Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2017., 17:42   #41
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Pravna pomoc je preskupa. Drugo, dobar broj ih je umrezen u igri, izvlacit ce ti lovu do zadnje lipe bez ucinka. Proces moze trajati desetljecima, svaka zalba ili savjet kostaju, svako rociste kosta.
Zasto se ne bi zakonski sankcionirali slucajevi kamatarenja? Zakonom je dozvoljeno prevariti covjeka i financijski ga unistiti. I ne samo u ovakvim slucajevima, mnoge firme su propale u srazu sa lopovima kojima se pravno nije moglo nista. Ti ga tuzis a oni ti unaprijed kazu da se oprostis jer si 85-ti na listi.
U hr je najbolje nista ne potpisivati, nista ne prodavati i nicim se ne baviti. Rizik od prevara je ogroman.
I nisu svi prevareni bili glupavi naivci. Jednostavno su naletili na krivu ekipu.
Daj molim te. Pravna pomoć je skupa pa ajmo radije čekati da nas ovrše i izbace iz stana. Kako da ne.

Za one koji si ne mogu priuštiti, postoji besplatna pravna pomoć. Postoji puno načina na koje se mogao iz toga izvući na vrijeme da je htio, ako je priča zaista takva kako se tvrdi.

Sve ostalo neću ni adresirati koliko je glupo.
__________________
Mercy File Not Found
Donbot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 20:15   #42
Quote:
Donbot kaže: Pogledaj post
Daj molim te. Pravna pomoć je skupa pa ajmo radije čekati da nas ovrše i izbace iz stana. Kako da ne.

Za one koji si ne mogu priuštiti, postoji besplatna pravna pomoć. Postoji puno načina na koje se mogao iz toga izvući na vrijeme da je htio, ako je priča zaista takva kako se tvrdi.

Sve ostalo neću ni adresirati koliko je glupo.
Oh kako je svijet jednostavan, prava idila zivota
Ko je kriv covjeku sto se nije htio izvuci iz financijskog sloma. A to je tako jednostavno.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/p...em/951365.aspx
http://dalicom.eu/davorin-mlakar-pre...rvatsko-ruglo/
http://www.narodni-list.hr/posts/147075001
http://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvat...ica.../393250/
https://www.24sata.hr/news/muljaza-o...i-novac-302550
http://trogirportal.info/trogir/hrva...udnu-prijevaru

Ovo su samo neki dogadjaji koji su nasli put do medija. Tko ima vremena neka cita.
U prethodnom postu sam opisao dogadjaj koj se dogodio jednom mom dobrom prijatelju, dakle prakticki iz prve ruke.
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 06:35   #43
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Niti jedan zakon te ne može štititi od naivnosti i gluposti. Kako bi napisali taj članak, baš me zanima? Ugovore treba čitati i paziti što se potpisuje. Ako nisi siguran, angažiraš pravnu pomoć isto kao što se nećeš liječiti sam ili sam popravljati auto ako nisi kvalificiran.

Ne znam što bi neki na ovoj temi htjeli, da sudovi počnu proglašavati ugovore ništavim na "majkemi nisam imao pojma što potpisujem"?

Dakle, prvo nije uopće čitao što potpisuje.
Onda je godinama ignorirao svu sudsku poštu i postupke, misleći da će problem nestati sam od sebe.Nikad nije zatražio nikakvu pravnu pomoć.
Kad je napokon shvatio da kreće deložacija, počeo je s jao, pomagaj.
I tog bi trebalo žaliti? Zašto?
Upravo to i ja hoću reći.

To što je lik bedak ne abolira ga od posljedica onog što je potpisao.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:25   #44
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Upravo to i ja hoću reći.

To što je lik bedak ne abolira ga od posljedica onog što je potpisao.
Abolira, jer hrvatski zakon tako veli.
No, ne štiti te ako zaštitu ne iniciraš ti sam i ne ukažeš u pravnom postupku da je ugovor lihvarski. Rok do kojega to možeš napraviti je pet godina od dana kada si potpisao. No, moraš to sucu pokazati i dokazati. Ili ti, ili tvoj odvjetnik ako ne znaš i ne možeš sam.
__________________
Kada zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si me pobijedio.
To znači da više nisi dostojan moga vremena.

BUKOWSKI
JOHABI is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 08:55   #45
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Upravo to i ja hoću reći.

To što je lik bedak ne abolira ga od posljedica onog što je potpisao.
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Abolira, jer hrvatski zakon tako veli.
No, ne štiti te ako zaštitu ne iniciraš ti sam i ne ukažeš u pravnom postupku da je ugovor lihvarski. Rok do kojega to možeš napraviti je pet godina od dana kada si potpisao. No, moraš to sucu pokazati i dokazati. Ili ti, ili tvoj odvjetnik ako ne znaš i ne možeš sam.
Prosjećan čovjek, pa i nadprosjećan, nije erudita i sveznadar, upućen u dobre i loše strane svih usluga i dobara koje kroz život koristi, konzumira ili kupuje.
Kad ti keramičar postavi pločice ili parketar parkete, imaš garanciju da ti pločica neće ubrzo otpasti ili se parket dignuti. Pa i kiad potpišeš da preuzimaš rizik liječenja , od liječnijka se traži da svoj posao odradi maksimalno odgovorno i po pravilima struke.

No kad uzimaš novac od lihvara on je izuuet od odgovornosti za uslugu koju pruža.
Najbitnije je što si nešto potpisao iako nemaš niti ti su za poznavanje njegove usluge potrebne neke kvalifikacije ili stručna znanja.

Naravno ako izuzmemo da se znaš potpisati a i tom slućaju bio bi dovoljan samo jedan "križić"
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 09:53   #46
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Pravna pomoc je preskupa. Drugo, dobar broj ih je umrezen u igri, izvlacit ce ti lovu do zadnje lipe bez ucinka. Proces moze trajati desetljecima, svaka zalba ili savjet kostaju, svako rociste kosta. .
Kakav proces? Uzmeš odvjetnika da ti pregleda to što potpisuješ, ako već nisi sposoban sam razumjeti. I onda kasnije nema svih tih problema...
Ljudi su spremni kupiti nekretninu i uložiti 50, 100 tisuća eura, posuditi 90000 maraka (kao ovaj) bez da se konzultiraju sa pravnim strucnjakom. Javni bilježnici danas rade puno stvari koje su prije radili odvjetnici, ali oni zapravo ne provjeravaju da li sve stranke razumiju sto potpisuju, pitaju te dal razumijes cisto da forma bude zadovoljena. I onda cesto budu dodatni problem kad na sudu moras dokazati da si prevaren a sve je fino ovjereno kod javnog bilježnika u korist lihvara.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:07   #47
Quote:
FranKrsto kaže: Pogledaj post
Kakav proces? Uzmeš odvjetnika da ti pregleda to što potpisuješ, ako već nisi sposoban sam razumjeti. I onda kasnije nema svih tih problema...
Ljudi su spremni kupiti nekretninu i uložiti 50, 100 tisuća eura, posuditi 90000 maraka (kao ovaj) bez da se konzultiraju sa pravnim strucnjakom. Javni bilježnici danas rade puno stvari koje su prije radili odvjetnici, ali oni zapravo ne provjeravaju da li sve stranke razumiju sto potpisuju, pitaju te dal razumijes cisto da forma bude zadovoljena. I onda cesto budu dodatni problem kad na sudu moras dokazati da si prevaren a sve je fino ovjereno kod javnog bilježnika u korist lihvara.
Gle, ovo je trajalo dvadeset godina. Složiti češ se vjerojatno sa time da su danas ljudi mnogo oprezniji. Danas više banke i ne traže jamca jer nema šanse da ga itko nađe, a ovo je jedan primjer na žalost gdje je čovijek (pošten čovijek) vjerovao izgleda svakome. No ovakve stvari nisu nedokazive, već je sam proces trajanja osporio mnoge stvari, a svaki sud bi trebao vidjeti što tu ne dostaje, a ne dati izvršenje deložacije bez mogučnosti bilo kakve žalbe. Obzirom na situaciju gdje se stalno ponavljaju isti ljudi, obzirom da su dokazane malverzacije u sličnim slučajevima, sa istim ljudima, bokte, ne treba mu ni odvjetnik, da je naše sudstvo, sud, koji sudi po pravdi i pravednosti.
__________________
🐾🌞
duxi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:20   #48
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
Gle, ovo je trajalo dvadeset godina. Složiti češ se vjerojatno sa time da su danas ljudi mnogo oprezniji. Danas više banke i ne traže jamca jer nema šanse da ga itko nađe, a ovo je jedan primjer na žalost gdje je čovijek (pošten čovijek) vjerovao izgleda svakome. No ovakve stvari nisu nedokazive, već je sam proces trajanja osporio mnoge stvari, a svaki sud bi trebao vidjeti što tu ne dostaje, a ne dati izvršenje deložacije bez mogučnosti bilo kakve žalbe. Obzirom na situaciju gdje se stalno ponavljaju isti ljudi, obzirom da su dokazane malverzacije u sličnim slučajevima, sa istim ljudima, bokte, ne treba mu ni odvjetnik, da je naše sudstvo, sud, koji sudi po pravdi i pravednosti.
Slažem se ja sa time, no čini mi se da je ovdje drugi problem, a to je da brkamo kruške i jabuke. Ovdje se naime proces uopće ne vodi (koliko sam uspio shvatiti) zbog neke prijevare nekoga (jer se čovjek jednostavno nije pobrinuo o tome), nego se vodi isključivo o tome da li je on otplatio neki svoj dug koji piše negdje na nekom papiru, a kojega on zapravo nije osporio, nego je reagirao tek kad je stvar bila gotova.

Drugim riječima, ti ovdje smatraš da se sud prilikom postupka njegove ovrhe trebao odmah automatizmom i baviti sa time da li je tu bilo nekih malverzacije ili nije A kako bi to sud trebao odrediti, kada zapravo svih tih godina čovjek nije u tome smislu dao neki smisleni prigovor ili nešto.

Ili sam ja nešto krivo polovio.

Konkretno - ako ja sada tebe tužim da sam ti pojazmio 20000 EUR-a, na prevaru sam ti dao papir od 20000 a pozajmio sam ti 2000 i ti ga potpišeš. Tužim te, ti ne reagiraš. Sud pred sobom ima moj papir, koji je eto možda i ovjeren javnobilježnički sa tvojim potpisom, ti šutiš. Dođe ti opomena, šutiš. Dođe ti ovrha, gunđaš, ali pred sudom zapravo i dalje šutiš. Onda dođe deložacija, e onda zoveš živi zid i daješ izjave medijima.

Zašto misliš da bi sud po nekom automatizmu trebao ići provjeravati da li je tome tako ili nije tome tako. Nije baš da obje strane nisu imali pristup sudu. Možda se varam, ali meni to tako nekako izgleda.
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 16:01   #49
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
No ovakve stvari nisu nedokazive, već je sam proces trajanja osporio mnoge stvari, a svaki sud bi trebao vidjeti što tu ne dostaje, a ne dati izvršenje deložacije bez mogučnosti bilo kakve žalbe. Obzirom na situaciju gdje se stalno ponavljaju isti ljudi, obzirom da su dokazane malverzacije u sličnim slučajevima, sa istim ljudima, bokte, ne treba mu ni odvjetnik, da je naše sudstvo, sud, koji sudi po pravdi i pravednosti.
Nisu nedokazive (iako jesu teško dokazive) ali zahtjevaju angažman prevarenog. Odvjetnika je svakako preporučljivo imati, ali čak i da je sam upućivao dopise sudu, pa makar i laičke i pisane rukom, sa "švrakopisom", sud bi te dopise uzeo u obzir prilikom odlučivanja. Ali ako je netko toliko lijen, nepoduzetan, nesposoban i cijepljen od bilo kakve logike da predloži barem nekakve argumente i dokaze da potkrijepi svoju verziju priče, sud ne može odlučiti nikako drugačije nego protiv njega. Nikad neće niti može postojati zakon koji će se pobrinuti za takve, koji cijelu svoju sudbinu prepuste slučajnosti.

Uzmi si neki ne-pravni primjer. Npr. razboliš se a radi se o teškoj bolesti koja je izlječiva ali neće proći sama od sebe, mirovanjem. Ako ne odeš liječniku, ako ne primjenjuješ tretman kako ti ga je liječnik propisao, onda ćeš umrijeti jer očekuješ da ćeš ozdraviti čudom i božanskom intervencijom. Isto je i s ovom situacijom o kojoj raspravljamo.

Ti se pozivaš na pravnu i pravednu državu. Takva država će ti pružiti oružje da dokažeš svoje tvrdnje ali neće sve odraditi za tebe. Zato bi valjda trebala očekivati da je taj čovjek svoj problem pokušao rješiti na sudu, vlastitim angažmanom, a ne da očekujete da će mu sud kao deus ex machina priskočiti u pomoć u zadnji tren, kad su prošli svi rokovi i propuštene su sve prilike da se poduzmu pravne radnje.
__________________
Sainz on Perez: "The stewards should have a look at that. He was intimidating me a lot.”.
FranKrsto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 06:25   #50
Quote:
JOHABI kaže: Pogledaj post
Abolira, jer hrvatski zakon tako veli.
No, ne štiti te ako zaštitu ne iniciraš ti sam i ne ukažeš u pravnom postupku da je ugovor lihvarski. Rok do kojega to možeš napraviti je pet godina od dana kada si potpisao. No, moraš to sucu pokazati i dokazati. Ili ti, ili tvoj odvjetnik ako ne znaš i ne možeš sam.
Nikad niti jedan zakon u niti jednoj državi nikog ne abolira od njegove gluposti.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:41   #51
Quote:
Zek0slav kaže: Pogledaj post
Ma neee. Duxi je inače poznata kao objektivni forumaš. Nema nikakve agende u njenim postovima.

Članak je tu: https://www.vecernji.hr/vijesti/poce...pernar-1197402

I u njemu su stvari naravno drugačije malo posložene.

A ispod jedan komentar:

Bivši upravitelj Zadruge Vladimir Smrtić (78) osuđen je zbog prijevare u gospodarskom poslovanju... Nepravomoćnom presudom Općinskog suda u Varaždinu Vladimir Smrtić (78) iz Čakovca, bivši upravitelj, a potom savjetnik u Obrtničkoj štedno-kreditnoj zadruzi Varaždin, proglašen je krivim za prijevaru u gospodarskom poslovanju. Za kazneno djelo protiv sigurnosti platnog prometa i poslovanja prijevarom izrečena mu je kazna zatvora u trajanju od dvije godine. Istovremeno, Obrtničkoj štedno-kreditnoj zadruzi Varaždin izrečena je novčana kazna u iznosu od 100.000 kuna. U siječnju 2008. godine oko 120 štediša, od kojih je većina godinama tamo štedjela, više nije moglo podići svoj novac. Vještačenjem je utvrđeno da su ostali bez 8,6 milijuna kuna.
Znaci trebamo vjerovati necijem komentaru s neprovjerenim informacijama kao da su tocne a koje je mogao napisati bog te pitaj tko da opravda smrticevo oduzimanje nekretnine. Daj molim te covjek zivi od 1200 kuna mirovine i sto uopce ima veze s time sto je nekoc radio, to uopce nema veze s ovim dugom
MissDilemma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 12:49   #52
Quote:
duxi kaže: Pogledaj post
a svaki sud bi trebao vidjeti što tu ne dostaje, a ne dati izvršenje deložacije bez mogučnosti bilo kakve žalbe.
Totalno netočno (opet pokušavaš vući vodu na svoj mlin ali opet dakako bezuspješno).Na svaku nepravomoćnu presudu suda imaš pravo žalbe a na pravomoćnu postoje izvanredni pravni lijekovi.

Malo prouči da ne prenosiš poluinformacije koje potječu od vrha sekte
https://pravosudje.gov.hr/istaknute-...vori-6436/6436
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.