Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2011., 20:50   #1
Exclamation Sunce se pretvara u Crvenog Diva 2012. godine

prema formaciji u zitu iz 2008. godine u Avebury Manor (Engleska), nase sunce ce uci u takozvanu fazu crvenog diva ---> http://www.youtube.com/watch?v=w_RISeobyNg (najzanimljivije 0.55 - 2.14min)


http://www.youtube.com/watch?v=fDjldLXzAsw
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_giant
http://www.astronomynotes.com/evolutn/s5.htm

NASA i vlade zemlje sute..skroz do "5 do 12".
melt is offline  
Old 29.12.2011., 20:59   #2
Šute ,da ....
Već su se pobrinuli za sebe i svoje
Ali samo misle da jesu
Ako bude i kad bude ,bit će svima isto .....
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Old 29.12.2011., 21:24   #3
Od kud samo čupate ovakve dezinformacije. Istina je, naše će se Sunce pretvoriti u crvenog diva. No to sigurno neće biti iduće godine.
Biljka is offline  
Old 29.12.2011., 21:43   #4
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Od kud samo čupate ovakve dezinformacije. Istina je, naše će se Sunce pretvoriti u crvenog diva. No to sigurno neće biti iduće godine.
nadam se da se cujemo ovdje opet za godinu dana ^^. Dezinformacije su ono sto nam vlade svijeta serviraju..u njihovom uskom krugu dobro se zna sta se zna. Mnogo toga jako interesatnog nije objavljeno siroj masi. Ali valjda cemo jos stici pogledati europsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj.
melt is offline  
Old 29.12.2011., 22:16   #5
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
nadam se da se cujemo ovdje opet za godinu dana ^^. Dezinformacije su ono sto nam vlade svijeta serviraju..u njihovom uskom krugu dobro se zna sta se zna. Mnogo toga jako interesatnog nije objavljeno siroj masi. Ali valjda cemo jos stici pogledati europsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj.
Za godinu dana plaćaš pivčugu.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Old 29.12.2011., 22:55   #6
Pa sto i da se Sunce stvarno 2012 pretvori u crvenog diva?
Koja to vlada, pojedinac, tajna organizacija ili bilo tko drugi moze ista napraviti da to sprijece?
Zamarate se totalnim glupostima i nebulozama.
antet is offline  
Old 29.12.2011., 22:59   #7
I u kojem to točno znanstvenom članku piše da će nešto , što bi trajalo 5 milijardi godina, iz određenog razloga završiti do kraja iduće godine? Vi bi sve požurivali...Panika i teorije zavjere
Aira is offline  
Old 29.12.2011., 23:29   #8
Ajmo ljudi, otvarajte što više tema sa "2012." u naslovu. Tko skupi najviše tema - dobije paketić guma za žvakanje...
foo_fighter is offline  
Old 30.12.2011., 02:00   #9
Quote:
Aira kaže: Pogledaj post
I u kojem to točno znanstvenom članku piše da će nešto , što bi trajalo 5 milijardi godina, iz određenog razloga završiti do kraja iduće godine? Vi bi sve požurivali...Panika i teorije zavjere
Nepise u nijednom znanstvenom clanku..kao sto rekoh prema formaciji u Avebury Manor-u 2008. Ja nekazem "to ce biti sigurno, ja znam", nego sam stavio izvor odakle ta tvrdnja. Nista se nepozuriva, no ono sto se mora dogoditi, mora se. Ili mislite da su ljudi napravili sunce pa da znaju koliko jos godina moze raditi? Ipak sam otvorio topic, za taj slucaj ako se zaista dogodi, da budete barem malo pripremljeni unaprijed ^^.
melt is offline  
Old 30.12.2011., 07:00   #10
Pretvaranje Sunca u crvenog diva nije proces koji se dešava u roku nekoliko dana ili mjeseci, već puno dulje. Za Sunce, to će se desiti za nekih 5 milijardi godina. To je poznto već odavno, prema tome znanstvenici ne šute nego lijepo govore koje su činjenice, samo neki naivni ljudi padaju na fore koje im podmiće ekipa koja po noći radi krugove u žitu i čeka tko će nasjesti
Astrobobo is offline  
Old 30.12.2011., 07:16   #11
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Pretvaranje Sunca u crvenog diva nije proces koji se dešava u roku nekoliko dana ili mjeseci, već puno dulje. Za Sunce, to će se desiti za nekih 5 milijardi godina. To je poznto već odavno, prema tome znanstvenici ne šute nego lijepo govore koje su činjenice, samo neki naivni ljudi padaju na fore koje im podmiće ekipa koja po noći radi krugove u žitu i čeka tko će nasjesti
Kakve milijarde čovječe?! Duboko se zamisli nad brojem milijarda i shvatiti ćeš kolika je to nebuloza i glupost...
Vrijeme, odbrojavanje nečega, rok....u kome živimo sad je samo vještačko stanje stvari izazvano našom pobunom protiv Boga. To u ostatku svemira ne znači apsolutno ništa.
Takvo stanje traje destak tisuća zemlajskih okretaja oko sunca i neće još dugo...
A te milijarde izbaci iz svoje glave jer te vode u duhovnu pogibelj.
BudSpencerski is offline  
Old 30.12.2011., 10:34   #12
Bud, slažem se da je lako moguće sa razmišljanje ljudi njih vodi u duhovnu pobitelj, dapače, mislim da njihovo ponašanje njih može odvesti i u sasvim materijalnu pogibelj, ali da će sunce iduće godine pretvoriti u crvenog diva ne čini mi se ni mogučim, ni vjerojatnim. Mislim, mogla bi suncu ili na suncu dogoditi neka katastrofa iz nekog sada nama nepoznatog uzroka, ali ne vidim nikakvog smisla nagađati o tome.
Begemotica is offline  
Old 30.12.2011., 13:04   #13
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Bud, slažem se da je lako moguće sa razmišljanje ljudi njih vodi u duhovnu pobitelj,
Može li mene netko prosvijetliti što je to duhovna pogibelj i kako se do nje stiže razmišljanjem o milijardama godina?
Astrobobo is offline  
Old 30.12.2011., 15:22   #14
od 7:50min - 13:12min http://www.youtube.com/watch?v=hL2NgOTvzUg
covjek opisuje ovo zbog ceg sam otvorio ovaj Topic. zanimljivo.
melt is offline  
Old 30.12.2011., 15:22   #15
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Može li mene netko prosvijetliti što je to duhovna pogibelj i kako se do nje stiže razmišljanjem o milijardama godina?
Duhovna pogibelj je slikovito i nadasve realno opisana u knjizi žalbe od hladnog piva.
atraxio is offline  
Old 30.12.2011., 16:03   #16
Obozavam citat Alternativu radi ovakvih tema
E da, prema nepoznatom izvoru opisani dogadjaj nastupa tocno u ponoc sa 31.12. na 1.1. ali -4 po GMTu.
RC Da Kookee is offline  
Old 30.12.2011., 16:04   #17
http://www.youtube.com/watch?v=76el2o4AwSk
Još malo o istoj temi.Ovakvo stanje sunca bi trebala prouzročiti energija koja dolazi iz središta naše galaksije za koju je Nasa potvrdila da dolazi još prije god dana,živi bili pa vidjeli.
atraxio is offline  
Old 30.12.2011., 17:58   #18
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Može li mene netko prosvijetliti što je to duhovna pogibelj i kako se do nje stiže razmišljanjem o milijardama godina?
Nije to lako objasniti jednom rečenicom...
Evo ovako: ta teorija postanka svemira koju ti zastupaš kao i mnoge druge teorije (evolucija, kvantna fizika,...ma u stvari sve tuto kompleto što se uči i izučava a priznato je kao važeći obrazovni sustav u svim državama planeta Zemlje) jest djelo otpadnika Univerzuma s ciljem potpunog odvajanja čovjeka od Boga i njegovog krajnjeg uništenja. A Bog? Ne, ne to nije stari djed koji sjedi negdje na oblaku i prdi odozgo! Bog je sve, sa tisućama dimenzija, svjetova i oblika života....i još toliko toga što ne možemo niti zamisliti..
Mi smo prije desetak tisuća godina bili zavedeni od strane otpadnika, pobunili se protiv Boga i pali smo u crvotočinu vremena u kojoj se do danas nalazimo na svega tri dimenzije. Bog nam je preko svojih poslanika dao mehanizam individualnog spasenja, taj mehanizam jest osnovni postulat i Biblije i Kurana i svake vjerske knjige koja ima u sebi stvaralčku energiju Univerzuma i koja govori o jednom Bogu! Na nama je hoćemo li ili nećemo prihvatiti tu energiju...ili poći za demonskom naukom i religijom i time u uništenje duše i duhovnu pogibelj. U svjetlu svega toga moguće je i da sutra Sunce postane crveni div, bukvalno za 24h, ako stvaralačka snaga Univerzuma tako hoče tako će i biti!
BudSpencerski is offline  
Old 30.12.2011., 18:00   #19
Ja mislim da bi sva ekipa koja vjeruje da če se 2012 dogoditi nekakvo veliko sranje trebala platiti ak ništa drugo cugu ekipi koja negira takve teorije ako se ništa ne dogodi i naravno ista stvar vrijedi i za negacijsku ekipu ako dođe do sranja to nas nebi trebalo spriječiti da si drmnemo kakvu šljivu ili pivkana pa kud puklo da puklo
BD-zg is offline  
Old 30.12.2011., 18:17   #20
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Nije to lako objasniti jednom rečenicom...
Dobro BudSpencerski, odakle ti to? Procitao si od Davida Ickea? Na net.hr-u? Na nekom suludom blogu? Bog ti je rekao? Odakle ti pravo da sa tolikom sigurnoscu dajes ovakve izjave?
Gle ovo: http://www.alaska.net/~clund/e_djubl...rthsociety.htm
Oces sada jer si to procitao na internet stranici gomile debila ici tvrditi okolo da je Zemlja ravna?
Po kojem opce principu odredjujes sto je istinito a sto lazno? Po intuiciji? Ako da, onda te moram razocarati jer 99% ostalih ljudi intuicija kaze drugacije. Someone is wrong.
Sto je najgore od svega uopce se nisi ni potrudio da saznas drugu, znanstvenu stranu price, a siguran sam da za sebe smatras da si "otvoren prema novome" ili neka slicna piz*****a.
Leman_Russ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:15.