Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2017., 13:06   #61
Mene je totalno unistila ova druga trudnoca.
Vidjet cu jos za jogu onda, da li da ipak pocnem vjezbati. Ne bi si htjela dodatno sranje napraviti, al ipak da ne izgledam ko kit ��.
Tebi drzim fige da sto prije ostanes trudna i da sve ostane na svom mjestu poslije ��.
nikmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2017., 17:53   #62
probaj se posavjetovati s kirurgom...
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 09:31   #63
Quote:
nikmi kaže: Pogledaj post
Nakon druge trudnoće ostala mi je pupčana kila i diastaza. Abdominalni kirurg mi je rekao da ne bi smjela vježbati, nego samo hodati. Obzirom da osim tih problema imam i previše kila pa izgledam kao da ću sad opet roditi, ja sam ipak počela sa trčanjem, ali htjela bi i nešto vježbati. Da li znate da li je joga prihvatljiv oblik vježbanja kod ovakvih dijagnoza?
Bez strucnog nadzora, nemoj vjezbat. Ja sam imala razmak od 3 cm i to je bila granica, sve priko toga se vjerojatno mora kiruski povezati. Do 3 cm se moze vjezbama vratiti na staro. Kad sam tada bila na vjezbama, bila je u grupi cura s vecim razmakom izmedju misica i nije smila sve vjezbe raditi jer bi jos pogorsale situaciju. Standardni trbusnjaci se ne smiju ni raditi, vec poprecni ili kako se vec zovu
lozinka8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:21   #64
btw, našla sam vježbu slučajno. onaj plank sa strane riješava ovaj problem
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:49   #65
Quote:
Evil-smile kaže: Pogledaj post
btw, našla sam vježbu slučajno. onaj plank sa strane riješava ovaj problem


Imas neki link na tu vjezbu?
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 00:42   #66
imam naravno, bookamrkala sam mam!

https://www.24sata.hr/lifestyle/trud...-vjezbu-536324
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 09:37   #67
Hvala ti!
drzimfige is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2017., 23:17   #68
ništa
__________________
robica za curice-Beba
Evil-smile is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2018., 16:23   #69
Bok cure..
Evo ovako da vas malo ohrabrim,vi koje imate razdvojene misice.
Ja bas danas sa sv duha sa odjela fizikalne,kontrolni pregled.
Naime nakon poroda,tamo me obisla fizijatrica i rekla da imam razdvojenost iznad pupka 4 prsta a ispod pupka 3 prsta.
Mislila sam stvarno da ce ki se organi raspast lijevo i desno kad sam stala...
Receno mi nosit pojas i plitki trbusnjaci tjedan dana nakon poroda!
Meni se cinilo rano ali tako rece zena...
I ok...naravno i nosenje pojasa.
Ja sam stvarno streber kad mi netko tak nesto veli i ka sam svako malo taj pojas stavljala,koji mi je ful olaksavao,bar je skupio organe
I svaki dan trbusnjaci..plitki, dakle skvrcis noge i ravno rukama se dizes max do lopatica...
Ja sam svaki dan 5min radila te trbusnjake,dakle nisam ih brojala nego ajmo 5 min.a odmor je bio aktivan,ne se spustit dolw nego gore drzi ih napetima pa ajd opet pumpaj...
Kad je malo proslo ukljucila sam si i vjezbe za ledja,laganini, jer su me razbijala. I reko moram sva cu se iskrivit,i istezanje.. sveukupno svaki dan 10,15,20 min ovisno kolko sam stigla. Ok,nekad sam neki dan i preskocila,ako bas i nisam bila neke volje od nespavanja...
Sad 2 mj nakon poroda dok. me bas pohvalila, da sam jako puno napravila.
Ispod pupka pola cm razmaka ostalo, a iznad jedan cm.
Veli da je to sad normalan nalaz i da mogu ukljuciti si i druge vjezbe,kakve god hocu...
Eto,tako da i 4 prsta ako ste ustrajne se daju rijesiti...
Bitno za reći je da sam ja vjezbala prije trudnoce i imala dobre trbusne, u trudnoci nista..sad jel ima to veze,ne znam...ali vjerujem ea se sve da rijesiti ako se slusaju doktori i biti ustrajni u tome kaj vele. Najveci problem sto neka stanja ne prolaze su jer ljudi nisu doslijedni...
Pozz
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 15:01   #70
Quote:
mashna kaže: Pogledaj post
...vjerujem ea se sve da rijesiti ako se slusaju doktori i biti ustrajni u tome kaj vele. Najveci problem sto neka stanja ne prolaze su jer ljudi nisu doslijedni...
Pozz
Hvala na ohrabrenju. Ja se prijavljujem s trudnoóm br. 3 na koju nisam računala, a jedan od sporednih razloga je baš bio strah od dijastaze koja se pojavila u 2. trudnoći (ili ju nitko nije uočio u 1. trudnoći). Osjetim da je baš poveći razmak, a tek sam u 5. mjesecu Problem je što u Osijeku više nema grupe za vježbe s trudnicama koje su mi bile izvrsne i pod vodstvom stručne osobe. Makar, koliko se sjećam, tijekom trudnoće prilično se teško može utjecati na razmak i nekako se sve svodi na vježbe poslije poroda.
Ne znam ima li tko info koliko pomažu steznici tijekom trudnoće. Ja sam ga nosila nakon, ali sad razmišljam da uzmem i ovaj (u obliku gaćica, Chicco) što se nosi tijekom.
dunjaF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:55   #71
Ovako,nemoj nista na svoju ruku..
Odi fizijatru...
Meni je rekla kod iduce trudnoce da joj se javim oko 20tog tjedna, jer postoje neke vjezbe koje mogu valjda sprijeciti to ili uciniti razmak manjim,dakle za vrijeme trudnoce...
Zatim,rekla je ako sam imala ovu trudnocu dijastazu da ne mora značiti da cu imati iducu.ovisi kako se dijete namjesti...moj trbuh je bio jako nisko...
mashna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2023., 15:32   #72
Dižem temu iz mrtvih i nadam se da postoje cure koje mi mogu odgovoriti na ovo što me muči.

Naime, rodila sam prije 2 godine (carski) i ostala mi je i sada dijastaza (cca 1-2 cm mislim). Inače sam mršava, vježbam pa me to baš smeta, jer se vidi.

E sad, hoće li se ta dijastaza povećati nakon druge trudnoće (ako je bude)? Ili to nema nužno veze? Nisam uspjela to riješiti vježbanjem i sada razmišljam o drugim opcijama koje nisu baš jeftine i ne znam što da napravim.
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2023., 12:25   #73
Imam sličan problem pa me zanima koje su to druge opcije osim vježbanja? Hvala

Poslano sa mog M2102J20SG koristeći Tapatalk
zorza teribile is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2023., 13:57   #74
Quote:
zorza teribile kaže: Pogledaj post
Imam sličan problem pa me zanima koje su to druge opcije osim vježbanja? Hvala

Poslano sa mog M2102J20SG koristeći Tapatalk

Ja sam razmišljala o EmSculpt Neo kod Milojevića
LeaLeic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.