Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2010., 12:04   #61
ovo je super topic, baš i mene interesira.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 12:15   #62
Quote:
ski kaže: Pogledaj post
Preporučite mi romantična mjesta u Splitu a može i bliža okolica,
Može i dolazak autom do tog mjesta ali nadalje ipak preferiram biti pješak jer je ipak u pitanju odmor i opuštanje

Zanimaju me mjesta za kraću šetnju, neka mjesta tipa sjedenja na klupici sa lijepim pogledom,
da, ako dolazis u sezoni, u trogiru je zbilja guzva... nama domacima para ide na usi kad moramo ici u grad... ali u predsezoni i postsezoni je zbilja super! bas ono, vrijeme za opustanje i gustanje uz more.. e sad, ako mislis bit stacioniran u gradu i setat, onda po trogiru nemas gdje toliko setat.. imas setnice u okrugu gornjem (na čiovu, 2-3km od trogira, ali napominjem, preko sezone, NI SLUCAJNO nemoj pomisljati ici na ćiovo jer su guzve katarstrofalne i za to malo kilometara autom u jednom smjeru nekad treba i vise od sata i pol!!!).. dalje, setnicu uz more imas i u segetu donjem (3km od trogira).. tamo nisu tolike guzve i puno lakse ti je autom ici bilo gdje (za slucaj da zazelis ici autom) jer se trogir moze obici obilaznicom, a sa čiova ne mozes nikako nego kroz trogir...
vise puta sam bila u ljeto u omišu, i takodjer ne preporucam u sezoni!!!
ivana2702 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:16   #63
Dolazak je turisticki, sredina 6mj pa mislim da jos nisu top guzve, ali ipak zato sam naveo nesto bez auta, moze naravno autom do nekog mjesta pa dalje pjesice
Lokacije mogu biti i u prirodi neke plaze, uvale, setnice uz njih, a moze i neke znamenitosti s kojih je dobar vidikovac
Marjan je jedna od lokacija, ali kakva je situacija u predvecerje, osvjetljenost staza i skupine ljudi koji se tamo nalaze ( ne bih htio da mi uzvanje pokvare klinci pijanci ili drogerasi)
Gdje je dobra lokacija za gledanje zalaska sunca?
preferiram lokaciju Split-Trogir jer cu tu negdje se smjesiti u Kastelima ali moze i prema jugu jer ako je pogled i uzivanje vrijedno toga spreman sam i na probijanje kroz guzve
ski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:25   #64
Centar Solina je jako, baš jako romantičan, mnogi splitski parovi dolaze tamo na vjenčanje i onda se slikaju pored breza, labudova, slapova...

Pa kad si već u Solinu, zgodno je otići u antičku Salonu gdje također ima jedan vrlo romantičan dio, gdje prođeš kroz kolonadu antičkih stupova oko kojih rastu lozica i magnolije i na dnu kolonade imaš antički stolić i komade stupova umjesto sjedalica.

Solin nije prekrcan kao ni stara Salona, čak ni u sred sezone, premda ne mogu nikako shvatiti zašto taj biser nije poznat turistima.
Daniela32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:35   #65
Na Marjan se ponoći obično ide nakon romantične lokacije.

Zalaske sunca je najbolje promatrati na samoj Rivi ili s prve vidilice na Marjanu (ili u bilo kojoj od lučica).
Daniela32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 13:49   #66
Quote:
Daniela32 kaže: Pogledaj post
Na Marjan se ponoći obično ide nakon romantične lokacije.

Zalaske sunca je najbolje promatrati na samoj Rivi ili s prve vidilice na Marjanu (ili u bilo kojoj od lučica).
Nisam bas mislio ici ponoci, vise u predvecerje, a posto neznam koliko mi treba vremea za obici ga onda mi se moze dogoditi da se ponoci vracam i zato ne bih volio nekog omesti ili imate susrete trece vrste
ski is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 14:20   #67
onda trogir svakako (nece biti guzve sred.6.mj.), pa solin i svakako salona.
klis-autom se moze do same tvrdjave (mozda je i to nekom romantika,ali svakako to pogledati-povijest!)
Sto se tice Marjana- i tuda se proseci:
npr. mozes auto parkirati kod marine Špinut (tamo se dalje ne moze autom po Marjanu) pa se lijepo prosetati do uvale Bene-nema puno hodanja, pol sata uvrh glave kroz prekrasnu borovu sumu uz more.U uvali Bene ima birc sa staklenom terasom (tamo nas jednom uhvatila kisa pa mi je to bilo ful romanticno) i lijepim pogledom na kastelanski zaljev i ciovo itd)..a mozes i dalje od bena dalje produziti, npr. do ocenagorafskog.
to je sjeverna strana marjana.
juzna strana marjana-lijepo se prosetati od plaze "Kašjuni" prema oceanografskom institutu (iako na tom dijelu ceste smiju voziti auti) (taj institut je na krajnjem rtu marjana)..i naravno na vidikovac marjan itd.

da lakse shvatis di je u splitu Špinut
http://www.croatia-charter.hr/marina%20spinut.jpg
Kaštela- u Kaštel Lukšiću imas lijepu setnicu uz more . tamo ima i prekrasan dvorac na samom moru, tj. jednim dijelom uzdignut iza mora i povezan mostom s kopnom, te u neposrednoj blizini tog dvorca perivoj Vitturi.
U K. Luksicu je stvarno lijepo se prosetati i sjediti na teraisi birca..isto lijep pogled na split, ciovo i kastel.zaljev odozdo (ne panoramski)
Opcenito se mozes setati uz more u svih 7 Kaštela, ne samo Lukšić.
Seget Donji ima setnicu kao sto su vec rekli ovdje, ali maleno je to mjesto (ima jako malu staru jezgru)..nista extra.
sto se tice povijesti, ima toga za obici koliko hoces (crkvice itd)..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 18.05.2010. at 14:30.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 16:24   #68
meni je drag sustipan za pogled i to sve, onako fino za suton,

a katalinića brig isto slična lokacija, manje ugledna.

marjan je ok, al tu ugl ljudi trče voze bicikle, djeca ovo ono, tako da i nije neka romantična šetnica.

vidilica na drugo strani marjana ima onaj jedan spot za pogled, al više je to turistički nego romantično.

slabo sve skupa, kao i ostala ponuda u splitu šteta
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 16:33   #69
problem je u tome sto je pojam "romantican" diskutabilan.
meni je bila romanticna setnja do bene di nas je uhvatila kisa i mi slusamo rumor kise u onom bircu (ljetni pljusak)
meni su i dvorci romanticni i ono u saloni kraj gl.zgrade arh.nalazista (di je "ured") itd..
sto ces, ja zivim u zg, pa di god ima palmi i kamenih kuca, meni je to vec teska romantika
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 16:57   #70
da da da kontam te, a uzimam one standardne, jer i ja imam malo drukčije poimanje, al kako je otvoren topic, čovjek je vjerovatno mislio na ove obične.

e naša sam još nešto, u makarskoj, ne znan točno kako se zove mjesto, al znam da je taj neki pogled i to sve u neposrednoj blizini isto tako zanimljivog kluba grota, pa sad nek se izjasni neko ko malo više zna.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 17:04   #71
posjeti kaštel gomilicu uz more imaš stari gradić tj kučice na moru praktički, izgleda jako slikovito i romantično
lijalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 17:43   #72
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
da da da kontam te, a uzimam one standardne, jer i ja imam malo drukčije poimanje, al kako je otvoren topic, čovjek je vjerovatno mislio na ove obične.

e naša sam još nešto, u makarskoj, ne znan točno kako se zove mjesto, al znam da je taj neki pogled i to sve u neposrednoj blizini isto tako zanimljivog kluba grota, pa sad nek se izjasni neko ko malo više zna.
mislis poluotok di je klub grota, pa crkvica na vrhu gore? odatle puca lijep pogled..ali to vise nije okolica splita-ako ode magistralom, zapet ce u guzvi do omiša (dalje je lako), a ako ode autoputom preko dugopolja opet gubi puno vrimena da izadje na AC pa do spustanja do Ma sa izlaza AC kod Sestanovca itd.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 19:28   #73
znam sve, al nek se nađe za nekog drugog, pinkicu dalja okolica
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:14   #74
pa onda ako uzmes u obzir toliko daleku okolicu, nasli bi se i slapovi krke (sto je to danas od splita autocestom)..itd itd..
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 20:28   #75
istina nema veze, šibajte dalje zanimljiva mjesta u splitu i blizini.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 21:03   #76
npr. lijep je panoramski pogled iz gornje podstrane.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 15:58   #77
Puni ste ideja i samo nastavite, i hvala na linku i dodatnim opisima
ski is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 21:57   #78
Ako budes u Splitu, ovo ti je šta prodajemo gostima

- rafting na cetini.... ili ako druga polovica moze na canjoning još bolje.... ( javi se sredit ce mo popust)

- rano jutro na tvrdavi Klis, ako se uspis dignit u 6 da budes gori prije 7 .... pa se spustit do salone, i kasnije u vranjic na ručak u male venecije....

- brodom do slatina iz Splita 20 kn , ide u 9.45 povratak oko 17.00

- Np Krka jednodnevni izlet

- Dir oko marjana, al u predvecerje previse biciklista i rolera tako da je vjerovatsno da ce te neki početnik roler pokupit velika....

- Najbolje njoke u gradu su u restoranu Apetit u Šubičevoj ulici...

- Najbolje pivo u gradu - Crno Tomislav u Tika, a boljoj polovici ce se svidit ugodaj malih klupa i stolica...

- Sladoled u Hajduka ne zaobilazan....

- Čevapi u Kantun od pauline

- Burek u St bureka

- Naj plaža naravno ovčice

ako sta bude trebalo - Diocletian palace guesthouse www.diocletianpalace.com, Dioklecijanova 5, navrati i slobodno pitaj....
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 22:10   #79
Domaći čovik, nema šta.

Jedino bi dodao uspon na Putalj. Najbolji pogled na Split, Kaštela i Trogir.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 22:21   #80
ajd fala bogu da se splico javio..a ne ja koja nisam ni
fetiva ni vlajina da moram davati savjete (a cekala sam da se prvo splice jave, pa tek da ja odgovorim)
btw, izleta oko splita koliko hoces (npr.imotska jezera i imotski), ali covik trazi romantiku
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 19.05.2010. at 22:32.
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:58.