18
Planiram složit nadvoj 20x25 cm, tri šipke dolje i dvije u sredinu, jel će biti dosta za raspon tri metra? Imam šipke od 6 metara, al ih moram rezat na 3.30 do 3.40 m da uđu na zid na oba kraja, ostatke od 2.60 m mogu pobacat unutra ako će od toga biti neka korist?

Zadnje uređivanje Gustavo : 02.08.2010. at 22:22.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 22:49   #19
ako je šipka rebrasta napravi preklop d x 30 zaveži
na 2-3 mjesta žicom za vezanje armature
to je gotovo kao da je iz komada ako nije rebrasta napravi kuku ili spoji zavarivanjem
ne spominješ vilice vilice su važne gotovo kao i šipke
jationmivioni is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2010., 23:25   #20
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
Planiram složit nadvoj 20x25 cm, tri šipke dolje i dvije u sredinu, jel će biti dosta za raspon tri metra? Imam šipke od 6 metara, al ih moram rezat na 3.30 do 3.40 m da uđu na zid na oba kraja, ostatke od 2.60 m mogu pobacat unutra ako će od toga biti neka korist?
Ne kužim, gdje u sredinu dvije šipke? te 2 moraju doći u gornje kuteve vilice svaka.
a a od tih ostataka 1 ili 2 možeš staviti dolje ( u donju zonu) i to tako da budu na sredini grede, ne leže na krajevima zida.
baustelac99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.