Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.08.2017., 21:53   #841
Moja ima sedam godina. isto je jedan od ovih tipova, strahovito emotivna i empatična, totalni je sucker na svačiju tugu i potrebu.. dijeli sve, pravo je naivna dobrica koja još ne kuži dječje manipulacije, ironije i podjebavanja, a ja sam isto u šoku kad vidim kako njeni vršnjaci znaju biti zlobni i manipulatorski iskusni... ne želim da se mijenja, ne želim da bude manipulatorica i da se poigrava tuđim emocijama što njoj često rade, zato puno s njom pričam i prokomentiram situacije u kojima se nalazi...
nastojim da to bude onak više izokola da sama dodje do zaključka i da se onda drugi put zna bolje postaviti.. ali kad treba, i direktno joj objasnim... mislim da tu nema nekog lijeka, učit će iz situacije u situaciju, nešto će skontati sama a nešto ću joj pripomoći da shvati, pa će valjda nešto biti od toga,,

nedavno smo imali puuuuno razgovora o ponašanju njenih prijateljica koje joj svako malo kažu "glupačo" ili "neću ti više biti prijateljica". bila je u šoku jer nikad prije nije čula da joj to netko kaže.. pa smo tjednima pričali, objašnjavali, ronili suze... ali na kraju je uspjela zauzeti jedan stav prema toj kolegici. još to nije onaj kak bi moglo biti, al to nikada ni neće jer nema ona tu dozu arogancije i bezobrazluka u sebi...
sad trenutno imamo situaciju tu na igralištu, malu susjedu koja je stvarno ok dijete, al manipulira za poluditi.. udara joj na emocije jer je skužila da je moja slaba tu i navlači ju na igru i kojekakve spačke i svađe s drugom djecom, igrajući na neku "tužnu" kartu, a moja jadna samo želi pomoći i da nitko nije tužan. i moja to s jedne strane kuži, a s druge ne zna kako se postaviti, pa sam joj tu neke stvari morala maltene doslovno nacrtati... pa kad je skontala, onda je i zauzela drukčiji stav. i dalje pristojno i "nježno" u skladu sa svojim karakterom, al se postavila. ja sretna!
i tako, koristim svaku priliku da joj malo objasnim te međuljudske odnose, da što više toga skonta...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:35.