Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2007., 13:24   #1
PBZ - dozvoljeni minus

Otvorim ja danas tekuci u PBZu. I kazu mi da ne mogu dobit minus ako nisam stalno zaposlena....treba potvrda od poslodavca, itd.
Nikakav ugovor na odredjeno (neovisno o trajanju, 3 mj, godinu..) ne pali, minus se dobiva samo ako sam na neodredjeno.

Moze mi netko to potvrdit? Lagano me sokiralo, jer sve ostale banke s kojima imam iskustva (zaba, rajfa) odobravaju minus bez obzira na vrstu ugovora o radu.
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:46   #2
točno.
ja sam odnedavno prešla iz zagrebačke u privrednu i kod otvaranja tekućeg tražili su me kopiju ugovora o zaposlenju na kojem se vidi da je ugovor na neodređeno vrijeme.
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 13:49   #3
Ma ne kuzim.....slucajno mi ne treba minus (fala bogu) ali mi se to cini jako restriktivno....
morsko prase is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2007., 14:42   #4
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Otvorim ja danas tekuci u PBZu. I kazu mi da ne mogu dobit minus ako nisam stalno zaposlena....treba potvrda od poslodavca, itd.
Nikakav ugovor na odredjeno (neovisno o trajanju, 3 mj, godinu..) ne pali, minus se dobiva samo ako sam na neodredjeno.

Moze mi netko to potvrdit? Lagano me sokiralo, jer sve ostale banke s kojima imam iskustva (zaba, rajfa) odobravaju minus bez obzira na vrstu ugovora o radu.
ako si zaposlen u državnoj firmi minus dobivaš odmah ako nisi onda trebaš čekati da ti na račun sjednu tri plaće pa ti tek onda odobravaju minus...
kruskica666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 07:46   #5
također sam u pbz-u i pocinju mi lagano ici na zivce..

imam pitanje, imam minus od 6 000kn, u minusu sam 5 950 i jucer ujutro vidim da mi je minus smanjen na 5 900 i sad sam naravno u nedozvoljenom minusu i lupit ce mi kamate. Mislim, koje su im to fore? Redovito mi placa sjeda vec 20 mjeseci u PBZ-u svakog 15og u mjesecu i svakog 15og izađem iz minusa i onda opet slicna prica do sljedece place ali mene brine zasto to rade tako?

LP
__________________
Subbacultcha
fugazi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 10:25   #6
U minusu, opomena pred tuzbu, redovno podmirivanje i uplate..prelazak u novu banku?

Situacija je slijedeca: dosta sam dugo korisnik ZABAe. Do kad sam se zaposlio kod njih sam imao tekuci , bez odobrenog minusa jer nisam bio zaposlen pa nisam imao redovna primanja. Trajnim nalogom sam nekaj placao - znaci automatski dizala se lova s racuna i uplacivala za kaj je trebalo. Nije me neko vrijeme bilo u HR i usao sam u nedozvoljeni minus, i kak me dugo nije bilo dosao do opomene pred tuzbu. Naknadno kako sam se zaposlio, taj tekuci je poceo primati moja redovna primanja i sve uredno od onda (tada sam naravno podmirio dugovanje koje sam imao). I sad nakon 3. mj od onda ja ocekivao da ce mi se odobrit dopusteno prekoracenje, ali onu kazu da treba proc 6. mj.

Ako se ja sada prebacim u PBZ npr., cekam da mi sjedne prvo redovno primanje tamo, da li ce mi PBZ odobriti minus? Odobriti Master?


?
crom is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 10:47   #7
tako je i meni u BiH
ali ja nisam ušla u nedozvoljeni, već sam prestala primati plaću preko banke, ali zato imam otvoren devizni račun na kome je uvijek par tisuća eura i svaki mjesec prebacim dio na tekući da mogu se koristiti po potrebi i ukinuli mi minus, a razlog što ne ide PLAĆA preko njega, skroz su neposlovni, ali kod nas je to banka sa najjačom mrežom bankomata i nemam velikog izbora, mada bih naradije htjela preći na neku drugu, jer su mi bezveze skroz
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 14:06   #8
Quote:
morsko prase kaže: Pogledaj post
Otvorim ja danas tekuci u PBZu. I kazu mi da ne mogu dobit minus ako nisam stalno zaposlena....treba potvrda od poslodavca, itd.
Nikakav ugovor na odredjeno (neovisno o trajanju, 3 mj, godinu..) ne pali, minus se dobiva samo ako sam na neodredjeno.

Moze mi netko to potvrdit? Lagano me sokiralo, jer sve ostale banke s kojima imam iskustva (zaba, rajfa) odobravaju minus bez obzira na vrstu ugovora o radu.
Voditelj poslovnice ti moze odobriti iznimku. Iznimke se ostvaruju, uz neke ostale stvari koje nisu za obicne smrtnike, recimo na temelju zanimanja. Te stvari nisu strogo propisane i ovise onda od poslovnice do poslovnice.

Ako se bavis nekim poslom koji je trazen i gdje nije realno da ces biti vise od mjesec dana bez posla, onda ti voditelj poslovnice odobrava minus. Primjer su lijecnici, informaticari i sl. Pa onda mozes s takvim ugovorom raditi koliko god na odredeno, to ih ne pogada.

Nadam se da ti pomaze ova informacija..
Sunshine_81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 07:26   #9
PBZ Dozvoljeni minus

eto
ko za samog vraga, uzeli su mi tromjesečni prosjek od tri mjeseca kad sam bio bez posla, i prepolovili dozvoljeni minus na koji sam računao...
danas idem u banku podnijet zamolbu da mi se vrati minus na staro (pošto imam novi sigurni posao).

e sad, jel itko upoznat s time, ima kakav prijedlog savjet?
puno hvala
__________________
Hardware and games reviews
ddoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2009., 21:22   #10
bio sam danas kod njih išao napisat zamolbu...
ispunila ženska i dala obrazac za poslodavca, da ispuni ga i potvrdi kao da on uplaćuje meni redovito plaću na tekući...i to da donesem u ponedjeljak...
i da će onda predat komisiji tek..

nadam se da će prije božića se riješiti to, jer ako ne, onda sam u velikoj gabuli

praktički za 4000 kn su mi srezali minus NEOČEKIVANO..
__________________
Hardware and games reviews
ddoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 07:29   #11
eto, jučer mi vratili minus, hvala bogu...i nemam ugovor na neodređeno, tak da se nemorate brinuti oko toga.
__________________
Hardware and games reviews
ddoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2009., 07:34   #12
Quote:
ddoxy kaže: Pogledaj post
eto, jučer mi vratili minus, hvala bogu...i nemam ugovor na neodređeno, tak da se nemorate brinuti oko toga.
Eto, preživio!
__________________
Sutra je novi dan!
Trnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2010., 11:32   #13
Mene PBZ sve više frustrira s ovim minusom, već godinama tražim ograničenje minusa na nekih 5000 kuna i ne mogu dobiti, sad su još podigli na 6 mjeseci promjene minusa tak da mi je teško prijeći u neku drugu banku jer moram podmirit minus najprije u PBZ. Netko će reći pa nemoj trošit iznad 5000, a to su priče za malu djecu, ljudi s obiteljima imaju potrebe od žene do djece i to je jednostavno nemoguće kad imate novac na raspolaganju.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:40   #14
Question pbz i iskustva sa njima

postovanje, posto sam dugogodisnji korisnik njihove banke koja uredno vraca kreditew ,vec punoo godina ,i imam odobreni dodatni minus po tekucem na rate ,2 mjeseca sam prekoracila dozvoljeni minus koji je bio onaj najveci od 30 000 kuna i to zbog pripisa kamate te je inso premasio od 250 kuna ,s time da sam ih pitala preko besplatnog telefona koliko toleriaju te su mi odgovorili nekih 20 posto medutim ovaj mjesec su mi ukinuli to dopusteno prekoracenje na rate ,sad me zanima ako netko radi u pbz kakva su dalaj iskustva ,bojim se da mi ne ukinu taj minus jer neznam otkud cu vracati jer imam i kredite kod njih,,
napominjem da je ta kamata bila 5 u mjesecu i ja sam vec taj dan uplatila taj iznos prekoracenja a iduci mjje bilo nekih 50 kuna zbog pripisa, ne kuzim na telefonu kaže jedno a drugo rade,,
hvala ,,
dasenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 19:22   #15
Kad rade obračun moraš biti u dozvoljenom minusu + kamate!!!

Quote:
dasenka kaže: Pogledaj post
postovanje, posto sam dugogodisnji korisnik njihove banke koja uredno vraca kreditew ,vec punoo godina ,i imam odobreni dodatni minus po tekucem na rate ,2 mjeseca sam prekoracila dozvoljeni minus koji je bio onaj najveci od 30 000 kuna i to zbog pripisa kamate te je inso premasio od 250 kuna ,s time da sam ih pitala preko besplatnog telefona koliko toleriaju te su mi odgovorili nekih 20 posto medutim ovaj mjesec su mi ukinuli to dopusteno prekoracenje na rate ,sad me zanima ako netko radi u pbz kakva su dalaj iskustva ,bojim se da mi ne ukinu taj minus jer neznam otkud cu vracati jer imam i kredite kod njih,,
napominjem da je ta kamata bila 5 u mjesecu i ja sam vec taj dan uplatila taj iznos prekoracenja a iduci mjje bilo nekih 50 kuna zbog pripisa, ne kuzim na telefonu kaže jedno a drugo rade,,
hvala ,,
daan_mark is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 14:08   #16
evo sta se zice dozvoljenog minusa iala sam otvoriti tekuci i za minus terba kopija ugovora za stalno i onda po primitku prve place se dobije 150%.Ne rade vise nikakve iznimke sta se tice minusa.Pa sam odustala i otisla u Zabu,tamo nije uvijet da ste stalno zaposleni nego da imate redovna primanja.cini mi se da je pbz jedina banka ako se ne varam da trazi ugovor za stalno
marko.i. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 15:57   #17
halo

hvala za informacije!
mira7777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2010., 13:12   #18
Odobrenje minusa?

Pozz. Imam tekuci racun u PBZ-u. Odobren minus u 9 mjesecu do 5000 kn. Sad mi trebaodobrenje do 8000 kn. dal ce mi ga odobriti ukoliko zatrazim? i jos jedno pitanje...koja je procedura ukoliko zelim tekuci prebaciti iz PBZa recimo u erste??
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2010., 00:46   #19
Neće jer se minus automatikom odobrava svakih 6 mjeseci i to na način prosjek 3 prethodna mjeseca + 50 % + nagradni bonus. Možda postoje iznimke ručnog povećanja ali to ovisi o voditelju poslovnice. Odi u banku i raspitaj se.

Procedura: Odeš u Erste, otvoriš račun i dobiješ broj računa. Taj račun dostaviš u svoje računovodstvo koje će te vjerojatno tražit potvrdu iz PBZa da nisi u nedozvoljenom minusu i to je to.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2012., 11:05   #20
Ukinuli minus...:-(

Bok,

Danas ujutro me dočekalo neugodno iznenađenje - minus na tekućem PBZ mi je ukinut! Prije nekoliko dana sam preko internet bankarstva provjerila i tamo je pisalo da je iznos dozvoljenog prekoračenja za sljedeće razdoblje 10,000 kn(za razdoblje od 01.06-30.11.12.) no danas ujutro vidim da je sve na 0kn. Naravno i da se nalazim sada u crvenom minusu!!!
U banku mogu ići tek sutra ujutro jer mi je danas ludnica na poslu.
Ima li itko iskustva sa takvim slučajem, hoće li mi ga vratiti. U crvenom minusu sam bila samo jednom i to samo jedan dan... U totalnom sa šoku jer je neočekivano...
MaJeTo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.