Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2012., 23:22   #41
Zar ne vidite kako se zapetljavate u mreži, milijuni, milijarde...bzzzb bzbbbbzzzz, miljarde, milijuni...bzzzz
Kao pokvarena matrica zvučite, mreža vam nešto šteka gospodo, niski napon je li?
Gospodar tame u čiju ste matricu upleteni namjerno je smislio utopiju o vremenskom ponoru jer je tako najlkaše odbraniti svoje stupidne teorije, prepustiti sve nekom abnormalnom broju od kojega se obični neupućeni čovjek prestravi i usere i nakon dugotrajnog ponavljanja po školama povjeruje u ta sranja...
Otrijeznite se, vrijeme nam izmiče!
I upamtite da vrijeme niti kurca ne znači nigdje u svemiru, nije niti dimenzija niti konstanta niti ništa--
Vrlo jako je moguće da se Sunce sutra pretvori u Crvenog diva, isto kao što je ova naša planeta nastala u vrlo kratkom periodu (otprilike sadašnjih tjedan dana), samo ako Tvorac tako hoće!
BudSpencerski is offline  
Old 03.01.2012., 00:05   #42
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Zar ne vidite kako se zapetljavate u mreži, milijuni, milijarde...bzzzb bzbbbbzzzz, miljarde, milijuni...bzzzz
Kao pokvarena matrica zvučite, mreža vam nešto šteka gospodo, niski napon je li?
Gospodar tame u čiju ste matricu upleteni namjerno je smislio utopiju o vremenskom ponoru jer je tako najlkaše odbraniti svoje stupidne teorije, prepustiti sve nekom abnormalnom broju od kojega se obični neupućeni čovjek prestravi i usere i nakon dugotrajnog ponavljanja po školama povjeruje u ta sranja...
Otrijeznite se, vrijeme nam izmiče!
I upamtite da vrijeme niti kurca ne znači nigdje u svemiru, nije niti dimenzija niti konstanta niti ništa--
Vrlo jako je moguće da se Sunce sutra pretvori u Crvenog diva, isto kao što je ova naša planeta nastala u vrlo kratkom periodu (otprilike sadašnjih tjedan dana), samo ako Tvorac tako hoće!

sta pricas, koliko je trebalo zemlji da se iscentrira, ohladi zgusne? kakvih 7 dana???
halcyon82 is offline  
Old 03.01.2012., 01:41   #43
Prije ce se zemlja pretvoriti u crvenog diva nego sunce .

Sigurno to tvrdim ! Vidjecemo 2013, zapamtite ovaj moj post pa se vratimo na njega u sjecnju 2013.


Ali ono sto mene vise zabrinjava je sunce i njegove nepredvidljive eksplozije s vremena na vrijeme. Moze se nekad desiti da Sneeze-ne pa baci malo vise vatre prema zemlji i onda imamo efekat kao iz filma ''knowing''( nickolas cage), a vjerujem da znate kakav je ishod tog scenarija.

E sad i to je upitno kad i koliko !

Vidjecemo .
__________________
we shall fight with growing confidence and growing strenght in the air, whatever the cost may be
England is offline  
Old 03.01.2012., 06:22   #44
Quote:
halcyon82 kaže: Pogledaj post
sta pricas, koliko je trebalo zemlji da se iscentrira, ohladi zgusne? kakvih 7 dana???
Jest prijatelju, otprilike toliko sadašnjeg vremena je trebalo.
Znam da ti je teško to svariti jer su nas trovali i truju toliko žestoko da cijela naša galaktika vibrira od toga užasa, ali ne zadugo...
Stvar je sve u volji Boga, ništa više-
BudSpencerski is offline  
Old 03.01.2012., 11:40   #45
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
e...bzzzb bzbbbbzzzz, miljarde, milijuni...bzzzz
Kao pokvarena matrica zvučite, mreža vam nešto šteka gospodo, niski napon je li?
Gospodar tame u čiju ste matricu upleteni namjerno je smislio utopiju o vremenskom ponoru jer je tako najlkaše odbraniti svoje stupidne teorije, prepustiti sve nekom abnormalnom broju od kojega se obični neupućeni čovjek prestravi i usere i nakon dugotrajnog ponavljanja po školama povjeruje u ta sranja...

Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Otrijeznite se, vrijeme nam izmiče!
LOL
RC Da Kookee is offline  
Old 03.01.2012., 11:50   #46
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Jest prijatelju, otprilike toliko sadašnjeg vremena je trebalo.
Znam da ti je teško to svariti jer su nas trovali i truju toliko žestoko da cijela naša galaktika vibrira od toga užasa, ali ne zadugo...
Stvar je sve u volji Boga, ništa više-
Joj al mora da je dobro kada imas religiju kao izgovor za sve!!!!
halcyon82 is offline  
Old 03.01.2012., 14:41   #47
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Jest prijatelju, otprilike toliko sadašnjeg vremena je trebalo.
Znam da ti je teško to svariti jer su nas trovali i truju toliko žestoko da cijela naša galaktika vibrira od toga užasa, ali ne zadugo...
Stvar je sve u volji Boga, ništa više-
Bude! Sereš kvake, lupetaš gluposti i vrijeđaš sve imalo inteligentne vjernike. A da ne spominjem koliko na taj način dovodiš vjeru na zao glas.

Pazi, za ateizam uglavnom nisu odgovorni ateisti sami, već takvi kao ti koji vjeru pretvaraju u nakaradnu splačinu. Kontempliraj malo o tome u samoći i tišini doma svog.

gugi the lizard is offline  
Old 03.01.2012., 14:50   #48
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
prema formaciji u zitu iz 2008. godine u Avebury Manor (Engleska), nase sunce ce uci u takozvanu fazu crvenog diva ---> http://www.youtube.com/watch?v=w_RISeobyNg (najzanimljivije 0.55 - 2.14min)


http://www.youtube.com/watch?v=fDjldLXzAsw
http://en.wikipedia.org/wiki/Red_giant
http://www.astronomynotes.com/evolutn/s5.htm

NASA i vlade zemlje sute..skroz do "5 do 12".
Ajmo si postavit najobičnije logično pitanje lišeno svakog znanstvenog predznanja :

Da je to tako povjerljiva tajna kao što impliciraš zadnjom rečenicom i da NASA i Vlade svijeta uistinu šute i pokušavaju to prikriti, doista misliš da bi ti otvorio ovu temu?

Ja ti garantiram da ne bi jer ne bi znao.
Kada NASA ili Vlade svijeta nešto želi prikrit, onda to ostaje forever&ever.
Sve ostalo je vrijeđanje zdravog mozga i produkt najobičnijeg dokoličarenja.
hurts is offline  
Old 03.01.2012., 15:44   #49
Talking

Quote:
hurts kaže: Pogledaj post
Ajmo si postavit najobičnije logično pitanje lišeno svakog znanstvenog predznanja :

Da je to tako povjerljiva tajna kao što impliciraš zadnjom rečenicom i da NASA i Vlade svijeta uistinu šute i pokušavaju to prikriti, doista misliš da bi ti otvorio ovu temu?

Ja ti garantiram da ne bi jer ne bi znao.
Kada NASA ili Vlade svijeta nešto želi prikrit, onda to ostaje forever&ever.
Sve ostalo je vrijeđanje zdravog mozga i produkt najobičnijeg dokoličarenja.
moje je pak misljenje da sve vise i vise istine izlazi na djelo, pogotovo zadnjih godina. I mozes mi objasniti kako NASA ili vlade mogu odmah dotrcat u neko psenicno polje seljaka i unistit mu psenicno polje sa geometrijskom formacijom? Nije im u interesu to prikriti. Takozvani "cropcircles" nastaju poljima vec desecima godina..i opet vlada i nasa nemaju komentara o tome, a pogotovo ne prikrivaju na silu. Ovo je vise "underground" ili neizreciva istina. Tko vjeruje, vjeruje. NASA kao ima neki "seriozitet" (ozbiljnost) pa valjda zbog toga nezele reci svoje pravo misljenje o tome, da ih se neismije. Zato odmah u pocetku nezeli imat sa time nista, barem javno. E da, i naravno da mislim da bih mogao otvorit ovu temu, jer odkud ameri znaju odjednom hrvatski pa da znaju o cemu otvaram. Ovo nije jedini hr forum. Osobno mislim da nemaju zivaca za to i zato neprikrivaju (cenzuriraju) forume. Opet ovdje glasi misao NASE i drugih: Tko vjeruje, taj vjeruje.

Edit: upravo crko forum. Mora da je FBI.
melt is offline  
Old 03.01.2012., 18:22   #50
Baš sam pred par godina naletjela na dokumentarac etabliranog znanstvenog kanala koji je u par poteza razbucao teorije o simbolima u žitu, ali pošto me to ionako interesira ko kiša na Madagaskaru, nisam posvećivala previše pažnje.
No, za prvu silu :http://news.nationalgeographic.com/n...opcircles.html

A na ostatak teksta ti nemam kaj pametno odgovoriti jer je u suštini riječ o glupim i besmislenim premisama koje bi se mogle oprostit klincima u 3.a Osnovne škole, ali kad dolaze iz tipkovnica odraslih osoba jednostavno te pomalo čine tužnim.
Jer kraj sve sile tehnologije i mogućnosti koje ista nudi, ti se nisi u stanju informirati o osnovama, a bez da uključuje blog nekakvog nepismenog šarlatana. Uistinu potresno. Šteta i ovog podforuma koji sam nekoć(do pred par godina) rado čitala, a danas stoji tek kao poligon za bljezgarenje neznalica i histeričara jer ste sve ostale rastjerali.

Zadnje uređivanje hurts : 03.01.2012. at 18:30.
hurts is offline  
Old 03.01.2012., 19:28   #51
Quote:
hurts kaže: Pogledaj post
Baš sam pred par godina naletjela na dokumentarac etabliranog znanstvenog kanala koji je u par poteza razbucao teorije...
razbucao nije on nista, jednostavno bacaju ovaj fenomen prebrzo pod tepih, ignorirajuci cinjenice.

Quote:
crop circle artists make most, if not all, the formations
totalno suprotno. neznalice nazalost.

Quote:
ali kad dolaze iz tipkovnica odraslih osoba jednostavno te pomalo čine tužnim.
Uh sad smo svi kao odrasli, pazite malo, uhh...relativno je biti odrasao, zavisi kakva je osoba. Dobro je sacuvati nesto djecje u sebi, ali ne i djetinjasto. Btw, djeca se nebave bas fenomenom CC's.
Quote:
Jer kraj sve sile tehnologije i mogućnosti koje ista nudi, ti se nisi u stanju informirati o osnovama, a bez da uključuje blog nekakvog nepismenog šarlatana. Uistinu potresno. Šteta i ovog podforuma koji sam nekoć(do pred par godina) rado čitala, a danas stoji tek kao poligon za bljezgarenje neznalica i histeričara jer ste sve ostale rastjerali.
Uh ko je tu malo agresivan,hmm? Btw, ja pratim CC fenomen vec godinama (ne samo putem interneta, nego imam i par knjiga na njemackom o form. u zitu) i uvidio sam da jako mali procenat je radjen ljudskom rukom, onaj drugi veeeliki dio nije. Istotako je bilo snimljeno kako formacija nastane u roku 5 sekundi. Fakt je da nismo sami u svemiru, koji ima danemozesnabrojat zvijezda i planeta.

Quote:
neznalica i histeričara
A ti si kao Einstein? pardon mozda preskroman kompliment -.-' Neznalice su vise oni koji neznaju. Ili ignoranti. Sto opet vodi prvom.

Zadnje uređivanje melt : 03.01.2012. at 19:39.
melt is offline  
Old 03.01.2012., 20:18   #52
Sve da se takvo nešto i dogodi, da se pretvori u crvenog patuljka, to je nešto na što apsolutno ne možemo utjecati, pa samim time se ne treba niti zamarati. Ali pošto je ovo Alternativa, lako je moguće da Suncem upravljaju ljudi-gušteri koji su nas došli istrijebiti.
__________________
"Ne znam što me sve čeka i prepustit ću se filingu bez predrasuda, radit ono što mi paše i ne radit ono što mi ne paše, ali odlučit ću tek onda kad ću doći do tog mosta.." by Čekkić...Djeluj.
#JeSuisBatman>>>MOTIVATION!<<<
miki1988 is offline  
Old 03.01.2012., 21:01   #53
Gledamo danas naše Sunce, žuto i lijepo kao i prije.
Kako netko može doći na ideju da će slijedeće godine postati crveni div ili što već?
Pa nije to proces od nekoliko mjeseci ili godinu dana.
.
Majko moja, koji i kakvi umovi ovakve bombasteične naslove i tekstove daju u javnost?
Vjerojatno da zaradi koji dolar više.
Omaha is offline  
Old 03.01.2012., 22:55   #54
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Gledamo danas naše Sunce, žuto i lijepo kao i prije.
Kako netko može doći na ideju da će slijedeće godine postati crveni div ili što već?
zaljepe se za ekran i idu premalo van na zrak, pa počnu stvarno vjerovati da je Sunce crveni div

Zadnje uređivanje nan : 03.01.2012. at 23:05.
nan is offline  
Old 04.01.2012., 00:46   #55
sad Topic ima samo 3 stranice, no bude li imao oko 500 krajem godine, bit ce...zanimljivo. U svakom slucaju ove godine nas ocigledno ocekuju velike promjene.
melt is offline  
Old 04.01.2012., 06:27   #56
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
U svakom slucaju ove godine nas ocigledno ocekuju velike promjene.
Očigledno zbog čega?
Astrobobo is offline  
Old 04.01.2012., 08:51   #57
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
sad Topic ima samo 3 stranice, no bude li imao oko 500 krajem godine, bit ce...zanimljivo. U svakom slucaju ove godine nas ocigledno ocekuju velike promjene.
A najveća i najstrašnija će nastupiti 31. prosinca točno u ponoć. Tada ulazimo u fatalnu 2013. godinu! Ako Sunce prije toga ne postane crveni div, sigurno će na prvi dan 2013. postati hipernova! Brrr! Jebali smo ježa u leđa.

Tako barem piše u drevnom paleolitskom evenkijskom proročanstvu.
gugi the lizard is offline  
Old 04.01.2012., 12:46   #58
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
razbucao nije on nista, jednostavno bacaju ovaj fenomen prebrzo pod tepih, ignorirajuci cinjenice.

totalno suprotno. neznalice nazalost.

Uh sad smo svi kao odrasli, pazite malo, uhh...relativno je biti odrasao, zavisi kakva je osoba. Dobro je sacuvati nesto djecje u sebi, ali ne i djetinjasto. Btw, djeca se nebave bas fenomenom CC's.
Uh ko je tu malo agresivan,hmm? Btw, ja pratim CC fenomen vec godinama (ne samo putem interneta, nego imam i par knjiga na njemackom o form. u zitu) i uvidio sam da jako mali procenat je radjen ljudskom rukom, onaj drugi veeeliki dio nije. Istotako je bilo snimljeno kako formacija nastane u roku 5 sekundi. Fakt je da nismo sami u svemiru, koji ima danemozesnabrojat zvijezda i planeta.

A ti si kao Einstein? pardon mozda preskroman kompliment -.-' Neznalice su vise oni koji neznaju. Ili ignoranti. Sto opet vodi prvom.
Samo bih se referencirao na ovaj video nastajanja formacije u 5 sekundi - taj video je dokazano fake, čak je i lik koji ga je snimio to priznao, čak postoji i snimka kako je rađeno montiranje i fejkanje te snimke i čak je slična takva snimka radi testa fejkana još jednom nezavisno.
Ali nekima očito ni to nije dosta da se prestanu pozivati na tu snimku...
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Old 04.01.2012., 15:26   #59
Quote:
miki1988 kaže: Pogledaj post
Sve da se takvo nešto i dogodi, da se pretvori u crvenog patuljka, to je nešto na što apsolutno ne možemo utjecati, pa samim time se ne treba niti zamarati. Ali pošto je ovo Alternativa, lako je moguće da Suncem upravljaju ljudi-gušteri koji su nas došli istrijebiti.
Ja sam čitala jednu SF knjigu gdje su nekakvi vanzemaljci gađali sunce s nečim pa je nastao veliki izboj u pravcu zemlje zbog kojeg na zemlji je nastao popriličan darmar. Kasnije ću staviti naziv, kad se vratim doma i potražim knjigu.
Begemotica is offline  
Old 04.01.2012., 18:19   #60
Quote:
melt kaže: Pogledaj post
sad Topic ima samo 3 stranice, no bude li imao oko 500 krajem godine, bit ce...zanimljivo. U svakom slucaju ove godine nas ocigledno ocekuju velike promjene.
Kaj 25% PDV???
BD-zg is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:56.