Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Glazba > Stvaranje glazbe

Stvaranje glazbe Glazbena oprema, note, tablature, poduka, bendovi forumaša...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2006., 14:02   #1
Koju klavijaturu i program odabrati?

Prvo bih vas sve htio lijepo pozdraviti, jer sam novi na forumu!

Evo ovako, počeo sam se baviti skladanjem pjesama (amaterski), no zasada nemam ništa snimljeno, jer nemam opremu, a ne znam što odabrati. Imam kompjuter sa vrlo dobrim performansama, no trebam klavijaturu i kompletnu programsku podršku da bih mogao samostalno snimiti pjesmu.

Vjerovatno pri odabiru opreme treba voditi računa o vrsti glazbe, tako ću ja reći da skladam uglavnom pjesme folklornog karaktera, u kojima prevladava harmonika, violina, tamburica, eventualno nešto drugo...s obzirom na to, koju klavijaturu biste preporučili, koji program?

Trebam li možda još neku dodatnu opremu? Hvala!
__________________
SaMzO
Samir Slivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 04:20   #2
Predlozio bi ti da si nabavis neki polovan synth sa pristojnim sequencer-om. Ovo velim, jer vjerujem da ti je stalo da sto prije pocnes raditi. Da savladas takvu jednu masinicu ti netreba toliko vremena i muke, a rezultati (pjesme) nastaju brze...
Jednom kad pocnes sa kompjuterom - skladanje se okrene u produkciju. Da ne spominjem odabir zvucne kartice, konfiguracije, te sve stvari sto ces ih morati nauciti.
Ovo je samo moje misljenje... i nemoram biti u pravu.

Konkretno na tvoje pitanje - uz dobar kompjuter, te svim virtualnim stvarcicama koje se danas mogu poskidati, imaces bolji i kompletniji sound...
Preporucio bi ti Cubase (VST ili SX), te Hypersonic ili SapleTank. Vise ti netreba..

Ugodno skladanje
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 15:54   #3
Da, čuo sam za Cubase, uskoro ću ga imati, a što se tiče klavijatura, nisu li pored Cubasea dovoljne samo midi klavijature? I koliko bi novaca otprilike trebao izdvojiti za neku prosječnu, pristojnu midi klavijaturu?
__________________
SaMzO
Samir Slivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 23:29   #4
Cijena - ovisno od vrste klavijature. U svakom slucaju uzmi nesto novije, sa midi interface-om.
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2006., 23:30   #5
Good Luck...
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2006., 11:50   #6
Planiram uzeti midi klavijaturu do 2000 kn, mislim da za tu lovu mogu kupiti nešto pristojno!
Također planiram uzeti i zvučnu karticu, što kažeš na Teratec DMX 6 fire 24 / 96?
__________________
SaMzO
Samir Slivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2006., 04:46   #7
Ovo je uredu, ako si mozes priustiti... i na kraju dana nezaboravi na skladanje
__________________
its a beautiful day
Desiderius is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2006., 21:34   #8
http://www.provox.hr/audio/pocetnaAudio.aspx
ti livo imas marke; pa trazi
nwonknu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 15:25   #9
Imam već 7-8 godina (kupio ih onaj dan kad je umro Tuđman) Yamahu PSR-340. Uglavnom zadovoljlava no malo sam je "prerastao" a dojadila mi je i ta njezina plastičnost. Sviram isključivo za svoj gušt po doma.

Prešao bi na nešto ozbiljnije i jače, s mogučnošću flashanja novih zvukova, boljeg aranžiranja i sl. pa bi odabrao nešto tipa PSR2100 ili nekog suvremenog ekvivalenta.

Što mi predlažete? Ovu Yamahu sam nekad kupio u Etidi kod Carine/Velesajma.

Uzeti radije nešto polovno? Otplatilo se sigurno ne bude. Kad bi bar dobio nešto malo za ove klavijature pa dodao 50-60% love gore (za nešto rabljeno).

Bitan mi je touch sensitivity, da guta kartice, floppyje ili još bolje USB stickove/diskove i bilo bi dobro da ima neke kvalitetnije tipke od ovih običnih plastičnih.

Ili da danas ipak odem kupiti nove žice za akustičnu gitaru ?
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 00:12   #10
Kvalitetne MIDI klavijature/kontroler

Ima li tko za preporučiti kakve kvalitetne MIDI klavijature s 88 tipki (7 oktava). Samo nemojte M-Audio ,jer trenutno imam njihov 88es kontroler koji je najveće sranje.... bezveze sam potrošio soma i po kuna

Dakle treba mi kvalitetan kotroler, koji ima stabilan i ujednačen velocity, da se lijepo može uživo svirati na njemu, te naravno koristiti za studio.
Randall Flagg is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 00:15   #11
možeš kupit solidnog behringera za cca. 400 kuna, to je valjda jedino što se od njih isplati kupit. nije zajebacija.
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 00:40   #12
Quote:
paučko kaže: Pogledaj post
možeš kupit solidnog behringera za cca. 400 kuna,
to je valjda jedino što se od njih isplati kupit. nije zajebacija.
Znam imam njihove monitore...hm....recimo samo da ih ne bi opet kupio ni da moram

Pa zato shvati moju skeptičnost kad je riječ o Behringeru....
Randall Flagg is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 01:33   #13
razumijem te u potpunosti, ali omjer cijene i kvalitete je ovaj put na njihovoj strani
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 20:22   #14
lol koliko ja kontam... kad radiš preko Cubase, klavijatura ti služi samo za tipke a semplove, tj zvukove imaš u programu i biraš ih kako oćeš? tako da je za to dovoljna i obična klavijatura sa mid ulazom
cocoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2007., 22:23   #15
Quote:
cocoo kaže: Pogledaj post
lol koliko ja kontam... kad radiš preko Cubase, klavijatura ti služi samo za tipke a semplove, tj zvukove imaš u programu i biraš ih kako oćeš? tako da je za to dovoljna i obična klavijatura sa mid ulazom
uvijek dobro dođu neki asajnabl nobovi, fejderi, dugmitji... ali da, ne treba ti synth klavijatura kad imaš vst synthove.

ja bi svakome tko je u prilici preporučio da si uzme meka i logic, jer je logic majka
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 20:28   #16
Klavijature - pomoć!!!

ok, znam da ima već milijardu sličnih tema, al sve su nekako..... profesionalne. ono šta meni treba su klavijature do 1500 kn, al za polupočetnika. trenutni sintizajzer kojeg imam je..... dječji. iako sam na njemu dosad učio svirat, postao je malen. i nepraktičan. ne idem u glazbenu ni igdje već doma učim svirat. dakle, nešto do 1500 kn za početnika.
halo? is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2007., 12:16   #17
Synth za 1500 Kn je još uvijek dječiji. Smrt presetima
__________________
..kad imam vremena..
kimikaza is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2007., 17:35   #18
KAWAI DIGITAL PIANO

Molio bih Vas, ukoliko znate, da mi kažete kakava je razlika u kvaliteti

digitalnog piana

od Kawai, Yamaha i Roland.

Posebno me zanima ako netko zna nešto više o KAWAI CN-51 digital piano s drvenim tipkama (kvlatiteta, kvarovi i gdje se može servisirati).
ten is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 12:23   #19
ako kupis korg neces pozaliti, to sigurno, makar sa N264 (u oglesniku 300 eura), znam čovijeka koji ga ima vec osam godina i nikada nije imao problema s njime, a o mogucnostima da ne govorim....ima saundove sa legendarnog M1(200 eura u oglasniku) koji valjda nije bio bez veze najprodavaniji sintić....

Ako koga zanima neka pogleda:
M-Audio ProKeys 88 (3500kn digitalni klavir, 128 notna polifonija, 64 mb memorije, equalizer,.....)
M-Adio ProKeys 88sx (2500kn digitalni klavir, slabija verzija 88mice, zvuk manje,split,reverb,....) - svi sa 88 tipki
M-Audio Keystation 88es (1500kn,88tipki,midi controller-spojis ga na comp, instaliras software, skines zvukove po volji i sviras kao na obicnom synthu)
Oba tri imaju i mod i pitch wheelere...za kvalitetu jos istrazujem...

Korg M1 -1989(1600 kn, 100 zvukova,midi,joystick....)-polovno
Korg 01 -1998 (tu negdje) (cca. 2000kn)-polovno
Korg N264 -1997 (2200kn, po meni najbolji, joystick, 400+ zvukova, midi, memorija za dodatne, razni efekti,)-polovno
Korg X serija -polovno
Roland D,JV serija, D50 -polovno

Od Novoga jos znam za Casia (ne znam kakve je kvalitete), Yamaha PSR koju se moze naci dosta povoljno(novu) a donekle je i pouzdana.

Pregledaj net i mozda ti se nesto svidi.....
neronwazhere is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 14:53   #20
Alooo!!! Nerone, pogledaj malo datume prvog posta!
__________________
Potpis je nekada bio duži, ali je zbog pravila foruma skraćen.
The-Trooper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.