Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.02.2014., 22:51   #281
Quote:
zanny kaže: Pogledaj post
nemam sad priruci normu ali izađe nešto puno,

koliko se sječam izađe račun 0,3m x 4 = 1,2 m2 i ako je keficjent 2, onda x 2, tj 2,4m2

ali ja stup od tri metra obračunam kao 3 m2 i gotovo, isto tako i lastavicu od 3m obračunam 3m2 (iako je po normi lastavica ja mislim 0,7 nemam normu, one su mi u priručniku na papiru trenutno negdi u vozilima)

povrsina takvog stupa bi bila 0,3 x 3 x 4 = 3,6 m2 i ako po normi stavite x2 ispadne 7,2 m2

ili vi to svaku stranu stupa racunate kao 3 m2?
nomennescio is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2014., 20:05   #282
Quote:
nomennescio kaže: Pogledaj post
povrsina takvog stupa bi bila 0,3 x 3 x 4 = 3,6 m2 i ako po normi stavite x2 ispadne 7,2 m2

ili vi to svaku stranu stupa racunate kao 3 m2?
cijeli stup bi po normi izažao 7,2m (ako je dobar koeficjent množenja) ali rekao sam ja računam metar dužni stupa kao metrar kvadratni
__________________
> Zanny <
zanny is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2014., 22:33   #283
Ima netko za preporucit dobrog majstora za zbukanje kupaone i kuhinje i stavljanje glazure?dosta hitno nam je,hvala
keka28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2014., 13:03   #284
Quote:
oni kaže: Pogledaj post
Bok svima.Imam garažu od cementnih blokova pa me zanima sa čime bi ju nabacio,
nabavi Samoborkin Vc 40 ili Samoborkin Vc 50 - domaće je domaće, debljina žbuke ti je uvjetovana , kad rastegneš špagu gore,dolje lijevo desno i izmjeriš. dobro bi bilo da betonske blokove očistiš i impregniraš

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 09:16. Reason: Skraćivanje quotanja
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 15:48   #285
Moram nekak sredit podrum. Samo zidove. Plafon i pod su ok, a sa zidova treba otući staru žbuku koja je većim dijelom na zraku ili je već otpala. Što je najisplativije napraviti? Površina je samo 30 kvadrata.
Da li kupovati gotove žbuke u vreći, ili posebno kupovati pijesak, cement i kaj već treba (iako pojma nemam gdje da to nabavim)? Ili postaviti samo knauf?
Kolika bi to mogla biti investicija? Mislim, koliko za ruke, koliko za materijal?
anita is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 21:44   #286
Pozdrav. Imam i ja jedno pitanje za znalce. Dolazi mi zidar žbukati ručno vikendicu izvana, gole su cigle, na to bude bacil špric , onda žbukal i sve presvuko ljepilom radi ujednačene boje. Sad me zanima, kad budem za xy godina na to šarafila stiropor kao pravu izolacijsku fasadu, mogu li zbog te žbuke imati probleme, da mi se žbuka odvaja od cigle ili slično? Žbuka i špric budu klasika: cemen, vapno i šodar 0-4 mm? Mislila sam staviti to u tankom sloju koliko god može. Hvala.
Leandra007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:31   #287
Quote:
Leandra007 kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Imam i ja jedno pitanje za znalce.
Kao prvo stiropor se ne šerafi nego ljepi ljepilom za stiropor ,pa tipla pa se stavlja rabic mrežica koja se zagletava ljepilom 1x pa druga ruka ljepilo pa onda silikat po želji. A nema te nikakve potrebe sada stavljati ljepilo. dosta je jaki špric i žbukanje.

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 09:17. Reason: Skraćivanje quotanja
Plavi-9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:50   #288
bolje ti je da ovo ožbukaš i bez poravnavanja ljepilom, i kasnije kad možeš naljepiš "stiropor"
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 22:55   #289
A kaj mogu kad sam već kupila ljepilo... To je zato da kuća bude jednolično siva, a ne šarena, ovisno od pojedinačnog mješanja.
Mene je samo strah da mi se to nebi kroz godine počelo odvajati od zida, pa da mi jednog dana ne otpadne stiropor fasada? inače čovjek je baš zidar, mislim da kaj se tiče sastava žbuke, da bu sve kak treba biti
Leandra007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 13:01   #290
Pozdrav.

Može li savjet koliki je utrošak materijala po m2, otprilike makar, kod ručnog žbukanja? Ili da prevedem ima oko 100m2 ukupne površine zidova.
Dakle koliko pjeska, koliko vpna, cementa ako ide?

Čisto da si sumiram.
Hvala!
marinkovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 10:40   #291
Računaj kvadrate, pomnoži sa debljinom žbuke (1...2...3cm), dodaj 25% i dobil si količinu pijeska. Trećina od toga ti je vapno, a dvanajjstina je cement...ugrubo
Zvon is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 09:15   #292
Bavarska žbuka

Čula sam nedavno za nešto što se zove bavarska žbuka. Ugrubo, to je određen način nanošenja žbuke, u smislu da se samo bacaju žlice žbuke jedna do druge na zid, tako da to na kraju izleda "valovito" i ne treba se zaglađivati nego se samo prefarba i da onda izgleda "rustikalno".

Da li zna netko malo više detalja o tome, kako se to točno izvodi i da li je potreban neki poseban omjer materijala, neka određena gustoća smjese, posebni alati, je li potrebno nabaciti špric ili impregnaciju prije...? Još bolje ako netko ima sliku ili link. Hvala unaprijed.
mmarinam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 09:41   #293
nemam sliku niti link ,nisam to nikad smatrao baš važnim da ovjekovjećim ali princip je ovakav rvo mora doći špric mort cementni u omjeru 3:1:1 znaći 3 pijesak,1 vapno,1 cement. špric mora otstajat 3-4 dana i onda na njega ide ta žbuka koju želiš. Sad ovisi želiš li grublju teksturu ili finiju po tome se slaže žbuka,ako hoćeš finiju onda imaš za kupiti gotovu u vrećama koja se samo razmiješa s vodom a ako pak hoćeš starinsku klasićnu onda se u mješalici izmiješa tzv "drajer" po zidarski ili strućno vapnenaćki pijesak a sad o omjerima ti nemogu govoriti jer to ovisi od kud je,koliko je u njemu "nule" i koliko vapna u prirodnom obliku ioli je napravljen mjevenjem vapnenačkih stijena. a postupak nanošenja je sljedeći : na veću zidarsku žlicu uzme se i nabacuje mort na zid ,žlioca do žlice s tim da mora biti malo gušči materijal da ne klizi i sa manje vapna da ne puca i to ti je to ,sve ostalo je praksa ali ako te zanima još nešto pitaj u pp. Da i plafoni se tim naćinom ne rade u principu

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 09:17. Reason: Skraćivanje quotanja
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 11:57   #294
Hvala! Krenula sam vam poslati PM, ali vam je sandučić pun, pa ću onda ovdje nastaviti s još par pitanja.

Da li mislite da ova kupovna žbuka ima dovoljno dobar omjer što se tiče količine vapna?

Utrošak žbuke na m2 je pretpostavljam veći nego normalno - duplo veći ili još više, po vašem iskustvu?

Slika na ovom linku je najbliža onome što ja zamišljam kao rezultat, možda ne baš tako nešto grubo, ali teško je naći neku sličnu sliku. Što bi vi rekli?
mmarinam is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2014., 12:24   #295
NIJE TAKO GRUBO , A KUPOVNA ŽBUKA IMA DOBAR OMJER ZA ŽBUKANJE, A UTROŠAK JE TU NEGDJE OKO 2 PUTA VEĆI OD NORMALNOG ŽBUKANJA I SAD SAM ISPRAZNIO PP

Zadnje uređivanje Majstor : 08.04.2015. at 09:18. Reason: Skraćivanje quotanja
1popravljam is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2015., 10:57   #296
Žbukanje

Koliko je potrebno vremena da se ožbuka prostorija dimenzija 3*5, kuća je građena 60 godina.
user02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2015., 09:59   #297
Quote:
user02 kaže: Pogledaj post
Koliko je potrebno vremena da se ožbuka prostorija dimenzija 3*5, kuća je građena 60 godina.
3-4 dana
barakuda365 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2015., 13:35   #298
ima li tko iskustvo sa glinenom žbukom?

http://www.roefix.hr/Proizvodi/Proiz...-Glinena-zbuka
nobrainer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 22:47   #299
Ne znam jesam li pogodio temu, ali trebam neki savjet u vezi žbuke. Imam jednu prostoriju u kojoj su zidovi ručno žbukani prije nekih 7-8 godina. Nedavno sam radio prenamjenu prostorija i na jednom zidu sam napravio volt, širine 190cm, visine 220cm. Zadovoljan sam tim poslom, a problem nastaje što sam primjetio da mi se žbuka na tom zidu koji sam štemao za volt, na nekim mjestima malo odvojila, pa "šuška" kad kuckam po zidu s nekim predmetom. Izvana nema nikakvih pukotina, žbuka djeluje čvrsto i tvrdo. Na tom zidu sam i štemao linije u koje sam postavio kablove za struju, a majstor mi ih je prekrio sa ljepilom za pločice.
Pretpostavljam da se žbuka odvojila usljed vibracija kod štemanja, obično se primjeti to šuškanje uz linije gdje je postavljen kabel za struju i još na nekim mjestima. Postojalo je jedno veće oštećenje na zidu gdje je dio žbuke otpao kod štemanja, a ja sam prije koji dan primjetio da po rubovima te rupe žbuka malo šuška, pa sam dio te žbuke oštemao ručno, ali to ne ide baš kako sam zamislio, jer kako odštemam dio žbuke ona povlači novi dio i rupa se povećava. Danas mi je bio jedan majstor što mi radi gletanje drugih zidova i rekao mi je da bi on tu rupu zakrpao i gletao ovaj zid.
Mene zanima hoće li biti problema u budućnosti zbog toga što mi se žbuka odvojila na nekim mjestima, jer mi je sada nezamisliva opcija da moram skidati kompletnu žbuku sa zida gdje se nalazi volt, a mislim da nema smisla odštemavati te djelove gdje žbuka šuška jer ću samo povećati oštećenja na zidu. Priložiti ću slike da vam bolje dočaram situaciju. Što mislite?

http://i57.tinypic.com/33e0odk.jpg
http://i60.tinypic.com/20zpkcz.jpg
Le Male is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 20:21   #300
Koja je prosječna debljina žbuke kod starije kuće?
fun4life is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:14.