Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.01.2007., 10:59   #1
Question Noćno znojenje

čitala sam na nekim postovima da pišete o tome,zanima me ima li tko sl.problema...naime,moja rodica žali se na pojačano noćno znojenje gornjeg trupa,kaže da joj i kosa doslovno bude mokra,slikala je pluća i vadila krv i to je ok,na plućima lagana hiperinflacija,nemam pojma šta je to,al me izluđuje sa tim stalno pa bi je htjela smirit malo,ima li tko sl. iskustvo?
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:05   #2
štitnjača?
booo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:37   #3
šta da ode hormone vadit?ja više neznam šta bi joj rekla,krvna slika ok,a ona na netu našla svašta,od tbc-a do hiv-a,izludit će me,ja se ponekad oznojim po noći kad bude toplo i mislim da nije tako strašno,pa našli bi joj nešto na krvi da ima šta
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 13:08   #4
vađenje hormona štitnjače ne spada u regularnu proceduru kod vađenja krvi. ti nalazi se posebno rade. ja sam imala isti simptom + još brdo drugih.
booo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 13:14   #5
isto si se znojila po noći?jel prošlo?
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 15:36   #6
nije prošlo. još uvijek traje. trenutno čekam nalaze pretraga. hormoni i scintigrafija a kasnije ću morati napraviti i punkciju. uglavnom, simptomi su neugodni. konstantan umor, lupanje srca, gušenje, variranje krvnog tlaka, drhtanje, osjećaj knedle u grlu.
booo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2007., 18:01   #7
da štitnjača je u igri jer ona izaziva hipermetabolizmom višak topline kojeg se tijelo tako rješava,ali ja ne bi stavljao štitnjaču na prvo mjesto. hiperinflacija pluća govori u prilog upalnom procesu u plućima, može biti i neki stari proces ako je kr slika uredna. ima li povećane limfne čvorove, kakav je apetit?
neka si izmjeri puls i tlak.težna tjelesna(kg) rastu, padaju...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 10:16   #8
ima jedan povećan limfni čvor već godinama na vratu,al ona misli da je ostao nakon jedne gnojne angine kad je došlo do peritonzilarnog apscesa,težina ok,čak se i mrvicu udebljala,al ima temp. 37 već godinama,kaže da joj je rekla dr. da je to valjda njena normalna temp. pošto joj je krvna slika ok.za puls i tlak neznam,javim.a šta misliš da su pluća?neznam točno šta je ta hiperinflacija pluća al čula sam da nije strašno...........
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 02:37   #9
sama hiperinflacija ne znači ništa, ali kad se uzme u obzir ostatak čitave slike onda se može sa priličnom sigurnošću reći da se radi o nekom prošlom, ne trenutnom, upalnom procesu. jer nemaš nikakviih znakova akutne upale.
a to provjeri za tlak i puls. a još: da li si uznemirena, nervozna više nego inače,umaraš li se?to što si se udebljala ne ide u prilog hipertireozi već hipotireozi,ali njoj opet znojenje ne ide u prilog
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 00:33   #10
ne želim plašiti, ali mojoj mami je prije 10 god. dijagnosticiran Mb.Hodgkin. Naime, sve je počelo sa jakim noćnim znojenjem koje je trajalo par mjeseci, imala je lagano povišenu temp., do 37,5 i nakon par mjeseci joj je iskočio limfni čvor u području iznad ključne kosti, u onoj rupi, pored vrata. onda se pojavio i poremećaj u krvnoj slici. znam da ju je doktorica isto slala da provjeri hormone štitnjače ali oni su bili ok. Na sreću, mami je postavljena dijagnoza na vrijeme, Mb.H II a stupanj, koji je u 60% potpuno izlječivo, tako da je nakon mukotrpnih kemoterapija i brdo zračenja sada nakon 10 god. ona potpuno zdrava žena.
cesma is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2007., 03:05   #11
da, i ja sam na njega pomislio, onako periferno(zato sam te pitao za čvorove i apetit. možda da uradi razmaz periferne krvi i ev punkciju čvora?čisto ako je zabrinjava da se osigura...
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2007., 15:55   #12
ovako,mjerila tlak i puls kaže da je u granicama normale,ma ja onako mislim da bi se nešto vidjelo na krvi,njena krvna slika je savršena.jel može bit da je uobičajeno da se netko jednostavno jače znoji po noći bez razloga?jel ima tko to kao normalno?njoj je uvijek gornji dio trupa mokar,prsa i gornji dio leđa....ajme koje panike
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:02   #13
sad sam se i ja sprepala
meni se to isto desava zadnjih godinu dana. nekad par noci zaredom, nekad prodje tjedana
al kad je najgore budim se po noci i presvalcim kompletno, sve je mokro, maica, jastuk, sve...
ja mislila hormoni, klimaks, kontracepcija...

nemam nikakvih drugih simptoma, nemam povisenu temp, kontrolisala sam krv, za neke druge stvari i sve je OK
__________________
To tol'ko
E bas necu da reklamiram Septy u raljama zivota
Septembar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:25   #14
Nemoj odmah misliti na Hodgkinov limfom odnosno non-Hodgkinov. Za start, napravi sljedeće: hormoni štitnjače (T3, T4 + TSH).
Ja bi na tvom mjestu napravio i PPD (test na tuberkulozu).
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 11:37   #15
Neka napravi test na HIV !
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 16:59   #16
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Neka napravi test na HIV !
molim???i to je negdje pročitala pa sam joj jedva izbila to iz glave.......majko mila,pa zar misliš da se stvarno zbog noćnog znojenja čovjek treba testirati na hiv?pa jel nebi bilo još nekih simptoma još uz to?a i kojih?sad sam se i ja prepala....
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 02:20   #17
pa onda bi mogla napraviti milijun drugih testova, za to služi anamneza, sve njene vrste i podvrste,neka vidi da li spada u rizičnu skupinu ljudi koji se mogu inficirat HIV-om(promiskuitet,nesiguran sex, narko abuser...)a ovo za PPD svakako jer ljudi nisu upoznati sa činjenicom koliko se TBC vratio u liječničke ordinacije a tek oni svi silni koji se ne dg jer se često misli da je tuberkuloza bolest prošlosti....e pa nažalost nije
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 10:16   #18
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Neka napravi test na HIV !
malo sam prosurfala po netu i našla da se noćno znojenje,u slućaju hiva,javlja kod pojave oportunističkih infekcija,znači kod prvih simptoma aidsa,kad hiv već uznapreduje,a ona to već ima 3-4 godine.....pa do sad bi već umrla od side......al savjetovat ću joj za tbc
maia is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 10:50   #19
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
ljudi nisu upoznati sa činjenicom koliko se TBC vratio u liječničke ordinacije a tek oni svi silni koji se ne dg jer se često misli da je tuberkuloza bolest prošlosti....e pa nažalost nije
Ma bravo!
Potpisujem svaku riječ.
__________________
Nije bitno je li mačka crna ili bijela, bitno je da lovi miševe
schwaler is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2007., 13:41   #20
Quote:
ante dumbledore kaže: Pogledaj post
pa onda bi mogla napraviti milijun drugih testova, za to služi anamneza, sve njene vrste i podvrste,neka vidi da li spada u rizičnu skupinu ljudi koji se mogu inficirat HIV-om(promiskuitet,nesiguran sex, narko abuser...)a ovo za PPD svakako jer ljudi nisu upoznati sa činjenicom koliko se TBC vratio u liječničke ordinacije a tek oni svi silni koji se ne dg jer se često misli da je tuberkuloza bolest prošlosti....e pa nažalost nije
čini mi se da imaš dosta znanja na području med. pa me zanima,prije nego bilo šta kažem rodici,jel se tbc ne bi primjetio po krvnoj slici i rtg- u pluća?ako znaš?
maia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.